Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

benzin ve mazot'a yine zamn

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı DaBEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hükümet bozuk olan yargının içine dahada etmedi mi?? sürekli olarak içireye insanlar alın mıyor mu?? içlerinde şuçlu olanlar yok değil ama basılmamıs kitap yüzünden adam içerde mi içerde.. nerde düşünce özgürlüğü.. ayrıca yıllarca bu sistem adına calışmış işkence etmiş bi adam var.. oda bi kitap yazdı hop içeriye alındı.. bu adamın içeriye alınması en azından işlediği insanlık sucunu belki kendine düşündürtür ama bu kişide kitap yazdı ieyd alınmadı mı?? hemde işkence yaptığı kişilerle aynı örgütte bulunmaktan..

istediğin kadar ekonomiden bahset.. ama bu hükümet insan haklarından, özgürlüklerden sınıfta kaldı.. eski hükümetler gibi.. ve üzücü olan elinde %46 lık bi oy varken bunu kullanamamış olması..
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Er5Denizli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi konu neden kitlensinki. Burada Hükümeteyi getirdin diyenlere ÖTVNİN mhp ve dsp tarafından 2002 yılında cıkarıldıgını ispatladık.
    Burada Petrol fiyatları Çok pahalandı diyenlere , Dünyada 2.9 kat artan petrol fiyatının türkiyede 2.6 kat arttığımı ispatladık
    Burada 2001 de Bir asgari ücretlinin veya memurun tüketebildiği benzin oranının , Günümüzdeki asgari ücretlinin veya memurun tüketebildiği benzin oranından cok daha az olduğunu kanıtladık
    Burada Sırf imf ye 27 milyar borç ile alan Hükümetin bugun kasasında 97 milyar dolar olduğunu ispatladık.
    Burada 1999 yılında kanser hastalarının devlet hastanelerinde 17 kişilik odalarda kalırken , günümüzde kanser hastalarının tek kişilik odalarda gerekli sağlık koşulları içersinde bakıldığını ispatladık. Ayrıca 1999 da avrupada kanser hastaları hala günümüzdeki gibi tek başına odalarda tedavileri sürdürülüyordu.
    Burada dünyanın en güclü ekonomisine sahip ilk 10 devletinin Dış borclarının türkiyenin en aşagı 5 katı olduğunu ispatladık.
    Burada daha neleri ispatladıkda , Birileri gibi bol keseden sallamadık. Belgeleri yapıştırdık.
    Simdi biz daha önceki sereftersiz iktidarlarin zamaninda büyûdûgûmüzden yeterince protein alamadik.
    Bu nedenle maalesef beynimiz az gelisti.
    Bu nedenle olaylari senin gibi bütün açikligiyla idrak edemiyoruz.
    Bu nedenle konulari birbirine karistirmadan tek tek ispat edersen, olayi daha kolay anlayacagiz.
    Bu nedenle tek tek soralim, sen de o engin bilgi birikimin ve piril piril zekanla bize tek tek, tane tane anlat.
    Anlatki aydinlanalim.
    Anlatki ufkumuz açilsin, tövbe edip akp ye biat eden kullar kervaninda yerlerimizi alalim.
    Bu nedenle terbiyesizligimi bagislarsan, ilk sorumu sormak istiyorum.

Diyorsun ki, dunyada benzin fiyatlari 2.9 kat artti ama bizde sadece 2.6 kat artti.
    Ama bakiyoruz, avrupada 2002 yilinda benzin 1.03-1.08€ civarinda, bugun ise 1.40-1.43€
    yani söyledigin gibi avrupada 2.9 degil,0.4 civarinda artis var.
    2.9 civarinda artan ise petrol.
    Yani 2002 yilindan bu yana petrol fiyati 2.9 kat artmis.
    Bunun dogal yansimasi olarak biz de de benzin fiyati 2.6 kat artmis.
    Aslinda normal olarak 2.9 artmasi lazim ama hükümetimizin büyuk basarisi sayesinde 2.9 degil, sadece 2.6 artmis.
    Iyide ayni petrol artisi avrupa içinde geçerli.
    Ama o essek avrupalilar, hükümetimizin basarilarini gölgelemek için benzini 2.9 yerine sadece 0.4 kat arttirmislar.
    Ustelik bunu yaparken asgari ücreti de 0.6 kat arttirmislar.
    Simdi sayin hocam, bu nasil bir basaridir, haliyle bûnye merak ediyor.
    bunu cevaplayin sonra merak ettigim baska sorular var.

