Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet dersi veren kurs var mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    arkadaşlar sürücü kursları motosiklet ehliyeti veriyor tamam da motosiklet kullanmayı öğreten yani direksiyon dersi gibi ders veren kurslar da var mı? ben biraz soruşturdum bayrampaşa çevresinde bulamadım. olmadı honda sürüş eğitimine katılırım diyorum ama yine de forumda bi sorayım dedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bmw rider academy,
    Vespa Güvenli Sürüş
    Honda Güvenli Sürüş

Motosikleti
    crf250l
    benim kastettiğim motosiklet eğitimini ehliyet alacağım kursta almam mümkün mü. bu şekilde ders veren kurs var mı. ciddi bir eğitimden bahsetmiyorum, sadece ehliyet sınavını geçecek kadarı. yoksa honda ve bmw nin verdiği sürüş eğitimlerinden haberim var.

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Bisiklet kullanmayı biliyorsan çok zor bir olay değil. Bilmeyenlere pek bir faydamız olmuyor.

Bisiklet kullanabilen kişilere önce vitessiz motosikletle başlayıp, sonra Ybr 125 ile vitesli motosiklet eğitimi verebiliyoruz.

Atla gel, Elazığ Sürücü Kursuna.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    yeni ehliyet alan bir arkadaşıma kursta ileri sürüş eğitimi veren bir eğitmen motosiklette ön fren asla kullanılmaz diye bilgi vermiş ,
    buna inanan arkadaşımı ikna etmek için arka fren ve ön fren ile ayrı ayrı test yapmam yetti
    ama TR de her konuda eğitim veren kişi ve kurumların durumu içler acısıdır...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Maalesef hayır... Motosiklet eğitimi ciddi bir iş ve sürücü kurslarının çoğunluğu bırak iki teker eğitimini, dört teker eğitimini bile adam gibi veremiyor. Türkiye'nin trafikte kanayan yarası da burdan başlıyor bence. Millete ehliyetsiz motosiklet kullanmayın deniyor ama ehliyet de bakkaldan alınır gibi veriliyor.

Ben mesela, bir sürücü kursuna yazılıp sadece bir kere derse gittim. Sonra hayatımda ilk defa scootera ehliyet sınavında bindim ve sınavdan 95 alarak geçtim. Bana verdikleri o ehliyetle, hemen Hayabusa kullanmaya başlayabilirdim. Kısacası vahşet...

Honda, Vespa, BMW bu konuda tek adres gibi görülüyor. Bir de Rahmi Barutçu gibi eğitmenler birebir dersler veriyor. Küçük şehirlerde oturanların şansları yok gibi.
    http://www.motorla.co

Motosikleti
    crf250l
    Alıntı serdar23_Bilgem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisiklet kullanmayı biliyorsan çok zor bir olay değil. Bilmeyenlere pek bir faydamız olmuyor.

Bisiklet kullanabilen kişilere önce vitessiz motosikletle başlayıp, sonra Ybr 125 ile vitesli motosiklet eğitimi verebiliyoruz.

Atla gel, Elazığ Sürücü Kursuna.
    şimdiye kadar bir defa motosiklet kullanma fırsatı buldum çünkü motoru olan tanıdığım kimse yok. kullandığım motor da regal raptor 125'ti. a2 ehliyet almak istiyorum ama sürücü kursunda hiç ders verilmiyorsa sınavda kendime güvenemem. niyetim böyle bir kurs bulup önce ehliyeti almak sonra da uygun bir zaman yakaladığımda honda nın eğitimine katılmak. Elazığ sürücü kursu güzel olurdu ama ortaikinci sınıftan beri Elazığ'da değilim =) yine de teşekkürler.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Çoğumuz kendi başımıza öğrendik bu mereti kullanmayı Belki yanlış yaptık ama hepimizin imkanları sınırlı. Hiç bilmeyen biri için çevresinde bildiğine inandığı birinden yardım istemesi iyi olabilir. Ama o kişinin de ne derecede bildiği tartışılır. Ben kendi çevremde hiç bilmeyen kişilere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

Motosiklet eğitimi hayat boyu sürecek bir eğitim. Her an yeni bir şeyler öğreniyorsunuz motosiklet üzerindeyken. Honda'nın eğitimlerini tercih edebilirsiniz. Bir yandanda ehliyete yazılın. Kurslardan pek bir şey beklemeyin eğitim açısından. Her ileri seviye eğitim veriyorum diyene de paranızı kaptırmayın.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    sanırım yardımcı olabılırım,
    dılersenız sıze ders verebılırım,
    ist gazı osman paşadanım bende,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)