Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bizde neden Royal Enfield yok?

Motovento
    REKLAM ALANI
    airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Bilmedigim sebepten,bu motorda beni çeken bişeyler var.Menşei ingiliz,üretimi son yıllarda hindistana vermiş.Klasik çizgisini modernize ederek kullanışlı hale getirmiş.Bir zamanlar dizel modelini bile çıkarmış.
    -Hindistan üretimi motorun pek pahalı olacagını sanmıyorum.
    -Türkiyede bence bu tip motorun pazar açıgı var(e bu tipte bi jawa,bi bmw var)
    -Özellikle dizel modeli gelse ilk ben alırım(tıkır tıkır bineriz işte fenamı)
    -Bu marka bizim memlekette neden yoktur?
    matrix506xx ve crxforever bunu beğendiler.
    Atari kolum buzuldugunda böyle üzülmüştüm.
    Bide motorumu sattıgımda...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    BMW R80
    Vay be kimse bilmiyomuki bu motoru?

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    çok güzel motorlar gerçekten. ama Türkiye pazarı malesef bu motor için yeterince olgunlaşmış değil. biz henüz aldığımız 250cc motorların bile yüksek hacimli sanılsın diye 250cc stickerlarını söküyoruz. Kız arkadaşıma Triumph Scrambler resmi gösterince "öök bu ne be külüstür!" diyor. Ama bir Kanuni Racer geçerken "aa bak yarış motoru" diyor. İnsanların geneli bu düzeyde tanıyor motosikleti.
    bu tip özel ilgi motorları Jawa ile denendi aslında. Jawa 650 Style, 650 Classic falan geldi ama yollarda bir tane bile göremedim. Sonra da getirtmediler heralde. Derbi Mulhacen de tam bi cafe racerdı ama inanılmaz ucuz fiyatına rağmen o da tutmadı.
    RoyalEnfield gelse örneğin; sen alırsın, param yeterse ben alırım, sitede bizim kafadan birkaç kişi daha alır o kadar. Gerisi de gelmez malesef =/ Sonra firma desteği kesince biz de elimizde bu motorlarla yedek parçasız kalırız =)
    Yani uzun lafın kısası, önce insanları bilinçlendirmek lazım galiba.
    taşkın pekca, ttonay ve jackonbir bunu beğendiler.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Klasik motorlar işte, memlekette apaçi dediğimiz tipler arasında tutulmaz, ha gelse ben kesin alırdım bir tane
    malikocas bunu beğendi.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    http://www.royalenfield.com/Motorcycles.aspx

Buradan bakabilirsiniz

Egzoz dışında çok hoşuma gitti
    malikocas bunu beğendi.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler

kawasai w 800 modelini geçenlerde kawasaki nin sitesinde tesadüfen gördüm. yolda ise hiç görmedim. 10.500 € fiyatı varmış. kaç tane satar Allah bilir ama sayılı olacağı kesin. bu tip motorları alacak kişiler ve maddi durumları bellidir ve Royal Enfield gibi ismi cismi duyulmamış (en azından bizim ülkede) motorların getirilmesi getirecek firma açısından riskli olacağından kimsenin bu işe doğru düzgün girişeceğini sanmıyorum. keşke gelsede çeşit olsa ama olmuyor işte.
    malikocas bunu beğendi.

klemenjero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max 250
    kaliteli motorlar oldujları her hallerinden belli. şu anda elimde tuttuğum dergide 3 modelinden bahsetmiş puanları 5 üzerinden 3. tip olarak retro motorlar. fiyatları da 4000 ile 5100 pound arasında değişiyor. 500 cc lik motorlar için çok aşırı fiyatlar değil bence.
    fiyatlar tam olarak doğru değil bence çünkü aynı dergide ybr 250 nin fiyatına 4000 pound demiş. fiyatı siz kıyaslayın artık.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:12 ----------

Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kawasai w 800 modelini geçenlerde kawasaki nin sitesinde tesadüfen gördüm. yolda ise hiç görmedim. 10.500 € fiyatı varmış. kaç tane satar Allah bilir ama sayılı olacağı kesin. bu tip motorları alacak kişiler ve maddi durumları bellidir ve Royal Enfield gibi ismi cismi duyulmamış (en azından bizim ülkede) motorların getirilmesi getirecek firma açısından riskli olacağından kimsenin bu işe doğru düzgün girişeceğini sanmıyorum. keşke gelsede çeşit olsa ama olmuyor işte.
    bir de dostum çok bilmişlik yapmak istemem ama W800 bu motorlarla kıyaslanmaz. çok büyük fark var arada hem kalite hem de teknoloji açısından. ama distributor firmalar ile ilgili dediğin doğru. ben olsam ben de getirmem bu motorlardan. sonuçta ülkemizde en fazla satan motorlar çin malı olanlar..
    malikocas bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ülkemizde BENELLİ de yok, MOTO-GUZZİ de yok...(en azından yok denecek kadar az). İnsanların alım gücü ve TALEBİ doğrultusunda marka-model gelişimi oluyor. Alım gücünün düşük olduğunu tekrar tekrar konuşmaya gerek yok sanırım. Ancak TALEP konusuna gelince gizli-belirgin bir durum daha baş gösteriyor.

Diğer arkadaşlar da belirtmiş zaten, sizce alım gücümüz yeterince yüksek olsa hangi tip motorlar daha çok rağbet görür? Tabikide SS tarzı. Hadi onu da geçtim, kimse gidip Ducati-Aprilia yada MV-Agusta da almaz. Çünkü neden? "Japondan şaşma abi..." gibi mükemmel basit kafa yapısına sahip olduğumuz için. Anladığımız sandığımız armutun iyisinden de tatlısında da anlamıyoruz aslında(çoğunluk olarak). Siz ise RoyalEnfield gibi bir motordan bahsediyorsunuz Gerçi ingilterede de çok YAYGIN denilebilecek bir motor değil kendiler ama Türkiyede adı bilinse yeter bence. Adamlar Moto-Guzzi ye bakınca bile "egzosları dışarda bırakmış mühendisler, kapatamamış, tasarımı çok kötü olmuş..." felan diyorlar. Gerisini siz düşünün yani
    malikocas ve Artes bunu beğendiler.
    #sürenadam

Motosikleti
    BMW R80
    Diğer arkadaşlar da belirtmiş zaten, sizce alım gücümüz yeterince yüksek olsa hangi tip motorlar daha çok rağbet görür? Tabikide SS tarzı. Hadi onu da geçtim, kimse gidip Ducati-Aprilia yada MV-Agusta da almaz. Çünkü neden? "Japondan şaşma abi..." gibi mükemmel basit kafa yapısına sahip olduğumuz için.

Japonlar bana çok fazla kullan-at geliyor.Bir japon(bazı modeller hariç) eğer şanslıysa ve ağır kaza geçirmemişse birkaç motor yenilemeden sonra,artık yapı itibarıyla tamiri imkansız hale gelip piyasadan silinir,adı sanı bile kalmaz.Kalanı da baş belanı diye anılır.
    Buna ragmen yollarda 50 yaşında bir zündapp,vespa,sachs,bmw,harley davidson,royal enfield,bsa vs.... görmek her zaman mümkündür.
    malikocas bunu beğendi.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Japonlar kac adet satarım dusuncesi ile motor uretiyor

Avrupa ve Amerikalilar ise nasil bir motor yaparimda ilah olur diye dusunuyor.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Alıntı airhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer arkadaşlar da belirtmiş zaten, sizce alım gücümüz yeterince yüksek olsa hangi tip motorlar daha çok rağbet görür? Tabikide SS tarzı. Hadi onu da geçtim, kimse gidip Ducati-Aprilia yada MV-Agusta da almaz. Çünkü neden? "Japondan şaşma abi..." gibi mükemmel basit kafa yapısına sahip olduğumuz için.