Ha bir de soruyu cevaplarken baska mevzulari karistirmazsaniz sevinirim.
    Dedim ya kafa basmiyor anlayamiyoruz mevzulari.
    mahsus öperim yanaklardan.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu siz hala bu yandaş a laf anlatmaya mı çalışıyorsunuz. Hiç kasmayın. Uğraşmayın. O at gözlüğü çıkmaz. Adam hala ÖTV yi DSP-MHP getirdi diyor. Alooooo birader... bu koalisyon bu vergiyi koyduktan ne kadar sonra düştü iktidardan ? Senin sevgili padişahın kaç senedir iktidarda ? Neden kaldırmıyor bu vergiyi paşammmm.. Bunu anlatsana bana hikaye anlatmadan önce ?

Hayır o kadar şuur yoksunu bir bünye ki ; abd gibi bir sanayi devinin türkiyeden 5 kat fazla borcu olmasını türkiye nin başarısı gibi görebiliyor. Arkadaşım sen amerikanın ihracatının ne olduğunun bilincinde misin ? Kişi başına düşen gelir nedir abd de ? Adamların borçları bizden 5 kat fazla olabilir normaldir, çünkü adamlar çalışıyor sen ne ihraç ediyorsun ? Tarımın bitmiş, tekstilin bitmiş, sanayin bitmiş. Bu yandaş mavallarını kendinize saklayın. Maklube yerken lazım olur illa ki.

Dur sen google da arama bile yapamazsın ben yazayım sana

ABD GSMH 14.3 trilyon dolar
    Türkiye GSMH 618.4 milyar dolar

Adam seni 5 e değil 20 ye katlamış gelir düzeyinde nerede ise. Sen borcum bunlardan 5 kat az deyip zil takıp oynuyorsun.

Kime ne anlatıyorsun sen ?
    İlk okul kaç mezunusun? Dört işlem sanırım 4. sınıftan itibaren gösteriliyor.

12 trilyon dolar 250 milyar doların 5 katımı yoksa 48 katımı??

Türkiyenin yıllık Net Karı 110 milyar dolarken 30 40 yıl vadeli 250 milyar dolar koyarmı adama?

Senin yıllık gelirim 30 bin tl iken gidip 30 milyarlık motoru 5 yıl vadeli kredi çekip alman koyarmı sana?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:18 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi biz daha önceki sereftersiz iktidarlarin zamaninda büyûdûgûmüzden yeterince protein alamadik.
    Bu nedenle maalesef beynimiz az gelisti.
    Bu nedenle olaylari senin gibi bütün açikligiyla idrak edemiyoruz.
    Bu nedenle konulari birbirine karistirmadan tek tek ispat edersen, olayi daha kolay anlayacagiz.
    Bu nedenle tek tek soralim, sen de o engin bilgi birikimin ve piril piril zekanla bize tek tek, tane tane anlat.
    Anlatki aydinlanalim.
    Anlatki ufkumuz açilsin, tövbe edip akp ye biat eden kullar kervaninda yerlerimizi alalim.
    Bu nedenle terbiyesizligimi bagislarsan, ilk sorumu sormak istiyorum.

Diyorsun ki, dunyada benzin fiyatlari 2.9 kat artti ama bizde sadece 2.6 kat artti.
    Ama bakiyoruz, avrupada 2002 yilinda benzin 1.03-1.08€ civarinda, bugun ise 1.40-1.43€
    yani söyledigin gibi avrupada 2.9 degil,0.4 civarinda artis var.
    2.9 civarinda artan ise petrol.
    Yani 2002 yilindan bu yana petrol fiyati 2.9 kat artmis.
    Bunun dogal yansimasi olarak biz de de benzin fiyati 2.6 kat artmis.
    Aslinda normal olarak 2.9 artmasi lazim ama hükümetimizin büyuk basarisi sayesinde 2.9 degil, sadece 2.6 artmis.
    Iyide ayni petrol artisi avrupa içinde geçerli.
    Ama o essek avrupalilar, hükümetimizin basarilarini gölgelemek için benzini 2.9 yerine sadece 0.4 kat arttirmislar.
    Ustelik bunu yaparken asgari ücreti de 0.6 kat arttirmislar.
    Simdi sayin hocam, bu nasil bir basaridir, haliyle bûnye merak ediyor.
    bunu cevaplayin sonra merak ettigim baska sorular var.

Ha bir de soruyu cevaplarken baska mevzulari karistirmazsaniz sevinirim.
    Dedim ya kafa basmiyor anlayamiyoruz mevzulari.
    mahsus öperim yanaklardan.
    Sana bunu defalarca yazdığımı önceki mesajları okuyanlar biliyor ama sen burada başkalarının akıllarını karıştırmak istiyorsun.

Öncelikle Benzinin petrolden üretildiğini sana defalarca söyledim sanırım.
    Sonrada Benzinin tüm dünyadaki benzinlerden pahalı olduğunu 2002 yılında DSP ve MHP kualisyonunun imf den 7 milyar dolar olarak aldığı borcu 9 ay sonra 14 milyar dolar olarak Ödeme sözü vermesi ile Mecburen DSP ve MHP hükümeti. Biri Sözde İşçinin hakkını koruyor , birisi ise sözde en milliyetçi kimliğe sahip kişiler ÖTV yi çıkarttı. 2 ay sonrasında ise 27 milyar sırf imf borcu olan hükümeti AKP' ye devretti. AKP 27 milyar borcu ödeyemesemiydi? Ne yaptı mecburen ÖTV yi kaldıramadı

Ama şuanda Allaha şükür kasamızda 97 milyar dolar döviz rezervi var. Yıllık 110 milyar dolar net gelirimiz var.Ben inanıyorumki önümüzdeki dönemlerde ÖTV kalkacak.Bunu temenni ediyorum ve inanıyorum.Eğer ÖTV kalkmazsa ve Burada ÖTV hakkında Mevcut hükümet hakkında onu eleştiren bir yazı cıkarılırsa ozaman ben desteklerim. Şuanda desteklemiyorum.Türkiye 2010 a kadar kalkınamamış bir ülke iken Şuanda gözümde kalkınmış bir ülke...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:24 ----------

yeter be yeter.. beynimizi ütüledin.. ekonomi diye rakamlar diye gidiyorsunuz.. benzin fiyatı dünyada ne kadar artıysa artı.. bize ne?? en pahalı benzin bizde mi bizde.. bide bunun %65 vergi mi vergi.. oh yarasın.. artı olarak bu ülkeden cıkan petrol işlenip 1.5 liraya kıbrısa, transit gecen gemilere satılıyor mu satılıyor.. yani suan benzin alan herkes bu ülkeyi yönetenler tarafından opülüyo mu öpülüyo.. ayrıca verdiğimiz vergiler bize su elektrik yol köprü olarak dönüyorsa ben niye bu saydıklarıma hala para veriyorum.. üstüne bunların icinde de yüksek vergiler bulunuyor mu?? ayrıca benzin fiyatları düşerken vergi arttırımı yaparak fiyatı sabitleyen bi hükümet değil mi bunlar.. vergiden vergi alarak suc işlemiyorlar mı??
    hadi ulan her şeyi yedik.. ekenomimiz büyüdü ve hatta ilk 10 girdik diyelim.. ama bu ülkede adil bi para dağılı mı var?? afrika daki 5. sınıf ülkelerden bile daha kötü bi para dağılımız var bizim.. istersen git dünyanın birincisi ol ama bu adeletsiz dağılımda halk yine avucunu yalar...
    hadi ekonomiyide gectik bu hükümet bozuk olan yargının içine dahada etmedi mi?? sürekli olarak içireye insanlar alın mıyor mu?? içlerinde şuçlu olanlar yok değil ama basılmamıs kitap yüzünden adam içerde mi içerde.. nerde düşünce özgürlüğü.. ayrıca yıllarca bu sistem adına calışmış işkence etmiş bi adam var.. oda bi kitap yazdı hop içeriye alındı.. bu adamın içeriye alınması en azından işlediği insanlık sucunu belki kendine düşündürtür ama bu kişide kitap yazdı ieyd alınmadı mı?? hemde işkence yaptığı kişilerle aynı örgütte bulunmaktan..

istediğin kadar ekonomiden bahset.. ama bu hükümet insan haklarından, özgürlüklerden sınıfta kaldı.. eski hükümetler gibi.. ve üzücü olan elinde %46 lık bi oy varken bunu kullanamamış olması..

