Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cbr 125 yolda bıraktı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorla ilgili en ufak problemim yok.

Sorun elektrik tesisatında.

Şimdi tek tek yazıcam olanları. Kafa yoralım biraz. (Lütfen anlamayan kişiler yorum yapmasın)

Gidonun boşluk yapması vesilesiyle servise gittim. Gitmişken yağınıda değiştireyim dedim. Castrol power 10w-40 4t aldım. Son yağ değişimi 2500 km önce oldu.
    100 ml yağ eksiltmiş.

Neyse boşluk alındı, yağ değişti. Çıktım yola şehir içinde turlarken bir anda yağmur bastırdı. Ara sokaktaydım o anda. Yolun eğimi dışa olacağı yerde içe doğru yapılmış ve resmen gölcük oluşmuş. Ben son anda farkedince 30 km lik bi hızlı daldım suya.

Resmen litrelerce su bana ve motoruma geldi. Vücudumda ıslanmayan yer kalmadı. Ardından 4 teker sürücüsü yanımdan hızlıca geçti ve bi banyo daha yaptık.

Ben egzoza su girmiştir diye 2-3 kez kesicide 4-5 saniye beklettim motoru.

Sonra küfrede küfrede eve dönüş yolunu tuttum. 3-4 km geçtiki devir saati 0 a indi çalışmıyor.

1 dakika sonra da motor ateşlemeyi kesti. Motorda hiç elektrik yok. Ne far ne sinyal ne korna.

Aldım elime motoru servise kadar ittim. Servise 500 m kala bi anda bütün elektrik geri geldi. İlk marşta aldı.

Ben yinede gittim servise. Usta aküde sorun var dedi. Bi şarja bağlıyalım, olmadı değiştiririz garantisi varken dedi. Benim işimi görmesi için de elindeki bi aküyü taktı. Sıkıntı olmaz dedi. Tamam dedim ayrıldım servisten.

Üstümü başımı değiştirip çıktım yola. ( bu arada yağmur durdu.)

60 km falan gittim bi anda aynı şeyler yine oldu. Vurdurup çalıştırmayı deniyorum, böğ böğ diyo. Gazı sonuna kadar çeviriyorum, bi anda fırlıyo, duruyo, fırlıyo, duruyo sonra tekrar stop ediyo. Yaklaşık 15 km kadar ittikten sonra polisi arıyıp yardım istedim. (yol çok karanlık ve kamyonlar 2 cm dibimden geçiyolar. El feneriyle kendimi belli etsemde pek işe yaramıyor.) Ama polis sadece çekici çağırabileceği için pek bi yardımı dokunmadı. 120 tl de verilmez ki bi çekiciye. O an içim acıdı. Teşekkür edip kapattım telefonu.

Neyse ustamı aradım. Saolsun geldi aldı beni yükledik motoruda arabaya. Servise koydu. Yarın bakılacak herşeyine.

Sizce sorun nerde?

İlk yolda kaldığımda ki gibi elektrik gelmedi. Yaklaşık 3 saat boyunca denedim ama olmadı.

Vurdurmaya cevap vermiyo. Artık yeni aküye de cevap vermiyo. Nerde sorun?

Bildiğim kadarıyla cbr lar aküsüzde çalışabiliyo. Sorun aküde olsa vurdurunca alırdı.

Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı cbr 125'm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorla ilgili en ufak problemim yok.

Sorun elektrik tesisatında.

Şimdi tek tek yazıcam olanları. Kafa yoralım biraz. (Lütfen anlamayan kişiler yorum yapmasın)

Gidonun boşluk yapması vesilesiyle servise gittim. Gitmişken yağınıda değiştireyim dedim. Castrol power 10w-40 4t aldım. Son yağ değişimi 2500 km önce oldu.
    100 ml yağ eksiltmiş.

Neyse boşluk alındı, yağ değişti. Çıktım yola şehir içinde turlarken bir anda yağmur bastırdı. Ara sokaktaydım o anda. Yolun eğimi dışa olacağı yerde içe doğru yapılmış ve resmen gölcük oluşmuş. Ben son anda farkedince 30 km lik bi hızlı daldım suya.

Resmen litrelerce su bana ve motoruma geldi. Vücudumda ıslanmayan yer kalmadı. Ardından 4 teker sürücüsü yanımdan hızlıca geçti ve bi banyo daha yaptık.

Ben egzoza su girmiştir diye 2-3 kez kesicide 4-5 saniye beklettim motoru.

Sonra küfrede küfrede eve dönüş yolunu tuttum. 3-4 km geçtiki devir saati 0 a indi çalışmıyor.

1 dakika sonra da motor ateşlemeyi kesti. Motorda hiç elektrik yok. Ne far ne sinyal ne korna.

