Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

Su taşıma işi için motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga şimdi elemanı siz tahrik etmediniz mi...yani hiç suçunuz günahınız yok mu...cürüm altında işlenmiş bir suç bence...adamı topluca linç ettiniz...bi kusurumuz yok derseniz ayıp edersiniz...seviyeli gidiyordu savunuyordu doğrularını...durup dururken niye küfretsin...bence işin .okunu çıkaran başkalarıydı...
    Haklısın metehan abi. +1.

Gidip insanlara kymco al demesinin sebebi kymcodan canının yanmamış ve iyi olduğunu görmüş olmasıydı, tamam biraz fazla fanatikti ama kimsenin kötülüğünü istemiş bir arkadaş değildi bence.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Beyler adam belli ki Güney Kore'li.Türkçeyi küfürüne kadar öğrenmiş ülkesinin mallarını savunuyor ama Kore'li artık yok.

Uzaklaştırılan arkadaşın takip edebildiğim kadarıyla suçu yoktu.Metehan'a katılıyorum.Olay tam tersine diğer arkadaşların tahrikidir.Üstelik hakaret eden de onlar, maymun falan dediler adama.Ayıptır! Arkadaş kendi doğru bildiğini savundu.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı coolizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır abi işin b.kunu kimn çkardığını herkes biliyo burda onu savunma boşuna hepimizi salak yerine koydu adam sussamıydık...haketti banlanmayı çoktan her konuya girip içine ediyodu adam doğru yanlış önemli değil onun için gereksizdi bu forumda gayet açık bu...
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savunmaya gerek yok...
    herşey ortada...
    adamın yazdığı mesajlarda ortada...
    Alıntı coolizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kmsenin kmseye küfür etmeye hakkı yok adam neler yazdı burda ya biz bilmiyozmu küfür etmesini
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninde ondan pek bir farkın yok.... . Hadi bir tane düzgün mesajını bul... Adam akıllı bir post varmı ?... Ya iksayting över ya da era.........

Evet.. Bir kusurumuz yok..Biz ayıp etmedik... Asıl bunu yazmayla sen ediyorsun... Boşu boşuna düşenin dostu triplerine girme... Geç bu sevimli görünme ayaklarını.... Yemezler..
    Beyler konuyu uzatmak istemiyorum ama adamla resmen .aşşak geçtiniz...küfrettiyse ayıp etmiş eyvallah hatasının bedelini ödesin ama ona yapılan muamele bana yapılsa sadece küfretmem reelde bunun hesabını sorarım...yanlış anlamayın ama benle böyle lakayıt konuşulsa bende kantarın topuzunu kaçırabilirim...neyse giden gitmiş artık yenmiş banın davası olmaz..siz siz olun kim olursa olsun insanların düşüncelerine saygı duyun...saçma bile olsa fanatik bile olsa saygı duymayı öğrenin .aşşak geçmenin anlamı yok...

Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın metehan abi. +1.

Gidip insanlara kymco al demesinin sebebi kymcodan canının yanmamış ve iyi olduğunu görmüş olmasıydı, tamam biraz fazla fanatikti ama kimsenin kötülüğünü istemiş bir arkadaş değildi bence.

hepimiz bazen uçlarda geziniriz...bu fikirler içinde geçerlidir...

Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzaklaştırılan arkadaşın takip edebildiğim kadarıyla suçu yoktu.Metehan'a katılıyorum.Olay tam tersine diğer arkadaşların tahrikidir.Üstelik hakaret eden de onlar, maymun falan dediler adama.Ayıptır! Arkadaş kendi doğru bildiğini savundu.

evet aga bende takip ettim...adamı tahrik ettiler işin gerçeği bu...arkadaş da çıldırdı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

honda activa ötesi yokk

düşürürsün bir iki çekiç darbesiyle yep yeni olur motor diğerlerinde grenaj değiştir filan üfff baya uzun iş

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler konuyu uzatmak istemiyorum ama adamla resmen .aşşak geçtiniz...küfrettiyse ayıp etmiş eyvallah hatasının bedelini ödesin ama ona yapılan muamele bana yapılsa sadece küfretmem reelde bunun hesabını sorarım...yanlış anlamayın ama benle böyle lakayıt konuşulsa bende kantarın topuzunu kaçırabilirim...neyse giden gitmiş artık yenmiş banın davası olmaz..siz siz olun kim olursa olsun insanların düşüncelerine saygı duyun...saçma bile olsa fanatik bile olsa saygı duymayı öğrenin .aşşak geçmenin anlamı yok...