Arkadaşım Yargı-Hükümet ilişkisi diye birşey yok olamaz.Yargı tamamen bağımsız bir organ.Ne yazikki medyada Yargı sanki AKP'ye bağlıymış gibi Lakse ettiriliyor.Alakası yok. Sadece ve Sadece Yargı emrettiğinde AKP'Ye yani hükümete bağlı kolluk güçleri gider , yargının emrettiği kişiyi alır getirir yargının önüne koyar. Bunda hükümetin şuçu ne? Basılmamış kitap diyorsunda içersinde ne yazıyor biliyormusun? Ben bilmiyorum , bunu türkiyede 3 kişi biliyor , soruşturmayı yürüten yargı , Kitabı yazan şahıs ve ALLAH.

Bende insan haklarından ve özgürlükte çok fazla yok kattetmediğine inanan birisiyim ama Eski hükümetler gibi değil , Çevrenize bakın Bir tane Deynekçi kaldımı İstanbulda? Eskiden babam arabasını bir sokağın başına park etmek istediğinde başına 3 tane değnekçi tutuşurdu...

İftirayı görüp söylememek , dilsiz şeytanlıkla eşdeğerdir. Bunu ben değil yüce rabbimiz kuranı kerimde söylüyor. ( not: tam olarak böyle olmayabilir ama aynı anlamı içeren bir ayet)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:30 ----------

Alıntı srknbdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ne kadar anlatırsan anlat karşındaki kendi bildiği kadarını anlar...
    kimin atasözü bilmiyom
    Dostum bunu bana hitabenmi yazdın yoksa karşı görüştekilere hitabenmi yazdın bilmiyorum.Fakat gerçekten çok güzel bir söz olduğundan seni kutlamak istedim.Yalnız dikkatini çektimi bilmiyorum.

Ben birşey söylediğimde Rakamları ortaya çıkararak ve ilk okul 4. sınıftaki bana öğretilen matematik işlemini , allahın bana verdiği beyni kullanarak ortaya döküyorum.Diğer arkadaşlar ise Ben Memurum ve doktorum 1400 lira maaş alıyorum hemde doğudayım , diyen ve 1 mesaj atıp daha sonra hiç mesaj atmayan birisinin lafını alıntı yapıp yapıp önümüze sunuyor.

Gecenin 2:33 ünde tekrar yineliyorum.Düne kadar AKP'Ye oy verme gibi bir düşüncem yoktu.Boş oy kullanacaktım ama Bu Karalama reklamlarını görünce elimi vicdanıma atıp birkez daha düşüneceğim sanırım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:34 ----------

Avrupadaki Benzin Fiyatları

Benzinde, Avro bazında en yüksek fiyatların, Hollanda (1,657), Yunanistan (1,593), Belçika (1,559), Portekiz (1,511), Finlandiya (1,489), Fransa (1,483), İtalya (1,472) ve Almanya'da (1,476) kaydedildiği belirtildi.

Avro bazındadır TL bazında ise ortalama
    HOLLANDA 3.6 TÜRK LİRASI
    YUNANİSTAN 3.4 TL BELÇİKA 3.3 TL PORTEKİZ 3.2 TL FİNLANDİYA 3.1 TL ....

İşin komiği Bu ülkelerde Zamanında MHP ve DSP Kualisyonu olmadığı için ÖTV vergisi yok.

Şuanda Benzinden tüm vergiler kaldırılsa ve yukardaki Hollandanın Yunanistanin Koyduğu vergiler benzine konsa 2.5 tl den benzin alırız. Ama ne yazikki ÖTV illeti yüzünden 4.2 den benzin alıyoruz. Başımıza bunu getirenler Sevgili işçi yandaşları ve Milliyetçilere selam olsun...