Aldım elime motoru servise kadar ittim. Servise 500 m kala bi anda bütün elektrik geri geldi. İlk marşta aldı.

Ben yinede gittim servise. Usta aküde sorun var dedi. Bi şarja bağlıyalım, olmadı değiştiririz garantisi varken dedi. Benim işimi görmesi için de elindeki bi aküyü taktı. Sıkıntı olmaz dedi. Tamam dedim ayrıldım servisten.

Üstümü başımı değiştirip çıktım yola. ( bu arada yağmur durdu.)

60 km falan gittim bi anda aynı şeyler yine oldu. Vurdurup çalıştırmayı deniyorum, böğ böğ diyo. Gazı sonuna kadar çeviriyorum, bi anda fırlıyo, duruyo, fırlıyo, duruyo sonra tekrar stop ediyo. Yaklaşık 15 km kadar ittikten sonra polisi arıyıp yardım istedim. (yol çok karanlık ve kamyonlar 2 cm dibimden geçiyolar. El feneriyle kendimi belli etsemde pek işe yaramıyor.) Ama polis sadece çekici çağırabileceği için pek bi yardımı dokunmadı. 120 tl de verilmez ki bi çekiciye. O an içim acıdı. Teşekkür edip kapattım telefonu.

Neyse ustamı aradım. Saolsun geldi aldı beni yükledik motoruda arabaya. Servise koydu. Yarın bakılacak herşeyine.

Sizce sorun nerde?

İlk yolda kaldığımda ki gibi elektrik gelmedi. Yaklaşık 3 saat boyunca denedim ama olmadı.

Vurdurmaya cevap vermiyo. Artık yeni aküye de cevap vermiyo. Nerde sorun?

Bildiğim kadarıyla cbr lar aküsüzde çalışabiliyo. Sorun aküde olsa vurdurunca alırdı.

Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın...
    %12348123871827312 ihtimalle sigorta

Aynısı arkadaşın cıbıra da oldu, kaza yaptı çocuk hastaneye kaldırdılar motoru olay yerınde bırakmışlar marmaristen 10 km uzaktaydı almaya gıttım motoru ön tarafı dağılmıştı, gelirken kornaya bastım korna kabloları birbirine değiyormuş sigorta attı motor stop etti. Motoru rölantide çalıştırabiliyorum 1500 devrin üstüne çıkmıyo böğ böğ diye ses geliyo, CBR daki sigorta sistemi oldukça karışık 4-5 tane minik sigorta var. Aküde falan değil senin sorunun, sigortalarda.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %12348123871827312 ihtimalle sigorta

Aynısı arkadaşın cıbıra da oldu, kaza yaptı çocuk hastaneye kaldırdılar motoru olay yerınde bırakmışlar marmaristen 10 km uzaktaydı almaya gıttım motoru ön tarafı dağılmıştı, gelirken kornaya bastım korna kabloları birbirine değiyormuş sigorta attı motor stop etti. Motoru rölantide çalıştırabiliyorum 1500 devrin üstüne çıkmıyo böğ böğ diye ses geliyo, CBR daki sigorta sistemi oldukça karışık 4-5 tane minik sigorta var. Aküde falan değil senin sorunun, sigortalarda.
    Aklımıza geldi sigorta. Baktım hiç biri atmamış. Yanımda da yedek sigortalar vardı. Onları taktım ama sonuç hüsran.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Aklımıza geldi sigorta. Baktım hiç biri atmamış. Yanımda da yedek sigortalar vardı. Onları taktım ama sonuç hüsran.
    Ya sigortaların hepsi aynı yerde deil sanırım başka sigortalarda vardı. Onlara bak bence sorunun kesinlikle sigorta senin. Arka tarafta demişlerdi.

Bak koltuğu aç, sigorta yuvalarını diş fırçası ile temizle bence bi tinerle falan. Boyaya değdirmeden. Bence çözülür sorun.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Ya sigortaların hepsi aynı yerde deil sanırım başka sigortalarda vardı. Onlara bak bence sorunun kesinlikle sigorta senin. Arka tarafta demişlerdi.
    Başka sigortanın olup olmadığını bilmiyorum. Akünün yanında 3 tane sigorta var. Üçünüde değiştirdim fakat durum aynı.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Başka sigortanın olup olmadığını bilmiyorum. Akünün yanında 3 tane sigorta var. Üçünüde değiştirdim fakat durum aynı.
    Son yazdığımı oku.

Son yazdığımı oku.
    Şuan motor bende değil serviste. Yarın uyanır uyanmaz servise gitcem. Orda derin bi temizlik... İnş. yararı olur.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Şuan motor bende değil serviste. Yarın uyanır uyanmaz servise gitcem. Orda derin bi temizlik... İnş. yararı olur.
    Bence işe yarayacak çünkü anlattıkların benim yaşadığım duruma birebir uyuyor. Ya sigortalarda bi pas küf bilmemne var yada sigortaya giden kablolarda biyerlerde falan bi ezik kopuk bişey var.

