Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Taksim Meydan da Magandalar (Taksici ve Esnaf)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    1-2 saat önce taksim meydanın da herkes gibi arkadaşlar la büfelerin önüne motosikletimizi bıraktık ve dönüşümüz de inanılmaz bir manzara ile karşılaştık.. bir grup magandanın motorları istif ederek park edilen yerin ortasından yol açmaya çalıştıklarını gördük, yalnız istif edilme şeklide öyle böyle değil.motorun önünde disk kilidi sürükleye sürükleye çekiyorlar ve çekerkende bu teker niye dönmüyor diye birbirlerine soruyorlar.gelen geçen sadece sessizce küfür ediyor , az ileri de polis otosu vardı gittik şikayet etmeye ama ne yazık ki her zaman ki türk polisi ilgisini bir kez daha gördük..neden çekiyorsunuz diye sorduğumuz da magandaların bahanesi de buradan insanlar geçemiyor yaşlı hasta insanlar geçemiyor, arkadaşım sen burda 1 saat önce dükkanın önünü kapatıyorlar diye saçma sapan konuşuyordun dükkan dediğinde yolun karşısında neyi kapatıyor, daha sonra bu duruma taksciler de eklenmiş güçlerini birleşitirip bizim motorlarımıza dadanmışlar.. lütfen bu tür durumlarda sessiz kalmayın çünkü sessiz kaldıkça motorlarınız zarar görüyor
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Taksim meydanında motosikletler için şiddetle bir düzenleme yapılması icap ediyor. Bu konuda bir eylem bile yapılabilir.
    Mesele taksim meydanına motorlarımızı rahatça park edebilmek değil, bir örnek oluşturmak. Motosikletliler için bir düzenleme yapılmasını sağlamak.

Bu fark edilme konusunu hep konuşuyoruz ama somut bir şey düşünmek gerekiyor. Taksim'de motosikletler için bir park/bağlama yeri yapılması talebi gayet somut bir istek.

Bu konu üzerinde düşünmeliyiz bence.

Bu başlıkta umarım bir örgütlenme havası yakalanır.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    taksim meydanda büfelerin önüne nezaman motosiklet parketsem içimde bir gerginlik olur

oradaki insanların bıkkınlığı eksi enerjisi resme üzerime çöker

her seferinde (polis hariç) "buraya parketme kardeşim" diyen birisi çıksa derim ama çıkmaz, çünkü büfe müştersisi olup olmadığın onlar için önemlidir

büfeye girdiğimi görünce ses çıkarmazlar (klasik esnaf mantığı) haliyle siz tam tersini yapmışsınız yani en gıcık kaptıkları işi yapmışısız..

zaten en az yer kaplayan motosikletlerden birisi innovadır onu bile sığıştıramazlar koca istanbula

defalarca disk kilidinde sürüklendi, araba parkedilmesi için orta sehpada kenara alındı nerler neler gördüm..

bu
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taksim meydanda büfelerin önüne nezaman motosiklet parketsem içimde bir gerginlik olur

oradaki insanların bıkkınlığı eksi enerjisi resme üzerime çöker

her seferinde (polis hariç) "buraya parketme kardeşim" diyen birisi çıksa derim ama çıkmaz, çünkü büfe müştersisi olup olmadığın onlar için önemlidir

büfeye girdiğimi görünce ses çıkarmazlar (klasik esnaf mantığı) haliyle siz tam tersini yapmışsınız yani en gıcık kaptıkları işi yapmışısız..

zaten en az yer kaplayan motosikletlerden birisi innovadır onu bile sığıştıramazlar koca istanbula

defalarca disk kilidinde sürüklendi, araba parkedilmesi için orta sehpada kenara alındı nerler neler gördüm..

bu
    büfedikelerin sorun çıkardığını şimdiye kadar görmedim esnaf dediğim hemen yolun karşısında hafif lüks bir mekan var onun orda bulunan bir kaç bodyguard tarzı ve takisci adamlar
    .. koca taksim meydanın da bir bizim bıraktığımız motorlar batmış gözlerine ..

bu iş böyle konuşmakla eylemle olmuyor polis bile müdahele etmiyorsa herkes çekecek motorları duracak başında birisi dokunmaya çalıştığında hadi dokun dokunabiliyorsan gibi bir yaklaşım şart..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    ben taxsime ortalama ayda 2-3 kez giderim ilk başlarda mc donesltın oraya koyardım (2 leeds taraftarının öldüğü mekan) ordanda endişem geldi sonra beyoğlu karakolun yan sokağına bırakmaya başladım oradan pek fazla gelen geçen araba yok evet arabayla gelsen taxsime işkence motorlarla geliyoz nereye koysak ya sarhoşun biri çiziyor yada bakıyoz yerini değiştirmişler ya üstüne oturuyor v.s bunun çaresini bulmak lazım gidek otoparka 20 tl mi bayılalım bee

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    allahtan buralarda öyle sorunlar yok motoru nereye koyarsan orada kalıyor elleyen yok yoksa çakarım kafayı hiç anlamam polis bile park yapmak serbest olan yere birşey diyemiyor vatandaş a ne ki esnaf sa esnaflığını bilsin yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Taksim abi ne bekliyorsun ki.
    4 yıldır okul gereği gidip geliyorum ve bu durumları yaşamamak için Motorumla okula hiç gitmedim.
    Ne kadar sıkılıp bozarsamda metroyu kullanıyorum yapcak birşey yok bizim milletimiz motosikleti hala bisiklet olarak görüyo ve o alet trilyonluk bir motor bile onların gözünde basit ucuz birşey.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksim'de motosikletler için bir park/bağlama yeri yapılması talebi gayet somut bir istek.
    Biz isteriz de belediyemiz yapmaz mı? Hemen ertesi günü İspark motosiklet kilitleme zımbırtılarından alıp 3-5 TL para talep etmeye kalkar.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı halepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben taxsime ortalama ayda 2-3 kez giderim ilk başlarda mc donesltın oraya koyardım (2 leeds taraftarının öldüğü mekan) ordanda endişem geldi sonra beyoğlu karakolun yan sokağına bırakmaya başladım oradan pek fazla gelen geçen araba yok evet arabayla gelsen taxsime işkence motorlarla geliyoz nereye koysak ya sarhoşun biri çiziyor yada bakıyoz yerini değiştirmişler ya üstüne oturuyor v.s bunun çaresini bulmak lazım gidek otoparka 20 tl mi bayılalım bee
    taxim... ?
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı halepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun çaresini bulmak lazım gidek otoparka 20 tl mi bayılalım bee
    Çözüm yolu olarak sunmuyorum ama meydanın arkasındaki otopark motosiklet için zamandan bağımsız olarak 5 TL alıyor. Ben en az 2-3 saat kalıyorum gittiğimde kısa süre için daha az da alabilirler belki. Benim motoru otoparka bırakma sebebim motorun güvende olmasından çok saatlerce kask, mont vs. ile dolaşmaktan kurtulmak. Hepsini kulübeye bırakıp rahatça dolaşıyorum.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polise diyeceksin ki: Ben bunlardan şikayetçiyim görevini yapıyor musun yapmıyor musun????
    Yok arkadaş bu memleketten bir (şey) olmaz. başka ülkeye gitmek istiyorum.
    112ciyiz

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    taksim meydanında calısan biri olarak motorcu arkadaşlara şunu tavsiye ediyorum cumhuriyet caddesinde gidiş ile geliş yolunun ortasındaki kaldırıma park edin.. orada kimse motorunuza elleşmez.. bikaç motorlu arkadaş hep oraya park ediyor görüyorum ve hiç bişeyde olmuyor motorlarına.. zaten oradan kimsede gecmez..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Taksime motorla gidiyosan çalınma dahil herşeyi göze alıcaksın. Malesef bu böyle

Motosikleti
    suzukı hayabusa
    Taksime pek gitmem aslında, mecburiyetten gittiğim oluyor tabi, bir keresinde kendimce uygun bir yere bıraktım motoru, daha üstünden inmemle dükkandan vatandaş fırladı.
    Bilader motor ordamı kalacak ?
    Evet mahzurumu var ?
    Gelip geçene mani olur o motor başına bişey gelmesin..!!! (inceden tehdit)
    Bak bilader şurada yirmi dakika işim var, onu halledip gelicem, ben gelinceye kadarda sen bu motorun bekçisi olacaksın, yerinden santim oynarsa külahları değişiriz..!!!
    Geldiğimde adam kapının önünde duruyordu, bazen gider yapmakta fayda var gibi, ama her şartta dikkatli olun taksimden bahsediyoruz..!!!!

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Koca Taksim meydaninda motorlariniza yer yok yani?
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taxim... ?
    yazarken telefondan yazdım taksim yerine taxsim yazmışım

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kafasıbozuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksime pek gitmem aslında, mecburiyetten gittiğim oluyor tabi, bir keresinde kendimce uygun bir yere bıraktım motoru, daha üstünden inmemle dükkandan vatandaş fırladı.
    Bilader motor ordamı kalacak ?
    Evet mahzurumu var ?
    Gelip geçene mani olur o motor başına bişey gelmesin..!!! (inceden tehdit)
    Bak bilader şurada yirmi dakika işim var, onu halledip gelicem, ben gelinceye kadarda sen bu motorun bekçisi olacaksın, yerinden santim oynarsa külahları değişiriz..!!!
    Geldiğimde adam kapının önünde duruyordu, bazen gider yapmakta fayda var gibi, ama her şartta dikkatli olun taksimden bahsediyoruz..!!!!
    bunun herzaman işe yaracağını sanmam abi aksine döndüğünde motor yerde,,, atar yaptığın adamda arazi bi halde bulunabilme ihtimali var
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Kalabalık yerler tabiki en iyi yerler ama taksim girişi çok fazla kalabalık ve çakal büfelerin mekanı.Tam şirketler adamlar,müşteri herşey onlar için.Olabildiğince büfelerden ve yoldan biraz uzağa park etmekte fayda var.Ve tabiki yola bağlantı yada rampa olan kısımlardan ve bomlardan uzak durmakta lazım.Galatasaray lisesinin karşısı ve Tünel park için tercih ettiğim yerler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)