Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dizel Vatandaş..(Alıntıdır.)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Anketler çok fena.Bize bu benzin zamlarını geçirenler %45'lerde geziyo.Bu sefer rekor kıracaklar galiba.Ee ne demişler deveye diken , insana ........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anketler çok fena.Bize bu benzin zamlarını geçirenler %45'lerde geziyo.Bu sefer rekor kıracaklar galiba.Ee ne demişler deveye diken , insana ........
    Bu defa anketlerin yanılacağını tahmin ediyorum. Herşeyde olduğu gibi onu da manipule ediyorlar, anket yapan firmalar da ticari kaygı içindeler, hoşa gitmeyen sonucu çıkartırlarsa en iyi müşteri elden gider diye. . İktidar olacaklarını düşünüyorum ama ezici bir farkla değil, chp enselerinde olacaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu defa anketlerin yanılacağını tahmin ediyorum. Herşeyde olduğu gibi onu da manipule ediyorlar, anket yapan firmalar da ticari kaygı içindeler, hoşa gitmeyen sonucu çıkartırlarsa en iyi müşteri elden gider diye. . İktidar olacaklarını düşünüyorum ama ezici bir farkla değil, chp enselerinde olacaktır.

anket olmassa seçimlerde kullanılan sayım programı ile deniz aşırı hallederler,düşünsenize bir program var bizim oylarımızı sayıyor ama kullanan biz değiliz firma amerikada peehhh
    bu programı kullanan dünyadaki afganistan pakistan gibi ülkelerlre birlikte 4 ülkeyiz
    en uyanığı biziz yani dünyanın,uğraşmıyoruz yorulmuyoruz
    ne gerekiyorsa oradan tuşlayıveriyıorlar,

12 000 nufuslu yunanıstan bile birkere denedi kaldırdı attı programı

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anket olmassa seçimlerde kullanılan sayım programı ile deniz aşırı hallederler,düşünsenize bir program var bizim oylarımızı sayıyor ama kullanan biz değiliz firma amerikada peehhh
    bu programı kullanan dünyadaki afganistan pakistan gibi ülkelerlre birlikte 4 ülkeyiz

F. (Amerika' daki kişi ) bana şifre ver......

Motosikleti
    Arayışta...
    o değilde dizele de zam gelmesi yakınmış
    Araba Bedeni Taşır
    Motosiklet Ruhu

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    adetimdir bir yazı paylaşılıyorsa önce kaynağına bakarım...
    yazan yüzünden okuma gereği!!! bile duymadım...

konu benzin zammıysa bu işin cılkı çıktı amenna...
    o konuda hem fikiriz...
    bir an evvel önüne geçilmesi lazım bu işin...

ikinci bir konu herkes vatandaşlık hakkını yerine getirsin ve sandıkta ödeşsin...
    ama halk tarafından seçilenlerede saygıyı öğrensin....

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    klasik bekir coşgun yazısı ...
    hepimizin muzdarip ve şikayetçi olduğu konuları gayet güzel yazıya dökmüş.
    bekir coşgunun araplardan vurmasının sebebi gayet basittir, boşuna kendinizi kasmayın başka yöne çekeceğim diye.
    zira araplar halen içinde "kral" bulunan bir yönetim şekli ile yönetilirler,
    özgürlük anlayışı kralın tebasına uygun gördüğünden öteye gidemez,
    misal senin "müslüman" (hani buraya gelde diye bizim efendiler el etek öpmek için oteline koştular sonra hediyeler aldılar, aldıkları hediyeleri bir türlü açıklamadılar) bir kral "yahu ne diye guantanamoda besliyorsunuz onları öldürün yahut yaw obamam gündüz fenerim kısmetse bu iran şirkine ne zaman sefer eyleyeceksiniz ?" diye internet üzerine beyanatları halen ulaşılabilir olan araplar.

