Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ankara da motorsiklet kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Ankarada motosiklet kullanmak zevklidir,tüm çakal araç sürücüleri motorlara karşı garip bir saygı içindedirler,kırımızı ışıklarda yanında durup hadi kalkalım abi falan derler,yok gardaş sen yersin beni dedinmiydi adam arabasından inip seni öpesi gelir,çok sık sorulan bir soruda,abi bu ekzostu benim arabayı taksak olurmu sorusu gelir fiyatını duyduklarındada hadi abi yaa yarım araba parasıymış diye hayretler içinde kalırlar..sen sempatik olduktan sonra hoşgörülü olduktan sonra Ankarada sorun yok yinede her zamanki gibi dikkatli olmak zorundayız..
    hakanens, The-Rock, maktama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    06 EB 8036
    09 R 5520

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankarada motosiklet kullanmak zevklidir,tüm çakal araç sürücüleri motorlara karşı garip bir saygı içindedirler,kırımızı ışıklarda yanında durup hadi kalkalım abi falan derler,yok gardaş sen yersin beni dedinmiydi adam arabasından inip seni öpesi gelir,çok sık sorulan bir soruda,abi bu ekzostu benim arabayı taksak olurmu sorusu gelir fiyatını duyduklarındada hadi abi yaa yarım araba parasıymış diye hayretler içinde kalırlar..sen sempatik olduktan sonra hoşgörülü olduktan sonra Ankarada sorun yok yinede her zamanki gibi dikkatli olmak zorundayız..
    katılıyorum ve artırıyorum.
    şahinciler ya da çakal bmw'cilerden çok parayı bulmuş kalın arabalı kalın abilerle problem yaşadım hep.

Jeep kullanan kadınlardan korkun onlar kadar kımsenın zarar verebılecegını dusunmuyorum

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum ve artırıyorum.
    şahinciler ya da çakal bmw'cilerden çok parayı bulmuş kalın arabalı kalın abilerle problem yaşadım hep.
    Doğru. Şu ara sonradan görme kodamanlar moda trafikte. Ayrıca onlara da dikkat edelim. Onların içlerinde de abuk subuk olan kullanıcılar var.
    Bir garip yolcu

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tespit çok doğru Ankara'da malesef oturmuş bir motosiklet kültürü yok

bunun nedeni Ankara'yı işinde gücünde memur ailelerinin mesken tutmasıdır

Ankara'da bir istanbul bir izmir bir akdeniz şehirleri bir ege şehirleri hatta nispeten de olsa motosiklet kültürü taşıyan güneydoğu-doğu anadolu

şehirleri gibi motosikletler göremezsiniz bisiklet de göremezsiniz

motosiklet bir ulaşım aracı olmaktan çok daha fazlasıdır bir hobidir bir tarzdır hayattan alınan bir tattır

ancak nasıl gidiyor sorusuna "yuvarlanıp gidiyoruz" veya "hayat akıp gidiyor" cevabını veren işinde gücünde insanların çoğu bana bir şey olursa çocuklarım eşim ne yapar veya ya sakat kalırsam sorusunu kafalarından silemedikleri için motosiklet Ankara'ya yavaş geldi

motosiklet uyanık olmayı çevik olmayı iyi duymayı iyi görmeyi ve sağlam kafaya sahip olmayı gerektirir kısacası motosiklete bineceksen ya genç olacaksın ya da yaşın geçkin olsa bile ruhun genç olacak (40 ve 50'li yaşlardaki motorcu abilerime saygılar)

Ankara biraz sıkıcı bir şehirdir yapılabilecek en ekstrem şey demetevler'de gece 12den sonra sokağa çıkmak olabilir

İnsanların motosiklet kullanmasının altında yatan bir sebep de az maliyet ile dolaşabilmek değil midir? oysa ki

ankara da dolaşacak yer yok

Ankara ne zaman memurluk masa başı işler vs çalışanlarının yanı sıra farklı meslekteki ve yapıdaki insanların şehri oldu o zaman geldi buralara motosikletler

şimdilerde Ankara'da nasıl motosikletlerin kullanıldığını merak edenler için linkler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...20369312/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...19147014/detay