Okuduklarını anlayamayacak ya da anlamayacak seviyede olduğunu sanmıyorum.... Düşenin dostu ayaklarını bırakmanı söylemiştim... Burda herkes fikrini söyledi... Kimi beğendi kimi beğenmedi....
    Uç noktada MOD lar söyleyeceğini söyledi, banlandı..Bu kadar basit... Kendi adıma ....şak geçme niyetinde değildim.... Zaten yapmam da...Kelimelerini dikkatli yaz...
    Bir samimiyetim olmayan birisi... Hatta hiç tanımadığım.... Sanırım 18 li yaşlarda....

Onba yapılan muammeleden bahsetmişsin.... Ona ne muammele yapılmış?... Gayet herkes fikrini yazmış... Beğenir veya beğenmez...

Bana yazdıklarını oku... Benim yerime kendini koy... Birde öyle bak...

Forum haricinde benden şikayetin varsa ya özelden yaz ya da...... Sen daha iyi bilirsin....
    Bir reelden görüşşek senle

Neyse..Senin konuya dahil olma nedenin ne ise benimde o dur.... Fazla uzatmayalım....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduklarını anlayamayacak ya da anlamayacak seviyede olduğunu sanmıyorum.... Düşenin dostu ayaklarını bırakmanı söylemiştim... Burda herkes fikrini söyledi... Kimi beğendi kimi beğenmedi....
    Uç noktada MOD lar söyleyeceğini söyledi, banlandı..Bu kadar basit... Kendi adıma ....şak geçme niyetinde değildim.... Zaten yapmam da...Kelimelerini dikkatli yaz...
    Bir samimiyetim olmayan birisi... Hatta hiç tanımadığım.... Sanırım 18 li yaşlarda....

Onba yapılan muammeleden bahsetmişsin.... Ona ne muammele yapılmış?... Gayet herkes fikrini yazmış... Beğenir veya beğenmez...

Bana yazdıklarını oku... Benim yerime kendini koy... Birde öyle bak...

Forum haricinde benden şikayetin varsa ya özelden yaz ya da...... Sen daha iyi bilirsin....
    Bir reelden görüşşek senle

Neyse..Senin konuya dahil olma nedenin ne ise benimde o dur.... Fazla uzatmayalım....

taam sen fasulyesin konuya sonra dahil oldun ama başından itibaren adama çok yüklendiler...aga biraz özeleştiri yapın... öncesi var yani...18 falan olduğunu sanmıyorum...yaşa başa taşa bakma hacı fanatikdi ama düzgün yazıyordu...afbuyur kymconunda hyundaı eranında taaa...ama şurda her düşünceeden kişi olmalı...sokayım eraya birbirimizi kırmaya değmez...o bağlamda şeyettim...böyle bir kişiye yüklenilmesi bana delikanlıca gelmiyor...kusura bakmayın...

fuarda standda olduğunu bileydim gelirdim be hacı...içime dert oldu...

inanmayacaksınız ama MD forumunda bana artizlik yapan movistarlı bir eleman vardı...2008 de benim cbf ile makara yaptı selamımda yok tanımam etmem...geçen yakaladım Caddede gebertiyordum elimden aldılar...anası babası geldi tam evinin önünde denk geldim...yolunu kestim...araştırdım eleman Suadiyedeymiş zengin piçi...abi mabi ayağı oldu...kin tutarım abi...yolda gördüğümde aracla hafifden dokundururum vs fesatım...rahatsızım yani...

insanları tanıyamazsınız...o bağlamda saygı çok önemli...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Son bir kaç mesajı ben yazayım buradan bari konu sahibi olarak.

Yorumlara müdail olmak istemedim fazla.

