Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

600F deneyimim

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostrider20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 YAMAHA MT-07
    Merhabalar MT'nin saygıdeğer sakinleri
    Bir haftadır tanıdığım bir abinin motoru olan 2006 model daha 20.000km'de çiziği bile yok (Allah kazadan beladan korusun) 600 F i sürmeye çalıştım ilk başlarda 3 gün içerisinde artık motora alıştım ve hayatımda hiç görmediğim üç haneli hızlara çıktım tabiki full korumalarımla. Forumdaki açılan ''başlangıç için 600'lük ss'' gibi konulardaki tartışmalar bana saçma gelmeye başladı.Nedeni 600 cc'lik motosikleti sürmek için biraz yetenek ve güven gerekli.Güven derken hani derler ya ''cahil cesareti'' bahsetmek istediğim o deil.Birde caddede 2-3 genç bayan görüp hava atmak için gazlamamak gerekiyo... Motosiklet deyim yerindeyse tam bir canavar 600f te akrapoviç egzoz var muhteşem bir egzoz bu arada motosikleti şehir içinde yavaş yavaş ilerlerken çevirmede trafik polisi durdurdu.Motoru stop et dedi bende stop ettim ben ehliyet- ruhsat sormasını beklerken bana ''motor kaç model? bu motor 1000lik mi?'' diye sordu bi an şaşırdım sonra bi çalıştır da sesini dinliyelim dedi ben biraz çekindim egzozdan ceza falan yazar diye az gaz verdim polis abi ''gaz ver gaz'' deyince bende kökledim gazı polis ''helalin var'' dedi bende sonra yoluma devam ettim...Allah'ım inşallah banada nasip eder bir 600F
    600F ten birkaç fotoğraf
    Ben ve 600F

Tek kelimeyle AKRAPOVİÇ

Herkese kazasız belasız sürüşler...Tekeriniz düz bassın
    Hayatı Korkarak Yaşarsan, Hayatı Yaşayanları Seyredersin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Dostum sen bu Güvenle fazla yaşamassın (deneyim konusunda haklısın bi hayli gerekli )
    Bende kendime güveniyorum deyil 600 lük 1000lik verseler sürerim ama ya sonrası onu hiç düşündünmü
    Sana biraz saçma gelmiş olabilir ama forumda bu kadar abilerim kardeşlerim boşuna önce düşük cc ile başla demiyorlar
    Topic patalrsa ki umarım patlar gelen yorumları iyi oku
    Ama gerçi topic patlamaz patlaması için ilk kez başlangıç 600f yazman lazımdı
    Sado

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    fotolar gözükmüyor.
    16 BH 631

Motosikleti
    2016 YAMAHA MT-07
    Fotoları yüklemeyi başaramadım galiba... acaba birine msnden yollasam fotoları yükleyebilir mi?? Bu arada Eren Özer kardeşim ben hayatımda ilk defa motor olarak 600f kullanmadım sürekli olarak kullandığım scooter ve hastanede 112 de staj yaptıgım için arada honda varadero kullanıyorum...Daha önceleri birçok vitesli motosiklet kullandım ve tecrübem var.Ben 3 gün motor kullandığım diye kendimi pist yarışcısı sanmıyorum...

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Dostum senin deneyiminin olabir istersen git 1000cc kullan ama Kullandığın cümle biraz eleştiriye açık
    Öyle değilmi_?
    Forumdaki açılan ''başlangıç için 600'lük ss'' gibi konulardaki tartışmalar bana saçma gelmeye başladı.Nedeni 600 cc'lik motosikleti sürmek için biraz yetenek ve güven gerekli.
    Sado

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Bu seni havaya sokmus sen 1-2 aya alırsın bi 600 lük aman dikkat et
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    2016 YAMAHA MT-07
    sen fazla yaşamazsın demek 600lük sana fazla sen süremezsin sürsende kazada ölürsün demek... ayrıca havaya falan girmedim kardeşim gelecek sene almayı düşünüyorum 600 lük yinede saol

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

fotoları yükleyemiyorum buraya ama profilimde fotograflara tıkladığınızda görebilirsiniz...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    şenol dikkat et sern bize lazımsın... resimler gözükmüyor bu arada.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2016 YAMAHA MT-07
    ramazan abi dikkatli kullanıyorum resimleri buraya yükleyemedim profilimde var resimler

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Bozuk resimlerin üstüne tıklayıp Resmi yeni sekmede ac diyince oluyor
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    inşallah seninde bir tane olur kazasız belasız sürersin. ama bence insanların dediklerinede kulak ver özellikle deneyimli kişilerin sözlerine. benim bu konuda favorim "altın elbiseli adam" dır onun programı yayındayken motor üstünde hayatta kalma bölümü en sevdiğim bölümlerdendi. eğer izlemediysen şiddetle tavsiye ederim.

bu arada 600f benimde en beğendiğim ss lerden inşallah benimde olur bitane
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Herşeyin bir ilki vardır... Genede tedbiri elden bırakmamak lazım. Güzel makine

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajımı Alıntı Yapıp linkleri İlk Mesajınıza Yükleyebilirsiniz.

