Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Kaza yaptım yardım edermisiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    dostum en iyi cevabı sigorta şirketinden alırsın. kendi trafik sigortanı yaptırdığın sigortacıya sor. onlar bilirler .
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu baştan sona okudum ama birşeymi atladım acaba?
    kasko yoksa perte ayıran kim? trafik sigortası motosikletin sahibine ödeme yapmaz ki?
    kaza yapan arkadaşa çok geçmiş olsun ama parayı kimden tahsil edecek anlamadım? kasko yoksa ödeme de olmaz.
    karşı taraf %100 suçlu şekilde tutanak mı tutuldu acaba?
    Abi karşı taraf %100 suçlu.Onun trafik sigortası karşılıcak..
    Bu arada karşı tarafında benimde sigortam Axa..

Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun. kaskosu varsa motorun bırak perte ayırsınlar sana 0 ını verirler motorun kasko karşılıyor bunu ama sen yinede kaskosu varsa yaptırdığın yere bir sor iyice öğren derim geçmiş olsun kardeşim Allah tekrarını yaşatmasın inşallah
    0 parasını verceklerse zaten kabul ediyorum abi..
    Ama gidip bana komik rakamlar teklif ediceklerse motorumun yapılması taraftarıyım işte..

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun,nazar deydi sanırım. canına bişey olmadı ya gerisi hikaye. lakin ben çok sinirlendim bu duruma,sen exper gelmeden aksesuarlarını sökecektin exper gelincede perte çıkarttıracaktın. sen korkma motorun ziyan olmaz yine satılacak o şekilde,biri alır bin tl masraf yapıp naked te biner ama sen şimdi kazalı deposu boyalı motora bineceksin ve satarken sana büyük problem çıkaracak. keşke hiç ses etmeseydin.
    Şuan hiç bişey demedim abi..Experde net konuşmuyo..Sigortaya dosyayı göndercekmiş pazartesi arıcaklar işte..
    O zman ak koyun kara koyun çıkıcak..

Alıntı energie06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun.

Bak şimdi dostum. Fazla aydınlatıcı bilgi vermemişsin ama benim anladığım kadarıyla suç karşı tarafta olduğundan senin makinenin hasarını karşı tarafın sigortası karşılayacak. Eğer suçlu taraf sen olursan karşı tarafın sigortası veya kaskosu senin hasarını karşılamaz. Tabi seninde kaskon yok diye dusunuyorum.

Şimdi eğer sen aracının perte ayrılmasını istemiyorsan zorla perte ayıramazlar. Ancak sigorta şirketleride sonuçta bir ticari işletme olduğu için kendi işlerine geleni uygulamak isterler. Sen üç beş eksik olsun hemen paramı alıyım dersen abuk subuk rakamlar çıkarırlar sana. Sigorta şirketlerinde kurallara uymak diye birşey yoktur yani. İlla sıfır araç alıp vermezler ilk başta. Dipten vurup yavaş yavaş yukarı çıkartırlar rakamları. Neyse.