Ankara'da insanlar motosiklet görmeye alıştılar ancak %80'i kurye veya şirket motoru kişisel kullanım motorlar %8 apaçiler %12

ancak halen ankara motosiklete trafiğin bir parçası olarak yaklaşmaya hazır değil

Ankara'da bisiklet mevzusu ise kısa ve öz olarak

sadece bakkala markete vs giderken mahalle içinde kulanın araba yollarına çıkmak ölümcüldür!

bisiklet kültürünün yerleşmesine daha çok zaman var

bisiklete parklar dışında binen pek az kişi gördüm şu ana kadar

Ben daha çok bunlardan görüyorum şu farın üstüne bişey takıyolar o ney lan öyle :D Son resime bakın daha net gözüküyor :D

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Motosiklet üzerindeyken zararın kimden geleceği belli olmaz tabii ki ama genelleme yapacak olursak:

Benim en çok dikkatimi çeken eli yüzü düzgün insanların, o direksiyona geçince büründükleri kimlik. Araba geri kalmış memleketlerde bir statü simgesi ve o parayı verip araba alamayan insanları altına alınca, kendilerini ayrıcalıklı hissediyorlar. Direksiyona oturduğu andan itibaren o artık kırmızı ışıklarda zaman kaybedemez, yayaların geçmesi için beklemeyi zul görür, sağa dönüşlerin kendisine serbest olduğundan emindir, trafik akmaktadır fakat akış hızı kendisine yetmemektedir! Sol şeridi 90-100 km hızla giden kendini bilmezler kapatmaktadır. O vakit sürekli şerit değiştirme kendisine haktır. Zaten bunu kontrol edecek bir devlet baba da bulunmamaktadır. Ne olacaktırki?? Neden trafik akış hızı ile uyumlu gitmek zorundadır? Dünyanın parasını verip araç sahibi olmuştur. Ama yine de yüzü ekşidir. Zorla geçirmişlerdir onu direksiyona. Güzel bir müzik açıp gideceği yere 10 dakika geç gitmeyi istemez. Onun yerine kaza yapmayı tercih eder.

Günde hiç olmazsa 70-80 hasarlı kaza olur Ankara'da.

Şirket arabaları vardır içinde gözü dönmüş manyak oturan. Benzin beleş, arabada bir kuruşu yok, sigorta full... dakikada 20 şerit değiştirme ve yerli araba hız rekoru kırmalıdır. Ruhu öküzdür.

Audi'ler vardır. Sonradan zengindir. Ulan 100 bin öro vermiştir çekilindir yoldan... fren yapmayı sevmez, ayna kullanmaz... sol şeridi, orta şeridi, en sağ şeridi açındır... herkes en sağ şeride yığılır Ankara'da. Sağ şeritte yol bitince de, sakin sakin yolunda gidenlerin üzerine üzerine kırılır direksiyonlar (sinyal verilir ama).

Çok dikkatli olun, hiç rahatlamayın, risk almayın... hiç beklemediğiniz yerden de tehlike gelebilir... yine de zevklidir motora binmek
    Usercom bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST

bunun gibi bir şey mi gördükleriniz?

kuryeler bu motorları saçma sapan kullanıp bir yerlerini vuruyorlar sonra da vuruk olduğu anlaşılmasın diye böyle tasarımlar ortaya çıkartıyorlar olay bu

mesaj oknglr'a hitaben yazılmıştır alıntı yapmayı unuttum kusura bakmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

Alıntı smiles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet üzerindeyken zararın kimden geleceği belli olmaz tabii ki ama genelleme yapacak olursak:

