Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Dizel Vatandaş..(Alıntıdır.)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Adı üzerinde; akaryakıt... Akıyor çünkü... Önceki gün itibarıyla 4.5 liraya dayandı benzin...
    Arabalar avakado ile çalışsa daha ucuz...
    Ya da portakal suyu ile gitseniz daha ehven...
    Süt ile; dörtte bir fiyatına...
    Saydım; 26 hıyara denk geliyor: Benzinin pahalı oluşu...
    * Düşündünüz mü hiç; dünyanın en pahalı benzinini Türkler kullanıyor... Niçin?..
    * Müstahak çünkü...
    Böyle soluğu çıkmayan, sessiz, pısırık topluma, dünyanın en pahalı benzinini satmak belki de az bile...
    Nasıl ki; çocuğunun geleceğini çalıyorlar, gıkı çıkmıyor...
    Nasıl ki; ormanını, koruluğunu, deresini elinden alıyorlar, seyrediyor...
    Nasıl ki; yaşadığı şehri yağmalıyorlar, bakıyor...
    Nasıl ki; ulusal varlıklarının tümünü yabancı şirketlere sattılar, farkında değil... Nasıl ki; demokrasi adı altında, aslında krallık ile yönetildiğini anlamıyor...
    Nasıl ki; çağdaşlaşacağına giderek Arabistan’a benzediğine aldırmıyor...
    Nasıl ki; dünyanın en bereketli toprakları üzerinde, ama 14 milyon aç var, tınmıyor...
    Öyle işte...
    Yeryüzünün en pahalı benzinine de sessiz...
    * Vatandaş dizel çünkü... Geç alıyor biraz...
    * Yeryüzünün en pahalı benzinini gıkı çıkmadan alıp da depo başına ev kirası kadar para veren insanların sessizliği, bu ülkenin umutsuzluğu aynı zamanda... Buna kızmayan neye kızar?..
    Ne yapılsa kızar?..
    Daha beteri ne olabilir?..
    * Ya da tersi; hani Latin Amerikalılar gibi bir gün çorabını çıkartıp antene geçirse...
    Ya da üç-beş bin aracın benzini bir anda yollarda biterse...
    Olmadı, götürüp kontak anahtarlarını kendisini enayi yerine koyanın önüne atabilse vatandaş...
    Belki demokrasi açısından da umuttur hani...
    * Yoksa... Yoksa durmak yok, yola devam...
    Ama yaya...

------- 05 Mayıs 2011 Perşembe Bekir Coşkun / Cumhuriyet
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Vallahi söylediklerinden ben utandım şahsen Her kelimede haklısın

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bi şey yapmalı
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    zihniyet farlı olunca ne yapılabilinir ki?
    Drift Religion

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Toplum devletten korkuyor. Ilk once toplum devlete hesap sorabilecegini, bu ulkenin sahibinin toplumun oldugunu anlamali. Oy verirken , belediyenin kaldirimina, otobanin seridinin rengine gore dusunup vermeyin. Cocugunuzun gelecegini dusunup verin. Bu benzin fiyati Turk halkini borclandirmaya heveslendiryor malesef. Suni bir hayat yasiyoruz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    yurtdışı benzin fiyatlarını araştırdınızmı
    3 küsur dolarlarda dolaşıyor benzin
    en pahalısını biz kullanıyor sayılmayız

Motosikleti
    FZR 600
    acil bir çare bulunmalı
    hayallerle yaşamak varya bitiriyor beni be... :farao:

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neredeymis o 3 dolara benzin yahu?
    Yurtdisinda yasiyoruz.
    O senin dedigin rakama ülkeyi basbakanin kafasina geçirirler burada.
    3 Tl civari dersen belki haklilik payin olabilir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    evet dostum biz kullanıyoruz.. yanlış bilgiye sahipsin.. ayrıca 3 dolar olsa bile oradaki asgari ücretler 1000 dolardan başlayınca 3 dolar koymaz.. yurtdışına cıkmayanların anlamadıgı noktada bu.. asgari ücretleri kıyaslarsan 700 liraya 4.3 lira, 1000 dolara 3 dolar, 1000 euroya 2 euro..

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Kıbrısta benzin 2.75...
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benim fikrim var

arkadaşım bu dediklerinin değişmesi için 45 milyon secmenden 30 milyonu boş oy atacak. o zaman anlayacaklar siyasiler. onlar için benzindeki vergi peşin geen vergi. ondan vazgeçmezler. kurumlar vergisini kaldırırlar gene ondan vazgeçmezler. aslında doğtu olan insanların gelirlerine göre vergi vermesidir. 750 tl alanla 5000 alan benzinde aynı vergiyi veriyor.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı MrSandman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıbrısta benzin 2.75...
    Vay anasını bacısını....O ne ya!!! Niye okadar ucuz!?! Daha doğrusu niye "DAHA UCUZ" ? Vardır kesin bir kılıfı bu işin de tabi. Hakkatten ekmek elden su gölden diyorlardı bişey diyemiyorduk ama benden daha ucuza benzini nasıl kullanabiliyor kıbrıs vatandaşı ???!!!!
    #sürenadam

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Hani ülkeler o?

Bizden daha gelişmiş ülkelerde bile benzin bizden ucuz.Kıbrıs'a benzini biz sattığımız halde daha ucuz.Ayrıca gelir düzeyine de bakmak lazım.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    henüz yok:(
    çok güzel yazmış bekir coşkun helal olsun
    by_edi

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    kıbrısa benzini biz satıyoruz, bogazdan gecen gemilere isterse biz veriyoruz yakıtı.. ama zannetmeyin ki onlara 70% yakın vergi ile verdiğimizi.. hatırladıgım kadarı ile rafine cıkıs fiyatı ile veriyoruz.. oda 1.5 lira sanırsam..

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    ırak suriye suanda dünyanın en büyük petrol zengini olan yerler ama şuanda amerikanın sömürgesi altınta rafinerileri çalıştıramıyor yol kenarlarında kaçak benzin satışı var her mahalle basında. ve orda bile benzin kaçak satıldığı halde türkiyyenin yarı fiyatı.
    ayrıca aslında bizde aynı durumdayız şimdilik öyle gözükmesek te yakındır 5 sene sonrasına kadar bizim de yollardan benzin alacagımız günler gelcek amerikanın dediklerini yapa yapa koyun gibi olduk basta ki çoban ne istiyorsa bizim milletimiz anca meee liyor mee lediğiyle kalıyor

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzin zammına veya vergi zammına diyecek lafım elbette yok ama şu entel dantel elit tabaka tiplerinin arabistan sıkıntısı nedir anlayamıyorum...daha doğrusu arabistan kılıfı altında zorlarına giden nedir onu anlamıyorum...gazete köşelerinde dergilerinde demedikleri laf kusmadıkları kin öfke kalmadı..yahu size ne arabistandan ordan burdan... neden isviçreyi lüksemburgu danimarkayı değil de arabistanı?? neden rusya ukrayna moldova değil de araplar??

sözüm ona madem yöneticilerin kararlarına uygulamalarına itirazınız var, delikanlı gibi çıkın zorunuza giden neyse onu anlatın...şeriatmış arabistanmış gitgide onlara benzemekmiş....bleh bleh bleh...bu safsatalara ölüler bile güler yahu...kimse kimseyi kandıramaz...bu ülkede şeriatın Ş si bile uygulanamaz...

geçen gün bir tv kanalında halkla röportaj yapıyorlardı yanılmıyorsam 30 kişiye sordular farz nedir sünnet nedir vacib nedir diye ve 26-27 kişi sallama cevap verdi 2-3 kişi bilebildi... peygamber sünnetini; namazın ilk dört rekat sünneti gibi, sünnet olmak gibi algılayan, daha farzı vacibi bilmeyen bizler mi şeriatı benimseyecez allah aşkına mantıklı düşünelim...

benzin zammını vergiyi OSYM'yi şunu bunu eleştirelim ama iğneninin ucunu inanca dini değerlere dokundurmayalım...peygamber de arap idi..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Valla ister inan ister inanma bir durum ama Kıbrısta benzin 2.75TL. Ekmek elden su gölden mevzuusu başka ama benzin neden daha ucuz söyliyim. Benzinin rafineri fiyatı 1.5 TL ise KKTC üzerine %83 vergi koyuyo 2.75TL ye satıyo, Türkiye üzerine %200 vergi koyuyo 4.5TL ye satıyo. Sonuçta iki ülkenin vergi sistemi birbirinden bağımsız.
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Efendim

Dizel vatandaş diyince üstüme alındım

Benim eski benzinli araba şimdiki hesapla kilometrede 35 kuruş yakıyo.İyi ki satmışım kurtulmuşum.Şimdi dizel accentle kilometrede 22 kuruş yakıyorum.

Adam gidecek aldığı vergilerle ikinci boğaz açıcak ki önünde el pençe divan durduğu Avrupa birliğinin gemileri rahat geçebilsin , Karadenize hapsolmuş Rusya daha rahat sıcak denizlere açılsın.Zaten montrö anlaşması gereği bi kuruş para alamıyoruz geçen gemilerden.Bize ne faydası olacaksa.Başımızdakilerde akıl yok zaten ama Allah milletimize akıl fikir versin.

REKLAM ALANI
    İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pek konuyla ilgisi olmayabilir ama merakımdan soruyorum.. çoğu kişiden duymuştum hatta arkadaşım 4 yıl orda okudu o bile sürekli söyler durur...kıbrıs halkı türkiyeye karşı pek sempati beslemezmiş..böyle birşey var mı?? varsa sebebi ne olabilir??
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)