Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

köprü geçiş parası vermemek için..

Motovento
    REKLAM ALANI
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mutlumu oldun?
    efendim? anlayamadım? konu tutuldu diyorum bişeymi dediniz?
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yola aniden fırlayan keçilerden de işgaliye vergisi alacaklarmış artık rahat rahat sürersin motorunu
    İlk kurban Bayramı'na kadar keçilerden bahsetmeyelim lütfen yolda gördüğümde de direkt ikinci vitese düşüp, 7-8 m uzaktan geçiyorum
    112ciyiz

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    dövlet bize bakmir
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla alakasız olacak biraz ama benm kgs kartım 1. sınıf şimdi köprüden geçersem kaç para vereceğim ?
    Otomobil sayılacaksın otomobiller ile aynı parayı ödeyeceksin. içindeki kredin bitince 6. sınıf kart al.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:25 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dövlet bize bakmir
    Boşver kardeş , bizim memlekette çevre yolu bedava , köprü yok deniz yok. (Gölbaşı var ama onu saymıyorlar )
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    xt 600

Boşver kardeş , bizim memlekette çevre yolu bedava , köprü yok deniz yok. (Gölbaşı var ama onu saymıyorlar )
    tek boğaz olaydıda vereydik parasını be abi
    bizimde hakkımız değilmi martılara püsküvit atmak, bizim neden martımız yok!

Motosikleti
    kusura bakmayıın bende istanbulda oturuyosunuz aynı derdi çekiyosunuzda konuşuyosunuz sandım ankarada olduğunuzu görmedim tabi belki istanbulda olsanız biraz bakış açınız değişebilirdi
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakmayıın bende istanbulda oturuyosunuz aynı derdi çekiyosunuzda konuşuyosunuz sandım ankarada olduğunuzu görmedim tabi belki istanbulda olsanız biraz bakış açınız değişebilirdi
    Kusura bakmayın araya giriyorum ama ben de İstanbul'da yaşamıyorum ama orda da yaşasaydım aynen düşündüğüm gibi yapar her geçişte parasını öderdim. Fakir edebiyatı da yapmayalım, bu ahlaki değerlerle alakalı...
    112ciyiz

Motosikleti
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın araya giriyorum ama ben de İstanbul'da yaşamıyorum ama orda da yaşasaydım aynen düşündüğüm gibi yapar her geçişte parasını öderdim. Fakir edebiyatı da yapmayalım, bu AHLAKİ DEĞERLERLE alakalı...
    devletle sıkıntısı olan tek kişi benmişim sanırım

Motosikleti
    xt 600
    yok estafirullah, var bi %50.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ben İstanbuldayim.
    Ama bakis acim ankarada yasiyan bir takim kisiler ile ayni.
    Plakayi kapatip köprüden gecmek suçtur.
    Hadi suçu bir kenara birak..
    O kadar insanin hakkina tecavüz ediyorsunuz.
    Yahu vijdaninizda mi yok
    Evet..
    Biz bu şehirde bir ilçeden başka bir ilçeye geçmek için köprü parası ödüyoruz.
    Bu çok saçma bir uygulama..

Ama uygulama saçma diye ben kuralları yıkacak degilim.
    Zira bu ülkede bana saçma gelen bir çok uygulama var.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Yaşınızın getirdiği olgunluk ve sakinlikle alakalıdır sanırım. bunun dışındada aykırı olduğum bi kural yok özellikle benimde ama bu uygulamanın tamamen saçma olduğunu düşünüyorum

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    konuyu üzülerek okudum,
    hem ilk mesajdaki olay çok aygı verici ve ahlak dışı
    hem de akabinde gelen yaklaşım.

vulkan alan birisinin köprü ücretinden kaçması anlamsız hele bir başkasının hakkını gasp ediyor ise.

akabinde gelen "ben kaçak geçiyoruz siz de geçin yaklaşımı " akılcı değil kaçak geçeni "hırsız" diye yaftalamak gibi.

mantık dahilinde incelemek gerekli.
    sosyal devlet şehrin ortasına iki köprü atmış gelenden geçenden haraç kesiyor, alternatifi yok, hayatında bir kere gireceksen bile 50 tl yükleme ile geçiyorsun (en son böyleydi şimdi ne oldu bilmiyorum), en az 10- 15 kgs kartım oldu çoğunu köprüde kalan ecnebilere, kartı olmayan motosiklet sürücülerine verdim, kaçak geçerek devletin gözünde suçlu durumda olmamaları için.

burada onlarca kez konuşuldu, iki yanlış bri doğru etmiyor.
    hakkınızı savunurken haklı olduğunuzu gösterir şekilde savunacaksınız,
    ha baktınız karşınızdaki laftan anlamayan odun o zaman oduna odun gibi davranacaksın.

buradaki görüşleri topladığımda köprüden alınan ücretlerin hiçbir zaman kalkmayacağını ve nisbeten yüksek kalacağını düşünüyorum. yani isteyen plakasını kapatsın geçsin.

günde 5 kere köprüyü geçen bir kurye olsam;

o köprüden par aile beni zor geçirirsiniz.
    5*3 = 15 tl * 22 = 330 tl
    az para değil .

o köprülerin ücretsiz alternatifleri olmadığı sürece asıl hırsızlık devletin yaptığıdır.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Yaşınızın getirdiği olgunluk ve sakinlikle alakalıdır sanırım. bunun dışındada aykırı olduğum bi kural yok özellikle benimde ama bu uygulamanın tamamen saçma olduğunu düşünüyorum
    Sevgili Kardeşim..

Evet uygulama çok saçma..
    Ama bu sana köprüden kaçak geçme hakkini vermiyor.

Son dönemlerde İspark diye bir zırvalık çıktı İstanbulda.
    Her köşe başını, her kaldırımı belediye parselledi ve insanlara sözde Otopark hizmeti veriyorlar. Fakat sadece sana park yerini kiraliyor. Arabanin başina gelebilecek herhangi bir vaka'da İspark kesinlikle mesul değil.
    Madem ki aracımın güvenliğini üstlenmiyorlar, neden o zaman İspark'a para vereyim ki?
    Şimdi bu uygulama çokmu doğru?

Gidip başka yere park etsen arabayı çekiyorlar.
    Ne yapiyoruz bizde?
    Mecburen gidip o park parasını veriyoruz...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    köprü parası olmamalı
    en azından teşvik için motosikletlere olmamalı
    kurye olsaydım bende kaçak geçerdim

(özet)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Bence pırasalı rosto(protesto) yapın arkadaşlar. Arabayla aynı ücrete vermekte noliy. >Büyük bir tır ve ya kamyonun yanında görünmeden geçin.
    Korkaklıkta AR. İlerlemekte şeref VAR.

Motosikleti
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu üzülerek okudum,
    hem ilk mesajdaki olay çok aygı verici ve ahlak dışı
    hem de akabinde gelen yaklaşım.

vulkan alan birisinin köprü ücretinden kaçması anlamsız hele bir başkasının hakkını gasp ediyor ise.

akabinde gelen "ben kaçak geçiyoruz siz de geçin yaklaşımı " akılcı değil kaçak geçeni "hırsız" diye yaftalamak gibi.

mantık dahilinde incelemek gerekli.
    sosyal devlet şehrin ortasına iki köprü atmış gelenden geçenden haraç kesiyor, alternatifi yok, hayatında bir kere gireceksen bile 50 tl yükleme ile geçiyorsun (en son böyleydi şimdi ne oldu bilmiyorum), en az 10- 15 kgs kartım oldu çoğunu köprüde kalan ecnebilere, kartı olmayan motosiklet sürücülerine verdim, kaçak geçerek devletin gözünde suçlu durumda olmamaları için.

burada onlarca kez konuşuldu, iki yanlış bri doğru etmiyor.
    hakkınızı savunurken haklı olduğunuzu gösterir şekilde savunacaksınız,
    ha baktınız karşınızdaki laftan anlamayan odun o zaman oduna odun gibi davranacaksın.

buradaki görüşleri topladığımda köprüden alınan ücretlerin hiçbir zaman kalkmayacağını ve nisbeten yüksek kalacağını düşünüyorum. yani isteyen plakasını kapatsın geçsin.

günde 5 kere köprüyü geçen bir kurye olsam;

o köprüden par aile beni zor geçirirsiniz.
    5*3 = 15 tl * 22 = 330 tl
    az para değil .

o köprülerin ücretsiz alternatifleri olmadığı sürece asıl hırsızlık devletin yaptığıdır.
    Hırsız hırsızdır , hırsızlığın mazereti olmaz kuralı beğenmiyorsanız buyrun hep beraber eylem yapalım ama plakamızı saklayarak hırsızlıkla değil . Açık açık gidip keselim köprüyü kapatalım trafiği sabah saatinde bak bakalım yer yerinden oynuyormu oynamıyormu.

Ama ben eminimki burada "devlet bizi soyuyor" diye ahkam kesenler orada ceza korkusuyla polis korkusuyla ortalarda görünmeyeceklerdir.

ÇİNDE TİANENMEN MEYDANINDA TANKIN ÖNÜNE DİKİLEN TEK BİR GENÇ,
    CEZAYİRDE KENDİNİ CAYIR CAYIR YAKAN BİR BAŞKA İNSAN
    KARŞISINA DEVLETİNİ VE DÜNYANIN YARISINI ALARAK SAMSUNA ÇIKAN BİR CESARETLİ SUBAY

Tarih yazdılar , plakasını kapatıp geçenler sadece hırsızlıklarına kılıf aramak için laf ürettiler.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    yanılıyorsun tek sıkıntısı olan sen deilsin herkes boş karından sallıyor köprüden geçişte bende ne para nede kart okutuyorum kaparım plakamı aynen devam ederim bazı arkadaşlar edebiyat yapmış yok her geçişde verirmiş yok burda yaşasaymış yok hırsızlıkmış tarih bilginizi biraz yoklayın kim hırsızlık yapıyormuş anlarsınız kuru edebiyat bunlar benzine gelince kaçak bulsam bir dakka düşünmeden alırım ben bazı şeyleri unutmuyorum diye ( balık hafızası ) hırsızlık yapmış sayılmam millet tramway yolundan gidiyor ters şeride giriyor kırmızı ışıkta geçiyor kaldırımdan gidiyor ama köprüden geçerken kart okutuyor aferim doğrusu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:55 ----------

Hırsız hırsızdır , hırsızlığın mazereti olmaz kuralı beğenmiyorsanız buyrun hep beraber eylem yapalım ama plakamızı saklayarak hırsızlıkla değil . Açık açık gidip keselim köprüyü kapatalım trafiği sabah saatinde bak bakalım yer yerinden oynuyormu oynamıyormu.

Ama ben eminimki burada "devlet bizi soyuyor" diye ahkam kesenler orada ceza korkusuyla polis korkusuyla ortalarda görünmeyeceklerdir.

ÇİNDE TİANENMEN MEYDANINDA TANKIN ÖNÜNE DİKİLEN TEK BİR GENÇ,
    CEZAYİRDE KENDİNİ CAYIR CAYIR YAKAN BİR BAŞKA İNSAN
    KARŞISINA DEVLETİNİ VE DÜNYANIN YARISINI ALARAK SAMSUNA ÇIKAN BİR CESARETLİ SUBAY

Tarih yazdılar , plakasını kapatıp geçenler sadece hırsızlıklarına kılıf aramak için laf ürettiler.
    kime yapıcaksın eylemi köprü geçişlerinde kazanılan para vergiden kazanılmıyor ötv ne oldu deprem vergisi adı altında haşırtlamadılarmı 1 defaya mahsusutu kulak arkamızı kontrol etmekten başka çaremiz yok veren versin ben vermiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:58 ----------

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köprü parası olmamalı
    en azından teşvik için motosikletlere olmamalı
    kurye olsaydım bende kaçak geçerdim

(özet)
    işde insan bilgisi seni tebrik ederim kardeşim doğru yaklaşım budur
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanılıyorsun tek sıkıntısı olan sen deilsin herkes boş karından sallıyor köprüden geçişte bende ne para nede kart okutuyorum kaparım plakamı aynen devam ederim bazı arkadaşlar edebiyat yapmış yok her geçişde verirmiş yok burda yaşasaymış yok hırsızlıkmış tarih bilginizi biraz yoklayın kim hırsızlık yapıyormuş anlarsınız kuru edebiyat bunlar benzine gelince kaçak bulsam bir dakka düşünmeden alırım ben bazı şeyleri unutmuyorum diye ( balık hafızası ) hırsızlık yapmış sayılmam millet tramway yolundan gidiyor ters şeride giriyor kırmızı ışıkta geçiyor kaldırımdan gidiyor ama köprüden geçerken kart okutuyor aferim doğrusu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:55 ----------

kime yapıcaksın eylemi köprü geçişlerinde kazanılan para vergiden kazanılmıyor ötv ne oldu deprem vergisi adı altında haşırtlamadılarmı 1 defaya mahsusutu kulak arkamızı kontrol etmekten başka çaremiz yok veren versin ben vermiyorum
    Buyrun marifetine kılıf uydurmak için kıvranan bir hırsız daha.

Köprüye para vermiyormuş , takarlar yakında madalyanı merak etme.

Bunlarda kendilerine motorcu diyorlar ya en çok o koyuyor adama.

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    plaka kapayarak gecmeyi bende bireysel geri alım olarak yorumluyorum.. kimden neyi geri alıyorsun diyenlere tükettiğimiz herseyde sag olsun 18% den başlayarak %100e varan vergi oldugunu hatırlatırım.. haa hata yaptım ekmekte 1% elmasta 0%.. unutmamak lazım..
    ama ilk anlatılan örnek bildiğin hırsızlıktır.. çünki bi bireyden çalınmıştır.. hee kalkıp bana verdiğimiz vergilerde ülkenin bireylerine yol su elektrik dogal gaz olarak geri dönüyor demenizi içten bi şekilde bekliyorum.. motorlu robin hoodlar..

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    [QUOTE=oocan;2377677]Buyrun marifetine kılıf uydurmak için kıvranan bir hırsız daha.

Köprüye para vermiyormuş , takarlar yakında madalyanı merak etme.

Bunlarda kendilerine motorcu diyorlar ya en çok o koyuyor adama.[/Qbu hırsız kelimesini aynen sana iade ederim demekki sen ben para vermiyorum diye hırsız olduğumu sölüyorsun sende para veriyorsan kerizsindir
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)