Benim en çok dikkatimi çeken eli yüzü düzgün insanların, o direksiyona geçince büründükleri kimlik. Araba geri kalmış memleketlerde bir statü simgesi ve o parayı verip araba alamayan insanları altına alınca, kendilerini ayrıcalıklı hissediyorlar. Direksiyona oturduğu andan itibaren o artık kırmızı ışıklarda zaman kaybedemez, yayaların geçmesi için beklemeyi zul görür, sağa dönüşlerin kendisine serbest olduğundan emindir, trafik akmaktadır fakat akış hızı kendisine yetmemektedir! Sol şeridi 90-100 km hızla giden kendini bilmezler kapatmaktadır. O vakit sürekli şerit değiştirme kendisine haktır. Zaten bunu kontrol edecek bir devlet baba da bulunmamaktadır. Ne olacaktırki?? Neden trafik akış hızı ile uyumlu gitmek zorundadır? Dünyanın parasını verip araç sahibi olmuştur. Ama yine de yüzü ekşidir. Zorla geçirmişlerdir onu direksiyona. Güzel bir müzik açıp gideceği yere 10 dakika geç gitmeyi istemez. Onun yerine kaza yapmayı tercih eder.

Günde hiç olmazsa 70-80 hasarlı kaza olur Ankara'da.

Şirket arabaları vardır içinde gözü dönmüş manyak oturan. Benzin beleş, arabada bir kuruşu yok, sigorta full... dakikada 20 şerit değiştirme ve yerli araba hız rekoru kırmalıdır. Ruhu öküzdür.

Audi'ler vardır. Sonradan zengindir. Ulan 100 bin öro vermiştir çekilindir yoldan... fren yapmayı sevmez, ayna kullanmaz... sol şeridi, orta şeridi, en sağ şeridi açındır... herkes en sağ şeride yığılır Ankara'da. Sağ şeritte yol bitince de, sakin sakin yolunda gidenlerin üzerine üzerine kırılır direksiyonlar (sinyal verilir ama).

Çok dikkatli olun, hiç rahatlamayın, risk almayın... hiç beklemediğiniz yerden de tehlike gelebilir... yine de zevklidir motora binmek
    kesinlikle çok haklısınız

şu Audileri ben de çok görüyorum özellikle barzo barzo elektro bağlama mahsulü türküler açıp sonradan görmeliğin tadını çıkaranları

bu tipler köydeki tarlasını davarını satıp savınca Ankara dream'a inanıp (bir amerikan rüyası kadar olmasa da)

toplanıp şehirlere yerleşenler oluyor genelde burada iki işe girişip parayı buluyor sonra sonradan görmelik bir hayat yaşıyorlar

çözüm:zenginlik basamakları level sistemli olmalı

örneğin bir fabrika açmaya çalışırken "malesef fabrika kurmak için 3 ay asgari ücretle çalışmalısın dostum" demeli onlara hayat

arabaya binen kendini bir şey sanıyor demişsiniz çok doğru

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Alıntı overspeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tespitler şahane, özellikle tuğra olayı )
    nette tuğralı transporter fotoğrafı bulmak biraz uğraştırdı

beğenmenize sevindim
    smiles bunu beğendi.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Ankarada race motor görmek isteyen hafta sonları otobana ve eymir gölüne,enduro motor görmek isteyen sabahleyin eskişehir yolundaki kafes fırının önüne,kızılcahamam ,beypazarı na giden yollarda beklesin gördükleri motorlar karşısında gerçekten ohaa derler bu kadar motosiklet kullanıcısımı varmış Ankarada diyerek şaşırırlar.Kuryeleri,Chopper ve kros cuları saymıyorum bile..
    06 EB 8036
    09 R 5520

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı sokakbebesi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da trafikte motosiklet kullanacaksan; doğan, şahin ve bilumum kuş serisi türevi arabalar, eski model bmw'ler (bkz: çakal kasa) ve elinde telefon olan herhangi bir kadın sürücü ile karşılaşırsan kaç. Kuş serisi araçlarda, motosikletin egzozu kuvvetli bir modelse yaklaştıklarını görür görmez uzaklaş.
    bu modellere bir de
    burokrasi tarafindan kiralanmis,
    devletin kasasindan/milletin cebinden gereksiz kocabaslari ve karilarini ordan oraya goturen,
    sanki onemli bir is yapiyorlarmis gibi her zaman acelesi olan,
    bazilarinda cakar olan
    reno fluence/megan lari da ekle.
    Mengu16 bunu beğendi.

Arkadaşlar affınıza sığınarak bir daha güncelliyorum konuyu burda herkes trafikteki sıkıntılardan falan bahsetmiş. Ben havasını sormak istiyorum. Tam bilmemekle birlikte ankarada dört mevsim kış değil mi? Tam ekipmanı giyersin falan da karda kışta sürmesi zor olmuyor mu? Nasipse yaza ben de ankaraya gidiyorum da motor da alasım var motorla gelmek delilik mi olur acaba sorıyım bir dedim şimdiden teşekkürler

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı Serçeparmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar affınıza sığınarak bir daha güncelliyorum konuyu burda herkes trafikteki sıkıntılardan falan bahsetmiş. Ben havasını sormak istiyorum. Tam bilmemekle birlikte ankarada dört mevsim kış değil mi? Tam ekipmanı giyersin falan da karda kışta sürmesi zor olmuyor mu? Nasipse yaza ben de ankaraya gidiyorum da motor da alasım var motorla gelmek delilik mi olur acaba sorıyım bir dedim şimdiden teşekkürler
    Ankarada dört değil beş mevsim kış :D kışkış cinler kışkış

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    Sadece aralık ortasından ve şubat sonuna kadar binmedim ben. Ama istese o zamanlarda bile binilebilir. İyi bir pantalon bot ve eldiven takımı şart çünkü iyi soğuk oluyor.

Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece aralık ortasından ve şubat sonuna kadar binmedim ben. Ama istese o zamanlarda bile binilebilir. İyi bir pantalon bot ve eldiven takımı şart çünkü iyi soğuk oluyor.
    Üstadım öncelikle ne önerirsin ekipman? İkinci olarak cehaletimi bağışla ama yollar falan buz tutmuyor mu veya karlı olmuyor mu yani demek istediğim kaydırma ihtimali yok mudur?

Motosikleti
    honda pcx
    Ekleme yapayım, istanbul plakalı kiralık şirket araçları da tehlikeli , ona göre önleminizi alın.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben 4 mevsim bindim ama Aralık ayından Mart'a kadar şehir merkezinden dışarı çıkılmıyo. Motor gitmesine gider de yaktığım benzine acıyorum, havanın soğukluğundan keyif alamıyorum.

Alıntı Serçeparmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım öncelikle ne önerirsin ekipman? İkinci olarak cehaletimi bağışla ama yollar falan buz tutmuyor mu veya karlı olmuyor mu yani demek istediğim kaydırma ihtimali yok mudur?
    bir "ankaralı" olduysan 365 gün motor sürersin yok ben ayazı sevmem dersen kasım aralık ocak şubat motor yok

Alıntı incimage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir "ankaralı" olduysan 365 gün motor sürersin yok ben ayazı sevmem dersen kasım aralık ocak şubat motor yok
    Haşa gardaşım. Angaralı olunmaz, doğulur.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    artık şehirde eski soğuklar yok. yani var ama kısa sürüyor. misal kar iki kere yağdı. havalar ekim sonu kasım ortası gibi soğuyor ama motora binilemeyecek kadar soğuk hava aralık, ocak ve şubatta oluyor. gerçi bu yıl şubat sonunda bahar havası vardı.

nitekim iyi bir kıyafet ve lastikle aslında her gün motor sürebilirsiniz bence. elbette karlı günler kullanmamakta fayda var ama dediğim gibi artık eskisi gibi kar yağmıyor şehre. ben hatırlıyorum, çocukken yılın 6-7 günü kar tatili olurdu. şimdi o 1 ya da 2 gün anca tatil yapıyorlardır.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    İstanbulun kar 2 hafta sürüyorsa üzeriene kuru soğukları ekle al sana ankara yazında 45 50 derece kadar yolu var gördum askerliği orda yaptım her gün her dakka merkezde insan içindeydim bi çok yerini gördüm memurlar diyarı resmen çorumlusu boldur ankara yerlesi nadiren görürsün has ankaralı kız arkadaşım vardı istanbulu sevemedi kaldı gayri o yoluna ben yoluma anılar canlandı be bebeler

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)