Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Racing kullanmanın zararları... 1,5 haftada yaşadıklarımmm

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Zx6R Geliyor...
    merhaba sevgili ailem..
    uzun zamandır pek sık giremiyordum motorun işleri kendi işlerim vs baya bi koşturmaca geçti.... bu konuyu açma nedenim 1 haftada racingden bıktırılmış olmamdır. Ne çileli bişeymiş ya buu böyle?? Bu arada sıkıntım motorla değil saygı değer trafik ekipleriyle.. Bulunduğum yerdeki tek ss sahibi olmamın verdiği sevinci bile yaşatmıyor bunlar.. Sürekli durdurup ehliyet ruhsat soruyorlar birde atarlanıyorlar... Bir haftada bugune kadar hiç göstermediğim kadar çok ehliyetimi göstermek zorunda kaldım... Emniyet amiri tarafından yakın takibe alındım. sürekli yolum kesildi sağa çekildim... Gerekçeleriyse motorun çok ses çıkartıyor olmasıymış... Lan arkadaş adamlar 100cc lik motorlara hayvan gibi egzoz takıyor su motoru gibi çalıştırıyor onları neden durdurmuyosunuz?? Orjinal egzozuma karışıyorsunuz hala çözemedim.... Ama inat ettim haftaya gidicem motordan en gür sesi çıkartacak egzozu bağlatcam motora bişey derlersede önce gidinde o abarth egzoz takılmış motorları toplayın bi zahmet dicem yeter lan artık....
    soyuldu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Öyle bişe sakın yapma sen , Önce sana bi cezayı İteleyilimde derler ve motorunu bağlarlar aman sakın Orjinali bozma
    SUSTURUCULU ORJİNAL OLMAYAN EGZOZLARA BİLE CEZA YAZIYORLAR ÇÜNKÜ
    Hatta Orjinal Egzozdan ceza yiyen bile var
    Sado

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    sakin ol dostum ) ne bu şiddet bu celal.
    garaj20 bunu beğendi.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    sıkıntı etme, ceza falan yazarlarsa illa ki itiraz hakkın olur, sonuçta bu egzos orijinal, sesi çok çıkıyorsa geçirmesinler gümrükten madem? ihracatı yapılmasın?

polisler durdurunca agresiflik yapma ılımlı ol yeter, bazıları egosunu tatmin edememiş kişiler malesef. Ve şeytana uyup yukarda saydıklarını yapma

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Durumu antipatik olmadan anlat,baktın olmuyor savcılığa suç duyurusunda bulun,haksız yere beni taciz ediyorlar diye. Polisin çoğunluğu cahil fakat savcı da cahil olacak değil ya? bulunur bir çözüm yolu.
    Karadeniz - Giresun.

Nejat 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin yine iyiymiş sesten durduruyolar akropovic eksozum var makinamda adam ona takmıyor farını kapat diye bugun öğlen benimle cebelleşiyo alttan alıp açıkladığımdada bana hikaye anlatma diyo.Ne dediğini sanıyosun sen diye agresifleştiğimdede kedi gibi pısıyo korkma en fazla ceza yazar mahkemeye verirsin iptal olur sen o kadarıyla uğraşırsın polis daha ayretten soruşturma geçirir.Birde valiliğe milletvekillerini bakanlığa vs geri dönüşü mecburi olan dilekçe yaz gönder bak ondan sonra ne oluyor.şahsen uğraştım iki polisinde tayini çıktı şimdi sevgiyle anıyolar çoluğu çocuğu burda kendisi hiç istemediği bi ilde.Hakedenle uğraş sonuna kadar
    cenkito ve garaj20 bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    emniyet müdürlüğüne bir şikayet dilekçesi yaz eğer işin görülmez ise içişleri bakanlığına bir dilekçe daha yazarsın durdurmalarının nedeni egsoz var mı yok mu onu kontrol etmek gidip egsozu değiştirirsen ekmeklerine yağ sürmüş olursun hem ceza yazarlar hemde ceza puanı
    cenkito bunu beğendi.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    bazı polislerin özellikle racing motorlara karşı bir gıcıklığı var .orjinal egzozlu motorları bile bahane uydurup durduruyorlar.bazı apaçiler çinli cg 125 tipi motorlara düz boru takıp sokakları inletir ama onlara bişey demezler.
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    al bi tepsi baklava. git bulunduğun yerdeki trafik şubeye . şube müdürüyle tanış. tatlı yiyelim tatlı konuşalım diye başla, kendini tanıt anlat derdini .
    fz6_fazer ve polo34 bunu beğendiler.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı garaj20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba sevgili ailem..
    uzun zamandır pek sık giremiyordum motorun işleri kendi işlerim vs baya bi koşturmaca geçti.... bu konuyu açma nedenim 1 haftada racingden bıktırılmış olmamdır. Ne çileli bişeymiş ya buu böyle?? Bu arada sıkıntım motorla değil saygı değer trafik ekipleriyle.. Bulunduğum yerdeki tek ss sahibi olmamın verdiği sevinci bile yaşatmıyor bunlar.. Sürekli durdurup ehliyet ruhsat soruyorlar birde atarlanıyorlar... Bir haftada bugune kadar hiç göstermediğim kadar çok ehliyetimi göstermek zorunda kaldım... Emniyet amiri tarafından yakın takibe alındım. sürekli yolum kesildi sağa çekildim... Gerekçeleriyse motorun çok ses çıkartıyor olmasıymış... Lan arkadaş adamlar 100cc lik motorlara hayvan gibi egzoz takıyor su motoru gibi çalıştırıyor onları neden durdurmuyosunuz?? Orjinal egzozuma karışıyorsunuz hala çözemedim.... Ama inat ettim haftaya gidicem motordan en gür sesi çıkartacak egzozu bağlatcam motora bişey derlersede önce gidinde o abarth egzoz takılmış motorları toplayın bi zahmet dicem yeter lan artık....
    seni cok iyi anlıyorum aynı dert bendede vardı dedim araba sürmeyi ögrenirim hem şahin 1.6 aldım almaz olaydım arada motordan inip ona biniyorum devamlı mahallede polis ceviriyo bir degil 2 degil abi bak evli barklı adamım apache degilim diyorum yok arkadaş ara sokakta bi yerde denk geliyoruz hoba sag cek arabayı aramalar:D en son hatunla gezerken gene cevirdi dedim bak birdaha beni cevir arabayı yakıcam nolduysa hiç cevirmediler daha cözemedim noldu adamlar takınca takıyo vala.
    sen şimdi takma kafana binmeye devam et cevirirlerse benim gibi tepki ver sonra bakmışsın sana alışmışlar cevirmiyolar.
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    Zx6R Geliyor...
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al bi tepsi baklava. git bulunduğun yerdeki trafik şubeye . şube müdürüyle tanış. tatlı yiyelim tatlı konuşalım diye başla, kendini tanıt anlat derdini .
    sıkıntının büyük kısmıda emniyet amirinde ya adam arkamdan sıkıştırdı durdurdu yok böyle bişey kiiii...

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    polis ceza kesmek istedikten sonra bahanesi çok. Öyle ki, birkaç yıl önce eniştemi durduruyor. Plakasının sol tarafındaki tr yazısının üst tarafında yapışık olan bayrağı sökmesini istiyor. Sebebi ise "başkası başka bir bayrak taksa ne olacak". Eniştemde çıkarmıyorum bağla arabayı diyor. Sonra pısıp susuyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı OGUZHANKY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polis ceza kesmek istedikten sonra bahanesi çok. Öyle ki, birkaç yıl önce eniştemi durduruyor. Plakasının sol tarafındaki tr yazısının üst tarafında yapışık olan bayrağı sökmesini istiyor. Sebebi ise "başkası başka bir bayrak taksa ne olacak". Eniştemde çıkarmıyorum bağla arabayı diyor. Sonra pısıp susuyor.
    Kimmiş o şerefsiz adi polis.Ulan benim aracımdan Türk bayrağını başbakan gelse indiremez.Ağzını burnunu kırarım adamın.
    fz6_fazer bunu beğendi.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    polise gel bir tur atak de,samimi olmaya çalış,emniyete motorla git bakın de bu ehliyetim,bu ruhsatım bu da motorum yeter a.g çevirip durmayın de...tamamdır bu iş
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    gopro al sürekli çekim yap. yeri gelince mahkeme hakkın doğar
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

barış52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail Breakout
    olay tamamen racin makina olmasından kaynaklanıyor. ses bahane. tecrubelerimle konuşuyorum küçük bi şehirde yaşıyorum. bundan 2 sene önce 600rr ım vardı ve bahsettigin gibi her çevirmede önümü kesiyolardı ki ses de cok degildi. peşime arabayla bile düştüler hız yapmadıgım halde. nerdeyse motruma binemez hale geldim. şimdi harley kullanıyorum ve oldukca sesli egsozum var üstünde. gari bi şekilde hız limitlerini aşmadıgım sürece hiç bir çevirme beni durdurmadı. zaten hızlı gitmedigim için radara da girmedim hiç. yanlarından gecerken şöle bi kafa cevirip bakıyolar o kadar bu yasadıklarım sonucu olayın tamamen tarzla ilgili oldugunu anladım.

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    Tüm polisleride böyle sanarak aralarında kalan 3 5 polisleride yemeyelim. 1000 rr vardı Ali abimde onla giderken kaskımız vardı herşey tmdı durdurdular. sadece farının teki yanmıyor dikkat et sana sıkıntı çıkarmasın hava kararıyor dediler. Bizde düşüncelri için teşekkür ettik durumu anlattık kısada tek far yanar ... gibi. Daha sonra ben tek gidiyordum yolda çevirme vardı bana baktı kafasını 2 yana çevirerek olmadı gibi hareket yaptı durdurmadı. Bayrampaşa çevik kuvvet'in arka tarafında onların olduğunu düşündüğüm CBR250 ler ninjalar cbf 250ler var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gopro al sürekli çekim yap. yeri gelince mahkeme hakkın doğar
    gizli çekimin izin yokken çekilmiş olması suç ama biliyorsunuz değil mi ?
    Fazla değil.. Bi Cbr'nin ruhsatında adım yazsa yeter.

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anlatılanlardan benim anladığım poliste söyle bir mantik var

: hmm bu motor racing, demek ki aşırı hız yapma ihtimali çok yüksek, bizim olmadığımız yerde bu kesin basıyodur ,dur ben buna bi bahane bulup ceza yazayım bu nasilsa suç işliyordur hakeder cezayı.

Ghostrider91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Zorro 150-70
    sök plakanı VGT motorlu Hyundai accent lere kuvvet 2. vitesin yeter :D
    garaj20 bunu beğendi.
    Yaşadığımı Bazen Devir Saatinden Anlıyorum

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    Alıntı garaj20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba sevgili ailem..
    Denizlide mi durduruyolar..?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)