Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ilk motosiklet kazalarımız

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kymco ck 125
    benimki amcamın mobiletiyle olmuştu. artçımlaa beraber ne kask ne dizlik ne vs. öyle paldır küldür giderken bi de artistlik yapıp rkadaşımı korkutmak için direksiyonu sağa sola hızlı hızlı çevirmiştim. kontrolü aniden kaybedince arkadaş yüzüstü kapaklanmış, ben ise kenardaki duvara çarparak durabildim. (çünkü firen nerdeyse yoktu mobilette) şükür ki hafif sıyrıklar ve dizi yırtılmış bir pantolonla atlattık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift-Peugeot Trekker-Mondial UKH
    Alıntı amauri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki amcamın mobiletiyle olmuştu. artçımlaa beraber ne kask ne dizlik ne vs. öyle paldır küldür giderken bi de artistlik yapıp rkadaşımı korkutmak için direksiyonu sağa sola hızlı hızlı çevirmiştim. kontrolü aniden kaybedince arkadaş yüzüstü kapaklanmış, ben ise kenardaki duvara çarparak durabildim. (çünkü firen nerdeyse yoktu mobilette) şükür ki hafif sıyrıklar ve dizi yırtılmış bir pantolonla atlattık

Bende ilk honda kinetic vardi ozene bozene boyadim yapdim kendi ellerimle 3 gun sonra viraja girdim cok yatirinca altimdan kaydi gitti o gunde gicir gicir giyinmistim yeni bisiler almistim hep yirtildi motorda duvara patladi hep cizildi kirildi granajlar felan hic unutmam ey gidi cocuk zamanlarimiz eyyy hep hatirladikca gulerim
    Lets do it all today and worry bout it all tomorrow

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Benimki pek kaza değil ama ilk motorumu dayım almıştı ve evden Dükkana geliyodum yol calısması varmıs iski kazıp kazıp kapatmıs asvalt atmamıslar ufak yol yarıklarından birinin içine girince motor kaymıstı ama düşmedim zor durdum tam dükkanın önüydü bikerede artislik yaparken motorla mıcırda kaydım ama çok yavas gittiğimden bişi olmadı çok sükür bunun haricinde bişi yok
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Motosikleti
    kymco ck 125
    Alıntı Bado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ilk honda kinetic vardi ozene bozene boyadim yapdim kendi ellerimle 3 gun sonra viraja girdim cok yatirinca altimdan kaydi gitti o gunde gicir gicir giyinmistim yeni bisiler almistim hep yirtildi motorda duvara patladi hep cizildi kirildi granajlar felan hic unutmam ey gidi cocuk zamanlarimiz eyyy hep hatirladikca gulerim
    allah korumuş

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    arkadaşın scotterı vardı. emanet almıştım rampa yukarı cıkarken ondekı motoru surenın sapkası cıktı hemen onume kırıp durdu ama ben duramadım dırek asfaltı opmuştum artık bana fazla bır şey olmadı ama scotter emanet olunca banada bırşeyle r oldu sayılır....
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    kymco ck 125
    dalgınlık mı neyse artık firen yazmışım, firen nedir yahu. fren

motosikletle kazamı yapılır kardeşim.dünyada en basit aletidir.motorla kaza yaptınmı direk ölürsün zaten.arabada kaza yapılırda motorda sanmam

Motosikleti
    125CC
    motoru ilk aldığım zamanlardı. direksiyon kilitli. kumandayla çalıştırdım gazı verdim motor yola yöneldi direksiyonu çevirdim dönmedi ve sonuç yerdeyim =) başka düşmedim allaha şükür

Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Hastaneden yeni çıkmıştım, bir rahatsızlık sebebi ile 2 ay gibi yatmak zorunda kaldım. Havaya suya o kadar hasret kaldım ki dışarı çıkar çıkmaz hemen bir scotter aldım. Kesinlikle yasak olmasına rağmen, alır almaz gezintiye çıktım.