Bence işe yarayacak çünkü anlattıkların benim yaşadığım duruma birebir uyuyor. Ya sigortalarda bi pas küf bilmemne var yada sigortaya giden kablolarda biyerlerde falan bi ezik kopuk bişey var.
    Kablolara hiç dikkat etmedim. Sadece sigortalara bakmak aklıma geldi o anki sinirle.

İnşallah kablolardandır sıkıntıda fazla masraf açmaz.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Kablolara hiç dikkat etmedim. Sadece sigortalara bakmak aklıma geldi o anki sinirle.

İnşallah kablolardandır sıkıntıda fazla masraf açmaz.
    Kablolara sinsice bi bak bakalım, varsa ezik falan yok dayı yaptırmıyom motoru ben de çıkart servisten. 3-5 liraya halledersin kablodan falansa.

Şimdi aklıma geldi. Allah kahretsin.

Motoru aldığım zamanlarda far ve kornaya bağlı sigortanın altındaki kablo açıkta duruyodu. Arkadaşta onu siyah bantla kapatmıştı. Şimdi de çok fazla su deyince kesin ondan oldu.

Nasıl aklıma gelmez yaa!!!

Çok teşekkür ederim. Hay ben kafama emi

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Şimdi aklıma geldi. Allah kahretsin.

Motoru aldığım zamanlarda far ve kornaya bağlı sigortanın altındaki kablo açıkta duruyodu. Arkadaşta onu siyah bantla kapatmıştı. Şimdi de çok fazla su deyince kesin ondan oldu.

Nasıl aklıma gelmez yaa!!!

Çok teşekkür ederim. Hay ben kafama emi
    Umarım ordandır kardeşim sorunun çözülür çıkart motorunu tamirciden para falan verme sakın mutlaka öyle bişeyden kaynaklı o sorun. .)

Yarın hemen deniyecem. İnş. çözülürde paramdan olmam.
    Çok teşekkür ederim tekrar.

Yarın sorunun o olup olmadığını yazarım buraya.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    benzer bir durumda benim başıma geldi , suya girdim baya hızla aradan dakikalar geçti buji kablosu sağa sola kıvılcım atmaya başladı motor durdu buji kablosunu güzelce kuruladım ve buji kafasınıda temizledikten sonra ilk marşta aldı
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Gittim servise. Baktık tüm sigorta sistemine ve yine aynı.

Usta var bunda bi bit yeniği dedi. sigortalar sağlam bu aletin aküsüz bile çalışması lazım dedi. ama hiç çalışmıyor motor. Yeni aküye bile cevap vermiyor. marş motoru dönmüyor. vurdurunca da almıyor. Yeni takılan aküyüde anında bitiriyor.

Ustanın elinde iş olduğu için çok ilgilenemedi. Akşama doğru tekrar bakcam haber etcem sana dedi. tamam dedim ayrıldım.

Bunun sorunu neeeeeeeee!!!! çıldırcam yemin ederim. Yardım edin nolur!!!

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Gittim servise. Baktık tüm sigorta sistemine ve yine aynı.

Usta var bunda bi bit yeniği dedi. sigortalar sağlam bu aletin aküsüz bile çalışması lazım dedi. ama hiç çalışmıyor motor. Yeni aküye bile cevap vermiyor. marş motoru dönmüyor. vurdurunca da almıyor. Yeni takılan aküyüde anında bitiriyor.

Ustanın elinde iş olduğu için çok ilgilenemedi. Akşama doğru tekrar bakcam haber etcem sana dedi. tamam dedim ayrıldım.

Bunun sorunu neeeeeeeee!!!! çıldırcam yemin ederim. Yardım edin nolur!!!
    dogru duzgun bır ustaya git
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dogru duzgun bır ustaya git
    Gittiğim usta hondanın servisi. Onlarada güven olmayacaksa sokaktaki ustaya hiç güvenmem.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Gittiğim usta hondanın servisi. Onlarada güven olmayacaksa sokaktaki ustaya hiç güvenmem.
    honda yetkili servisse bişe demem ama emın ol sokaktakı ustalardan bir farkları yok
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda yetkili servisse bişe demem ama emın ol sokaktakı ustalardan bir farkları yok
    sokaktaki usta para için motorda yeni sorunlar çıkarıyor
    ama yetkili servistekinin maaşı belli sonuçta yapıo işini alıo maaşını

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Bence hiç ateşleme yapmıyorsa ; Beyinde problem var.
    Ama inşallah problem beyinde değildir, çünkü pahalı bir parça (CBR için fiyatını bilmiyorum ama)
    Benim başıma buna benzer bir olay gelmişti, motoru yıkattıktan bir gün sonra

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler