Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Galata Köprüsünde Kaza.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yok
    Bugün balık tutmaya Galata Köprüsüne gittim. Oltamı attığım sırada diğer şeritten bir ses geldi. Dönüp baktığımda bir halk otobüsünün sol ön tekeri yerinden çıkıp fırlamış arkasında bayan bulunan scooter motosiklete çarptı. Bayan yola savruldu. Motosiklet şoförü motordan düştü. Allahtan arkadan araç filan gelip de bu iki motosikletliye çarpmadı. Görünürde bir şeyleri yoktu ama darbedir bu ne olacağı belli olmaz. Ambulans yine gecikmeli geldi. Herneyse bu iki kişi içimizden birileriyse çok geçmiş olsun. Umuraım bir şeyleri yoktur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    halk otobüsünün tekerleği çıktı..
    yorumsuz..
    hele istanbulda

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    haa halk otobüsü ha dolmuşlar fark yok...
    İETT bunlara daha ağır yaptırımlar uygulamalı...
    kendilerini minibüscü zannetmesinler...
    kaza geçiren arkadaşların umarım birşeyleri yoktur....
    geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz kendilerine...

hckc_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cheeta CT-150-T3
    " Otobüsün tekerleğinin fırlayıp çıkması " < ambulansın her zamanki gibi gecikmeli gelmesi >" ibaresiyle başlayan güzel Vatanımın güzel insanları olarak bizler maalesefki şaşırmıyoruz artık.Ya bu ülkede her gün binbir türlü acayipliplikler oluyor ama; o kadar bağışıklık kazandık ki bu tür olaylara Şaşıramıyoruz bile.Ne diyelim burası Türkiye herşey olabilir! Geçmiş olsun dileklerimle..

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Ya o kadar Metro-tramvay var...Daha hala onların olduğu hatlarda bu otobüsler kullanılıyor.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Halk otobüsleri, İstanbulda hala varmı yahu... Bütün büyük şehirlerde kaldırıldı...
    Tesadüfün böylesi... Acı tesadüf bu olsa gerek.... İşallah bişeyleri yoktur...Geçmiş olsun.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı izmaritçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . Motosiklet şoförü motordan düştü. yoktur.
    Tam Türkiş Stayl bir kaza herhalde...Allah korumuş...hepimizin başına gelebilir bu memlekette...

bu arada motosiklet şoförü tabirini ilk defa duydum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam Türkiş Stayl bir kaza herhalde...Allah korumuş...hepimizin başına gelebilir bu memlekette...

Fail...

Türkish Stayla olacak abi
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    Yok

Emin olmak için sözlükten şoför kelimesinin anlamına baktım. Sürücü demekmiş. Alışkın olmadığınız için yadırgamış olabilirsiniz kanımca.

zeymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    otobüsün tekerinin kopması ne demek ya ..? bu otobüsler (özellikle özel otobüsler) önce gidicem fazla yolcu alıcam diye acele ediyolar , olan vatandaşa oluyo , dün de beyazıtta otobüs durağa girdiği sırada birini ezdi... (belki beyazıt çevresinden olanlar bilir : kapalıçarşıda tartıcılık yapan sakat , zor yürüyen bir adam vardı... Allah rahmet eylesin , dün otobüsün altında can verdi , cesedi de 1-2 saat orada kaldı ... İnşallah otobüs şoförü cezasını çeker , çünkü dikkatli olsaydı, sağına soluna baksaydı , o dar mesafede gitmesi gereken hızda gitseydi kimseye bişey olmazdı ..

Motosikleti
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fail...

Türkish Stayla olacak abi

Aga İngilizce "Style" kelimesinin okunuşunu yazdım...Stil... stayla argoda olabilir ben okunuşu yazdım... stayla diye bir şey yok ki.. okunuşu yazmak da pek anlamlı değil ama öylesine içimden geldi...

Emin olmak için sözlükten şoför kelimesinin anlamına baktım. Sürücü demekmiş. Alışkın olmadığınız için yadırgamış olabilirsiniz kanımca.
    Motosiklet sürücüsü daha sempatik geliyor... Alışkınlk yaratacak gibi değil valla...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Yok
    Aga İngilizce "Style" kelimesinin okunuşunu yazdım...Stil... stayla argoda olabilir ben okunuşu yazdım... stayla diye bir şey yok ki.. okunuşu yazmak da pek anlamlı değil ama öylesine içimden geldi...

