Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ybr 125'i 150 cc. yapmak? Ustalardan tavsiye istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Merhaba. daha önceden 150 cc. lik silindir çaktırıp kullananları duydum ama motor ömrü ve yakıt nasıl bilmiyorum. bir sitede komple set gördüm piston segman silindir olarak... uygulayan var mı?
    bu işten ANLAYANLAR bana avantajlarını ve dezavantajlarını söyler misiniz? silindir ömrü negatif etkilenecek biliyorum ancak krank yatağına zarar verir mi?
    reklam olarak algılamayın ancak ürün bu:
    http://www.rialli.com/9774__silindir-komple-ybr-150-cc/
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    bende önceden düşünmüştüm ancak YBR nin ayar motoru olmadığını öğrendim yapan var ama ilerleyen zamanlarda verim düşebiliyor.hız ve serilik istiyorsan 250-300 cc lere kafa tutmak istiyorsan RX 135 KİNG al 140-150 git)
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    güncel... yok mu bana bilgi verecek kimse?
    yani illa ybr'ye uygulayan birisi değil bu konuda bilgisi olan kimseler de yorum yapsın isterim... Özellikle OLD abimizin yorumunu bekliyorum

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    usta napçan motora girdinmi aksamalar başlicak sonra uğraş eskiye dönüş için
    bin işte kafan rahat rahat yarışmı yapçan

Motosikleti
    amacım yarış değil ama en güzel giden ybrlerden birine sahip olmama rağmen gitmiyor bu motor... adamı kanser edicek uzun yolda. o yüzden yaptırmak istiyorum amacım son hızı artırmak değil sabit 90la yokuş çıkabilmek ve düzde 95le zorlanmadan gitmek. yani daha düşük devirde daha çok tork istiyorum...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o bahsettiğin yokuşlardaki 90 la sabit çıkabilme cbf 150 de varmı? zannetniyorum.. Yani motorla oynıcağına cbf e geç dicem ama sen biraz daha etkili bi çekiş istiyosun. Senin 250 sisin gelmiş
    halilom bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    150 lik uygulamalarımızda motor zorlamalarında yağ pompasının yetersiz geldiğini gördük.... o yüzden tavsiye etmiyorum....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    deneyenlerin görüş ve yorumu daha kıymetlidir. ben işin teorisine dayanarak bazı yorumlar yapacağım.

- piston değiştirilerek, yanma odasının hacmini arttırıldığında, motorun sıkıştırma oranı düşer. sıkıştırma oranı düşünce, verim de düşer. bunun olmaması için krankın da değiştirilmesi gerekir, fakat uygun ölçüde krank var mıdır? açıkçası bilmiyorum.
    - krankı değiştiremez, düşük sıkıştırma oranında çalıştırırsan; orijinal 150 cc.lik bir motora göre daha düşük güç elde eder, daha fazla benzin yakarsın. haa, 125'lik halindeki gücün altına düşmez.
    - motor hacmini ve gücünü artırmak, elbette motorun daha fazla zorlanması demektir. kranka, krank yataklarına daha fazla yük biner. daha fazla benzinin yanması daha yüksek ısı açığa çıkarır. sizin motorunuz, 125 cc. halindeki yükleri taşımaya, o durumdaki ısıyı havaya atmaya göre dizayn edilmiştir. bu zorlanmaya dayanır mı, dayanamayıp hemen sorun çıkarır mı, bilemeyeceğim.
    - modifiye yapmak masraflı bir iştir. az masrafla sonuç bekleyen yanılır. ben araba modifiyesini biraz bilirim; modifiye işine bir araba parası daha harcayan çoktur. silindir-gömlekle başlarsın, sonra performans egzozuna girersin, kranka, dereceli egzantriğe girersin, lastikleri değiştir, frenleri güçlendir, amortisörleri sertleştir.... kısacası bu işin sonu yoktur.
    - yarın satacak olduğunda, harcadığın parayı almak bir tarafa, motosikletin ikinci el değeri bile düşecektir. satılık modifiyeli bir motosiklete bakarken çok kişinin aklına "belli ki hız manyağı apaçinin biri kullanmış. kim bilir neler yapmıştır. bu motor yaramaz" fikri gelir.
    halilom bunu beğendi.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bizim sadece istediğimiz güç sabit bir değerde gidebilsin.Ybr ile 80 90 km/h gibi süratlarde 20 km ve sonrası performans düşüşü oluyor motorda.Bizzat kendi amcamın oğlu şu uag midir agk midir o motoru atv ye takdılar.Orjinal 125 cc idi motor ve tek kişi bile çıkamadı yokuşları ondan sonra 150 cc takdılar aynı motora sadece sılındır kısmı ve subap ayarı yapıldı şimdi canavar gibi çıkıyor tek kişi çıkamadığı yokuşu 2 kişi ile çıkıyor.125 cc ve 150 arasında 6 mılım kadar fark var bende düşünüyorum ama kafam karışık.Şimdi 80 tl ye aldığım silindir 10000 km sonra yağ yakmaya başlarsa keyif falan bırakmaz bende.Benim kuşkum orasında.Ayrıca servis ustası bi abimiz 125 cc ile 150 cc motorlarının kranklarının aynı olduğunu sadece 200 cc nin krankının farklı olduğunu söyledi.Benimde kafam karışık.
    HONDA

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    okan kardeş 20 km den sonra performans düşüşü oluyor demissin ben anlamadım asıl motor ısındıktan sonra performansı artar yani oda 15-20 km den sonra benim motor km yaptıkça çekişi ve hızı artıyor tabi bu dediğim düzde geçerli :D birde 80 liralık silindirde olsa düzgün sürdükten sonra motoru rahat 30-35 bin yaparsınız:D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okan kardeş 20 km den sonra performans düşüşü oluyor demissin ben anlamadım asıl motor ısındıktan sonra performansı artar yani oda 15-20 km den sonra benim motor km yaptıkça çekişi ve hızı artıyor tabi bu dediğim düzde geçerli :D birde 80 liralık silindirde olsa düzgün sürdükten sonra motoru rahat 30-35 bin yaparsınız:D
    40 km lik yolda fark ettim ben bunu.Hele biraz dipgaz git çeki kalmıyor gibi geldi bana Özellikle rampalarda düzde sorun yok.
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 km lik yolda fark ettim ben bunu.Hele biraz dipgaz git çeki kalmıyor gibi geldi bana Özellikle rampalarda düzde sorun yok.
    okan sen kendin diyon zaten dip gaz gidersen çoğu motor bir yerden sonra yeter der artık sende dip gaz gitme yarım yada 3/4 gazla git

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc'ye geçiş, modifiyeden daha hesaplı ve sağlıklı olacaktır...
    112ciyiz

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okan sen kendin diyon zaten dip gaz gidersen çoğu motor bir yerden sonra yeter der artık sende dip gaz gitme yarım yada 3/4 gazla git
    80 90 dada oluyor
    HONDA

Motosikleti
    80 90 dada oluyor
    hmm o zaman miladi dolmuş at çöpe gitsin aslında ybr yi orjinalden 150 lik yapacaklar bak o zaman yemede yanında yat ama sonradan yapılanlara güven vermiyor diye duyduğumdan uzak durmaya çalışıyorum

Motosikleti
    250 cc.ye ben de geçmek isterim ama er5 parasına ybr 250 satıyorlar, resmen soygun.
    @unique, aga ısınma olayı şöyle:
    20-30 km dip gaz gidince motor şişmeye başlıyor doğru. ama tam yiyebileceği kadar gaz verince bu şişme olayı yaklaşık 130 km. sonra oluyor

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc.ye ben de geçmek isterim ama er5 parasına ybr 250 satıyorlar, resmen soygun.
    @unique, aga ısınma olayı şöyle:
    20-30 km dip gaz gidince motor şişmeye başlıyor doğru. ama tam yiyebileceği kadar gaz verince bu şişme olayı yaklaşık 130 km. sonra oluyor
    Geçen tvs apacheleri zor geçdim dip gaz yapdım ama adamlar 70 80 le gidiyor zor geçiyorum Sollamalar uzun yolda işkence oluyor.Anlamıyolar bizi ya
    HONDA

Motosikleti
    Geçen tvs apacheleri zor geçdim dip gaz yapdım ama adamlar 70 80 le gidiyor zor geçiyorum Sollamalar uzun yolda işkence oluyor.Anlamıyolar bizi ya
    tok açın halinden anlamaz derler, ybr ile şehirler arası yola çıkmayan bilmez o işkenceyi. ama ben yaptırmayı koydum kafama sadece beni caydıracak birini arıyorum. bulamazsam yaptırıcam

buna tıp dilinde '150 cc SENDROMU' denir.bu sendrom en hafifleridir,rakamların artmasına paralel çok daha tehlikeli sendromlar vardır.hastalık bulaşıcı olabilir.tipik bulgu olarak hasta cc büyütcem diye etrafa saldırır.çünkü az cc onu tatmin etmez .motorunu zorlar ve sonunda zarara uğrar.tedavisi maddi açıdan zordur.ilaç olarak bir doz ninja,cbf veya olmadı gtr250( verilir

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    150rs den cbr 125 e düştüm motor hacmi olarak.
    benimde 250 sisim geldi
    arkadaşlarn dediği gibi extrem madifiyelere girme.
    al 250 lik kafan rahatlasın.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)