Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni yerli ve saf kan Japon eski arasinda kalsaydiniz!

Motovento
    REKLAM ALANI
    biglebowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostlar, 20 yasinda temiz XL 185 ve sifir Kanuni cross 150 arasinda bir tercih yapmaniz gerekseydi hangisini secerdiniz? Yorumlariniz icin simdiden tesekkurler, lakin bana bu konuda yol gosterici olacaklar...

(Temiz ve fiyati sisirilmemis bir DR 350 bulamadim ya nelerle ugrasiyorum, kendime sasiriyorum valla...)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bana kalsa 20 yasındaki motoru alir ugrasirdim , lakin benimki hastalik. Yeni yerli alip basini agritmamakta var. Eski modeller adam edecek isen alinir. Bu ada esittir para harcamak.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Tabiki xl 185.Yirmi sene evvel motordu,hala motor,yirmi sene sonrada klasik motor olarak kalacaktır.Şimdiye kadar gördüğüm en iyi motorlardan.
    Atari kolum buzuldugunda böyle üzülmüştüm.
    Bide motorumu sattıgımda...

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    bence de xl 185 airhad'in dediği gibi 20 yaşına kadar nasıl geldiyse bundan 20 sene sonrasına iyi bir bakımla gider diye düşünüyorum şimdi ki çinlilerin hepsini toplasan eski motorların saglamlıgını yerini tutmaz

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Kanuni cross 150'yi gördüm bence sağlam birşey torkuda iyidir cc'sine göre.Bu tarz soru sorarsan tabiki japonu al cevabı verecekler alacağın makinenin durumu nasıldır bilemem ama başına çok iş çıkarabilir.Benim kullandığım asya as 200 gy tay modelinede bakabilirsin.Bakımını düzenli yaparsan çok km de görür.Çinli minli ama 75.000 km görmüş bir motordur bu forumda bir arkadaş yapmıştı.

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Sifir almayi tercih ederdim xl185 guzel bir motor lakin yasi itibariyle daha cok ilgilenilmek ister ugrasirim seviyorum bu isi diyorsan al isteklerine fazlasiyla karsilik verir dr 350 bulman biraz zor yok denecek kadar azalmis durumda temiz olupta dr 350sini verecek bir manyak tanimiyorum

Arkadaslar degerli yorumlariniz icin tesekkur ediyorum... Her ikisini de gorup, mumkunse de kullanip bir karar verecegim artik.. Soykan67 kardesim Asya'nin 200'lugunu de gormustum bayisinde, tipi filan cok da hosuma gitmisti. Fiyati da makul denebilir. Simdi 75bin kmyi de senden duydum ki bu da sasirtici bir parametre! Yalniz sunu merak ediyorum; Asya 200 orjinalinde supermoto gibi duruyor. gercekten de klasmani o mu? ve bir de; supermoto ile cross arasindaki fark sadece motorun lastikleri midir? Yani cross lastigi takinca supermoto cross'a donusmus mu olur?

Motosikleti
    DL 650
    20 yaşın da bir makinayla uğraşmak zaman + para= emek ister siz bilirsiniz fakat illaki ikisinden biri olucaksa kanuni derim.
    Ey Mehmed ! Ahmed-i Muhtar'ın Mucizeleriyle
    Umarım Galip Olur Din Düşmanlarına Devletim "
    F.S.M.HAN

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sifir almayi tercih ederdim xl185 guzel bir motor lakin yasi itibariyle daha cok ilgilenilmek ister ugrasirim seviyorum bu isi diyorsan al isteklerine fazlasiyla karsilik verir dr 350 bulman biraz zor yok denecek kadar azalmis durumda temiz olupta dr 350sini verecek bir manyak tanimiyorum
    Eskihisar-Topcular arasinda feribotta gordum orta yaşın ustunde bir amcada, satmayi dusunur musunuz dedim. "Yok" dedi, "ölene kadar bende kalacak" diye de ekledi abi! Saygilar abi dedim

