Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

200cc ve Üzeri Racing ÖNERİLERİZİ BEKLİYORUM

Motovento
    REKLAM ALANI
    Güner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 150
    Merahaba arkadaşlar.Artık bir sürü araştırmalarımdan sonra benim ruhumun racing tarzı motor sürmemi istediğini anladım ama işte malasef benim öyle 5 milyardan fazla param yok o da en üst sınır malesef Ama buna da çok şükür Neyse aradaşlar fazla uzutmadan konuya açıklayım artık fuarı beklemekten sıkıldım ayrıca tarz belli. zaten bu sınırlamalar içinde çok model ve motor olmadığı kesin, beklemin benim yararına olıcağını sanmıyorum arkadaşlar yorumlarızı bekliyorum (her yönden servis fiyat kalite vb.) şimdiden çok teşşekkürler

Eh hadi arkadaşlar yorum yapmaya devam sadece ben değil herkes yararlanıyorrrr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba.
    Bence Fuari bekle . Belki Yamaha 200 cc-250 cc guzel bir racing getirir . Belki de cbf 250 ye alternatif birseyler getirir.Fiyati ybr de oldugu gibi uygun bir fiyat olur herhalde.

Motosikleti
    Superlight 150
    Bilmiyorum Pek zannetmiyorum 200-250cc gibi hacimlerde yamaha ve hondanın getireceğini şimdi cbr125 rüzgarı esiyor onu kesmek istemezler

yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    200 cc zealsun çıktı baya iddalı ve ucuz bide ona benzer kanuni var 200 cc lik yeni çıktı bayilere bi bak.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı bservet adlı üyeden alıntı
    Merhaba.
    Bence Fuari bekle . Belki Yamaha 200 cc-250 cc guzel bir racing getirir . Belki de cbf 250 ye alternatif birseyler getirir.Fiyati ybr de oldugu gibi uygun bir fiyat olur herhalde.
    bservet güzel hayaller kuruyorsun . Abicim Yamaha Xt 125 5.500 YTL iken nasıl olurda 200 cc Yamaha nın racing modeli YBR ye yakın bir fiyat olur? Rüyanda mı gördün yoksa yurt dışında falan mı yaşıyorsun?

Abi 5000 YTL civarında ya gidip bisiklet tarzında bir CBR 125 alacaksın ya da gidip Çinli falan demeyecek ve bir Zealsun 200 alacaksın ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    Superlight 150
    Yok metal çinli filan dinlemiyorum önemli olan birazçıkta olsa güvenilirlik ya kanuniye ne diyorsun ?
    'Kadınlara güvenmek saflık, nefret etmek ise sanattır.'

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Yok Zealsun dururken gidip Kanuniye para vermem. Bence aralarında dağlar kadar fark var ...

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    racing görüntüsü tam olarak yok ama twister de fena tipte deil.ikinci el bişe düşünürmüsün bilmem ama honda nın ikinci elini çinlinin sıfırına tercih edilir sanırım.

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Zealsun

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=5753

Kanuni

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=7347

İki modelide incele ve karar ver. Bence Kanuni Zealsun ın yanında "0" ...

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    vlad1462 bu konuda haklı ama ben olsam, gider Honda CBF 250 (20 hp teksilindir) veya en iyi şartlarda Honda Twister (24 hp tek silindir) alacağıma gider bir tane Hysoung GT 250 Comet alırım (29 hp çift silindir V motor) ...

Hysoung Gt 250 Comet

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Aynı sınıfta ben de motor bakıyorum. Seçenekler özetle şöyle:

-Kanuni Racer 200 (2999ytl)
    Avantaj: Yedek parça, servis, arka teker 130'luk, büyük boyut, ucuz
    Dezavantaj: Ağır (140kg), görüntüsü pek iyi değil, renkler kısıtlı, arka fren kampana

-Zealsun ZX 200gs (?)
    Avantaj: Görüntü, frenler disk+disk
    Dezavantaj: Çin malı, servis, yedek parça

-Honda CBR125R (4500ytl)
    Avantaj: Kalite, servis, Japon malı, 6vites, disk+disk fren
    Dezavantaj: Küçük boyut, ince lastikler

5000ytl max. bütçen varsa Honda'ya gücün yetmez. Ehliyet, ruhsat, plaka, koruma için 1000ytl lazım. Ben Kanuni'yi düşünüyorum, ama aldıktan sonra görüntüsünü bir miktar modifiye edicem.

Kanuni'nin lacivert olanını gör ama

Motosikleti
    Superlight 150
    Tabiki zealsun abi ama birincisi servis meselesi ikincisi de renk ya başka rengi yok aletin sadece beyaz kırmızı sence boyatılmaya değermi kanunini mavisi var Bu arada Khutuck bende kanuni taraftarıyım ama aklımın köşesinde hala zzealsun ladı bu arada kanuninin sesi mükellmell

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Sırf rengi için motor alacaksan git bir Pop Corn al her hafta başka renge boya boya gez ...

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı
    vlad1462 bu konuda haklı ama ben olsam, gider Honda CBF 250 (20 hp teksilindir) veya en iyi şartlarda Honda Twister (24 hp tek silindir) alacağıma gider bir tane Hysoung GT 250 Comet alırım (29 hp çift silindir V motor) ...

Hysoung Gt 250 Comet

valla bende hyosung u severim,gt250 comet twistere göre iyibi seçenek.ama gt 650 dahabi aklımı çeliyo.hyosung alsam gt650 alırdım.250 deil.
    hyosung gt250 nin ikinci eli varmı. varsa hoş olur yaa
    ya adam max 5 milyar demiş.biz gene uçmuşuz.

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    Aynı sınıfta ben de motor bakıyorum. Seçenekler özetle şöyle:

-Kanuni Racer 200 (2999ytl)
    Avantaj: Yedek parça, servis, arka teker 130'luk, büyük boyut, ucuz
    Dezavantaj: Ağır (140kg), görüntüsü pek iyi değil, renkler kısıtlı, arka fren kampana

Yedek parça ve servise çok ihtiyaç duyacağın için avantaj olabilir. Fakat Kanunin servisleri malum pek iş yapmıyorlar ver motoru 3 ay sonra git al sonra 1 haftada tekrar getir. Zaten 2. getirişinde kullanıcı hatası diye yollarlar.

-Zealsun ZX 200gs (?)
    Avantaj: Görüntü, frenler disk+disk
    Dezavantaj: Çin malı, servis, yedek parça
    Servisine genelde Yamaha servisleri bakıyor ve kömürüne kadar aynı fabrikadan çıkıyor. Çin bu motoru üretirken çok iddalı konuşmuş ve "bize ne kadar para verirseniz size o kadar kalite veririz" demiştir.

-Honda CBR125R (4500ytl)
    Avantaj: Kalite, servis, Japon malı, 6vites, disk+disk fren
    Dezavantaj: Küçük boyut, ince lastikler
    Senin o 6. vites sadece göstermelik ve boyun 1.60 dan fazlaysa resmen bisiklet gibi kalıyor motor altında hele birazda kilon varsa aman tanrım . Ayrıca o "Japon malı" dediğin alet Çin de üretiliyor ...

Motosikleti
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı

Hysoung Gt 250 Comet

http://www.gencmoto.com/2el_gt250b.jpg
    Dostum ben öğrenciyim, ayda max. 200ytl ödeme şansım var, birikimim sıfır. Banka kredisi alıcam. Motora yeni başlayacağım, ehliyetim de yok. Bir milyara yakın parayı ehliyet, korumalar ve plakaya harcıycam. Arkadaş max. 5 milyar demiş, ben max. 4500 diyorum, boyum da 183; naked, racing ve sport touring modellerden hoşlanıyorum.

