Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

köprü geçiş parası vermemek için..

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    abartili bir ornek olacak farkindayim.. adamlar kanun cikartsa esiniz kiziniz senede 1 kere basbakanin koynuna girecek diye, kanun bu herkesin uymasi gereklimi diyeceksiniz?
    kanun var kanun var. 4 tekerlekli 1 ton araba ile 2 tekerlekli 200 kilo motor ayni parayi verecek diye bir kanun var ise, bu kanuna uymak istemeyenleri, sen yanlis yapiyosun diye elestiremezsiniz. ortada ilk verdigim abartili ornegin aynisi var.
    sen ver parani pasa pasa, vermeyen vermez. olay bukadar basit.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tvs apache
    Vezirler huzura çıkmışlar:
    - Padişahım, hazinede para kalmadı. Yeni vergilere ihtiyacımız var, diyerekten.. . Padişah, kavuğunun altından kafasını kaşımış,
    - Eeee! Ne vergisi koyalım?, demiş..
    - Köprülere adam koyalım, geçenden bir akçe alsınlar! Padişah,
    - Tamam, demiş. Aradan bir süre geçtikten sonra sormuş vezirlerine:
    - Tepki var mı?
    - Hiç bir tepki yok!
    - İyi o zaman köprünün diğer tarafına adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın! Aradan bir süre geçmiş, Padişah:
    - Var mı şikayet?
    - Yok! Halkının tepkisizliğine kızan Padişah, gürlemiş:
    - Köprülerin ortasına da adam koyun, gelip geçeni becersin! Aradan birkaç gün geçmiş, halktan bir tepkinin olmamasına içerleyen Padişah, çağırmış vezirlerini,
    -Halkı dinleyelim hele bir, demiş gitmişler köye, Padişah sormuş:
    - Var mı şikayet? Ses yok. Padişah tekrar :
    -Var mı şikayet ? Şikayeti olan söylesin! diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:
    -Padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!..
    - Eeee!, demiş Padişah bir umutla...
    - Aksamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyız, bir adam daha koysanız...
    crxforever, cool113, smiles ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    tvs apache
    bende karşıya geçerken hem kendimi yormamak hemde boş yere trafikle insanlarla uğraşmamak için vapur ile karşıya geçiyorum 4tl
    ayrıca o adamın yaptıgı şerefsizlikten başka birşey değil lakin motordan köprü parası alınması çok saçma birşey 1 arabanın işgal ettiği noktada 4 adet motosiklet rahatça yan yana gidebilir

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Alıntı ques1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vezirler huzura çıkmışlar:
    - Padişahım, hazinede para kalmadı. Yeni vergilere ihtiyacımız var, diyerekten.. . Padişah, kavuğunun altından kafasını kaşımış,
    - Eeee! Ne vergisi koyalım?, demiş..
    - Köprülere adam koyalım, geçenden bir akçe alsınlar! Padişah,
    - Tamam, demiş. Aradan bir süre geçtikten sonra sormuş vezirlerine:
    - Tepki var mı?
    - Hiç bir tepki yok!
    - İyi o zaman köprünün diğer tarafına adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın! Aradan bir süre geçmiş, Padişah:
    - Var mı şikayet?
    - Yok! Halkının tepkisizliğine kızan Padişah, gürlemiş:
    - Köprülerin ortasına da adam koyun, gelip geçeni becersin! Aradan birkaç gün geçmiş, halktan bir tepkinin olmamasına içerleyen Padişah, çağırmış vezirlerini,
    -Halkı dinleyelim hele bir, demiş gitmişler köye, Padişah sormuş:
    - Var mı şikayet? Ses yok. Padişah tekrar :
    -Var mı şikayet ? Şikayeti olan söylesin! diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:
    -Padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!..
    - Eeee!, demiş Padişah bir umutla...
    - Aksamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyız, bir adam daha koysanız...
    Süper

Acı ama maalesef "devlet yapıyorsa doğrudur", "çoğunluğun yaptığı doğrudur", bizim geleneksel anlayışımız. Çoğumuz başka bir düşünme tarzı bilmediğimiz için, normal olanın bu olduğunu zannediyoruz. Tepki vermeye tıpamızın tutmadığı yerde, güçlü olanın yanında bitiveriyoruz "pıt" diye. "Ben veriyorsam sen de vereceksin" diye bir anlayış gelişmiş medeniyetlerin hiçbirinde yoktur. Bir haksızlık varsa ben tepkimi koyarım, senin kendi bileceğin iş denir. Sen de tepkini ortaya koyarsan, 2,3,4,5,100, 1000 kişi derken o haksızlık ortadan kalkar (kaldırmak zorunda bırakılır). Devlet sen sesini çıkarmadığın sürece ümüğünü sıkar, vergi kaçıran yandaşlarının yarattığı açığı, müteahhitlerin çaldıklarını senden çıkartacak dükkanı döndürmek için. Sen de devlete "gık" diyemediğin için, baş kaldıranlara "höt" diyeceksin.
    Diğer vatandaşın hakkını gasp eden "hırsız" arkadaşların da her daim yandaş olduklarından şüphem yok... tarz aynı sonuçta
    scooboy ve hyce bunu beğendiler.

