Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Acil Muayene Yardımı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Arkadaşlar selam;

Yarın, abart olmadığı halde abarttan bağlanan motosikletimi otoparktan alıp egzoz muayenesine götüreceğim....
    Lakin ehliyetim yok ve motosiklet başkasının üzerine;

Bu durumda muayene istasyonunda herhangi bir sorun yaşayabileceğimi düşünüyorum doğru mudur ?

Ve daha önce egzoz dan veya başka bir nedenden ötürü motosikletini muayeneye götüren varmı varsa lütfen acilen beni bilgilendirebilir mi ?
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruhsat sahibinin ehliyetli birinin üzerine vekalet vermesi gerekiyor..
    Eksoz içinse bişey diyemiycem çok bağırıyosa kapat deliği biraz
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Yok çok bağırmıyor olay şu ki; Bir adet Honda 1000RR a sinir olan bir ekip otosu tüm ona benziyen motorları toplamışlar bizimkileri de arada almışlar egzozum abart değilmiş ama ruhsat olmadığı için motorum bağlanmış bu yüzden büyük ihtimal egzoz muayenesi için gideceğim yoksa benim muayene 2009 a kadar geçerli...

Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok çok bağırmıyor olay şu ki; Bir adet Honda 1000RR a sinir olan bir ekip otosu tüm ona benziyen motorları toplamışlar bizimkileri de arada almışlar egzozum abart değilmiş ama ruhsat olmadığı için motorum bağlanmış bu yüzden büyük ihtimal egzoz muayenesi için gideceğim yoksa benim muayene 2009 a kadar geçerli...
    Muayene geçerli olsada ehliyetsiz birisi muayene ettiremez motoru artık böyle..
    Hem motoru sadece vekalet sahibi muayeneye götürebilir ve otoparktan alabılır.
    Ama motoru otoparktan almak ıcınde hliyetli biri gerekiyor
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayene geçerli olsada ehliyetsiz birisi muayene ettiremez motoru artık böyle..
    Hem motoru sadece vekalet sahibi muayeneye götürebilir ve otoparktan alabılır.
    Ama motoru otoparktan almak ıcınde hliyetli biri gerekiyor
    Motoru otorparktan A2 ehliyetli olan vekil çıkarttı artık oradan muayeneye gitmesi gerekli bu aşamada ne yapılmalıdır bunu merak ediyorum vekilin işi var ben belki gelemem dedi bendede ehliyet yok ve sen ehliyet olamdan muayene olamaycağını söyledin....

Bu durumda vekil harici başka bir A2 ehliyetli biri götürse muayeneye o muayene ettirebilirmi ve muayene için muayene istasyonunua gitmeden önce temiz kağıdı almak gerekir mi ?

temiz kağıdı şart
    Vekil olmadanda muayene olacagını sanmıyorum ben
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temiz kağıdı şart
    Vekil olmadanda muayene olacagını sanmıyorum ben
    babaçi(Coşkun abi) Ruhsat sahibi kesinlikle sorumluyor dedi Ama ehliyetli olması gerekir dedi

Yardımm

arkadaslar ben honda cbr alıcam benım ıcın ses onemlı hız degıl cbr 125 ın sesı nı yukseltmem ıcın hanı egzos takmalıyım ve fıyatı kac lıradır???(((arka lastık te kalınlastırsak kaca patlar ))) TESEKKURLER

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı yılmazcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben honda cbr alıcam benım ıcın ses onemlı hız degıl cbr 125 ın sesı nı yukseltmem ıcın hanı egzos takmalıyım ve fıyatı kac lıradır???(((arka lastık te kalınlastırsak kaca patlar ))) TESEKKURLER
    Arkadaşım öncelikle hoşgeldin ama yanlış yerdesin ve açtığın konu yanlış yerde seni http://www.motosiklet.net/forum/moto...-125r-682.html topiğine davet ediyorum bu sorunu orada paylaşırsan daha iyi yardımcı oluruz...Ama şunu da unutma ben bu topiği motorum otorparkta olduğu ve bağlandığı için açtım ve motorum egzozundaki ses yüzünden bağlandı