Motosikleti
    Honda

Sana bunu defalarca yazdığımı önceki mesajları okuyanlar biliyor ama sen burada başkalarının akıllarını karıştırmak istiyorsun.

Öncelikle Benzinin petrolden üretildiğini sana defalarca söyledim sanırım.
    Sonrada Benzinin tüm dünyadaki benzinlerden pahalı olduğunu 2002 yılında DSP ve MHP kualisyonunun imf den 7 milyar dolar olarak aldığı borcu 9 ay sonra 14 milyar dolar olarak Ödeme sözü vermesi ile Mecburen DSP ve MHP hükümeti. Biri Sözde İşçinin hakkını koruyor , birisi ise sözde en milliyetçi kimliğe sahip kişiler ÖTV yi çıkarttı. 2 ay sonrasında ise 27 milyar sırf imf borcu olan hükümeti AKP' ye devretti. AKP 27 milyar borcu ödeyemesemiydi? Ne yaptı mecburen ÖTV yi kaldıramadı

Ama şuanda Allaha şükür kasamızda 97 milyar dolar döviz rezervi var. Yıllık 110 milyar dolar net gelirimiz var.Ben inanıyorumki önümüzdeki dönemlerde ÖTV kalkacak.Bunu temenni ediyorum ve inanıyorum.Eğer ÖTV kalkmazsa ve Burada ÖTV hakkında Mevcut hükümet hakkında onu eleştiren bir yazı cıkarılırsa ozaman ben desteklerim. Şuanda desteklemiyorum.Türkiye 2010 a kadar kalkınamamış bir ülke iken Şuanda gözümde kalkınmış bir ülke...
    hocam yazdiklarinizdan anladigim tek sey, benzinin petrolden uretildigi.
    gerisini anlamadim.
    Konuyu dallandirmadan anlatirsaniz sevinirim demistim yine baska kanallara geçmissiniz.
    Siz benzin fiyatlarinin fahis olamsinin sebebini ÖTV falan demissiniz ama ben küçûk bir arastirma yaptim.
    Birak ÖTV denilen dalgayi kaldirmayi,2009 yilinin haziran ayinda ÖTV ye zam yapmis bu hükümet.
    Yani siz diyorsunuz ki ÖTV daha önceki hükümetler tarafindan basimiza bela edilmistir.
    Ve hatta diyorsunuki, mevcut hükümet bunu kaldirmalidir.
    Fakat mevcut hükümet sizi ciddiye almamis, ÖTV denilen belayi kaldirmak yerine bir de ustelik zam yapmis.
    Bakiniz.

http://www.tuketiciler.org/?com=news.read&ID=2811
    hatta buraya da bakiniz.
    http://ekonomi.haberturk.com/makro-e...tv-zammi-geldi

Gerçi konuyu siz dagitmayin derken ben dagittim ama, simdi kafamiz çalismadigindan bizi bagilayacaginizi umuyorum.
    Bu nedene sorumu tekrar soracagim.
    Benzindeki fahis fiyatin suçu bu hükümet degil, önceki hükümetin ÖTV kazigi diyorsunuz.
    Bu hükümetin suçu degilse, ÖTV yi neden arttirdilar?
    Ayni zamanda fiyat artisi dunyadaki petrol varil fiyatlari diyorsunuz.
    Neden tum dunyada benzin satis fiyatlari 0.4 kat artarken, bizim ülkemizde 2.6 kat artiyor.
    Aydinlatin bizi.
    Bilgiye muhtaciz.

Gecenin 2:33 ünde tekrar yineliyorum.Düne kadar AKP'Ye oy verme gibi bir düşüncem yoktu.Boş oy kullanacaktım ama Bu Karalama reklamlarını görünce elimi vicdanıma atıp birkez daha düşüneceğim sanırım...
    Ehehehehee...

Madem seviyorsun atasözlerini al sana bir kaç örnek:

At yakanı öpeyim inananı.

Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş.

Herif karun oldu hala peşinde yaltaklanmaktan utanmıyorsunuz.

Bir de müslüman geçinirsiniz.

