Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ön disk fren maneti çalışmıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    merhaba. bugün motosikletimin ön fren balatalarını temizledim, yerine takmak için fren pistonunu içeri ittirdim, balataları taktım ve kaliperi sabitledim. sonra ne mi oldu... fren manetine basmamla fren manetinin ittiği mil içeri girdi ve bir daha geri çıkmadı? kaç kere pompaladım yok yok yok.

ben de fren hidroliğinin bulunduğu kutunun penceresine baktım ve birkaç kabarcık gördüm. rezervuarın kapağını açtım ve yarıya kadar hidrolikle dolu olduğunu gördüm... ve rengi kırmızılaşmış. acaba hidrolik eksikliğinden hava mı yaptı yoksa içindeki diyafram ve benzeri kauçuk malzemeler mi yırtıldı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:30 ----------

güncel... lütfen yardım edin, bu güzel pazar gününde beni motorsuz bırakmayın... eğer hidrolikse değiştireceğim ama şayet değilse para harcamıyayım ve en azından motosiklet sürme hayali kurmayayım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:11 ----------

güneşte bekleyince düzeldi sanırım hava yapmış...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yeni balata takmış olmanız ve manetin üst pompayı içeride bırakmasına rağmen hidrolik seviyesinin yarılarda gözükmesi enteresan.Sıvının full görünmesi gerekirdi.Birde sıvı renginin kırmızıya çalması enteresan.Dot 3 & 4 den farklı bir sıvı mı var içinde.Faklı bir sıvı koyduysanız (otomatik şanzuman yağı vb)üst pompanın kauçuğunu bozmuş olabilirsiniz buda sıkışmaya sebep olabilir..Yağdaki farklılıktansa komple yağ degişimi ve pompa kiti degişimi gerekli olabilir.Tamirci yolu gözüktü gibi.Kolay gelsin.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    hallettim, sistem hava yapmış ve yağ eskimiş. ben de yağı boşaltıp, castrol dot3 koyup havasını aldım. halloldu
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)