babaçi(Coşkun abi) Ruhsat sahibi kesinlikle sorumluyor dedi Ama ehliyetli olması gerekir dedi
    Aslında tam tersi çalıntı motorlarada muayene yaptırılır o zaman vekalet olmadan..
    Ehliyeti bilmem ama muameleciye bile gitsen sana bi kağıt imzalatıyolar motorun işlemlerini yapabılmek ıcın..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Egzoz takınca Muayenede sorun mu OLuyor mus.. Benim muayenem de bitti.. Yarın da egzoz takacaktım ve ayrıca Muayene için ehliyet gerekliliği olmadığını biliyorum..
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250
    ehliyet şart ruhsat sahibide polisine göre değişiyor kısmet artık

baba müslüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Kardeşim önce araç muayene şartlarını söyleyeyim,

Gerekli evraklar:

1- Taşıtlar vergi dairelerinden veya muayane istasyonlarındaki vergi dairesi bürolarından alınacak temiz kağıdı ve muayene harç makbuzu yani aracın hiç vergi borcu veya ödenmemiş cezası olmayacak.
    2- Ruhsat
    3- Sigorta poliçesi

Bu evraklarla ruhsat sahibi olmadan muayene yapılabilir

Fakat senin motosikletinin muayenesi var sen sadece ekzosunu kontrol ettireceksin bunun için ruhsat sahibi yada temiz kağıdı gerekli değil, sen motosikletini al ve doğru muayene istasyonuna git orada ekzos desibelini ölçsünler burada önemli olan ekzosun orjinal yada orjinale yakın olması.

Gelelim ehliyetsizlikten bağlanan motosikletin çıkarılmasına motosikletin sahibi mutlaka olacak veya vekaleti olacak, eğer motosiklet sahibinin ehliyeti yoksa mutlaka ehliyetli birine motosiklet sahibinin rızasıyla araç teslim edilir.

Ayrıca ehliyetsiz olarak yakalanan şahıs cumhuriyet savcısına çıkarılır ve orada yargılanır bu basit bir mahkemedir, verilecek hapis cezası paraya çevirilir yanlış hatırlamıyorsam 550ytl gibi bir para cezasına çarptırılırsın eğer motosiklet ruhsatı başkasının üzerineyse aynı para cezası ruhsat sahibinede kesilir artı otopark ve çekici masraflarıda alınır.

GEÇMİŞ OLSUN BİRDAHA DA EHLİYETSİZ MOTOSİKLETE BİNME.

Ayrıca burada şunuda belirteyim lütfen aşırı ses çıkaran performans ekzoslarını şehir içinde kullanmayalım hem diğer motosiklet sürücülerine zarar veriyorsunuz hemde yedi sülalenize küfür ediliyor.
    Dostlarım bana müslüm baba der.

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Muayne için ehliyet sorduklarını hiç sanmıyorum, ruhsat sahibinin de ehliyetli birine vekalet vermesi gerekmiyor. Benim motorumun muaynesini bir arkadaşım halletmişti. Vekalet falan da vermemiştim. Belki de şans bilmiyorum, ama ehliyet falan sormadıklarını biliyorum.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    arkadşlar ehliyette var ruhsatda kendi adıma muayne içn gittim bana kimse ne ehliyet sordu nede bu motor kimin dediler onbeş yirmi dakkkada herşey halloldu
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı baba müslüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim önce araç muayene şartlarını söyleyeyim,

Gerekli evraklar:

1- Taşıtlar vergi dairelerinden veya muayane istasyonlarındaki vergi dairesi bürolarından alınacak temiz kağıdı ve muayene harç makbuzu yani aracın hiç vergi borcu veya ödenmemiş cezası olmayacak.
    2- Ruhsat
    3- Sigorta poliçesi

Bu evraklarla ruhsat sahibi olmadan muayene yapılabilir

Fakat senin motosikletinin muayenesi var sen sadece ekzosunu kontrol ettireceksin bunun için ruhsat sahibi yada temiz kağıdı gerekli değil, sen motosikletini al ve doğru muayene istasyonuna git orada ekzos desibelini ölçsünler burada önemli olan ekzosun orjinal yada orjinale yakın olması.