Şu anda rakamları tam hatırlamıyorum ama hatırladığım karıyla 4500 tl kadar masraf çıkarmış servis sana. Sigorta şirketi o parayı vermez. Zaten servis masrafı aracın değerinin %80 nini geçtiği zaman direk pert yapmak isterler.
    Anladığım kadarıyla sen perte ayrılmasını istemiyorsun.
    Ha bu arada senin iş sigorta experinde bitiyor. Evrakları hazır etmek vs bunlar senin sorumluluğunda ancak araç hakkında ne karar verileceği sigorta eksperinin elinde. Bi kere eksperi iki üç günde bir ara. Eksperin telefonunu sigorta şirketinden alabilirsin. Vermek istemezlerse biraz bağır çağır falan işe yarıyor
    Eksperi bıktırana kadar aramayı surdur. Aracının perte ayrılmasını istemediğini aracının sıfır bir araç olduğunu ve şu anda piyasa fiyatının ,,,,, tl olduğunu falan söyle.
    Sana şöyle diyebilir eksper. işte atıyorum aracının sıfırı 5000 tl diyelim. Sana 4000 tl verelim dosyayı kapatalım falan. Kesinlikle kabul etme ve söyle söyle. Aracımın aynı model ve km olanını alın bana verin madem öyle. Siz gidin 3000 e bulun o beni ilgilendirmez falan gibi cumleler kurun.
    Eksper sana sunu diyecektir. İşte biz piyasadan fiyat aldık. Şu firmadan bu firmadan fiyat aldık. Size verdiğimiz rakam bu birkaç firmadan aldığımız rakamların ortalaması gibi. Bunada kesinlikle inanma. Yalan o firmalardan fiyat aldıkları falan yok. İnternetten girip bakıyorlar. Söyledikleri firmaları ararsan bunun ispatlarsın sende. Neyse.
    Baktınki eksper dolayısıyla sigorta sıfır araç vermek konusunda isteksiz benden sana bir tavsiye. Bu daha işine gelir bence. Aracın hasar masrafını bana verin o zaman aracımıda perte ayırmayalım ben aracımı yaptırıyım diye söyle. Aracın diyelimki 5000 tl ise 2,500-3000 gibi rakamlara ulaşana kadar adamlarla pazarlık et. Sana bunlar eğer hasarın dediğin gibi 4500 falansa 1500-2000 gibi bi rakam önerirler. Tabi kabul etmiceksin bunu. Burda pazarlık başlıyor. Ben bu rakama aracımı yaptıramam falan filan edebiyata giriş yapacaksın. İlk başta baktın anlaşamıyorsun, sanayi ticaret bakanlığına hakkınızda şikayetimi ileteceğim vs gibi şeyler söyle veya iyi geçinmek istersen söyleme iyi gunler bu rakamı kabul edemem de kapat telefonu.
    İki günde bir ara ondan sonra. Ne oldu benim araç falan diye. Eksper bi sure sonra bıkar zaten. Oda şu dosyayı bitirsemde şu belayı kafamdan atsam diye dusunmeye başlayacaktır hiç merak etme. Bir dosyanın eksperde fazla durması onunda işine gelmez. Sigorta şirketide eksperi sıkıştırır cunku dosyayı sonuçlandır diye.
    Neyse birkaç eksper aramasından sonra sen fiyatını söyleyeceksin. Mesela söyle birşey de aradığında - tamam aracımı ben yaptırcam ama o dediğiniz rakam cok az- de. O sana zaten der sen ne kadar istiyorsun diye. -Sende 3000 tl ye ben bu aracı yaptırırım- dersin. Anlaşacağınızı zannediyorum bu rakamdan. Senden aracımın hasarına karşılık 3000 tl alarak aracımı kendim yaptırmayı kabul ediyorum falan şeklinde bi ibraname göndermeni isterler. Sende yazar gönderirsin. Paranda en geç 1 ay içinde hesabına yatar. Gider istediğin yerde yaptırırsın makinenide.
    Hiç deilse cebine üçbeş kuruşda birşey kalır.

Ha bu dediklerimin tamamıda denenmiş şeylerdir. Bol keseden atmadım yani. Pazarlık falan diyince belki şöyle diyen çıkabilir. Pazardan karpuz mu alıyorsun gibi.[COLOR="Silver"]
    Abi şuan ses etmiyorum bende..Sigortadan aradıklarında gerekirse çingenelik yapıcam..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    sedat57 arkadaşımızın başına gelen olayı anlatayım.

2007 model ybr 125 ile kaza yaptı,sigorta araca 1700 tl değer biçip motoru perte ayırdı.

motorun kazalı haline 400 tl değer biçtiler ve ilk teklifi sahibine yaptılar,1300 tl verelim motorda sizde kalsın diye.eğer sedat kabul etmeseydi servise teklif edecekleri yedek parça olarak kullanılabilir düşüncesiyle.

sonuç:sedat 1300 tl +hasarlı motorunu aldı herhangi bir trafikten düşürme filan da olmadı.motora 300 tl masraf yaptı ve eski haline getirdi.1000 tl de cebine kaldı.daha sonra motoru sanırım 1500 tl civarı bir rakama sattı.

senin durum biraz daha farklı parçaları çok pahalı olan bir model ve oldukça yeni.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Dostum trafik sigortası senin karşı tarafa verdiğin hasarı karşılar
    Senin hasarına karışmaz. Sen suçlu deilsen senin hasarını karşı tarafın sigortası karşılar.
    Eğer kaskon varsa kendi kendine kaza yapsanda kaskodan para alırsın. Ama kaskon yoksa trafik sigortası senin hatalı olduğun durumlarda veya tek başına yaptıgın kazalarda (örnek giderken motordan dusmen ve motorunun hasar görmesi) hasarı karşılamaz. Bu iş böyledir. Her sene zorunlu trafik sigortasına ödediğin para bu işe yarıyor.
    Biliyorum, zaten bir sonraki mesajımda gayet açıklamıştım. Ayrıca maalesef çok sık kullanıyorum o karşı taraf sigortalarını. Sürekli çarpıyorlar efendim durduramıyoruz

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2007 model ybr 125 ile kaza yaptı,sigorta araca 1700 tl değer biçip motoru perte ayırdı.

motorun kazalı haline 400 tl değer biçtiler ve ilk teklifi sahibine yaptılar,1300 tl verelim motorda sizde kalsın diye.eğer sedat kabul etmeseydi servise teklif edecekleri yedek parça olarak kullanılabilir düşüncesiyle.

sonuç:sedat 1300 tl +hasarlı motorunu aldı herhangi bir trafikten düşürme filan da olmadı.motora 300 tl masraf yaptı ve eski haline getirdi.1000 tl de cebine kaldı.daha sonra motoru sanırım 1500 tl civarı bir rakama sattı.

senin durum biraz daha farklı parçaları çok pahalı olan bir model ve oldukça yeni.

Aynen dediğiniz gibi motorun yeni olması ve parçalarının bayağı bir yüksek fiyatta olmasından dolayı benim o yolu izlemem zor..

Ben sigortadan ya perte ayırmayıp hasarının karşılanmasını istiyicem..
    Yada 0 fiyatını istiyicem..
    Onada yok çekerlerse..
    2. el 2011 cbr 125 bulun benim motorun km'lerine yakın onu alayım dicem..

Baktım oda olmuyo bana çarpanla karşılıklı şikayetçi olduk birbirimizden..

Hasarım tam olarak karşılanmaması nedeniyle tazminat davası açıcam..
    Karşı tarafın ayriyetten kaskosuda var ordan almaya çalışıcam.
    Bakalım sigorta hangi yönden gelcek..

Motosikleti
    Agility city 125 olucak.
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğiniz gibi motorun yeni olması ve parçalarının bayağı bir yüksek fiyatta olmasından dolayı benim o yolu izlemem zor..

Onada yok çekerlerse..

öncelikle çok geçmiş olsun.bu son yazdığın yöntemlerle zararını kurtarabilirsin bence gayet mantıklı.

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı delphius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle çok geçmiş olsun.bu son yazdığın yöntemlerle zararını kurtarabilirsin bence gayet mantıklı.
    Teşekkür ederim elimden geleni yapıcam bakalım..

ryan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    geçmiş olsun önclikle bence pert e ayırmak en ıyısı sonuçta arkadaşlarında dediği gibi ikinci eli daha yok eskime payı diye bi iddada bulumamaları gerekir yeni motor sonuçta kaskon olmasada rapordaki suç oranı kime yazılmasına bağlı olaraktan trafik sigortası karşılamalı karşı tarafınki tabi raporda önemli bu konuda hatayı kime verdiği önemli

bende de cbr 125 vardı bende aynı şekilde kaza yaptım perte ayırttım motoru...zamanında 3200 tl ye aldığım motoru sigorta şirketi kazalı halde alacak birii buldu ve adama 1900 liraya sattı(parayı ben aldım) ve geri kalanınıda kendi karşıladı sigorta şirketi...3500 lira cebime girdi üzerine 2 lira ekleyip falkon aldım bende zamanında
    Motosiklet bir yaşam tarzıdır

Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Onada yok çekerlerse..

Bu dediğin yolla parayı alırsın ama 1.5 sene sonra amca alırsın oda şansin varsa.
    Ben icra müdürüyum. Hukukun içindeyim. Ve 1,5 sene sonra alsan bile gene zararda olacaksın. Avukat tutsan faizi falan o almak isteyecek. Sen boşver bu yolu.5000 olacağına 4700 olsun temiz olsun
    Bence en iyisi parayı al kendin yaptir. Kalan parada makinenin degerinin dusmesine sayarsin

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı ryan82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun önclikle bence pert e ayırmak en ıyısı sonuçta arkadaşlarında dediği gibi ikinci eli daha yok eskime payı diye bi iddada bulumamaları gerekir yeni motor sonuçta kaskon olmasada rapordaki suç oranı kime yazılmasına bağlı olaraktan trafik sigortası karşılamalı karşı tarafınki tabi raporda önemli bu konuda hatayı kime verdiği önemli
    Hata %100 karşının sola dönüş kurallarına uymamaktan.
    Temennim o yönden experede ayrıntılı olarak anlattım zaten..Ne kadar anladı bende bilmiyorum..

piyasadan parça fiyaat analizi yapıyoruz dedi ilk..

Dedimki Honda fabrikasında bile olmıyan parçayı nerde bulmayı düşünüyosunuz

Pert durumu olursa 2. el motor piyasasına bakıcaz dedi sonrasınra..

Dedimki 2 aylık 2011 model motorun 2. el piyasasını kim kaybetti siz bulucaksınız.

Sonuç herşeyin cevabını verince topu sigortaya atıyo exper denen şahıs.
    Şimdi sigortaya cevap vercez bakalım..

Alıntı Blacklove16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de cbr 125 vardı bende aynı şekilde kaza yaptım perte ayırttım motoru...zamanında 3200 tl ye aldığım motoru sigorta şirketi kazalı halde alacak birii buldu ve adama 1900 liraya sattı(parayı ben aldım) ve geri kalanınıda kendi karşıladı sigorta şirketi...3500 lira cebime girdi üzerine 2 lira ekleyip falkon aldım bende zamanında
    Seninki baya karlı iş olmuş valla..
    Benim motorun 0 ı şuan 5600 bana 6 bin lira vermeleri gibi bişey
    Gerçi yeni aldığımı mont eldiven kask falan onları katsam 6'yıda geçicekte..
    Ben korumaları geçtim onlar görevini yaptı motoru kurtarmam lazım

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

çoşkun abi sedat ın motoru ben topladım....

servis 2400 tl masraf çıkardı.. eksper ise 1700 tl pert bedelini russat sahibine teklif etti... sedat iki arada bir derede kalıp olayı bana danıştı.. bende kendisine dostluğumuzun kıyağı olarak 300 tl lik masrafla ayağa kaldırdım... motorun parası yaklaşık kırk gün sonra russat sahibi adına yattı.. biz motoru yapıldıktan 4 -5 ay sonra 2000 liraya verdik....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Bu dediğin yolla parayı alırsın ama 1.5 sene sonra amca alırsın oda şansin varsa.
    Ben icra müdürüyum. Hukukun içindeyim. Ve 1,5 sene sonra alsan bile gene zararda olacaksın. Avukat tutsan faizi falan o almak isteyecek. Sen boşver bu yolu.5000 olacağına 4700 olsun temiz olsun
    Bence en iyisi parayı al kendin yaptir. Kalan parada makinenin degerinin dusmesine sayarsin
    Gerekirse motordanda paradanda vazgeçerim.İşin ucunu bırakmam abi..
    Böyle eyw eyw ede ede..
    Başkaları yolunu buluyo..
    Ben kuryeyim karda bile motorun üstünde cebelleşiyorum..Ben ayıptır söylemesi kıçımı yırtıyım para biriktiriyim hayal ettiğim motoru alıcam diye.
    Pezevengin biri gelsin düz yolumda giderken bana çarpsın bende eyw ediyim..
    İsterse 10 sene sürsün davamdan vazgeçmem.Ya o motor yapılır.Yada parası ödenir..

Tavsiyeniz için teşekkürler ama dediğiniz yol bana gelmez.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)