Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet sollarken korna çalalım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama aynı şeyi motorsiklet üstündeyken yapmaya cesaretim yok.
    Hiç acımaz ezerler valla.
    Yahu ben bunu motorda da yapıyorum... Yapmamak için kendimle savaşıyorum ama sonunda kaybediyorum. Sonra da iyice yavaşlayıp geçmesine izin vermiyorum. Sollamaya çalışınca asılıyorum gaza arkama kaçmak zorunda kalıyor, sonra yine düşürüyorum süratimi. Yoluna göre bazen 20 bazen 50 km ile arkamda esir ediyorum. Trafik durduğunda motoru sağa çekip iniyorum, hiçbir şey söylemeden gözünün içine bakmaya başlıyorum. "Ne olur in arabadan da kapışalım" der gibi... Şimdilik inen olmadı

Sonunda bir gün fena bir fatura ödetecekler bana o olacak
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu ben bunu motorda da yapıyorum... Yapmamak için kendimle savaşıyorum ama sonunda kaybediyorum. Sonra da iyice yavaşlayıp geçmesine izin vermiyorum. Sollamaya çalışınca asılıyorum gaza arkama kaçmak zorunda kalıyor, sonra yine düşürüyorum süratimi. Yoluna göre bazen 20 bazen 50 km ile arkamda esir ediyorum. Trafik durduğunda motoru sağa çekip iniyorum, hiçbir şey söylemeden gözünün içine bakmaya başlıyorum. "Ne olur in arabadan da kapışalım" der gibi... Şimdilik inen olmadı

Sen hala dalaş araçlarla. Bu işin sonu ya tampon yada dayak yemek olmaz umarım .

Kornada öyle bir meretki çalsan olmuyor çalmasan olmuyor. En iyisi motosikletin başka bir motosikleti sollaması yasaklansın arkadaş Gerçi kurallara uyulsa herkes üst limitte gideceği için kimsenin kimseyi solayabilmesi mümkün olmayacak ya oda ayrı konu
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen hala dalaş araçlarla. Bu işin sonu ya tampon yada dayak yemek olmaz umarım .
    Dayaktan korkmam birader, iner eleman, döversin ya da dayak yersin, kapanır konu. Yediğimiz ilk dayak olmaz sonuçta Yalnız o tampon işinden feci tırsıyorum işte... Düz yolda düşüyorum bro ben, tamponu yersem kaç parende atarım bilmiyorum walla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:50 ----------

Bu arada imzalarımız alt alta pek anlamlı olmuş
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bu kuryeler benim başımı belaya sokacak
    17 yaşına gelen koşa koşa kurye oluyor
    bende doblo var bakıyorum dikizden bişe gözükmüyor sinyal verip yavaşlıyorum pat adam 1 metre arkadan beni takip ediyor..ve kaçınılmaz son..
    e noldu benim güzelim bagaj kapağım yamuk yumuk
    e çocuğa ne diyecem işinden olucak kesin
    hadi arabanın nazarlığı olsun diyip devam ediyorum ikidir

motordada bu apaçi arkadaşlar kaskı garipseyip gelip bakıyorlar
    bu olay bikere başıma geldi adam bana bakarken önündeki astraya bindirdi gri bi cuptı Allah gücenmesin ama hoşuma ditti o arabaya bindirmeleri e çocuklardada yok bişey çal kornayı devam..(bu tiplere hiç tahammülüm yokta)

İlla aynı şeritten sollayacaknız göz teması kurun bari.
    O teması kurana kadar biraz sabırlı olmak gerekiyor o kadar.

Göz teması kurmak da ayrı dert.Güneş vizörü var, güneş gözlüğü var, komple renkli vizör var, var oğlu var.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Keşke otomobil sürücüleride aynı şeyi yapsa...
    Bazıları çamurluğuma tampon değdirmeye bayılıyor.