Ben ve 600F

Tek kelimeyle AKRAPOVİÇ

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    banada bir arkadaş emanet verdi 600 f ini benim cub tan daha oturaklı daha güvenli ama sürati yerine göre yapıcan şehiriçi ve dört yol ağzına yakın yerlerde kendini koruyacan gaza gelmiyecen

bazı arkadaşlar ne çok biliyor fazla yaşamassın falan müneccimlik yapmış herhalde
    ghostrider20 bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 YAMAHA MT-07
    GorkeM ve teocan94 mesajdaki düzeltmeler için teşekkürler... tr100a çok haklısın...bazı kişiler hayatında sadece yolda veya motosiklet showroomlarında gördükleri bazen o motora elini sürmedikleri halde sanki o motosikletin kullanımında ustası olmuş gibi tavırları yok mu insanı deli ediyor kemboo inşallah kardeşim sanada nasip olur bir 600F
    kemboo bunu beğendi.

LP76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250
    Bak genç kardeşim ben 96,97 yıllarında kw klr 650 kullanıyordum güney sahillerinde rent a car'da çalışırken şu anda yaşım 35 yani senin yaşlarında 650'lik makine kullanıyordum ama senin gibi birkaç günlük değil 7 aylık yaz süresince.Yıllar sonra çok değil 5 ay önce tekrar motor kullanmaya başladım ama 150 cc'lik vitesli bir motorla.Mesajım şu bu işin şakası yok bir büyüğün olarak önce küçükle tecrübe kazan sonra hayalindeki o motoru alırsın inşallah.

arkadaşlar sizinle yaptığım bir kazayı paylaşmak isterim askerden geldiyimde bi baktım eniştem de kawasaki er 5 tabi kendimi öldürürüm diye vermedi bende surat yapmaya başladım tabi sonunda azmin gücüyle aldım enişteden motoru kafamda nereye gitsemde gazlasam hesabıvar neyse sokaktan yavaş yavaş çıktım bizim mahalenin yokuşundan çıkarken 1 vites gııın dedi giti hani dedim nerede iki verdim 2 ye tabi normal 150 lik motorla 15 saniyede çıktığım yokuş 2.3 saniye gibi birşey sürdü kafada kask ta yok ve motor kaydı kaydı güm duran arabaya vurdum kafamı omuzlarımın arasına sıkıştırmam hayatımı kurtardı bide alah korudu motorun göstergesi 87 de takılı kalmış bende sıyırık bile yok ama sağ tarafımı çarptıgım için bian ciyerim patladı sandım dicem oki yüksek cc motoru olanlar dikat edin herkeze motorunuzu vermeyin
    rcpssmn bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Başlangıç için 600 cc mi 600 kesmez yeni başlayanlara 1000 lik alın başlayanlar :D Ne 600 lüğü bunun tartışması mı olur goldwingle başlayın panpalar 600 lük milletin hayalı,almak istediği son motor en üst seviye onunla başlamanın ölüme gitmekten farkı yok

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    23 yaşıma kadar 200'lük vespa kullandım. 17 yıl sonra 10 gün için arkadaşımın Fazer 8'ini kullandım. 14 Mart 2012'den beri kendi motorumu kullanıyorum. Satın alıp Çanakkale'den kendim kullanarak getirdim (XJ 6 diversion - 78 beygir) . Hiçkimse ahkam kesmesin bir başkasına "şununla başla,bununla başla" diye. Sadece güzelce tavsiyeler verilebilir. Özellikle genç arkadaşlara tavsiyem altımızdaki canavarın neler yapabileceğini ve yapamayacağını bilip, pilotajımızın yetmeyebileceğini düşünüp, çevre faktörlerinin en kötüsünü bekleyerek kullanmaları. Ben otomobil kullanmayı bilmezken yıllarca motorsiklet kullandım. Şimdilerde zorunlu olarak otomobil kullandığımda motorsikletin otomobile göre dezavantajlarını bildiğimden, yol hakkı bende dahi olsa öncelikle motorsiklete hak tanıyıp onu güvene almaya çalışırım. Motorsiklet kullanırken daima "duramayabileceğimi" düşünüp hızımı buna göre ayarlarım. Buna benzer daha yazacak çok şey var ama yazacaklarımın özü şu: Ne kendi arkamızda ne de çevremizdeki insanların arkasında gözü yaşlı insanlar bırakmayalım lütfen. Biraz uzun oldu ama kusuruma bakmayın, herkese kazasız, keyifli sürüşler dilerim..
    tr100a bunu beğendi.

Liseli Alert!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)