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanuni yerli değil halis mulis orjinal Çinli sadece montajı burada yapılıyor soruya gelecek olursak tabiki Japon
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    eğer kross larla uğraşmayı seven bi motosikletçi tanıdığın varsa japon derim çünkü çoğu motosikler tamircisi parasını alacağı halde eski motorla uğraşmıyor yani parça uydurursun fakat takacak adam bulurmusun bilemem ama japondan şaşma bizim bi arkadaşta yamaha var 97 model gayet memnun ve satmayı da düşünmüyor modeli önemli değil gücü yeterli diyor amacına uygun yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    ikisiylede uğraşamam kanka
    Her asker yeşil bereli olamaz

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanuni 150cc kesinlikle alma arazide hiç iş görmüyor. Honda xl185 başlı başına bir efsane zaten. eğer uygun fiyatlı xl 185 bula bilirsen hiç düşünmeden al derim ama zaman ve para gerekli masrafı çok olur.
    Bende çok araştırdım en sonunda sıfır almaya karar verdim ve asya 200gy aldım 2011 model. aldığımda lastikleri ve bağzı aksamları hoşuma gitmedi hemen deyiştirdim.
    ilk asya yazılarını söküp monster leri yapıştırdım

Daha sonra güzel bir gösterge

Lastik deyişim ön21" arka 18"

en son egzoz modifiyesi

Karar ve tercih senin

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı biglebowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar degerli yorumlariniz icin tesekkur ediyorum... Her ikisini de gorup, mumkunse de kullanip bir karar verecegim artik.. Soykan67 kardesim Asya'nin 200'lugunu de gormustum bayisinde, tipi filan cok da hosuma gitmisti. Fiyati da makul denebilir. Simdi 75bin kmyi de senden duydum ki bu da sasirtici bir parametre! Yalniz sunu merak ediyorum; Asya 200 orjinalinde supermoto gibi duruyor. gercekten de klasmani o mu? ve bir de; supermoto ile cross arasindaki fark sadece motorun lastikleri midir? Yani cross lastigi takinca supermoto cross'a donusmus mu olur?
    Evet supermoto gibi duruyor ama şanjımanı cross için.Cross lastiklerini takabilirsin ki takanlar var.Sanjımanı cross tarzına uygun olduğu için son hızı çok yüksek değil maksimum 120 yapıyor dişli değiştirirsende 140'a çıkabilir.Trafikte çok rahat bir makine cross 150 de aynı.Torku harikadır. Lastik tak cross, asfalt lastiği tak supermoto oluyor

75.000 km yaptı asya 200 topiğinde ki arkadaş 75.000 de ağır bakıma soktu.İstersen link vereyim
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-91.html

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni 150cc kesinlikle alma arazide hiç iş görmüyor. Honda xl185 başlı başına bir efsane zaten. eğer uygun fiyatlı xl 185 bula bilirsen hiç düşünmeden al derim ama zaman ve para gerekli masrafı çok olur.
    Bende çok araştırdım en sonunda sıfır almaya karar verdim ve asya 200gy aldım 2011 model. aldığımda lastikleri ve bağzı aksamları hoşuma gitmedi hemen deyiştirdim.
    ilk asya yazılarını söküp monster leri yapıştırdım

Daha sonra güzel bir gösterge

Lastik deyişim ön21" arka 18"

en son egzoz modifiyesi

Karar ve tercih senin
    hoca o monster etiketlerini nasıl temin ettin ? bende o etiketlerden düşünüyorumda
    Her asker yeşil bereli olamaz

Jönysf kritik bir yorum yapmış aslında kanuni arazide hiç iş görmüyor demekle çünkü büyük oranda arazide kullanılacak makina! ve kararımın büyük oranda kanuni aleyhinde değiştiğini söyleyebilirim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)