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Evet kornayı ben de gayet bol bir şekilde kullanırım. Ama uyarı amaçlı kullanırım. Yani parmağımı dokundurup anında çekerim çoğu zaman. ( uyarı anlamında ) bazı elemanlar sinirimi bozarsa da uzun basarım ( ana bacı demek ) çevrede gürültü kirliliği olduğu için kornaya basmayacak düzeye gelmemiz için Türkiye'nin daha birçok sorunu aşması lazım. Diğer sürücüler adam olursa, biz de bizi fark etmeleri için zırt pırt kornaya basmak zorunda kalmayız olur biter. Gürültü kirliliği oluyor diye hayatımı riske atacak değilim. Basıyorum kornaya. Siz de basın, sizi fark etsinler.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Faturaya kdv dahilmi değilmi??? şaka bir yana kimseyle uğraşmayın derim cidden çok tehlikeli
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    bak şimdi ne söylediğin kadar nasıl söylediğin lafı geldi aklıma ve hemen şarj dinamosu çalışmaya akım üretmeye başladı

kornadan filan o kadar yorum yazılmış bir yorumda benden olsun o zaman

yolda seyrederken korna karakterleri var bence , telgraf gibi mesela!!!!

şimdi onları yazayım kendi tecrübemden

1- kısa bir kereye mahsus 1 sn süre ile (düt)lemek selamun aleyküm

2- kısa kısa ard arda 2 kere 1 sn süre ile (düt)lemek aleyküm selam

3-uyarı nazarında 2 sn süreyle(düüüüt)lemek uyarmak anlamında

4-yolun ortasından seni gördüğü halde yüzünün ortasına baka baka möküz gibi geçen yayaya (düüüüüüüüüd) düklemek çekil yolun ortasından demek

5-sizi hayati tehlikeye sokarak , sıkıştıran hatalı solayan , canınıza kasteden sürücüye çalınan da düüüüüüüüüüüüüüüüüdüklemek olur ancak onuda anlayan anlar

bu arada türkçe lastik gibi nereye çekseniz oraya uzuyor düdüklemek kelimesi aslında tamda bahsettiğimiz konuyla alakalı bir cümle , en azından ben öyle algılıyorum alt yapısı düdükten gelmiyormu ?

dip not:fıkra anlamında yazılmıştır sözüm meclisten dışarı

dip notun en dip notu : inşallah dütleten v düdükleyen sürücülerden olmamamız dileklerimle
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    korna yerine ara gaz kullanıyorum. çok daha etkili oluyor.
    yol iyidir.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı kenrox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşım benim makinanın sesini ben bile duymuyorum diğer araç nasıl duysun
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kenrox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu imzandaki motorla 125-250 cc ye yapıyosan yavaş gidiyosun yol ver bakem abine gibi anlaşılabilir ve eleman biraz toysa senle beraber oda basabilir hava atmak olarak algılayabilir. Yurdum insanı sonuçta..

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu imzandaki motorla 125-250 cc ye yapıyosan yavaş gidiyosun yol ver bakem abine gibi anlaşılabilir ve eleman biraz toysa senle beraber oda basabilir hava atmak olarak algılayabilir. Yurdum insanı sonuçta..
    yok abi bura ufak yer. herkes biliyor birbirini :D
    öyle artislik yapmaya gelmez yani. ayıp olur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:33 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşım benim makinanın sesini ben bile duymuyorum diğer araç nasıl duysun
    motor aarli be yawh :D duyarsın bi şekilde.
    yol iyidir.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sollamalari kurallarina göre yapmak tabi ki.
    Gerçi bu sizin sorununuzu çözmüyor.
    Yani arkadan aniden gelen adami duzeltmek gerekiyor.
    Burada sizin yapabileceginiz sey, seridinizde dogru konumlanmak.
    Sizi geçecek motosiklet surucusu, mecburen solunuzdaki seridi kullanmak zorunda.
    Yani ayni serit içerisinde sollama yapilmaz.

Simdi diyeceksiniz ki,
    "iyi ama yapiyorlar"
    Hah iste bunu önlemenin yolu arkadaslar korna çalin demek degil.
    Zaten bu ikaziniza uyacak yani sizi rahatsiz etmeden geçmeye çalisacak kadar medeni bir adam yaptiginiz dogru uyarilari da anlayacaktir.
    Mesela;
    " arkadaslar, ayni serit içerisinde sollama yapmayalim!!!"

gibi.
    Olay budur

Buradada kimse sollarken korna calmaz..
    Gerekte yok zaten..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "bi burda korna eksikti gürültü kirliliği yapmayın" diyen arkadaşlar, korna nedir???????????????
    "ben burdayım beni farket" demek değil mi????????????? sollarken öndeki adam görmüyosa korna çalmanın nesi anormal????????????????

bu arada aynı şeritten sollamayı savunmuyorum, öyle bir kural mı var sollarken değiştir şeridini, yok adam görmedi üstüne gelecek gibi vs ise çalarsın kornanı ikaz edersin...
    Ninja

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    trafik kurallarına göre ve gerçekten geçişlerinizde öndeki aracı uyarmak zorundasınız korna veya sellektör ile

kornalamak kim ne derse ne anlarsa anlasın sadece ikaz uyarmak anlamında yorumlayın başka manalar veririseniz kavga edersiniz

ve aynı seritte sollamayın sollıyanıda ikaz edin

Abi kornanın temel amacı uyarmadır

Eğer korna bir selam aracı olsaydı sesi melodili olurdu

DAAAAAAAAAAAAAAt diye selam mı olur ne o ya hakaret eder gibi ??

Kornayı kullanırken bir dolmuşçu gibi değil halk otobüsçüsü gibi değil insan evladı gibi kullanalım

bana türkiyede birisi korna çalıyorsa kesinlikle arkadan çalıyor hızlan diye. nedir yani kornanın amacı öndekini hızlandırmak mıdır?

Kornayı lütfen yolun ortasında cep telefonuyla yürüyen insanlar için kullanalım

yolun ortasında cep telefonuyla konuşmak nedir abi??

Ulen illa ciddi ciddi yazdıracaksınız ha!

Yahu Türkiye'de korna çalalım mı çalmayalım mı diye tartışmak bile abes bence.Trafik kurallarına uyan sürücü sayısı bir elin parmaklarını geçmez.% 1-2 falandır.Bir sürü davar var trafikte.Değil araç kullanmak bana kalsa el arabası bile kullanmaması lazım.Buradaki trafiği avrupa ülkeleri ile kıyaslamamak lazım.En kırılgan aracız zaten, bir de bu davar sürüsü ile aynı yollarda gidince hergün ciddi kaza tehlikesi atlatıyoruz.Daha bugün yokuş aşağı geliyorum, beyaz murat 131, evet eski ama var halen o araçlardan, yan yoldan gözümün içine baka baka çıktı yola.Herif bi de pis pis sırıtıyor.O sırıtışın tek manası "sen nesin ki zibidi, çarp istersen aha çıkıyorum işte".Arka teker kaya kaya zor kurtardım.Herif hiç arkasına bile bakmadan bastı gitti.Benim yerimde amatör birisi olsa kesin girmişti yandan(kuryeyim). Hemen arkasında lüks bir araç içinde bir tane kafası kapalı bayan.Aynı şekilde.Yine sağdan anayola çıkıyor.Bu sefer resmen üzerime sürdü durdum bu sefer.Anayolda durdum.Bir yandan da arkayı kontrol ediyorum geberip gitmeyim diye.Ön tekeri ezecek, hiç umurunda değil.Sorsan bi de müslümanım der.Bu nasıl müslümanlıktır anlamış değilim.Ben sokak kedisine yapmıyorum bu muameleyi.Yolda karşıdan karşıya geçen kedi görünce duruyorum yada fren yapıp yavaşlıyorum.Sonra karşı şeride daldı, bu seferde karşı şeritten gelen araba ile çarpışıyordu.Trafiğin ağzına ederek çıktı gitti. Ben dahil en az 10 kişi sövmüştür arkasından.

Korna çalın arkadaşlar.Elinizi korkak alıştırmayın.Kimsenin bizi gördüğü yok.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    korna çalmayla olmuyor arkadaşlar , son bir haftadır sadece korna çalıyorum evin bir odası sırf korna doldu inanın koyacak yer kalmadı , hiç bir değişiklik yok...

motorlu birisini geçmem gerekiyorsa klakson kullanmak yerine fermuar düzeninde beklemeyi beni farketmesini ve yol vermesini tercih ediyorum...

hemen geçicem de ne olacak yani bekleyiveririm biraz...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)