Motosiklet sürücüsü daha sempatik geliyor... Alışkınlk yaratacak gibi değil valla...
    Alışkınlık yaratmamasını gerektirecek tek şey Türkçe kökenli kelime olmamasıdır. Bunun dışında böyle bir kullanım var ama uygun gelmeyebilir kişilere o ayrı mesele. Şiir Şairi demedim sonuçta.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı hckc_55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    " Otobüsün tekerleğinin fırlayıp çıkması " < ambulansın her zamanki gibi gecikmeli gelmesi >" ibaresiyle başlayan güzel Vatanımın güzel insanları olarak bizler maalesefki şaşırmıyoruz artık.Ya bu ülkede her gün binbir türlü acayipliplikler oluyor ama; o kadar bağışıklık kazandık ki bu tür olaylara Şaşıramıyoruz bile.Ne diyelim burası Türkiye herşey olabilir! Geçmiş olsun dileklerimle..
    bıktık artık .....ama oy verirken niye bunları hatırlamıyoruz onu anlamış değiliz....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    Alışkınlık yaratmamasını gerektirecek tek şey Türkçe kökenli kelime olmamasıdır. Bunun dışında böyle bir kullanım var ama uygun gelmeyebilir kişilere o ayrı mesele. Şiir Şairi demedim sonuçta.
    izmaritçi
    Motosikleti: Yok
    Kan Grubu: O Rh+

ben gramer babında bakmamıştım olaya...aslında motosikletin olsaydı bu kelamı kullanmayabilirdin... yani motosiklet sahibi olmadığını o kadar belli ettin ki...çünkü bir motorcu asla motosiklet şoförü demez...

we are the motocycle drıver...

bir yabancı aramızda olsaydı bunu da garipserdi muhtemelen...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Ehliyet kurslarında şöyle öğretiliyor;
    Şoför : Araç sürme işini profesyonel olarak yapan(karşılığında para kazanan) kişidir.
    Sürücü : Araç kullanan kişi.

Yani Sürücü kapsar Şoför'ü ama Şoför kapsamaz Sürücüyü

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu ne önemi var, şoför olmuş, sürücü olmuş? Bu forumda bir sürü insan da gidon yerine direksiyon yazıyor. Hem onların motorları da var...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    Yok
    izmaritçi
    Motosikleti: Yok
    Kan Grubu: O Rh+

ben gramer babında bakmamıştım olaya...aslında motosikletin olsaydı bu kelamı kullanmayabilirdin... yani motosiklet sahibi olmadığını o kadar belli ettin ki...çünkü bir motorcu asla motosiklet şoförü demez...

we are the motocycle drıver...

bir yabancı aramızda olsaydı bunu da garipserdi muhtemelen...
    İnanın her konuda mutabıkız.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Çok geçmiş olsun. Böylesine çek belinden silahı boşalt şarjuru..o arkadaşları tanıyanınız varsa lütfen tazminat davası açsınlar. Bu tür kendini ve sorumluluğunu bilmez cahilleri artık aramızda barındırmayalım. En azından yasaların bu kişileri cezalandırmasına bizlerde taraftar olalım. Ne demek yahu halk otobüsünun tekerleğinin fırlaması.. O araçta hergün nice canlar taşınmakta.
    Heyyy... yetkililer artık uyanın. İnşallah birgün bu olaylar sizlerin canını yakarda olayları ciddiye alırsınız.
    Bu surumsuz araç sahibinin aracında Ya rulmanlar bozulmuş değişmemiştir. Ya bijonlar gevşemiş sıkılmamıştır.. Bu da demektir ki bu tur insanlar ancak koyun otlatır. Eh onuda kurt sürüsüne denk gelirde kaptırmazsa.

Motosikleti
    İnanın her konuda mutabıkız.
    ben makarasına yazıyorum... hayat her şekilde güzel...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok üzücü bir olay. Motosiklet sürücüsüne ve artçısına geçmiş olsun...
    Bu otobüs barbaros bulvarından 80km ile inerken ön tekeri kopsaydı ne olacaktı peki?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)