Bisiklette çok iyi olduğum için motorda da o kadar iyiyim sandım heralde. Bir ormanın yeşilliklerine doğru gaza bastım, çimenlerde dururum birazda kayarım sandım. Kaymadım ama ön freni sıkınca motor beni üzerinden direk öne doğru atmıştı, Resmen uçtum havada, yere yapışmamla birlikte kafamı çevirmem bir oldu ve motorda üzerime doğru geliyordu, hemen kenara kayabildim. Çimenlerde o anda tek düşündüğüm ' Yaşamak için o kadar tedavi oldun acı çektin paralar harcadın, boktan bi scooter üstünde öleceksin ' Sonra sattım birine 5 sene önceydi.

Motosikleti
    600 f, kymco movie xl 125
    kırmızı ısıkta beklerken halk otobüsü kaydı bana arkadan çarptı aman dikkat halk otobüslerin ne arkasın ne yanında nede önünde durun

E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok ufaktım babama ait ofiste çalışan yaşlı kurtun mobileti vardı , abim de o yaz bizimleydi mobileti küçük gördü bunu sürmede ne var dedi bi hışımla motorun üstüne atıldı oturdu motoru nasıl çalıştıracağını bilmiyo neseki kardeşlik görevimi yerine getirip motoru onun için çalıştırdım ,aradan 2 sn geçmedi kaldırımda duran saksıda motor sefası sonlandı en son gördüğümde eller direksiyonda kıçı havada asılıydı yaşlı kurt ağlayacak duruma geldi dokunsan ağlayacak not:sağ sinyal kırık direksiyon pert

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    ben motosiklet mecarasına başlayalı 2.5 ay oldu bir kez kaza riski geçirdim trafikte sıkıştırmalarını saymıyorum.Bomboş köy yolunda önümde dolmuş vardı sağa çekti durdu bende sandım ki yolcu indircek.Solundan geçeyim dedim ve ne olur ne olmaz kornaya bastım.Herif bi anda sola kırdı duramadım bende gaza bastım sıyırdım dolmuşu.Adam ne sinyal yaktı ne aynasına baktı.
    Burda yaptığınız kazaları paylaşın lütfen okuyorum yada biryerlerden izliyorum ders çıkarmaya çalışıyorum

ılk kez yılbasından once kendıme ılk motoum olan honda cbr 125 aldım 2.el 2010 model daah once scooter bıle kullanmadım neyse aldık motoru noter calıstıgım yere yakında motoru aldıgım adam ıs yerıne getırdı aksam oldu aldım motoru heyecan ve korku karısımı bır duyguyla eve gıttım ev ıle ıs arası 7 km orman yolundan olusuyor eve kapıya geldım dayanamadım bır tur daha atım dedım tam vırajı dondum bır tane kopek alacaklı gıbı pesıme takıldı ben de turstım bastım gaza dar sokak kafamı cevırıp kopege bakım derken duvara gırdım sonrası karanlık zaten 2 ay ayak alcıda kaldı omuzum cıktı ve dızım kırıldı motor da yok pahasına satıldı ılk kazam ılk motorumla oldu motoru yaklasık 15 dak kullanabılım cok kotu bır tecrube oldu bıdaha motora bınmem dıyodum sımdı yıne cbr 125 kullanıyorum motoor ıle kaza cok kotu bırsey allh kımsenın basına vermesın

E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mehmet onur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ılk kez yılbasından once kendıme ılk motoum olan honda cbr 125 aldım 2.el 2010 model daah once scooter bıle kullanmadım neyse aldık motoru noter calıstıgım yere yakında motoru aldıgım adam ıs yerıne getırdı aksam oldu aldım motoru heyecan ve korku karısımı bır duyguyla eve gıttım ev ıle ıs arası 7 km orman yolundan olusuyor eve kapıya geldım dayanamadım bır tur daha atım dedım tam vırajı dondum bır tane kopek alacaklı gıbı pesıme takıldı ben de turstım bastım gaza dar sokak kafamı cevırıp kopege bakım derken duvara gırdım sonrası karanlık zaten 2 ay ayak alcıda kaldı omuzum cıktı ve dızım kırıldı motor da yok pahasına satıldı ılk kazam ılk motorumla oldu motoru yaklasık 15 dak kullanabılım cok kotu bır tecrube oldu bıdaha motora bınmem dıyodum sımdı yıne cbr 125 kullanıyorum motoor ıle kaza cok kotu bırsey allh kımsenın basına vermesın
    Geçmiş olsun trajikomik bir kaza yaşamışsın . Bu kazadan çıkarılması gereken ana fikir, "daima çomak bulundur" olmalı ilk yardım çantasına bundan sonra çomak konulsun. slogan ;çomak hayat kurtarır ben işin makarasındayım geçmiş olsun kardeşim

Motosikleti
    125CC
    çokmak hayat kurtarır :D:D

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    İlk kazamı bundan önce ki windys 125 ile yaptım..Afyonda kocatepe bilinen bir yerdir ve gidiş yolu tam bir maceradır..oldukça dik rampaları ve beraberinde çok keskin virajları tatlı da bir manzarası vardır..
    O gün de gece arkadaşlarla çıktık 2 motor 4 kişiyiz..çok fazla gittiğim için yollarını ezbere bilirim..Ancak çıkarken her zaman ki yoldan traktör geçtiğini ve oraya çamur bıraktığını ve de kuruyup toprak olduğunu görememişim karanlıktan..
    inerken virajı almak için viraja gelmeden pozisyon aldım ancak yerdeki toprağı gördüm ve tekrar fren için doğruldum..Virajı alamazdım..Süratliydim..sonra yavaşlayabildiğim kadar yavaşladım ve sonra uçurumdan düşmemek için motoru yatırdım..ve allahtan düşmeden durabildi motor..
    kask vardı tabi ki ama buna rağmen bile sol omzum epey bi sürtündü yerde..acı bir tecrübeydi..
    şahsen o an için verdiğim karardan gurur duyuyorum..

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    125 cc motorda 3'ten 2'ye attım hızım biraz fazlaymış elimi debriyajdan birden çekince "küt" yerdeydim.Yolda biraz kumlu-taşlı gibiydi arka teker kitlendi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    1 yıldır motor kullanıyorum 1 kere büyük sayılabilecek kaza atlattım onun dışında hiçbir sorun yaşamadım cok şükür.

atlattıgım kazayıda kabaca anlatayım motorum mondıal 150 zc duble yolda 80-85 ile araç sollarken, aracın aniden önüme kırması olmuştu belkide 15-20 cm ile kurtardım desem yeridir.tecrübeli arladaslar daha iyi bilir ama o hızla ön arkadan temas etsem araca sanırım hastanenin yolunu tutardım en iyi ihtimal.

o gün bugündür gündüz kornaya iyice asılmadan gece ise 4-5 kere uzunları yakmadan araç sollamaya cıkmadım

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    ilk kazam kötüydü caddeden ilerlerken 130 promıl alkollu ehliyeti olmayan gece saat 2 olmasına farları yanmayan 18 yaşında ki kişinin ters yön olan sokaktan çıkıp bana yandan çarpmasıydı motorum perte ayrıldı benim sol ayak tarak kemiğim de 4 çatlakla atlattım kaskımın halini hiç sormayın kaskı çıkarttığımda içindeki köpüğü rahatlıkla görebilyodum o derece yani

feliçita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500**2006**
    geçen yaz başı idi.2 km lik bi yere gitmem gerekiyordu.o andada sigaramı yeni yakmıştım.kaskımı giydim bindim motora.yarım kask olunca vizörü açtım..başladım motoru sürmeye...vizör rüzgardan mı olsa gerek birden kapandı.sigaram ağzımdan düşmek üzere idi..bende refleks olarak iki elimi de bıraktım bir elimle vizörü açmaya çalışıyorum bir elimle de sigarayı tutmaya..saniyelik olay tabiiki.o anda motorun yana yattığını hissettim..ve kaçınılmaz sona ramak kala topladım..bidaha mı sigara ile motora binmemm..asla asla asla asla milyonlarca kez asla..3.5 atmak nasıl bi duygu anladım...sigara sağlığa zararlıdır..
    apachi'ler ve kendini apachi hissedenler beni yasaklı listesine ekleyin...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)