Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorcular ayıp oluyor...

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu güne kadar da bir kuryeciden veya bir pizzacıdan da selamıma karşılık alamadığımı hatırlamıyorum.
    abi bende tam tersini görüyorum o yüzden kuryeler selam vermiyorum ama 60 yaşındaki amcalara selam veriyorum onlar da alıyorlar herkeze selamlar
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdi benim 150cc li scooterım yanında geçerkende selama karşılık ara gaz veren arkadaş bilemezdi yada böyle bir hataya düşeceğini aklına getiremezdi 5km ileride benzini biteceğini ve ara gaz vererek selamladığı motorcunun onu ilk petrole götürüp tekrar getireceğini.

"iyilik iyilik bulur, kötülük kötülük bulur"
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Alıntı ayktcnknyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende bi firmada çalışıyorum. Motorla dağıtım yapıyorum. Hani bu 2 tane ünlü hamburgerciler varya onun B ile ismi başlayanından (reklam olmasın) ben herkese selam veriyorum. Geçenlerde yolda cross motorlarla taklan Değirmendere Kocaeli'de raastladığım 5-6 kişilik motorcu gurubunu gördüm. Selam veriyorum döndüm bakıyorum kaç kez korna yaptım biri bile selam vermedi. Bana kimse selam vermiyo arkadaş. Bitek bizim burda bi pizzacı arkadaş var motorlu o bide dönerci var motorlu o diğer kimseden selam alamıyorum. Harbi ayıp yani...
    Kardeş sizin iş gerçekten zor.Sizin selamınızı almayanları ben de kınıyorum.Reklamlarda bangır bangır bağıran bir firma,yok şu kadar zamanda elinize geçmezse para almıyoruz.İyi de arkadaş o siparişi yetiştirmeye çalışan motorcu çalışan ne yapsınAdam yetiştirmeye çalışırken kaza yapsa ne olacak.Kim hesabını verecek...Araba kullanırken de elimden geldiği kadar motorla ekmek parasını kazanmaya çalışan arkadaşlara karşı daha hoşgörülü oluyorum.Kolay gelsin...
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    nx4 falkon
    Eskiden iki zamanlı motorlar dönemi geldi de aklıma yolda karşı karşıya gelince selektör yaklaşınca ufaktan korna yanına gelincede ufaktan bi tebessüm atılırdı.Şimdi nerde o güzel insani ilişkiler.Çağ ilerledi ama biz taş devrinemi dönüyoruz acaba.İnsanlar artık o kadar hızlı yaşıyorki selam almaya bile vakti yok herhalde.Kabullenelim bizi yavaş yavaş robotlaştırıyolar.O eski komşuluk ilişkileri kaldımı insanlar nerdeyse aynı binadaki komşusunu bile tanımıyo.Sosyalleşemiyoruz evet futbol bile izleyemiyoruz trafikte bile en küçük kazalar cinayetle sonuçlanıyor hiç bişeye tahammülü olmayan toplum olduk çıktık.Galiba toplum sosyal patlamaya doğru yol alıyor.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o işin esprisi kardeşim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:06 ----------

samet ne zaman gazlıyoruz....

gazlamak artık çekici gelmiyor be abi.... usul usul olursa ne ala...benzin fiyatlarına baksana... 1000 km de 2.el bir çinli motor yakıyoruz gibi neredeyse....
    şaka bi yana ama....
    bi arada olup sohbet edebilsek..süper olmazmı???
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazlamak artık çekici gelmiyor be abi.... usul usul olursa ne ala...benzin fiyatlarına baksana... 1000 km de 2.el bir çinli motor yakıyoruz gibi neredeyse....
    şaka bi yana ama....
    bi arada olup sohbet edebilsek..süper olmazmı???
    Sana özelden mesaj attım. Ayrıca biz 8-9 aydır her cumartesi Riva yapıyoruz. İzinli olduğun cumartesi bekliyoruz...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana özelden mesaj attım. Ayrıca biz 8-9 aydır her cumartesi Riva yapıyoruz. İzinli olduğun cumartesi bekliyoruz...
    abi özelde mesaj yok ..gelmemiş yada trafik sıkışık....

ilk fırsatta yanına gelip sohbet ederiz inşallah....

riva işi tam gün ise biraz zor benim için...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    abi özelde mesaj yok ..gelmemiş yada trafik sıkışık....

ilk fırsatta yanına gelip sohbet ederiz inşallah....

riva işi tam gün ise biraz zor benim için...
    Ben baktım sayfanda gözüküyor.
    Riva'ya ise sabah 10'da Kavacık'tan teker döner. Saat 14-15 gibi de dönüş başlar... İstersen daha da erken dönebilirsin seni Acarlar'a kadar da yolcu ederiz...

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Usta selamlaştığım bir tane çapır var bizim buradan. Diğerleriyle de kafayı öne eğiyorum. Anlamıyo olabilirler illa ayağımı kaldırmam yada 2 işareti yapmam mı gerekiyo? Korna olayına da sıcak bakmıyorum.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    sevgılı cok sevdığım abıcım sıkma canını o selam almayan vermeyenlerden daha cok etrafımda kurye ve pızzacı var ulen selam vermekten korna calmaktan kendımı düğün alayında gıder gıbı hıssedıyorummayrıca senın selamını almayanın lastiğinin havası insın senınle karşılaştığım her kavşakta her ışıkta her yolda sana selam vermezsem benımde lastiğim insın sevgıler

Alıntı emre_tnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendine haksızlık ettiğin inancındayım.
    sana niye dokundu söylediğim laf anlamadım,benide scooter kullandığım için adam yerine koymuyorlar,yalan mı söylediğim laf bu ülke insanının çoğu ye kürküm yeci değil mi?altında pahallı bir makina olan çoğusu kendini adam oldu sanar,tabi ki herkes böyle değil çok muhterem insanlarda var ama ben genelden bahsediyorum.

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgılı cok sevdığım abıcım sıkma canını o selam almayan vermeyenlerden daha cok etrafımda kurye ve pızzacı var ulen selam vermekten korna calmaktan kendımı düğün alayında gıder gıbı hıssedıyorummayrıca senın selamını almayanın lastiğinin havası insın senınle karşılaştığım her kavşakta her ışıkta her yolda sana selam vermezsem benımde lastiğim insın sevgıler
    Benim lastiğim de patlasın, yarılsın karpuz gibi...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İstanbul içinde selamlaşmanın pek manası yok bence. ( çok fantastik geliyor bana)
    Ben ancak gezilere çıktığımda tek tük benimle aynı amaç için orada olan birilerini görürsem selam veriyorum. Genelde de tek dolaşırım.
    Scooter la çıktığım gezilerde karşılık almadığım zamanlar oluyor ama büyük makine ile gittiğimde bırakın karşılık almamayı benden önce selamlıyorlar genelde.
    Yani hani motorcularda iyi nane değil. İşine gelene , adamına göre muamele hat safhada.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaklaşık 2-3 sene önce uzunyol yaparken sağolsun motorcu kardeşimizin birisi selektör ile slm vermişti hoşuma gitmişti. hiç aklımdan çıkmaz. o günden beri slm vermek aklıma gelir. benim kültürümde yoktu birazda yeni sayılırız tabi o zamanlar.
    ama önemli bişey
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Kuryeler hakkinda söylenenlere katılıyorum.

Şahsım adına verilen selamı alıyorum, fakat ben yolda kimseye selam vermiyorum.
    Motora binen herkezi motorcu olarak görmüyorum şahsım adına.

Hiç kimse kibirlendigimi düsünmesin.

Dünya öküzün üzerinde derler ama, ben dünya üzerinde nice öküzler bilirim
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    cawa
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryeler hakkinda söylenenlere katılıyorum.

Şahsım adına verilen selamı alıyorum, fakat ben yolda kimseye selam vermiyorum.
    Motora binen herkezi motorcu olarak görmüyorum şahsım adına.

Hiç kimse kibirlendigimi düsünmesin.

Dünya öküzün üzerinde derler ama, ben dünya üzerinde nice öküzler bilirim
    Sizi görmek güzel. Nezamandır yokmuydunuz benmi görmüyordum. Sinan Aksu görünce nedense hoş bir tebessüm oluştu yüzümde.

Ayrıca yorumada katılıyorum.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    honda değil yamaha kullanıcısıyım ama sevgili abicim..ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatuhu......

tepeörene giderken kimseden selam görmediğimiz gibi trafikte hep selamı veren ben oluyorum...verdiğim selamı alanların oranı yüzde 15 ise , bana selam verenlerin oranı yüzde 3 bile değil inanki....

hatta bir gün köprüde kgs kartımın bozulması üzerine gişelerde mahsur kalmıştım...onlarca 20-30 dan fazladır sanırım motorcu geçmesine ve kimine ben işaret etmem kimindende yüzüme bakmasını beklememe rağmen kimse durmamıştı bile..tam ümitlerimi kaybederken kocaman bir harley sürücüsü (ki ben ona bişey diyemez ve inanki beklemezdim) gözümden anladı sanki...takip et dedi geçti ve kartını uzattı..para verdiğimde ise görmemiş olayım dedi ve yolda kaybolup gitti..Allah razı olsun diyebildim sadece..

sanırım yardımlaşma gibi selamlaşma işide motora binen herkesin değil belli bir kültüre ulaşmış olanların harcı galiba...gözlemlerim bunu gösteriyor...yani kısaca goldwinge binen biri motorcu ruhunu,kültürünü taşıya-ma-ya-bileceği gibi çinli 3 kuruşluk bir scootere binen sonuna kadar motorcu sonuna kadar insan olabiliyor....

kimseyi altındaki motora göre değerlendirmiyor ve değerlendirmemek gerektiğine inanıyorum...

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz demişler ya...ne kadarda doğru imiş...

bir gün yine sen Yüce abim ve Mustafa abimle beraber bir yolculukta,olmadı bir yerde sohbet esnasında bunları konuşmak isterim...
    Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi tüm motorcuların üzerine olsun....
    eyvallah samet abim...
    çok güzel anlatmışsın yeminle....

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi görmek güzel. Nezamandır yokmuydunuz benmi görmüyordum. Sinan Aksu görünce nedense hoş bir tebessüm oluştu yüzümde.

Ayrıca yorumada katılıyorum.
    Merhaba Eyüp.

Bende seni gördügüme çok sevindim inan.
    Artık eskisi kadar sık girmeye vaktim olmuyor, akşamları eve yorgun geliyorum, bilgisayarı açmıyorum, ara sıra ofisten girebilirsem giriyorum. Bu aydan sonra daha çok vakit bulacagim, daha sık görüşecegiz sanirim
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    İstanbul insanı yabanileştiriyor desem kızmayın bana ama ege de anadolu da karadeniz de gittiğim farklı yerlerde ben öyle selam konusunda sıkıntı görmedim
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    cawa
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Eyüp.

Bende seni gördügüme çok sevindim inan.
    Artık eskisi kadar sık girmeye vaktim olmuyor, akşamları eve yorgun geliyorum, bilgisayarı açmıyorum, ara sıra ofisten girebilirsem giriyorum. Bu aydan sonra daha çok vakit bulacagim, daha sık görüşecegiz sanirim
    İnşallah yüz yüzede görüşme fırsatı olur.

İşte arkadaşlar ben Sinan arkadaşımızı hiç görmedim hiç selamlaşmamda olmadı fakat forumda yazdıklarından tanıyorum sadece. Ve ortak noktası sadece motosiklet olan insanlar olarak (gerçek motor sevdalıları dır kastım) birbirimize karşı bir sempati (şu mecazen ruhsuz ortamda) oluşabiliyorken yollarda hiç alaksız bir yerde seninle aynı ortak duygularla aynı yolu paylaşmaya çıkmış birileri ile selamlaşmak selam almak vermek gerçekten çok keyifli.
    Fakat trafik içinde pek gerek görmüyorum nedense.

Hani İstanbuldan Van a gidersinde normalde mahallende gıcık olduğun birisini görüpte boynuna sarılasın gelir . Birazda öyle birşey mi acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)