Gelelim ehliyetsizlikten bağlanan motosikletin çıkarılmasına motosikletin sahibi mutlaka olacak veya vekaleti olacak, eğer motosiklet sahibinin ehliyeti yoksa mutlaka ehliyetli birine motosiklet sahibinin rızasıyla araç teslim edilir.

Ayrıca ehliyetsiz olarak yakalanan şahıs cumhuriyet savcısına çıkarılır ve orada yargılanır bu basit bir mahkemedir, verilecek hapis cezası paraya çevirilir yanlış hatırlamıyorsam 550ytl gibi bir para cezasına çarptırılırsın eğer motosiklet ruhsatı başkasının üzerineyse aynı para cezası ruhsat sahibinede kesilir artı otopark ve çekici masraflarıda alınır.

GEÇMİŞ OLSUN BİRDAHA DA EHLİYETSİZ MOTOSİKLETE BİNME.

Ayrıca burada şunuda belirteyim lütfen aşırı ses çıkaran performans ekzoslarını şehir içinde kullanmayalım hem diğer motosiklet sürücülerine zarar veriyorsunuz hemde yedi sülalenize küfür ediliyor.
    İşte Tecrübe işte sağlam bilgi çok çok teşekkür ederim babacım eline koluna sağlık bilgiler çok işime yaradı özellikle muayenem zaten olduğu için sadece egzoz muayenesine mi götüreceğimi bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu. Elleriniz ve gözleriniz dert görmesin tekrar teşekkür ederim. Bu arada motorum yokken foruma bişey yazasım da gelmiyor motorun sahibi bu gün yoğunmuş yarın vekalet verecek inşallah....

İşte Tecrübe işte sağlam bilgi çok çok teşekkür ederim babacım eline koluna sağlık bilgiler çok işime yaradı özellikle muayenem zaten olduğu için sadece egzoz muayenesine mi götüreceğimi bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu. Elleriniz ve gözleriniz dert görmesin tekrar teşekkür ederim. Bu arada motorum yokken foruma bişey yazasım da gelmiyor motorun sahibi bu gün yoğunmuş yarın vekalet verecek inşallah....
    Aman arkadaşım vekaleti alırken iyi bak bıyerınde hata olmasın ruhsat ile birebir tutsun..
    Bak benım vekalet geldı bugun karakola bi gittim noterdeki bayan yanlış yazmış bir rakamı..
    Yani elimdeki vekalet geçersiz..
    Şimdi yine 10-15 gün bekliycem..
    Dua edin sizin ruhsat sahipleriniz aynı şehirde
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

ehliyetsizlik

benim motorum geçen hafta ehliyetsizlik yüzünden bağlandı.motorda siğortada yok ama polis motoru ehliyetsizlik yüzünden bağladı.ruhsat sahibinde ehliyet var ama motorda siğorta yok acaba motoru siğortasız otoparktan alabilirmiyim? Bilgi için şimdiden teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı csrtrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorum geçen hafta ehliyetsizlik yüzünden bağlandı.motorda siğortada yok ama polis motoru ehliyetsizlik yüzünden bağladı.ruhsat sahibinde ehliyet var ama motorda siğorta yok acaba motoru siğortasız otoparktan alabilirmiyim? Bilgi için şimdiden teşekkürler
    Biraz alakasız bir konuda yazmışsın ama hayır alamazsın. Trafik denetleme amirliği otoparktan çıkartmak için gerekli fişi vermek için ehliyet, ruhsat ve sigortanın aslını ve fotokopilerini istiyor.

6uven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 ( BY 1623 )
    oncelikle gecmis olsun sigorta sorun olmaz ehliyetti biryle teslm alabilrsn motorunu
    GidemediğiN YeR SeniN DeğildiR...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler