Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ybr 125'i 150 cc. yapmak? Ustalardan tavsiye istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ee bence yaptır içinde kalmasın hiç değilse
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şahsi fikrim 25cc fark için risk almaya değmez. ybr125 ile cbf 150 nin yada Wİndy s 125 ile Windy 150s'nin çok mu farkı var zannediyorsun? Uzun yoldaki zorluklardan bahsetmişsin Modifiye ettikten sonra şimdi olduğu kadar rahat uzun yola çıkabilecek misin? Bu şekilde bir modifikasyondan sonra satarken ciddi zarar edeceksin tabi satabilirsen. illa yapacaksan 200cc yap(al başına belayı) birşeye benzesin
    112ciyiz

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    HONDA

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amacım yarış değil ama en güzel giden ybrlerden birine sahip olmama rağmen gitmiyor bu motor... adamı kanser edicek uzun yolda. o yüzden yaptırmak istiyorum amacım son hızı artırmak değil sabit 90la yokuş çıkabilmek ve düzde 95le zorlanmadan gitmek. yani daha düşük devirde daha çok tork istiyorum...
    o zaman 2011 al ben düz yolda 120 yi geçiyom

pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    aga ybr 125 e modifiye yapmak, mondial uag kuba asya vs. gibi motorlara modifiye yapmak gibi kolay değilldir.Ybr 125'in subapları zincirlidir.Diğer asya kuba vs nin subapları şişlidir.Yani Ybr 125 , güçlendirmek istiyosan üst kapakçıda rektefiye edeceksinn..birde zincirli motorlarda 150 cc 200 cc diyemezsin,silindir değiştirsen düzen tutmaz,rektefe de zaten herkes bilir sağlıklı değil..Onun için ben senin yerinde olsam satarım ybryi(İlle modifiye yapcam diyosan) alırım bitane temiz Kuba cg 150,atarım üstüne 65,5 mm silindiri(65 TL zongshen) Birde 200 lük krank tamamdır.Kuba CG 150 nin üst kapağı 200 cc ye cok yakı.çapı 63mm olunca motor 200 cc olur,cg 150 nin orjinal silindiri ise 62mm.Normalde 150 cc likler 58,5 59 olur.Benm motor öyle şuanda.200 cc den büyük,krank yapılı,büyük kazanlı ooh marka yapılı 250 cc lik eksoz var üstünde.araba ibresiyle 160 165 cıkarıyor.kendi ibresiyle 180 ama kendi ibresi 160 ı geçince sapıtıyor biraz :D :D
    halilom bunu beğendi.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    yaw arkadaş bu arada eskiden cbf150m vardı bu ybr125 bi öğerlerdi işte ybr seridir ataktır hatta cbf150 den hızlıdır derlerdi ben se aksini söylerdim kimse inanmaz topa tutarlardı şimdi konuyu açan arkadaşa katılıyorum doğruları söylemiş zaman gecincede değim doğru olmuş arada 1 hp var ama olsun
    Mustafa Kemal Atatürk

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw arkadaş bu arada eskiden cbf150m vardı bu ybr125 bi öğerlerdi işte ybr seridir ataktır hatta cbf150 den hızlıdır derlerdi ben se aksini söylerdim kimse inanmaz topa tutarlardı şimdi konuyu açan arkadaşa katılıyorum doğruları söylemiş zaman gecincede değim doğru olmuş arada 1 hp var ama olsun
    ustaların yaptığı ayara güvenemiyordum aldım aletleri elime bi supap ayarı yaptım bir de bi debriyaj manetinin boşluğunu aldım motor canavar oldu. doğru diyorlar cbf'den daha seri
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)