Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yamaha, Suzuki, Kawasaki İthalatçılarının Dikkatine!

Motovento
    REKLAM ALANI
    tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Ülkemize ithal edilen Japon menşeli 200cc ile 400cc arasında enduro/supermoto sınıfında, konu başlığında adı geçen ithalatçıların hiç ürünleri bulunmuyor. Halbuki yurtdışında gayet makul fiyatlara çok güzel modeller bulunmaktadır. Örnek:

Yamaha XT 225, fiyatı 4149$
    Eklenti 342

Kawasaki KLX-250S, fiyatı 4699$
    Eklenti 343

Suzuki DR 200SE, fiyatı 3949$
    Eklenti 344

- Bu tür motorsikletlerin kar marjları mı düşüktür?
    - Meraklısı mı azdır?
    - İllaki fiyatları 9000 YTL'den, hacimleri 650cc den başlayan enduroları mı kullanmak zorundayız?

Orta mesafe veya şehir içi günlük kullanım için bu tür modeller, bence ülke ve yol koşullarımız için ideal. Honda 2 yıl önce NX-4 getirdi. Sonra arkası gelmedi. Scooter veya Transalp satmak daha cazip herhalde. Aslında Honda'ya kızmak galiba haksızlık, sanırım NX-4 üretimden kalktı. Ne İngiltere, ne de ABD sitelerinde gözükmüyor.

İthalatçıların bu konudaki umursamazlıkları sonucu yakınlarda Zonghsen, Zealsun, Skygo veya Ramzey'in 200cc endurolarından birini alacağım ve malum ithalatçılar potansiyel bir müşteriyi kaçırmış olacaklar. Tabi bunu da umursayacaklarını sanmıyorum.

Hepinize sevgi ve saygılar, kazasız günler... Kaskınızı takmayı, gece-gündüz farınızı açık tutmayı unutmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Tebrikler, tepkini çok güzel ve açıklayıcı bir biçimde dile getirmişsin

Umarım mesajın yerine ulaşır!

Not: Yalnız bu modeller benim bildiğim "cross" diye geçiyor.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    evet ninja250 de var mesela gelmeyenler arasında. güzel başlık ama etkili olur mu bilemem
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Başlık yerine toplu mail atsak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

BarisB77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki
    250 hornet var bende onu çok beğeniyorum ve olsa aşağısı veya yukarısı düşünmeden onu alırdım...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Pro +1

Bir toplu mail çalışması yapalım, önce Türkçe olarak ithalatçı firmalara sonra İngilizce olarak merkezlere atalım.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    250 fazer, 125lik varedero, 250lik hornet... daha neler neler var... Bir dönem Falcon vardı ara motor olarak, artık o da yok.... 250 ve 400 sınıfını hiç önemsemiyorlar...

heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Toplu mail işi istenirse zincir bile kurulur bu konuda (ben şu zincir olayına gıcık oluyom ama neyse)

-ittalatçıların ve ana merkezlerin maillerini bulalım topluca okkalı bir yazı gönderilir. Türkçesi hazır ingilizcesi lazım (iyi bilen biri okkalı bir şey yazsın)

-Hiç bir şeye karşı çıkamadığımız için hep firmalar başlarına buyruk davranıyorlar.Eğer tepkini küçükte olsa gösterirsen bak o zaman kölen oluyorlar....
    Saygılar....

-Bombardıman bile yaparız mail bombardımanı....
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Burada önemli olan firmaların uygulayacağı fiyat politikası... şimdi biz istedik adamlar getirdi ancak öyle abuk fiyatlar koyarlarsa etiketlere avuçlarını yalarlar...

Benim en çok istediğim motor Varadeo 125...

racing in hevesi bir ayrı, R6 dan bunu doyasıya alıyorum. choper benim tarzım değil ancak bu varadeo ,transalp , F650 gs gibi motorlar ilgimi çekiyor. varadeo 125 ise bunlara iyi bir başlangıç.

uygun fiyat ile gelirse bir tane varadeo 125 düşünebilirim R6 nın yanına.....

5-6 bin ytl arası bir fiyat olabilir.....

eğer ki 250 cc lik racinglerin üretimi devam ediyorsa onlarda 6-7 bin ytl gibi bir fiyata gelirse,CBR 125 bisikletlerinin pabucu dama atılır....

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    mail veya telefondan direk konuşalım herkez bu motor modellerini sorsun bence
    elimizde yok falan diyincede neden yok kardeşim diye sert çıkarız

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bana genel merkezden telefonda söylediklerine göre Honda'nın şu an hiçbir yerde 250cc racing üretimi yokmuş. Toplu mail olayı yerine bu markaların merkezine gidip/telefon edip motosiklet ithalat departmanının market araştırmaları sorumlusuyla konuşmak daha kesin çözüm verir. Konuya hakim tek bir kişinin konuşması 1000 mailden daha etkili olur.

motomonster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    adam sorarsa , alacakmısiniz ki soruyosuniz derse ne diyeceksinız
    alacaksaniz getirelim dicek adam baska ne dıyecekkıne

zipir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    evet katılıyorum orta ccli motor çeşitleri çok az
    KARTAL GOL GOL GOL

yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorlar çok güzel bizi 125 ve 600 cc lik modellere haps ediyorlar halbuki öne sürdügün modeller hem yakıt hemde fiyat bakımından ekonomik vede güçlü nasıl anlatsam aramızda nufusu sayılır kişiler varsa umarım bunu çözebilirler.

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Arkadaşlar, cevaplarınız için teşekkürler Ben sadece enduro ve benzer sınıfların piyasadaki orta hacimlerinin yokluğundan yakınıyordum, ilgilendiğim sınıftan dolayı. Ama dediğiniz gibi, diğer sınıflarda da bu boşluk var.

İthalatçı firmalara talebimizi tek tek veya topluca mail atarak gönderebiliriz. Ama onun ötesinde, yurtdışında Türkiye'nin bağlı olduğu genel distribütörlerin bizi ciddiye alacağını sanmıyorum. Onlar tabi ki satmak isteyeceklerdir, önemli olan ithalatçılarımızın, pazarda bu hacimdeki motorlara talep olduğu yönünde ikna olmaları.

Benim kanaatim, ithalatçılarımızın bu tür forumları okudukları yönünde. Ben bir motorsiklet firmasının pazarlama müdürü olsam, personelimden en az bir kişiyi bu forumları takip etmeleri için görevlendirirdim.

Bir anket açabiliriz. "Şu sınıfta, şu hacimde, şu menşeli bir motorsiklete ne fiyata sahip olmak isterdiniz?" gibi. Kabaca aklıma gelen. Tabi moderatörlerimiz böyle bir anketi daha şık ve kapsamlı yapabilirler.

Ben birkaç mail adresi araştıracağım, bulduklarımı size de bildiririm.

Saygılar. Hoşçakalın.

kocaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı
    Pro +1

Bir toplu mail çalışması yapalım, önce Türkçe olarak ithalatçı firmalara sonra İngilizce olarak merkezlere atalım.
    Güzel fikir siz bildirinçalışmayı uygulayalım.

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Güzel konu...Duyuralım sesimizi
    0 Rh (+)
    06 - 09

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ey benim bilinçli tüketicilerim evet ya bunlar bize niye getirmiyo bunları kaldıki en gerekli modeller.....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

merhaba arkadaslar bana lattop lazım satanların mesaj atmasını beklıyorum

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Masaüstü PC olur mu? Kask+montla takas da olur

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler