Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

benzin ve mazot'a yine zamn

Motovento
    REKLAM ALANI
    abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı seckin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iltica edicem artık, yeter ulan!!
    iltica etme arkadaşım , oy kullan ve çevrenede kullandır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:18 ----------

bir ülke düşünün ki padişahını halk seçiyor; sağdan soldan yediği şamarlarla, medyanın yönlendirmesi ile ( buna itiraz eden çok olur ama bu işin içindeyim boşa itiraz edilmesin) ve dahi sevgili müttefikimiz can dostumuz büyük ülkenin pompalaması ile halk yeni padişahını seçer. halka duymak istedikleri söylenir, hazırlıkları çok önceden başlayan oy tarlaları biraz daha gübrelenir. saltanat pekiştirilir.

halkı yönetmek kolay. ama önce çatlak sesler kesilmeli, başlar operasyon.

1- öncelikle gazete-dergi vs basın ve yayın organlarında hakkında çıkacak yazıları, karikatürleri, eleştirel haberleri yazan-çizen ve yayınlayanlar hakkında çok yüklü tazminat davaları açılır. amaç para cukkalamak değil bu tür yazıların önünü kesmektir.

2- halkın hoşuna gitmeyecek şeyler olursa ( bunlarıda yapmak lazım ) inkar et, suçu başkasına yükle; benzine zammı yapıldı ben yapmadım kurul yaptı, üniversite sınavında bazışeyler ortayamı çıktı önce inkar et sonra var ama sehven de sonrada biz yapmadık onlar yaptı de.
    ülkeyi bir baştan bir başa duble yollarla donattım de ama hanginiz 2 nokta arasında duble yolun kendiniz için ayrılan şeritlerini kullanarak yolculuk yapabildiniz? örnek ankara elmadağ yolu yapıldı süper oldu. daha 1 yılı dolmadan kaçıncı kez olduğunu unuttuğum yolun yarısını kapatıp bakım onarım çalışması var. kayseri - ankara yolunda benim gördüğüm enaz 4. kezdir asvalt dökülmekte. ( bu yolda duble yol çalışmaları çok daha önceden yapılmaya başlanmıştı , yolu bitirmek bu padişaha nasip oldu. olldu olmasınada adam gibi bir yol olmadı malesef. harcananın saçılanın haddi hesabını ne soran var nede bunu açıklayan.

geçen padişah bir başka parti başkanına toki üzerinden cevap veriyordu biz eşeğimizi sağlam kazığa bağladık, iktidar olsan bile açık bulamazsın. içinizde kaç kişinin tokiden ev alıp ya verdiğim paraya değdi, allah razı olsun eksiksiz teslim edildi güle güle oturuyorum diyen tanıdığı var? benim yok.

bir parti malum davadan içeri alınmış bir paşayı millet vekili adayı göstermiş, padişah buna söylenmekte ; ben çanakkale anma törenlerine gittiğimde herkes hazırola geçmişti bu paşa yerinde oturdu kalkmadı ( bunu bende ayıplıyor kınıyorum . ülkenin başbakanı geldiğinde gerekeni yapacaksın kardeşim, kişi önemli değil , önemli olan o kişinin makamıdır) başka beklentileri vardı ama bi dur senin önce ayağa kalkmamanın cezasını çekmen gerekiyor ... bu konuşmayı google sorunda bi dinleyin gerçekten çok ilginç. (suçlandığı konudan değil, ayağa kalkmamasının cezasını çektiği yönünde bir açıklama idi)

3- eş padişahlık olayını açmaya gerek varmı bilmiyorum ama ; ırakta hergün 3er 5er müslüman katledilirken bir gurubun zaman zaman karşılık verdiğide oluyor. bu olaylar karşısında sayın padişah açıklıyor; ABD askerlerinin kazasız belasız sağ salim evlerine dönmeleri için dua ediyorum. aynı padişah bu ülkede görevini yaparken haince vurulan vatan evlatları için KELLE tabirini kullanıyor . bir teslik var ama bunda ben anlamadım anlayan beri gele..........................

halk en iyisini bilir. buna kuşku yok. ama lenin'in tavuğu diye yüce googla bi sorun, konuyu okuyun oy tarlalarının nasıl oluştuğunu anlayın.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arora ks 150-23 Sarı :)
    peki petrol kuyularımızdan çıkan petrolun depolanamayıp avrupa ülkelerine 1 TL'nin altında bi fiyata satıldıgını söylesem?

karadenizde petrol bulundugunu biliyormuydunuz? acaba bundan sonra bi düşüş olurmu seçim yaklaşıyor tabiki olacak

seçimden sonra 4.80 lerde gezecek benzn geri 4.20 lere düşecek 2 sene sonra belediye seçimlerinde düşüp geri yükselecek malum kömürlerin parası bi yerden ödenecek

vatandaş oyunu bi kömüre satmayıp kafasını kullanmaktan aciz arkadaşım
    Hızlı Yaşa Genç Öl Cesedin Yakışıklı Olsn...

AguilaNegra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ülkenin göz göre göre satılmasına göz yuman,
    Devletin yılda % 50 kar yapmış kurumlarını göz göre göre İsrail gibi ülkelere satılmasına göz yuman,
    Türkiyeyi göz göre göre parçalara bölmek isteyen (bkz:BOP) bir iktidara oy atan,
    güzel ülkemin çirkin insanları ! Başlarına gelecek herşeyi hakediyorlar hemde sonuna kadar.
    Ah bide kurunun yanında yaşta yanmasa..
    Müsait bir yerde öleceğim.

Akp tekrar iktidara gelirse kesin 5 tl'yi görür de, diğerlerinden biri gelirse nolucak bakalım görücez...

Hocam akp ile ne ilgisi var , Dünyada petrolün varil fiyatı akp iktirada gelmeden önceye göre 4 kat artmış... benzin fiyatı ise litre bazında 3.5 kat artmış.

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı Er5Denizli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam akp ile ne ilgisi var , Dünyada petrolün varil fiyatı akp iktirada gelmeden önceye göre 4 kat artmış... benzin fiyatı ise litre bazında 3.5 kat artmış.
    Ve nedense sadece Türkiyede fiyatlar bu kadar arttı ?

Benzin 2 liraydı 4.50 tl oldu , kabustu gerçek oldu...

Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve nedense sadece Türkiyede fiyatlar bu kadar arttı ?

Benzin 2 liraydı 4.50 tl oldu , kabustu gerçek oldu...

Yanlışın var benzin tüm dünyada 2.9 kat artarken türkiyede 2.8 kat arttı.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum Akp ile çok ilgisi var. Türkiyede benzinin yüzde 70'i vergi. Benzine Tüpraş zam yaptı deyip suçu Tüpraş'a atan; fakat Tüpraş'ı özelleştiren de RECEP BEY...AKP ile çoooook alakası var yani. Madem Tüpraş zam yaptı sen de vergiyi düşür o zaman

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşım tamam benzinin galon fiyatı dünyada artıyor dünyaya göre değişiyor ama bu sadece Türkiye'yi mi etkiliyor?diğer ülkelerde neden bize göre yarı fiyatına satılıyor?biz ortalama olarak 2,5-3 tl vergi veriyoruz.ötv diye vergi çıkardılar.güya bir sene sonra geri çekeceklerdi baktılar tatlı para geliyor kalıcı oldu.bu şekilde ne kadar çok vergi ödüyoruz biliyor musun?

kendi dünürünün kendi çocuklarının tatlı para kazandığı sektörlerde vergi dilimini ne kadar düşürüldüğünü biliyor musun?biraz araştırmak lazım.kör olmamak lazım koyun olmamak lazım.hiçbişi yapmasak bile yandaş medya ile diğer medyayı da dinleyerek kendi karşılaştırmamızı kendimiz yapmamız lazım.hürriyet milliyet taraf okurken aynı zamanda sözcü cumhuriyet de okumak lazım.

hata bizde.yine bizde.okumuş cahillerden başka bişi değiliz,bizim ülkemiz kadar insanlarımız kadar aşağılık komplekse sahip millet başka yok.milli değerlerimizden giderek uzaklaşmışız.şimdi de o kadar koyun olmuşuz ki gelen giden vuruyo,bizim ülkemizde düşünce özgürlüğü var güya demokrasinin kralını getirdiler.hani nerde?elin pkk lısı çıkıyor kürdistan diyor zulüm ediyolar bize diyolar,onlar konuşunca düşünce özgürlüğü oluyor ama biz en ufak şikayet etsek adamları eleştirsek yarın bizi de tutuklarlar mı acaba diye korkuyoruz,bu korku ile yönetiliyoruz.eleştiren yanlışlarını gösteren herkesi içeriye alıyorlar.bu işte getirdikleri demokrasi.konu saptıkça sapıyo neyse gelelim işin özüne:

benzin 4 tl olunca kıyamet koptu ne yaptılar hemen indirim yaptılar sonra yaptıkları indirimin 3 katına çıktı fiyatı.şuan 4.29 tl burada.10krş indirim yapacaklarsa eğer bilinki 4.19 a düşecek ama iki hafta sonra 4,40 olacak en az.bu adamlar bizi, milletimizi gerçekten aptal yerine koyuyorlar başka bişi değil yani.bu ülkede o yüzden sinirinizi bozsanızda kızıp sövsenizde bu adamları buralara getiren yine biziz.daha konuşacak o kadar şey var ki yapacak bişi yok.yaz yaz bitmez.o yüzden bir oy bir oy demeyin.iyice düşünüp karar verin öyle oy kullanın derim.herkese saygılar sevgiler..
    kazasız sürüşler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Akp ile çok ilgisi var. Türkiyede benzinin yüzde 70'i vergi. Benzine Tüpraş zam yaptı deyip suçu Tüpraş'a atan; fakat Tüpraş'ı özelleştiren de RECEP BEY...AKP ile çoooook alakası var yani. Madem Tüpraş zam yaptı sen de vergiyi düşür o zaman

Suan Tüpraşın benzine zam yapabilmesi için , dünyadaki petrolün varil fiyatına zam gelmesi lazım.Yani zam gelmezse kafasına göre benzinin litresine zam yapamaz.benzinin varilinin fiyatının artması ise dünyadaki üsebinladinin öldürülmesinden , ortadoğudaki cıkan isyanlara kadar binbir türlü sebebi vardır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:34 ----------

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım tamam benzinin galon fiyatı dünyada artıyor dünyaya göre değişiyor ama bu sadece Türkiye'yi mi etkiliyor?diğer ülkelerde neden bize göre yarı fiyatına satılıyor?biz ortalama olarak 2,5-3 tl vergi veriyoruz.ötv diye vergi çıkardılar.güya bir sene sonra geri çekeceklerdi baktılar tatlı para geliyor kalıcı oldu.bu şekilde ne kadar çok vergi ödüyoruz biliyor musun?

kendi dünürünün kendi çocuklarının tatlı para kazandığı sektörlerde vergi dilimini ne kadar düşürüldüğünü biliyor musun?biraz araştırmak lazım.kör olmamak lazım koyun olmamak lazım.hiçbişi yapmasak bile yandaş medya ile diğer medyayı da dinleyerek kendi karşılaştırmamızı kendimiz yapmamız lazım.hürriyet milliyet taraf okurken aynı zamanda sözcü cumhuriyet de okumak lazım.

hata bizde.yine bizde.okumuş cahillerden başka bişi değiliz,bizim ülkemiz kadar insanlarımız kadar aşağılık komplekse sahip millet başka yok.milli değerlerimizden giderek uzaklaşmışız.şimdi de o kadar koyun olmuşuz ki gelen giden vuruyo,bizim ülkemizde düşünce özgürlüğü var güya demokrasinin kralını getirdiler.hani nerde?elin pkk lısı çıkıyor kürdistan diyor zulüm ediyolar bize diyolar,onlar konuşunca düşünce özgürlüğü oluyor ama biz en ufak şikayet etsek adamları eleştirsek yarın bizi de tutuklarlar mı acaba diye korkuyoruz,bu korku ile yönetiliyoruz.eleştiren yanlışlarını gösteren herkesi içeriye alıyorlar.bu işte getirdikleri demokrasi.konu saptıkça sapıyo neyse gelelim işin özüne:

benzin 4 tl olunca kıyamet koptu ne yaptılar hemen indirim yaptılar sonra yaptıkları indirimin 3 katına çıktı fiyatı.şuan 4.29 tl burada.10krş indirim yapacaklarsa eğer bilinki 4.19 a düşecek ama iki hafta sonra 4,40 olacak en az.bu adamlar bizi, milletimizi gerçekten aptal yerine koyuyorlar başka bişi değil yani.bu ülkede o yüzden sinirinizi bozsanızda kızıp sövsenizde bu adamları buralara getiren yine biziz.daha konuşacak o kadar şey var ki yapacak bişi yok.yaz yaz bitmez.o yüzden bir oy bir oy demeyin.iyice düşünüp karar verin öyle oy kullanın derim.herkese saygılar sevgiler..
    kazasız sürüşler..
    Dostum sana sonuna kadar katılıyorum.Seninde dediğin gibi ÖTV yi bu hükümet getirmedi ama bu hükümetin kaldırması lazımdı.Kaldırmadıkçada bu konuda savunmam onları. İnsallah kalkar ama kalkmazsada bu hükümet yerine ne yazikki bu ülkeye ötv yi bela yapan kişilere sövmeye devam edecem...

Motosikleti
    memlekette kamyoncu kardeşler mazot yerine yağ kloymaya basladılar ekmek yedikleri kamyonlarının motorunun ölecegini bile bile sonra sag olsn hükumet bunuda yasakladı adam evine ekmek zor götürüyor şimdi 3.5 TL'ye euro dizel mi alsn hıı kırsal motorin de kalktı tam isabet oldu zaten alamıyolardı mazot şimdi hiç alamayacaklar ...

UYAN VATANDAŞ BU VERGİLER NEREYE GİDİYOR SADECE SEÇİM ZAMANI ADAMDAN SAYILIYORUZ

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı baris4444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    memlekette kamyoncu kardeşler mazot yerine yağ kloymaya basladılar ekmek yedikleri kamyonlarının motorunun ölecegini bile bile sonra sag olsn hükumet bunuda yasakladı adam evine ekmek zor götürüyor şimdi 3.5 TL'ye euro dizel mi alsn hıı kırsal motorin de kalktı tam isabet oldu zaten alamıyolardı mazot şimdi hiç alamayacaklar ...

UYAN VATANDAŞ BU VERGİLER NEREYE GİDİYOR SADECE SEÇİM ZAMANI ADAMDAN SAYILIYORUZ
    yukardakilerin 4Matic arabalarına gidiyor
    112ciyiz

Uyandım ve gördümki bu vergiler Şuanda Hükümetin 100 milyar dolar imf ye borçlu olarak aldığı devletimizi 4 milyar dolar borcu ödemek için gitti.ÖRneği...

Sırf 2001 yılında imf den 7 milyar dolar borç alınmıştır.Şuanda SAnırım Devletimizin kasasında 100 milyar dolar para bulunmakta buna karşın imf ye 4 milyar dolar borcumuz bulunmakta...

Motosikleti
    Uyandım ve gördümki bu vergiler Şuanda Hükümetin 100 milyar dolar imf ye borçlu olarak aldığı devletimizi 4 milyar dolar borcu ödemek için gitti.ÖRneği...

Sırf 2001 yılında imf den 7 milyar dolar borç alınmıştır.Şuanda SAnırım Devletimizin kasasında 100 milyar dolar para bulunmakta buna karşın imf ye 4 milyar dolar borcumuz bulunmakta...

kardeşim uyan şu rüyadan TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İMF dahil dış borcu yaklaşık 112 Milyar dolar civarında

türkiye cumhuriyeti ilk günden beri borçluydu haklsını ama 2001'de 9.bilmem kaç milyar dolardı borç

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    akp'yle çok hem de çok ilgisi var kardeşim. Dünyada petrol fiyatlarının ne kadar arttığı beni o kadar ırgalamaz, akp hükümetinin benden ne kadar vergi aldığı beni ilgilendirir.
    FOR THE HORDE...

kardeşim uyan şu rüyadan TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İMF dahil dış borcu yaklaşık 112 Milyar dolar civarında

türkiye cumhuriyeti ilk günden beri borçluydu haklsını ama 2001'de 9.bilmem kaç milyar dolardı borç
    Türkiyenin şuanda imf ye 4 milyar dolar borcu var kasasında ise 100 milyar dolardan fazla kaynağı var... Ayrıca 2001 de krizinde alınan borc miktarı sadece 7 milyar dolar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:39 ----------

akp'yle çok hem de çok ilgisi var kardeşim. Dünyada petrol fiyatlarının ne kadar arttığı beni o kadar ırgalamaz, akp hükümetinin benden ne kadar vergi aldığı beni ilgilendirir.

Dünyadaki petrol fiyatları ile ilgilenmediğinden dolayı saten bu yorumun , Motorcu olarak anlaman için örnek verirsek , Kawasaki Honda Suziki ve diğer tüm motorsiklet markalarının en düşük Motorsikletleri 8 bin dolardan başlarken sen Ben onlarla ilgilenmem diyeibliyormusun?.

Bende akp'ye Ötv ödeme taraftarı olan birisi değilim.Sadece ve Sadece Sanki ÖTV yi akp cıkartmış gibi Ona Söven , Birde Ötvyi akp çıkarmış gibi AKP'ye gönül veren Yurttaki 25 milyon insana cahil ve Onursuz diyenlere tepki gösteriyorum.

Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv

Dünyadaki petrol fiyatları ile ilgilenmediğinden dolayı saten bu yorumun , Motorcu olarak anlaman için örnek verirsek , Kawasaki Honda Suziki ve diğer tüm motorsiklet markalarının en düşük Motorsikletleri 8 bin dolardan başlarken sen Ben onlarla ilgilenmem diyeibliyormusun?.

Bende akp'ye Ötv ödeme taraftarı olan birisi değilim.Sadece ve Sadece Sanki ÖTV yi akp cıkartmış gibi Ona Söven , Birde Ötvyi akp çıkarmış gibi AKP'ye gönül veren Yurttaki 25 milyon insana cahil ve Onursuz diyenlere tepki gösteriyorum.
    Motorcu olarak anlamam için örnek vermene gerek yok ki herşeyin farkındayım ben zaten. Amerikada 9000 dolara sıfır Z1000 alabiliyorken, ötv yüzünden 30.000 TL fiyata satılıyor Türkiyede. Keza arabalar da aynı şekilde satılıyor. Ötv'yi akp getirmedi onun da farkındayım ama kaldırması gereken yine akp'ydi. Ötv'yi getirmediler ama verginin vergisini alma alışkanlığını edinen hükümet yine akp hükümeti. Savunmasını yapa yapa bitiremedin sabahtan beri...
    FOR THE HORDE...

Acaba savunmamı yapıyorum yoksa gerçeklerimi söylüyorum burda anlaşamıyoruz seninle.Doğru olanı söylediğimde neden savunma yapıyorsun diye üzerime iftira atıyorsun? Ben her cümlemde Diyorum AKP'ye ötv vermekten şikayetci olan birisiyim diye. ve Tekrarlıyorum burda yazdığım tüm yazılar AKP'Ye oy veren %40 lık 20 milyon kişiye cahil , Onursuz diye hitap eden haysiyetsizleredir.

Kimse Türkiye Cumhuriyetinin 20 milyon vatandaşına Cahil ve Onursuz Sıfatlarını Yakıştıramaz. Yakıştıran Asıl cahil ve onursuzdur.

Birde seçkin senden birşey rica edeceğin. Lütfen Türkiyede Araba fiyatlarının ve motor fiyatlarının neden bukadar yüksek olduğunu ( ÖTV HARİCİNDE ) araştır.

Koç firması tofaşı ürettiği dönemde neden türkiyedeki ŞAHİN DOĞAN Marka arabalar avrupadaki BMW'den daha pahalıydı. O dönemde Koç Ailesi Acaba şahin doğan üretip sattığında devlete para veriyormuydu , yoksa vermiyormuydu ( kısacası tüm satıp kazandığı paralar nerelere gidiyordu ) Cünkü ozamanlar ötv yoktu ama durum şuandan çok daha vahimdi.
    Acaba Ülkemizim halkını Zamanında tofaş firması nasıl soymuş ve ürettiği tenekeler yüzünden acaba Ülkemizdeki kaç masum insan Ebediyete kavuşmuş.

Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv

Birde seçkin senden birşey rica edeceğin. Lütfen Türkiyede Araba fiyatlarının ve motor fiyatlarının neden bukadar yüksek olduğunu ( ÖTV HARİCİNDE ) araştır.

Koç firması tofaşı ürettiği dönemde neden türkiyedeki ŞAHİN DOĞAN Marka arabalar avrupadaki BMW'den daha pahalıydı. O dönemde Koç Ailesi Acaba şahin doğan üretip sattığında devlete para veriyormuydu , yoksa vermiyormuydu ( kısacası tüm satıp kazandığı paralar nerelere gidiyordu ) Cünkü ozamanlar ötv yoktu ama durum şuandan çok daha vahimdi.
    Acaba Ülkemizim halkını Zamanında tofaş firması nasıl soymuş ve ürettiği tenekeler yüzünden acaba Ülkemizdeki kaç masum insan Ebediyete kavuşmuş.
    Ötv haricinde fiyatlar yüksek değilki neyini araştırim kardeşim? Örnek vermek gerekirse;

Mercedes C180 2011 sıfır satış fiyatı vergiler hariç 22.900 euro
    ötv oranı %60
    anahtar teslim liste fiyatı: 43.772 euro !!

Mercedesin fiyat listesinden aynen alıp kopyaladım buraya (başka markaların fiyat listesinde vergiler hariç ve dahil fiyatları ayrı ayrı bulamadım o yüzden mercedes'i örnek verdim)
    FOR THE HORDE...

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    hmm ötv demişken;
    benim motora tam 6800 lira ötv ödedim. altı bin sekizyüz. altı bin düşün.
    amerikalı 8000 dolara (yani onun 8000 lirası direk motorun kendini alıyor)

ee zaten 6800 vermişim, bi dke benzine vereyim peki? oldu? başka ne vereyim? ne istersiniz?
    yol iyidir.

Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Alıntı kenrox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm ötv demişken;
    benim motora tam 6800 lira ötv ödedim. altı bin sekizyüz. altı bin düşün.
    amerikalı 8000 dolara (yani onun 8000 lirası direk motorun kendini alıyor)

ee zaten 6800 vermişim, bi dke benzine vereyim peki? oldu? başka ne vereyim? ne istersiniz?
    en değerli hazineni de ver olsun bitsin bu iş
    FOR THE HORDE...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)