Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bugün nerdeyse ilk kazamı yapıyordum

Motovento
    REKLAM ALANI
    PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün nerdeyse ilk kazamı yapıyordum 100.yılda kırmızı ışıkta beklerken en sol şeritte, yanıma şu yeni kocaman land roverlardan biri yanaştı içinde tabiri caizse aptal sarışınlardan biri. neyse yeşil ışık yandı normal bi şekilde kalktık sonra bu land rover baya bi bastı hızlandı yol da zaten yokuş aşağı, bende tabi sol şeritteyim diye çok yavaş gitmiyorum sonra bu kadın bir anda firen yapıp sinyalsiz falan sola girdi araya tabi ben sağa kırdım firene asıldım ama motor nasıl kaydı hem ön hem arka direksiyonun hakimiyetini kaybediyordum bi ara nerdeyse. en sonunda ben yanaştım camına saydım sövüm tabi sizin gibilere veriyorlar ehliyeti diye altınızda da koca araç var diye bişey sanıyosunuz kendini diye, neyse özür falan diledi geçtim gittim bende. ama yarım saat ellerim titredi. ve motorun sıfırndan gelen lastikleri değiştirme kararını da kesin bi şekilde almış oldum yarın gidip değiştiriyorum. biraz uzun oldu ama dertlendim napıyım. okuyanlara teşekkür ettim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Geçmiş olsun, bisikletle bile giderken bayanlar yol verdiğinde eyv. sen geç diyorum
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    geçmiş olsun.
    "[B]Sarı[/B]"ya tutkumuz,yüreğimizde büyüttüğümüz "[B]Lacivert[/B]" sevdadandır.

Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, bisikletle bile giderken bayanlar yol verdiğinde eyv. sen geç diyorum
    çok mantıklı hareket bundan sonra kesinlikle bende öyleyim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:21 ----------

Alıntı kolcay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.
    çok sağol.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Ben bayan gördüğüm zaman motorsiklet veya araba farketmez, anında aleti orada bırakıp arkama bakmadan kaçıyorum
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

BlackRussian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (:
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bayan gördüğüm zaman motorsiklet veya araba farketmez, anında aleti orada bırakıp arkama bakmadan kaçıyorum
    '' BlackRussian // TVS Apache RTR 150 //
    Makyajına ve yüzündeki boyalarına güvenme.Yollar da güzeldir ama altından kanalizasyon geçer..

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun. Araç ne olursa olsun bayan kullanıyorsa olabildiğince uzak kalırım ondan ne arkasından ne sağından nede solundan giderim. Nerdeyse hiçbiri sinyal vermiyor kaç kere kaza atlattım bayan sürücüler yüzünden.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    birde anlatıyorlar bayanlar daha dikkatli ama ben hayatımda sadece iki bayana güvendimde uzun yola çıktım ama mecburiyetten geri dönüş yolunda da kendim geçtim dümene arkadaş benim gözlerimi bağlayın verin araba kullanayım ama bi bayanın yanına oturtmayın beni stres yapıyorum sanki her an kaza yapacak korkusu ile gezmek beni deli ediyor elimde olsa bayanları trafiğe sokmam o kadar panik kullanıyorlar yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Sola sağa dönüş olan yerler ve kavşaklardan geçerken güvenli şekilde dönüşe gelmeden durabileceğiniz hızda ilerlemelisiniz. Basit ama en güvenli kural budur.

Karşınızdaki araca yüklenmenin ve suçlamanın size pek faydası olmaz. (şu anda şanslısınız ve anlatabiliyorsunuz)

A.R.A teori eğitiminde güzel bir örnekle kafamıza kazınmıştı bu trafikteki suç dağılımı işleri. Kazadan sonra durumu iki kağıt belirler. Bir kağıt çıkar üstüne ceza ve 8'de kaç suçlu bulunduğu yazılır ve araba sürücüsüne verilir. Bir kağıtta motosiklet sürücüsüne verilir. Direk üzerine örterler. O yüzden suçu başkalarında aramak, küfretmek, sinirlenmek asıl nokta olan dikkat eksikliğimiz ve yolu okuma hatamızı farketmemize engel olacaktır.
    Gökhan YAŞDAL

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu Yeni yöntem bu olacak Ama geride bıraktığım her neyse parasını verirsin Çünkü fikir senden çıktı
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    geçmiş olsun demekten başka bir şey diyemiyoruz beterin beteri var diyerek ten üzerinizdeki kötü elektrik akımını boşaltmanız dileklerimizle
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Gecmis olsun kesiklikle haklisniz bayan oldumu cok cok dikkatli olmak gerekir
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    cbf 150
    hayatımda 3 kez< araca bindim 3 dede hep kaza yaptık cidden ama nyse motorsıklet aldım ist halkalı karakola girdim münibüs yüzünden benım hatam deil ama motoru cok seviorum arabaya bınmeye korkuyorum motor herşey yaaaa...

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    genlerinde yok...

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun , dikkatli olmak lazım
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    geçmiş olsun sende bazılarımızın yaptıgı teknigi yap ve sürücüsü dişi olan araçlardan uzak dur

çok sağolun cidden bundan sonra hele öyle dönüş olan yerlerde en sağdan 30 km hızla ilerlicem birde bayan varsa etrafta durup beklicem geçip gitmesini :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:48 ----------

Alıntı Farukxtm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun sende bazılarımızın yaptıgı teknigi yap ve sürücüsü dişi olan araçlardan uzak dur
    bundan sonra kesinlikle hani pek tecrübemde yok daha 1 aydır kullanıyorum iyice uzak durmam lazım sanırsam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:50 ----------

Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sola sağa dönüş olan yerler ve kavşaklardan geçerken güvenli şekilde dönüşe gelmeden durabileceğiniz hızda ilerlemelisiniz. Basit ama en güvenli kural budur.

Karşınızdaki araca yüklenmenin ve suçlamanın size pek faydası olmaz. (şu anda şanslısınız ve anlatabiliyorsunuz)

A.R.A teori eğitiminde güzel bir örnekle kafamıza kazınmıştı bu trafikteki suç dağılımı işleri. Kazadan sonra durumu iki kağıt belirler. Bir kağıt çıkar üstüne ceza ve 8'de kaç suçlu bulunduğu yazılır ve araba sürücüsüne verilir. Bir kağıtta motosiklet sürücüsüne verilir. Direk üzerine örterler. O yüzden suçu başkalarında aramak, küfretmek, sinirlenmek asıl nokta olan dikkat eksikliğimiz ve yolu okuma hatamızı farketmemize engel olacaktır.
    daha önce adam akıllı bi ders almadığım için bilmiyorum ama artık öğrendim çok teşekkür ederim

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    geçmiş olsun,allah beterinden korusun..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ben de aynı durumdayım. yolun ortasında duran bir Şahin'e carpıyordum. araba olarak sahin deil; gercek kuş şahin ...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)