1,5 aydır geniş araştırmalarım sonucu honda spacy aldım. Gitmediğim motor bayisi kalmadı. El yapımı toplamalara bile baktım

Tek tek yazmak istemiyorum ancak kısaca şunu söyleyebilirim, Servis ve motor garantisi, yedek parça temini olarak yamaha ve suzukide dahil hiç bir markadan ne tatmin edici bilgi nede garanti alamadım. kymco motorlar benim işim için ufak zaten. resimlerde görüldüğü gibi motor değiller. Şu anda mevcut kullandığımız yuki marka motor hacmi çok daha iyi.

Ancak şunuda yazmadan geçemeyeceğim. Otosever firması hakkındaki görüşlerim hiçde iyi değil. İyi olmayan tarafı maddi tarafı. 1 ay önce anlaştığımız rakam bu hafta 100 lira arttı. zam geldi dediler. Bütün masraflar dahil fiyat almıştık ancak motor konuştuğumuz rakam üzerinden 176 tl daha fazla para verdim. ayrıca kredi kartı tek çekim yaptığım halde 76 tl de + komisyon alındı.

En dandik marka veya en iyi markada dahil olmak üzere böyle bir uygulamaya şahit olmadım ben daha önce. Milyarlarca para verip motor alıyoruz ancak kredi kartına komisyon alıyor. Çok trajikomik bir durum. Yuki, Mondial bile yapmadı bunu bana. Taksit istesem gam yemeyeceğim. Tek çekim yaptırdım. Benim şahsi düşüncem bu parayı iç etmeleridir. Honda gibi bir markanın bayii kredi kartı komisyonu vermez. Veriyorsada yansıtmaz. Yansıtacaksa da sitesinde yazar bütün bilgilendirmeyi yapar insanlar ona göre gelir görür. İstoç taki bayii e gitmediğim için pişmanım. Benim dükkanımda pos cihazında aylık 1000 lirayı geçemiyorum. Benim verdiğim komisyon bile tek çekimde %1. Koskoca honda bayii %2,5 - 3 komisyon veriyor öylemi.... Gülerim.

Ayrıca fiyat garantisi yok. Gidip sipariş veriyorsunuz motoru. Kapora veriyorsunuz. Kart yazıyorlar şu kadar alındı. Motor ücreti bu diye. Sonra motor geldimi diye bi uğrayayım diyorum. Motora zam geldi. Şu kadar para vereceksin diyor. Fazladan bi sürü incik cıncık para çıkartıyorlar. Yaz bitti motor gelmedi hala.

Benim derdim 100 lira 200 lira değil. Tavırlarıdır. Enayi yerine konmak kadar nefret ettiğim bir şey yok bu dünyada. Bir dahaki motorsiklet alışverişimde otoseveri kesinlikle kullanmayacağım. Gerekirse başka ile giderim ama otoseverden motor almayacağım bir daha.

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    saydım tam 1000 kere kymco dedi ve gitti
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti
    Artık Yok...
    su işi yapıcak arkadaşım nerde yaşadığını bilmiyorum ama istanbulda bizzat su işi yapan arkadaşlarım var hatta birisi bir markanın levent bayisi epey büyükler.. ellerinde 7-8 adet renualt ekspress var.. vel hasıl bu arkadaşlarımın hepsiyle sohbetlerim sırasında sorduğum soru sizdeki motorları ne yapdınız oldu çünkü onlarında ellerinde epey bir motor vardı zamanında çin işi japon işi karışık hepsi satmışlar vermişler motorları neden diye sorduğumda benzin fiyatları yüzünden bir ekonomisinin kalmadığını söylediler..
    birde motorla su taşıyanların motor ehliyeti olmadığını bir kazaya karıştıklarında bütün motorun karını o kazaya yatırdıklarını söylediler.. bunlar ortalama cümleler ben toplayıp yazıyorum ama çoğunun ortak noktası bunlar idi..

ufak bir su bayisi sahibi olan arkadaşım iki tane piaggio porter aldı biri dizel biri benzin+lpg ve ikisininde aşırı az yakdığını söylüyor birde kasa farkı cabası kasaya yükle yükleyebildiğin kadar damacana..

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)