Ben vermemek için sorduydum hırtladı konu iyi bari taşlamadınız. Şimdi vizelerim bitiyor kısmetse 1 haftadı var motor için. Ben nasıl plakamı gizleyeyim? Ya da metrobüsün otobüsün yanından kaçayım diyorum. Yollarınu söyleyin yapalım ben vermem o kadar para benzine veriyoruz zaten ywter. İmanım gevredi arabada...

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı yusufgursoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben vermemek için sorduydum hırtladı konu iyi bari taşlamadınız. Şimdi vizelerim bitiyor kısmetse 1 haftadı var motor için. Ben nasıl plakamı gizleyeyim? Ya da metrobüsün otobüsün yanından kaçayım diyorum. Yollarınu söyleyin yapalım ben vermem o kadar para benzine veriyoruz zaten ywter. İmanım gevredi arabada...
    Profilinde motosikletinin modeli yok ama neredeyse bütün motosikletler için olan bir gizleme şekli var. Arka çanta demirine uzun bir kilit tak. Plakanın çok azını kapatır ama yeterlidir.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Kaçak geçenler motor çalınma haberlerinde hırsızlara küfretmesin bi zahmet bundan sonra, ikisinin birbirinden tek farkı sen her seferinde 3-4 TL çalıyorsun devletten o senden 3-4 bin tL'lik motorunu çalıyor bir seferde.

Devleti kaçak geçmek dışında başka hangi alanlarda protesto ediyorsunuz anlatsanız da bilsek.

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Profilinde motosikletinin modeli yok ama neredeyse bütün motosikletler için olan bir gizleme şekli var. Arka çanta demirine uzun bir kilit tak. Plakanın çok azını kapatır ama yeterlidir.
    Foto falan var mı hocam anlamadım yine xd motory daha almadım kısmetse haftaya cbr 250

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçak geçenler motor çalınma haberlerinde hırsızlara küfretmesin bi zahmet bundan sonra, ikisinin birbirinden tek farkı sen her seferinde 3-4 TL çalıyorsun devletten o senden 3-4 bin tL'lik motorunu çalıyor bir seferde.

Devleti kaçak geçmek dışında başka hangi alanlarda protesto ediyorsunuz anlatsanız da bilsek.
    Fazla makarna yemenin kötülüklerine örnek bir cümle...
    Osırıs bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    bu devletçiler son on yılda böyle oldu biliyorsunuz değil mi?

köprü bakım vs masraflarının o kadar geçişe karşılığı cüzi masraflardır. ama bir ayda verdiğimiz köprü geçiş paralarıyla her ay yeni köprü yapılır. devletin asıl geliri vergilerdir mafyacılık, değnekçilik değil.

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sayıştay raporlarını inceledin de devletin vatandaştan birşey çalmadığına mı kanaat getirdin?

Devlet insan için vardır. İnsan devlet için değil. Bahşişten bile vergi almaya çalışan devleti korumayın lütfen.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Görmeyenle görmek istemeyene. Anlamayanla anlamak istemeyene ne kadar anlatsan göstersen fayda etmez.
    Adam afedersin aldığım oksijene vergi alacak sen hırsızlık diyeceksin.
    Motorunu çalmaya çalışan adama kızma o zaman belki senden çok ihtiyacı vardır!

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Alıntı yusufgursoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foto falan var mı hocam anlamadım yine xd motory daha almadım kısmetse haftaya cbr 250

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Fazla makarna yemenin kötülüklerine örnek bir cümle...
    Yusufum AKP'le işim olmaz, kaldı ki hangi partiye oy verdiğimde seni zerre ilgilendirmez. Sen sanırım hiç yemiyorsun makarna böyle cin olmuşun.

Köprüden kaçak geçiş kanuna aykırı mı? Aykırı. Olay burda bitiyor. Siz protesto ediyorum kamuflajıyla devam edin hırsızlığa.

Al sana örnek, senin kapasiten köprüden kaçak geçmeye yetiyor, G.Doğu'da ki adamın ki kaçak elektrik kullanmaya. Allah bilir elektrik faturanda kaçak elektrik kısmını görünce kızıyorsundur. Bence hiç kızma, o adam da devleti protesto ediyor çünkü.

Benzinin neredeyse tamamı vergi, hani protesto? Kullanmasanıza motorlu araç bi görsek noluyor

Alkole gelmedik vergi kalmadı, naptınız? Keza sigara?

İstanbul Belediyesi İspark uygulamasıyla en kral değnekçiden beter oldu, naptınız?

Bu liste uzar gider, apaçiler benden uzak olsun başka birşey istemem, ne yaparsanız yapın.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)