Hakkım haram olsun...

Motosikleti
    Honda
    Avrupadaki Benzin Fiyatları

Benzinde, Avro bazında en yüksek fiyatların, Hollanda (1,657), Yunanistan (1,593), Belçika (1,559), Portekiz (1,511), Finlandiya (1,489), Fransa (1,483), İtalya (1,472) ve Almanya'da (1,476) kaydedildiği belirtildi.

Avro bazındadır TL bazında ise ortalama
    HOLLANDA 3.6 TÜRK LİRASI
    YUNANİSTAN 3.4 TL BELÇİKA 3.3 TL PORTEKİZ 3.2 TL FİNLANDİYA 3.1 TL ....

İşin komiği Bu ülkelerde Zamanında MHP ve DSP Kualisyonu olmadığı için ÖTV vergisi yok.
    Ben yazinizin komik kismini biraz kalinlastirdim haddim olmayarak.
    Siz yok demissiniz ama bu ülkelerin hepsinde ÖTV var.
    Sadece adi degisik.
    Zaten bu ÖTV denilen dalga avrupa birligi uyum yasalari çerçevesinde ülkemize girmis bir dalga.
    Yani Ab ülkelerinin hepsinde var.

hocam yazdiklarinizdan anladigim tek sey, benzinin petrolden uretildigi.
    gerisini anlamadim.
    Konuyu dallandirmadan anlatirsaniz sevinirim demistim yine baska kanallara geçmissiniz.
    Siz benzin fiyatlarinin fahis olamsinin sebebini ÖTV falan demissiniz ama ben küçûk bir arastirma yaptim.
    Birak ÖTV denilen dalgayi kaldirmayi,2009 yilinin haziran ayinda ÖTV ye zam yapmis bu hükümet.
    Yani siz diyorsunuz ki ÖTV daha önceki hükümetler tarafindan basimiza bela edilmistir.
    Ve hatta diyorsunuki, mevcut hükümet bunu kaldirmalidir.
    Fakat mevcut hükümet sizi ciddiye almamis, ÖTV denilen belayi kaldirmak yerine bir de ustelik zam yapmis.
    Bakiniz.

http://www.tuketiciler.org/?com=news.read&ID=2811
    hatta buraya da bakiniz.
    http://ekonomi.haberturk.com/makro-e...tv-zammi-geldi

Gerçi konuyu siz dagitmayin derken ben dagittim ama, simdi kafamiz çalismadigindan bizi bagilayacaginizi umuyorum.
    Bu nedene sorumu tekrar soracagim.
    Benzindeki fahis fiyatin suçu bu hükümet degil, önceki hükümetin ÖTV kazigi diyorsunuz.
    Bu hükümetin suçu degilse, ÖTV yi neden arttirdilar?
    Ayni zamanda fiyat artisi dunyadaki petrol varil fiyatlari diyorsunuz.
    Neden tum dunyada benzin satis fiyatlari 0.4 kat artarken, bizim ülkemizde 2.6 kat artiyor.
    Aydinlatin bizi.
    Bilgiye muhtaciz.

Şimdi Sana bişi diyeceğim bunu samimi olarak diyorum sana avrupada neden benzinin litre fiyatının artmadığını Anlatabilmem için konuyu çok dallandırıp budaklamam lazım.Kısaca şöyle diyeyim. Dünyada geçerli olan para birimi ( uluslarası olarak ) dolar baz alınır.

Yani altının ons'u dolar üzerinden
    Petrolün Varilide Dolar üzerinden hesaplanır

Her ülkenin kendi para birimi vardır.Ülkemizin birimi bildiğin gibi TL.

Şimdi avrupada benzin fiyatlarının neden artmadıgını O dönemdeki EURO / DOLAR paritesine bakarak yani açıklamam gerekirse 1 dolar ile kaç euro alınabildiğine bakarak ( suanda 0.70 civarı ) hesaplayabilirsin.

Hani ilk başlardan beri dedimya Bu hükümetin tutmadığım yöneleride yok değil diye. O yöndelerden birini sen yukarda gayet güzel açıklamışsın , benim bundan haberim yoktu ( ötv ye zamdan ) sayende öğrendim.Bunun için teşekkür ediyorum sana , fakat şunuda bil. Bugun petrolün varil fiyatı 100 dolar yani 100 *1.55 den 155 milyon iken , Dolar 1 türk lirasına düşsede nedense Benzinde bir düşüş olmuyor. Ben bunuda gören ve bu gördüğünüde söyleyebilen birisiyim.Bundan şüphen olmasın. Lütfen sende hükümetin yaptığı doğru şeyleri , kulaktan dolma bilgiler olmadan yansız olarak Yaz ki burada herkes aydınlansın.Bak beni ötv zammı ile ilgili bilgilendirdin ne güzel , Yalnız ötv sırf benzine değil o dönemdeki ötv zammı Alkol ve sigarayada gelmiş Bunuda kutlamak isterim İyiki gelmiş..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:56 ----------

Ben yazinizin komik kismini biraz kalinlastirdim haddim olmayarak.
    Siz yok demissiniz ama bu ülkelerin hepsinde ÖTV var.
    Sadece adi degisik.
    Zaten bu ÖTV denilen dalga avrupa birligi uyum yasalari çerçevesinde ülkemize girmis bir dalga.
    Yani Ab ülkelerinin hepsinde var.

ÖTV ab ye uyum yasaları içinde ülkeye girmediğini sana 100 kere söyledim.Belgelerini gösterdim hala bozulmuş plak edasında uyum yasası diyorsun.

DSP ve MHP Kualisyonunun 1999 depremi sonrasında sunduğu önerge ile 2002 yılında 2001 yılı krizi sonucu cıkarılmış ve imf den alınan 7 milyar dolar borcu 9 ayda 14 milyar dolar olarak ödemek için çıkarılmıştır.Avrupadaki verginin ismi gelir vergisidir ve MAXİMUM hollandada bildiğim kadarı ile %19 dur

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    Arkadaşım Yargı-Hükümet ilişkisi diye birşey yok olamaz.Yargı tamamen bağımsız bir organ.Ne yazikki medyada Yargı sanki AKP'ye bağlıymış gibi Lakse ettiriliyor.Alakası yok. Sadece ve Sadece Yargı emrettiğinde AKP'Ye yani hükümete bağlı kolluk güçleri gider , yargının emrettiği kişiyi alır getirir yargının önüne koyar. Bunda hükümetin şuçu ne? Basılmamış kitap diyorsunda içersinde ne yazıyor biliyormusun? Ben bilmiyorum , bunu türkiyede 3 kişi biliyor , soruşturmayı yürüten yargı , Kitabı yazan şahıs ve ALLAH.

Bende insan haklarından ve özgürlükte çok fazla yok kattetmediğine inanan birisiyim ama Eski hükümetler gibi değil , Çevrenize bakın Bir tane Deynekçi kaldımı İstanbulda? Eskiden babam arabasını bir sokağın başına park etmek istediğinde başına 3 tane değnekçi tutuşurdu...

İftirayı görüp söylememek , dilsiz şeytanlıkla eşdeğerdir. Bunu ben değil yüce rabbimiz kuranı kerimde söylüyor. ( not: tam olarak böyle olmayabilir ama aynı anlamı içeren bir ayet)

her ne kadar yok desen çok güzel var.. o senin dediğin teorikte öyle ama gel görki pratikte o kadar güzel işliyor ki.. anayasada değişen yasaları incele.. artık kim kimi atıyor kimin eli kimin cebinde bilemiyoruz bu ülkede.. bi ara başbakan yargıyı dedelerin elinden kurtarıcagız demişti.. bi baglantı kuramamıstım ama sonrasında ögrendik ki ankarada yargıya müdahale eden bi mafya varmıs.. ee onlar kayboldu gitti peki yargı kime gecti o zaman?? en büyük mafya olan devlete mi yoksa..
    ayrıca diğer kısımlardaki sorularımda yeterince ilginçti.. onları cevaplamanı beklerdim ki o zaman konu iyice senlik olrudu..
    haa unutmadan degnekçi kısmına gelirsek artık onlar işpark oldu.. en büyük istanbul mafyası..
    ----------------------------------------
    aydoganX sana soruyorum.. bu karikatürü getirdin koydun.. şimdi bu adamlar hırsız mı oldular yoksa düşüncelerini mi belirttiler?? hee o kadar basit bi karikatür ki.. içlerinde özellikle paşaların içinde o kadar suç işlemiş insan varki onlara bi gram üzülmüyorum ama alınanların hepsi öyle mi?? o insanları alıp aylarca hapiste sucunu bile bilmeden tutmak özellikle düşüncelerini belirttikleri için tutmak işte asıl suç odur.. zaten avcı denen adam ise ayrı bi komedi.. devletin adamı ol.. sonra bi kitap yaz ve terörden içeri alın.. bu adamı yıllarca fark edememiş demek mit.. hayret..

Alıntı srknbdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Er5denizli saydığın üç tanesi doğru olmakla beraber en büyük çoğunluğu saymayı unuttun;
    DİNİ DUYGULARI istismar edilenler.

Sen nebiçim bir türksün? Türkiyedeki 20 milyon türke onursuz , Cahil ,Sözde dindar demekten çekinmiyorsun?

Bugun İsrail Gibi Faşist bir ülke bile mavi marmarada ölen türkler için , Onurları ile öldü derken Senin sıfatın neki Bu İğrenç Sıfatları 20 milyon Türk Vatandaşına Layik Görüyorsun?

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    kardeş yazı niye arıyonki?? ben sana hitler'i haklı çıkaran yazılar bile bulurum birisi yazmıştır kendincede haklıdır. olanlardan yaşananlardan bahset.

halkın sorunlarından bahset teoriyi boşver gerçek yaşanmışlıkları anlat. hükümet politikalarıyla memleket nerden nereye taşınmış ondan bahset. öyle büyük hesaplara girme bizler ekonomi pröfesörü değiliz. anlayacağımız basit örnekler ver.

hükümet politikası halkı nasıl etkiler ben sana küçük bir örnek vereyim:

benim doğup büyüdüğüm ilçe 15 nüfuslu bir yerdi. en büyük gelir kaynağı çiftçilik ve ilçedeki en büyük işletmesi olan TEKEL di. Tekel işçisi burdan parasını alır yine ilçede harcar ekonomiyi canlı tutardı.
    Malum politikalarla yurtgenelindeki gibi çiftcilik dibe vurdu. Tekel özelleştirildi ve ilçemizdeki kapandı.
    Şu anda ilçenin nüfusu 8 bin. Memlekette genç kalmadı. Askerden gelen iş aramak için dışarı gidiyo.
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

aydoganX sana soruyorum.. bu karikatürü getirdin koydun.. şimdi bu adamlar hırsız mı oldular yoksa düşüncelerini mi belirttiler?? hee o kadar basit bi karikatür ki.. içlerinde özellikle paşaların içinde o kadar suç işlemiş insan varki onlara bi gram üzülmüyorum ama alınanların hepsi öyle mi?? o insanları alıp aylarca hapiste sucunu bile bilmeden tutmak özellikle düşüncelerini belirttikleri için tutmak işte asıl suç odur.. zaten avcı denen adam ise ayrı bi komedi.. devletin adamı ol.. sonra bi kitap yaz ve terörden içeri alın.. bu adamı yıllarca fark edememiş demek mit.. hayret..
    Davanın savcısı veya hakimi olmadıktan sonra tüm hükümleri, ne suç işlediklerini, ne sen bilebilirsin, ne de ben bilebilirim.

Yalnız görünen bir gerçek var ki bu ülkede son zamanlarda başı sıkışan, suçunun ortaya çıkacağını gören;
    - Dur cemaate sataşayımda beni adam sansınlar, prim yapayım.
    - "Okyanus ötesi" tabirini bi cümle içinde kullanayımda medyada yer bulayım.
    mantığındalar.

Başlarına taş düşse cemaat yaptı diyecekler.
    İlgili karikatürde tam olarak bu olayı çizgiye dökmüştür.

Konu benzin zammıydı, detaylandırıp da konuyu kaydırmayalım.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Başlık konusunun dışındaki tartışmalar, hakarete varan kişisel mesajlar ve siyasi içerikli yazılar yüzünden konu kapatılmıştır.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)