Ne alayım? GT250 yazınca dalga geçtiğini düşündüm 7 milyar liste fiyatı olan motoru 5 milyar max. bütçesi olana tavsiye ediyorsun, eğer onun yerinde olsan "korumayı falan salla, bi yeri de soyarım 2000 ytl bulurum" demiyorsan onun yerinde olduğunda Hyosung'u alamazsın. Lütfen biraz yardımcı olmaya çalış.

Söylediğim 3 model dışında başka racing var mı bu fiyata?

Motosikleti
    Superlight 150
    Metal abi valla çok sağol bir anda görüşlerim değişti ya zealsuna yamaha servislerinin baktığından eminmisin eğer öyleyse alcam kesinlikle yok tek başına idare etmeye çalışan bir firmaysa hiç anlamı yok kanuninin yanında tutunamaz

Motosikleti
    ZS 200gs 3250ytl'ymiş.

Yanlız polen-tr.com'da hiç bir yerde Yamaha ile ilgili bir şey yazmıyor, Yamaha olayı gerçek olmayabilir.

Motosikleti
    Superlight 150
    Biraz bekleyelim Khutuck saöyleyen arakadaşımızdan bekliyorum kesin mi değil mi diye hadi hayırlısı

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı Güner adlı üyeden alıntı
    Metal abi valla çok sağol bir anda görüşlerim değişti ya zealsuna yamaha servislerinin baktığından eminmisin eğer öyleyse alcam kesinlikle yok tek başına idare etmeye çalışan bir firmaysa hiç anlamı yok kanuninin yanında tutunamaz
    Kardeş burada Yamaha servisleri bakıyor (Antalya) ve senin alacağın yerde de büyük ihtimalle Yamaha bayileri bakıyordur. Bence ilk önce motosikletin nerede satıldığını araştır. Zaten aldığın yer servisine bakmak zorundadır.

Dostum ben öğrenciyim, ayda max. 200ytl ödeme şansım var, birikimim sıfır. Banka kredisi alıcam. Motora yeni başlayacağım, ehliyetim de yok. Bir milyara yakın parayı ehliyet, korumalar ve plakaya harcıycam. Arkadaş max. 5 milyar demiş, ben max. 4500 diyorum, boyum da 183; naked, racing ve sport touring modellerden hoşlanıyorum.

Ne alayım? GT250 yazınca dalga geçtiğini düşündüm 7 milyar liste fiyatı olan motoru 5 milyar max. bütçesi olana tavsiye ediyorsun, eğer onun yerinde olsan "korumayı falan salla, bi yeri de soyarım 2000 ytl bulurum" demiyorsan onun yerinde olduğunda Hyosung'u alamazsın. Lütfen biraz yardımcı olmaya çalış.

Söylediğim 3 model dışında başka racing var mı bu fiyata?
    Kardeş ben sana "o motosikleti git al" demiyorum ki ayrıca Antalyada 6.800 YTL ye plaka dahil fiyatı ben alacaktım sonra 650 olana döndüm. Herneyse illa Naked istiyorsa ki tartışılan motor Zealsun racing DEĞİLDİR! Aslında bir karışım yapmışlar Naked ve Racing arasında Zealsun ı önerdik işte. Ama illa Japon malı almak istiyorsa 2. el bir Twister veya Güney Kore malı olup Suzukiye motor yapan bir firma olan Hysoung un 2. elini bulacaksın. Bir dip not daha Hysoungların 2. elleri tahmin edebileceğinizden daha düşük yani 4.500-5.000 YTL arasında rahatlıkla 2. el bir GT 250 Comet bulabilme şansınız var. Ayrıca servisinede Kawasaki yetkili servisleri bakıyor şimdilik ve firmanın hedefi 2007 de servis ağını şimdikinin %700 fazlasına ulaştırıp fiyatlarınıda Yamaha, Suzuki, Honda düzeyine çekecekler. Şu an için zaten kalite sıkıntısı yok sadece servis ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler