Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Ehliyet Sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Arkadaşlar soyle bır yazı okumustumda bu ehlıyet sıstemı ne zaman hayata gecicek veya geçer bi bilgisi olan yokmu 15 yasındayım motor alcam bu yaz ama ailem sorun cıkarıyor o yuzden soruyorum

14 – 16 yaş aralığındaki bir aday 7 saatlik bir eğitim sonrası tabi tutulacağı sınavda başarılı olması halinde en fazla 50 cc motor hacminde ve saatte 45 km’yi geçmeyen hıza sahip ‘Moped’leri kullanabileceği ‘AM’ sınıfı bir ehliyete sahip olacak. 51 – 125 cc aralığında ve 15 bg motor gücünden küçük bir motosiklet kullanmak için alınması gereken ‘A1’ sınıfı ehliyet için en az 16 yaşında olmak gerekiyor. Bu sınıftaki ehliyete erişim için 15 saatlik bir eğitim sonrası yapılacak sınavda başarılı olma şartı aranıyor.

35 kW (47 bg) üzeri bir motosiklet kullanabilmek için belirlenmiş en küçük yaş 18. 18 yaşında ve ‘AM’ ya da ‘A1’ sınıfı ehliyete sahip bir kişinin ve 20 saatlik bir eğitim sonrası tabi tutulacağı sınavda başarılı olması durumunda almaya hak kazanacağı ehliyet sınıfı A2. 35 kW (47 bg) üzeri bir ehliyet için ise en az 20 yaş sınırı öneriliyor. 20 yaş ve üzeri daha önce motosiklet ehliyeti almamış bir kişi 24 saatlik bir eğitim ve sınav ile ‘A’ sınıfı ehliyete hak kazanabilir.

Aday ‘B’ sınıfı ehliyete sahip ise 4 saatlik eğitim sonrası tabi tutulacağı sınavda başarılı olması durumunda ‘AM’ sınıfı bir ehliyete sahip olarak 50 cc motor hacminde ‘Moped’leri kullanabilecek. Yine Aday ‘B’sınıfı ehliyete sahip ise 7 saatlik bir eğitim sonrası tabi tutulacağı sınavda başarılı olması durumunda ‘A1’ sınıfı bir ehliyete sahip olacak.”

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    tam bir çorba..
    güzel olabilir ama uygulanabilirmi bilmem...
    tabiki 17 yaşınada ehliyet alan birine verilen 1000 lik kullanma yetkisine karşıyım..bu arabalarda da olmalı..yurtdışında olduğu gibi....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    çorba ama bence guzel cunku koylerde olsun sehır ıcınde bıle 14 yasında 10 yasında bıle ehlıyetsız kullananan cocuklar war bunun onune gecılır bende alrsam ehlıyetsız ana yola cıkmadan kullanıcam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çorba ama bence guzel cunku koylerde olsun sehır ıcınde bıle 14 yasında 10 yasında bıle ehlıyetsız kullananan cocuklar war bunun onune gecılır bende alrsam ehlıyetsız ana yola cıkmadan kullanıcam
    Ehliyetsiz kullanımın engellenmesi, ehliyet sisteminin değişmesiyle değil denetlemeyle olur. Zaten ehliyetsiz kullananların büyük çoğunluğu yaş sorunu olmayan kişiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)