Japonlar bana çok fazla kullan-at geliyor.Bir japon(bazı modeller hariç) eğer şanslıysa ve ağır kaza geçirmemişse birkaç motor yenilemeden sonra,artık yapı itibarıyla tamiri imkansız hale gelip piyasadan silinir,adı sanı bile kalmaz.Kalanı da baş belanı diye anılır.
    Buna ragmen yollarda 50 yaşında bir zündapp,vespa,sachs,bmw,harley davidson,royal enfield,bsa vs.... görmek her zaman mümkündür.
    arkadaşlar, her şey tasarımdan, veya performanstan ibaret değil. mesela ben de moto guzzi'lerin v motor tasarımına bayılıyorum, ama iş satın almaya gelince iki kere düşünürüm.

"japondan şaşma" diyen haksız mı? ducati, aprilia, hele agusta'nın fiyatları malum. kaç yerde bayileri var? kaç tane servisleri var? yedek parça? mv agusta'ya verecek parası ve seçkin zevki olan gider ikinci elini alır mı? bu durumda sen değiştirmek istediğinde nasıl satacaksın?

makina mühendisiyim. yirmi yıla yaklaşmış meslek hayatımda, hiçbir ingiliz üretimi makine görmedim ki başıma büyük sorunlar açmasın. ülkemizde onlarca klasik chevrolet, buick, cadillac, mercedes var; ama neden klasik rover, austin, mg, rolls-royce yok; onca bmw ve zündapp'a karşılık kaç tane klasik triumph var; acaba sebebi nedir düşünmek lazım.

50 yıllık zündapp, vespa, harley'lerin kalma sebebi biraz da bu araçların o dönemlerde çook kıymetli olması, sahiplerinin gözü gibi bakması olmasın?

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hortla ya konu!!

Ne güzel motorlar bunlar, keşke gelse.
    malikocas ve anilcanmutlu bunu beğendiler.

Yine baktım motorlara, iç geçirdim,
    dedim bizim neden böyle motorlarımız yok...
    malikocas bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Harika motor ilk farkettiğimde sahibinden.coma bakmıştım ne gezer.
    Nasuh mahruki bir kaç arkadaşıyla yaptığı Hindistan turunda bu motorları kullanmıştı, iz tv de yayınlanmıştı belki seyretmişsinizdir.
    Archidraw ve Pisman bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Classic 350 muhteşemmiş, tam bobberlik

Birde cafe racere uygun olanı varmış, adamlar modifiyeli motosiklet yapıyor resmen

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasuh mahruki bir kaç arkadaşıyla yaptığı Hindistan turunda bu motorları kullanmıştı, iz tv de yayınlanmıştı belki seyretmişsinizdir.
    tekrar izleyebilmek için zamanında çok aradım ama bulamamıştım.
    tanertc bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madem konuyu hortlattiniz, 6 ay hindistan'da yasayip ilk agizdan konuyu aciklayayim:

Niye yok cunku Hintli Bajaj buraya 2 model getirdi o iki modelle ilgili bile bi ton tiriviri ettiniz hintliler simdi baska marka model niye getirsin?

Ben Bajaj/Royal Enfield (Hindistan'da ikisinin de fabrikasi ayni) olsam sokarim lan derim bu gerzek turklerle ne ugrasicam..
    AttilaXtreme, manofsteel ve Yurdukoru bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    bizim türklere motosiklet dedin mi hız anlıyor, ama bu motosiklet ise daha çok şehir içinde fıtı fıtı geziler yapabileceğin tarzda. o yüzden tutmaz, satmaz..

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    yaramızı deştin biz avengere bile razıyken :(

Motosikleti
    Şu an yok.
    Arkadaşlara katılıyorum. Değişik ve cins insanlar bizim insanlarımız.

Asgari ücretle bir lokantada çalışırken başlangıç motoru olarak krediyle 15 milyarlık cbr 250 alır, aksesuardı sehpaydı topcase di derken bütün maaşını oraya bırakır, sonra bir de üstüne parçası servisi bilmem nesi pahalı diye sürekli vıdı vıdı yapar. Bir yandan da düşük cc motorlara burun kıvırır.

Ayranı yok içmeye atla gider s..çmaya...
    Artes bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)