Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motorcular ayıp oluyor...

Motovento
    REKLAM ALANI
    siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Aynen yazdığım gibi ayıp oluyor...
    Neden mi? Daha önce sattığım 5 motorumda da selam verdiğim motorculardan % 80 karşılık alıyordum... Fakat ne hikmetse son motorum olan Cbf 150 ile verdiğim selamlara % 10 karşılık ancak alıyorum desem inanın. Öyle tahmin ediyorum ki kurye zannettikleri için.
    Acizane fikrim Türkiye'de motoru özellikle İstanbul'da trafiğine alıştıran ve kanıtsatan kuryecilerdir. Özellikle bu trafikte canını ortaya koyarak yaz, kış, kar çamur demeden ekmek parası kazanan kuryecilerin özel bir selamı hak ettiklerini düşünüyorum...
    Siz siz olun verilen selamı alın....
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

eeee ne demişler ye kürküm ye,bu kafayla bu ülke insandan hiçbişey olmaz

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    aynı sıkıntı bende de oldu.karşıma gelen motorcu yada solladığım motorcu hangi marka/model kullanırsa kullansın selamı eksik etmiyorum(sadece kask takmayan apaçilere selam vermiyorum vermem de) ama karşılığında tip tip bakmalar,ne yapıyo bu adam bakışları falan cevap yok yani..karşılık olarak aldığım selamların oranı %10 larda kalıyor.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haklısınız hocam ama direk o şekilde düşünmemek lazım şimdi selam verilemeyen durumlar olabiliyor.hani o an farklı bişey düşünüyo olabilir yoldan geçen kızı kesiyodur.motordan bi ses gelmiştir yada sadece dalgındır
    Sonuçta her motosiklet kullananda motorcu değil.Bunun cc ile alakası yok kişiliklede alakası var.çevremdeki 10 kişiden 9 u scooterın var ulen ne bu kask falan diyolardı
    Motorumla bi yere gittiğimde full koruma görünce ''yarış motorunmu var?'' diyenlere sukuter diyince gelen kahkahayıda takmazdım.İnsan yaşamadan anlayamıyo. farklı bi kültür ve buna sahip çıkmayanlarda anlayamaz...
    600cc ile başlayan cebi sağlam olan adam sadece motoruyla tavlayacağı kızları düşünür.Ama aynı duruma sahip bir başkasıda gerçekten motorcu kavramını anlayışla karşılayıp saygı duyabilir.
    Bu olaylar insanların kültür seviyesiyle değişicektir. ama motorcuya saygı gösterilen bi dünyayı ben göreceğimi sanmıyorum.yada bizmi çok şey bekliyoruz insanlardan ? En iyisi keyifle binip zevkini çıkarmak kimse kimseyi anlamak zorunda değil.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda Repsol olacak inş. :)
    Kuryecilere kötü gözle bakılmasının tek sebebi, trafik kurallarına uymamaları, kask takmamaları vs.dir... Yoksa onlar da o işten para kazanıyorlar neden selamları kabul edilmesin ki.
    [B][COLOR="Red"]Honda Repsol Hastası [/COLOR][/B] :bounce: :joker:

Valla kişilik meselesi bu Atmaca abi. Paşa gönülleri bilir.
    Ne zaman köşeye çekip motosikletin üzerinde beklesem mutlaka ya bir kurye, ya da paket taşıyan bir arkadaş durup bir sorun mu var der. Gerçekten hakları ödenmez bu insanların. Kim bilir kimler için neler yaptılar, hem de hiç tanımıyorken. Çok şükür bu güne kadar bir sorun yaşamadım ama yaşasam da birilerinin mutlaka "Geçmiş olsun. Hayırdır?" diyeceğini biliyorum.

Motosiklete bindiğim ilk günden beri; marka, model ve kullanım amacı ayırt etmeksizin herkese selam vermeye çalışırım. Kasksız adama bile gayri ihtiyarı selam veririm. Karşımdaki adam CBF 150, CBR 125, kurye, çinli, çapır, ss, scotter değil motosiklete binen benim gibi etten kemikten insan evladıdır. Çok da zor değil bunun farkına varmak.

Alıntı mert helin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryecilere kötü gözle bakılmasının tek sebebi, trafik kurallarına uymamaları, kask takmamaları vs.dir... Yoksa onlar da o işten para kazanıyorlar neden selamları kabul edilmesin ki.
    Mert kardeşim işte bu bana biraz bahane gibi geliyor. Benim gözlemim biraz motosiklet işini çözmüş herhangi bir vatandaştan farklı kullanmıyorlar. Konu gelip kaldırıma dayanıyor burada da. Motosikleti iş için kullanmayanları da kaldırımlarda gördüm defalarca.

Bence hepimiz (ben de dahil) yamyam gibi kullanıyoruz motosikleti. En temel sebebi de saygı görmemek. Motosikletten bi haber insan için ya beşparasız ucuz motosiklet kullanıcısıyız ya da makinasını bağırta bağırta gezen cadde motorcusu zengin çipi. Halbuki büyük çoğunluğumuz sadece motosiklet kullanmak isteyen insan evladıyız, o kadar.

Neyse tespit insanı oldum, taaaa nerelere daldım, konuyu dağıtmayayım.
    Bana öyle geliyor ki, bütün kusurlar kurye ahalisine atılıyor abartılı bir şekilde.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    selamun aleyküm sayın cbf 150 250 600 1000 kullanıcıları...selam Allahın selamı vermiyen almayan çapsızlığını kendi düşünsün.

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    selam verenin selamını alırım , selam veririm almayan olursada canı saolsun derim

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eeee ne demişler ye kürküm ye,bu kafayla bu ülke insandan hiçbişey olmaz
    kendine haksızlık ettiğin inancındayım.
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Motosikleti
    Mert kardeşim işte bu bana biraz bahane gibi geliyor. Benim gözlemim biraz motosiklet işini çözmüş herhangi bir vatandaştan farklı kullanmıyorlar. Konu gelip kaldırıma dayanıyor burada da. Motosikleti iş için kullanmayanları da kaldırımlarda gördüm defalarca.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1MM8VIzeu
    Ben Bodrum'un en işlek caddesi olan Cevat Şakir Caddesinde geçen gün gördüğüm olayı söyleyeyim.
    70 yaşın üzerinde bir teyze elinde baston yolda karşıdan karşıya geçiyor. Yol bomboş (karşıdan gelen araba veya motor yok). Tam o anda teyze tam karşı yolun kaldırımına adım atacakken ara sokaktan bir motor hızlıca virajı alıyor ve teyzeye çarpıyor.
    Hatta şöyle bir resim ile açıklayayım : Mavi ile gösterdiğim yaşlı teyze, kırmızı ise motor.

Çarpan motor ise Dominos Pizza'nın motoru...Kimbilir hangi siparişi yetiştirmesi gerekiyordu
    Teyzeyi apar topar hastaneye kaldırdılar başka da haber alamadım ama o an içim gitti gerçekten...
    Ha kuryelerden motoru iyi kullanan yok mu?Var.
    Ama bizim de güzel bir sözümüz var, "kurunun yanında yaşta yanar"

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Farukxtm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam verenin selamını alırım , selam veririm almayan olursada canı saolsun derim
    al benden de o kadar. selamımı almadı diye kimseyi suçlamam belki görmedi belki durumu müsait değildi. bugün tam virajda bir arkadaş karşı taraftan selam verdi tam o esnada öndeki araç zank diye durunca az daha düşüyordum. öyle kritik noktalarda kafamı sallayabiliyorum sadece, karşı taraf bunu selam olarak algılıyormu bilmiyorum.
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @mert helin
    iyide motosiklet kullanan herhangi biri suç işlerse onu savunacak değilizki..
    Burada yaşanan kasten adam öldürme.sürücüde katildir bana göre.şimdi bütün kuryeciler katilmi oluyor?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Öncelikle böyle bir konu açtığınız için teşekkür ederimBugüne kadar şahsen bana 1 kişi selam verdi,benim gibi 125 zn kullanan bir arkadaş.Öyle mutlu olmuştum ki anlatamamAma şehirler arası otobüs şoförleri bile(aynı firma araçları) yolda birbirlerine selam vermezken,sanırım yaşadığınız olay normal.Ayrıca kuryeci arkadaşlara da kolaylık dilerim.İşleri çok zor...Zamanla yarışmak kadar insanlık dışı bir şey olmasa gerek!
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mert helin
    iyide motosiklet kullanan herhangi biri suç işlerse onu savunacak değilizki..
    Burada yaşanan kasten adam öldürme.sürücüde katildir bana göre.şimdi bütün kuryeciler katilmi oluyor?
    Hocam tamam da diyorum ya iki tane apaçi kasksız motor kullanıp, üstüne hız yapıp kuralları delip geçince motora nasıl şeytan icadı olarak bakıyorlarsa, böyle kuryeciler oldukça da kuryecilerin geneline o gözle bakılıyor malesef. Öyle olmaması gerek tabiki ama malesef oluyor

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ben elimden geldiğince selam veriyorum...
    yolda kalmış birini görürsem yanında durup yardımım olmasa bile adamın gönlünü almaya çalışıyorum...
    lakin aynı şeyi kendime gelince göremiyorum...
    en son bu akşam yaşadığım biir olay..
    ışıklarda yanyana durduk ybr si vardı iyi akşamlar dedim cevap bile vermedi...
    ne diyelim....

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben elimden geldiğince selam veriyorum...
    yolda kalmış birini görürsem yanında durup yardımım olmasa bile adamın gönlünü almaya çalışıyorum...
    lakin aynı şeyi kendime gelince göremiyorum...
    en son bu akşam yaşadığım biir olay..
    ışıklarda yanyana durduk ybr si vardı iyi akşamlar dedim cevap bile vermedi...
    ne diyelim....
    gerçekten ilginç ben yolda ne marka ne model olursa olsun özellikle selam vermeye çalışıyorum,ışıklarda mutlaka işaretle bile olsa muhabbet oluyor,bence motor kültüründe kabahat kabahat yok kullananın aymazlığı demek lazım...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm sayın cbf 150 250 600 1000 kullanıcıları...selam Allahın selamı vermiyen almayan çapsızlığını kendi düşünsün.
    honda değil yamaha kullanıcısıyım ama sevgili abicim..ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatuhu......

tepeörene giderken kimseden selam görmediğimiz gibi trafikte hep selamı veren ben oluyorum...verdiğim selamı alanların oranı yüzde 15 ise , bana selam verenlerin oranı yüzde 3 bile değil inanki....

hatta bir gün köprüde kgs kartımın bozulması üzerine gişelerde mahsur kalmıştım...onlarca 20-30 dan fazladır sanırım motorcu geçmesine ve kimine ben işaret etmem kimindende yüzüme bakmasını beklememe rağmen kimse durmamıştı bile..tam ümitlerimi kaybederken kocaman bir harley sürücüsü (ki ben ona bişey diyemez ve inanki beklemezdim) gözümden anladı sanki...takip et dedi geçti ve kartını uzattı..para verdiğimde ise görmemiş olayım dedi ve yolda kaybolup gitti..Allah razı olsun diyebildim sadece..

sanırım yardımlaşma gibi selamlaşma işide motora binen herkesin değil belli bir kültüre ulaşmış olanların harcı galiba...gözlemlerim bunu gösteriyor...yani kısaca goldwinge binen biri motorcu ruhunu,kültürünü taşıya-ma-ya-bileceği gibi çinli 3 kuruşluk bir scootere binen sonuna kadar motorcu sonuna kadar insan olabiliyor....

kimseyi altındaki motora göre değerlendirmiyor ve değerlendirmemek gerektiğine inanıyorum...

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz demişler ya...ne kadarda doğru imiş...

bir gün yine sen Yüce abim ve Mustafa abimle beraber bir yolculukta,olmadı bir yerde sohbet esnasında bunları konuşmak isterim...
    Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi tüm motorcuların üzerine olsun....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    Hocam bende bi firmada çalışıyorum. Motorla dağıtım yapıyorum. Hani bu 2 tane ünlü hamburgerciler varya onun B ile ismi başlayanından (reklam olmasın) ben herkese selam veriyorum. Geçenlerde yolda cross motorlarla taklan Değirmendere Kocaeli'de raastladığım 5-6 kişilik motorcu gurubunu gördüm. Selam veriyorum döndüm bakıyorum kaç kez korna yaptım biri bile selam vermedi. Bana kimse selam vermiyo arkadaş. Bitek bizim burda bi pizzacı arkadaş var motorlu o bide dönerci var motorlu o diğer kimseden selam alamıyorum. Harbi ayıp yani...
    Asla pes etme !

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Alıntı ayktcnknyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende bi firmada çalışıyorum. Motorla dağıtım yapıyorum. Hani bu 2 tane ünlü hamburgerciler varya onun B ile ismi başlayanından (reklam olmasın) ben herkese selam veriyorum. Geçenlerde yolda cross motorlarla taklan Değirmendere Kocaeli'de raastladığım 5-6 kişilik motorcu gurubunu gördüm. Selam veriyorum döndüm bakıyorum kaç kez korna yaptım biri bile selam vermedi. Bana kimse selam vermiyo arkadaş. Bitek bizim burda bi pizzacı arkadaş var motorlu o bide dönerci var motorlu o diğer kimseden selam alamıyorum. Harbi ayıp yani...
    Bu güne kadar da bir kuryeciden veya bir pizzacıdan da selamıma karşılık alamadığımı hatırlamıyorum.
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda değil yamaha kullanıcısıyım ama sevgili abicim..ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatuhu......

tepeörene giderken kimseden selam görmediğimiz gibi trafikte hep selamı veren ben oluyorum...verdiğim selamı alanların oranı yüzde 15 ise , bana selam verenlerin oranı yüzde 3 bile değil inanki....

hatta bir gün köprüde kgs kartımın bozulması üzerine gişelerde mahsur kalmıştım...onlarca 20-30 dan fazladır sanırım motorcu geçmesine ve kimine ben işaret etmem kimindende yüzüme bakmasını beklememe rağmen kimse durmamıştı bile..tam ümitlerimi kaybederken kocaman bir harley sürücüsü (ki ben ona bişey diyemez ve inanki beklemezdim) gözümden anladı sanki...takip et dedi geçti ve kartını uzattı..para verdiğimde ise görmemiş olayım dedi ve yolda kaybolup gitti..Allah razı olsun diyebildim sadece..

sanırım yardımlaşma gibi selamlaşma işide motora binen herkesin değil belli bir kültüre ulaşmış olanların harcı galiba...gözlemlerim bunu gösteriyor...yani kısaca goldwinge binen biri motorcu ruhunu,kültürünü taşıya-ma-ya-bileceği gibi çinli 3 kuruşluk bir scootere binen sonuna kadar motorcu sonuna kadar insan olabiliyor....

kimseyi altındaki motora göre değerlendirmiyor ve değerlendirmemek gerektiğine inanıyorum...

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz demişler ya...ne kadarda doğru imiş...

bir gün yine sen Yüce abim ve Mustafa abimle beraber bir yolculukta,olmadı bir yerde sohbet esnasında bunları konuşmak isterim...
    Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi tüm motorcuların üzerine olsun....
    o işin esprisi kardeşim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:06 ----------

samet ne zaman gazlıyoruz....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)