ırkçı bir insan değilim araplar ile işim yok,
    kendileri mutlu ise bana white russian içmek düşer.

gelelim benzin meselesinin insanların siyasi tercihlerini etkileyip etkileyemeyeceğine ;
    hiç sanmam.
    zaten aksi olursa derin bir travma geçiririm.

benzin mi 10 lira olsun yine buradan benzin zammını eleştirmeye çekinenler olur. nasıl olsa haftada bir yapılıyor ya ....
    can't be worried about that shit. life goes on man.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurtdışı benzin fiyatlarını araştırdınızmı
    3 küsur dolarlarda dolaşıyor benzin
    en pahalısını biz kullanıyor sayılmayız
    galonu 3.00$ olmasın o
    Ninja

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynen katılıyorum.Bir bilgisayar programcısı olarak o programlarla neler yapılabilir çok iyi tahmin ediyorum.Hatta amerikadan bağlantı kurmaya gerek yok.Öyle bir kodalama yaparım ki istediğim partiyi iktidar yaparım.Bide seçimlerden önce sahte anketlerle insanları olaya alıştırırım.Her sandıktan 3-5 oy aktarsam kimsenin ruhu bile duymaz.Çok kötü bir devirde yaşıyoruz.İşleri hile , kandırmaca olan batı medeniyetlerinin kuklası durumundayız.Bu batı medeniyetlerinin sonu geldi.Yakında çökecekler ama inşallah bizi de kendi yanlarında batırmazlar.

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Türk vatandaşı sessiz sesi çıkmıyor evet, ama neden?
    Suçluluk duygusu olmasın bu sakın?
    Her fırsatta vergi kaçıran bir millet var mıdır ki?
    Bu benzin parası eminim daha düzgün yerlere kullanılıyordur.İsyan edeceğiniz zaman bir de kendinizin ne yaptığını hatırlayın...

Bu arada program olayına gülmekten yarıldım diyeyim Türkiye'de elektronik oylama mı var ki
    facebook.com/kaskafa

On numara başlık.Umarım insanları test etmek yönetime karşı nabız tutanları ayıklamak ve nedense en son 12 eylül adı altında Türk insanının insanına yaptığı soykırımın hesabını sormakla yola çıkan çok bilenlerimizin benzer politikasına hizmet etmiyordur.Benzine dolayısıyla üretime ihracata ve aslında halkın ekmegine yapılan bu zamları:herhangi bir dine mensup,şerefi haysiyeti,atasına vefa borcu olan hiçbir millet sineye çekmez.Kaldıki atalarımızda hep aynı dertten muzdarip olmuş:Biraz tıfıllanınca hükümetler hep şaşaya bencillige kapılmış kendini dünyanın hakimi sanmış,firavun bile ......Olmasaydı Osmanlı batarmıydı.Öyle olmasaydı sözde müslümanlarda hilafet bitermiydi.Hakedilmiş bir sondu bence.Ve bizde haketmiyor değiliz.Bence çok az kaldı.Birde herşeyi hükümetden beklememek lazım.O zaten gerekli olanı yapıyor.Benzine ZAM..Her fırsatta söylerim gene söyleyecegim.Bende utanıyorum atalarımdan Türk olduğumdan.Verdigim fazladan vergiler bürokraside kimin bağazından geçtiyse haram olsun.Başımıza peydahladıkları,hatta meclise kadar soktukları terörü bahane edip fazlasıyle yaptırdıkları askerlik haram olsun.Üç kuruş maaşla hizmet ettirirsin üstüne ssk da emeklilik için askerligi vatandaşa ödettirirsin.Ödeeeeeee 15 ay esir alıyosun.beleş hizmetci.Bir insan mevcut beden performansına iyi bir program ve beslenmeyle 3 ayda ulaşıyor sonrası performans ve gelişim.Hadi üç ayda silahlı egitim,gerisinde ne????? Hizmetcilik.Müslümanlık adı altında şehit mertebesini ilahlaştırmışlar insanımıza.Şehit oldu oğlunuz....AğlamayınızNe için ?????Meclise kadar soktuğunuz terör için.Bugü gazetelerde vardı: artık net kullanıları hükümetimizin mecbur kıldığı paketlerden nete bağlanacak,hükümetin istedkleri dışında sitelere giriş yasak.Dns ayarlarıyla oynanamıyacak orden bağlanmak zorunda olundugu için.Çağdaşlıga gelişmişlige bak.Benzine zam az bile.Sene sonuna kadar 8 hatda 10 lira olmalı.Sonuna kadar destekliyorum.Hukümetim çok yaşaaaaaaaaaaaaaaaa.

blacklord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2010
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk vatandaşı sessiz sesi çıkmıyor evet, ama neden?
    Suçluluk duygusu olmasın bu sakın?
    Her fırsatta vergi kaçıran bir millet var mıdır ki?
    Bu benzin parası eminim daha düzgün yerlere kullanılıyordur.İsyan edeceğiniz zaman bir de kendinizin ne yaptığını hatırlayın...

Bu arada program olayına gülmekten yarıldım diyeyim Türkiye'de elektronik oylama mı var ki
    Evet arkadaşlar yalan yanlış bilgilerle sanıyorki ekranda %de sukadar yazarsa o parti iktidar oluyor )))

Ben zamanında partinin birinde sandık sonuçlarını webe girdim, Her partinin açılan sandık başında bir müşait denen görevlisi vardır. Oylama bitiminde Kime kaç oy çıktı yazılır parti merkezine bildirilir. Kısaca öyle amerikadan bilgi gelmez. Her parti kendi istatistiğini tutar. her il/ilçe kendinde kimin kazandığını bilir. Buda genel merkezde tamamen hesaplanır ve açıklanır. Yani sizin köyünüzde A partisi kazandıysa size B partisi kazandı diyemezler.
    http://www.flashokey.com

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiyede yapılacak olan tek seçim bu değil
    her 2-3 senede bir seçim olmaktadır
    gerek yerel gerek genel
    bir anket şirketi en doğru sonuçları yansıttığı takdirde gelecek seçimlerdede güvenilir olacaktır
    ve güvenilirlik geleceğini tayin edecektir
    yani hiç bir şirket geleceğini tehlikeye atıpta bugününü düşünmez

chp enselerinde olacaktır...
    işte buna sesli güldüm

şu sansür olayınıda nasıl hükümete bağlıyorsunuz anlamış değilim, bakınız işin aslı buyrun okuyun 2 dakikanızı ayırıp;

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK), internette istek dışı görüntülenen gayri ahlakî içerik ve ticarî e-maillerin, kaynağından engellenmesiyle ilgili kararı tartışılıyor.
    Farklı medya organları bu durumu 'internet sansürü' olarak değerlendiriyor. Ancak BTK Başkanı Tayfun Acarer, daha güvenli internet amacıyla şubat ayında alınan kararı şimdi eleştirenlerin 'siyasî davrandığı' görüşünde. Zaman'a konuşan Telekomünikasyon İletişim Başkanı (TİB) Fethi Şimşek de Acarer gibi mevcut kullanılan interneti hiçbir biçimde engellemenin söz konusu olmayacağını vurguluyor. Şimşek yeni uygulamayı eleştirenlere, "Amerika, İngiltere, Almanya ve Avusturya'da da yıllardır var." şeklinde cevap veriyor. BTK, internet hizmeti sağlayan şirketlerin, 22 Ağustos'tan itibaren abonelerine 'standart, çocuk, aile, yurtiçi' şeklinde 4 filtreleme seçeneği sunmasını istiyor.

BTK, şubat ayında "İnternetin Güvenli Kullanımına Dair Usul ve Esaslar Taslağı"nı onaylamıştı. Taslak, internet hizmeti sağlayan şirketlerin abonelerine dört farklı filtreleme seçeneği (standart, çocuk, aile, yurtiçi) sunmasını içeriyor. Bunlardan herhangi birini seçmeyen abonelerin internet erişimi 'standart' profile uygun olarak filtrelenecek. BTK, 4 seçenek için de filtre listeleri hazırlıyor. Konuyla ilgili olarak yapılanın 'sansür' olduğunu savunan Bağımsız İletişim Ağı (bianet), uygulamanın kaldırılması için Danıştay'a başvurdu.

Telekomünikasyon İletişim Başkanı (TİB) Fethi Şimşek, bu itiraza katılmıyor. Şimşek, "Vatandaşlarımız eğer tercih yapmıyorlarsa, herhangi bir yere başvurmalarına gerek kalmayacak, mevcut interneti kullanmaya devam edecekler." diyor. "Bu uygulama Çin, Küba ve İran'da var." eleştirilerine karşı çıkan TİB Başkanı, "Aksine bu Amerika, İngiltere, Almanya ve Avusturya'da var. Bu uygulamalar Avrupa ülkelerinin yıllardır yaptığı uygulamalar." ifadesini kullanıyor.

Uygulamanın sahibi BTK'nın başkanı Tayfun Acarer de sansür iddiası varsa bunu söylemek için neden 2,5 ay beklendiğini soruyor. Düzenlemeyle standart paket dışında aile, çocuk ve yurtiçi paketleri oluşturulduğunu, yeni filtrelemelerin de bu üç paket için geçerli olacağını belirten Acarer, "Yeni seçim yapmayanlar halen mevcut işleyen standart pakette kalacak. Filtre uygulanmayacak. Bir olay bu kadar çarpıtılır mı, pes diyorum. Şu anda zaten herkes standart tarifede." şeklinde konuşuyor. Hazırlanan çalışma, içinde zararlı içerik barındıran siteler hakkında 'kara liste' oluşturulmasını öngörüyor. BTK tarafından 'kara liste'ye alınan sitelerin alan adı, IP adresi, port ve diğer bilgileri işletmecilere bildirilecek.

Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    Sorunun temeli şu; Burada durumu konuşan, eleştiren insanlar var, İnternete girebiliyor, kendini bir sosyal grubun parçası haline getirebiliyorlar. Çalışıyorlar, üretiyorlar, düşünüyorlar. Bundan dolayı yazabiliyorlar.. Ama Türkiye'nin genelini böyle insanlar oluşturmuyor. Benzin zammının ne anlama geldiğini bilmiyenler çoğunlukta "Benim arabam yok banane benzin zammından" diyenler çoğunlukta, üretemeyen, düşünmeyen, sorgulamayan insanlar çoğunlukta.. Basit ideolojilerle, inançlarla kör olmuş insanlar çoğunlukta. Eğitimsizlik dizboyu ve bu koyunlaştırmak için kullanılır olmuş.. Kısacası "Ne olacak bu ülkenin hali?" sorusunu dedelerimiz soruyordu, babalarımız hala soruyor. Biz de sormaya devam edeceğiz. Ta ki hepimiz düşünen, sorguluyan insanlar olana kadar.

Motosikleti
    Arayışta...
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]şu sansür olayınıda nasıl hükümete bağlıyorsunuz anlamış değilim, bakınız işin aslı buyrun okuyun 2 dakikanızı ayırıp;

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK), internette istek dışı görüntülenen gayri ahlakî içerik ve ticarî e-maillerin, kaynağından engellenmesiyle ilgili kararı tartışılıyor.
    Farklı medya organları bu durumu 'internet sansürü' olarak değerlendiriyor. Ancak BTK Başkanı Tayfun Acarer, daha güvenli internet amacıyla şubat ayında alınan kararı şimdi eleştirenlerin 'siyasî davrandığı' görüşünde. Zaman'a konuşan Telekomünikasyon İletişim Başkanı (TİB) Fethi Şimşek de Acarer gibi mevcut kullanılan interneti hiçbir biçimde engellemenin söz konusu olmayacağını vurguluyor. Şimşek yeni uygulamayı eleştirenlere, "Amerika, İngiltere, Almanya ve Avusturya'da da yıllardır var." şeklinde cevap veriyor. BTK, internet hizmeti sağlayan şirketlerin, 22 Ağustos'tan itibaren abonelerine 'standart, çocuk, aile, yurtiçi' şeklinde 4 filtreleme seçeneği sunmasını istiyor.

BTK, şubat ayında "İnternetin Güvenli Kullanımına Dair Usul ve Esaslar Taslağı"nı onaylamıştı. Taslak, internet hizmeti sağlayan şirketlerin abonelerine dört farklı filtreleme seçeneği (standart, çocuk, aile, yurtiçi) sunmasını içeriyor. Bunlardan herhangi birini seçmeyen abonelerin internet erişimi 'standart' profile uygun olarak filtrelenecek. BTK, 4 seçenek için de filtre listeleri hazırlıyor. Konuyla ilgili olarak yapılanın 'sansür' olduğunu savunan Bağımsız İletişim Ağı (bianet), uygulamanın kaldırılması için Danıştay'a başvurdu.

Telekomünikasyon İletişim Başkanı (TİB) Fethi Şimşek, bu itiraza katılmıyor. Şimşek, "Vatandaşlarımız eğer tercih yapmıyorlarsa, herhangi bir yere başvurmalarına gerek kalmayacak, mevcut interneti kullanmaya devam edecekler." diyor. "Bu uygulama Çin, Küba ve İran'da var." eleştirilerine karşı çıkan TİB Başkanı, "Aksine bu Amerika, İngiltere, Almanya ve Avusturya'da var. Bu uygulamalar Avrupa ülkelerinin yıllardır yaptığı uygulamalar." ifadesini kullanıyor.

Uygulamanın sahibi BTK'nın başkanı Tayfun Acarer de sansür iddiası varsa bunu söylemek için neden 2,5 ay beklendiğini soruyor. Düzenlemeyle standart paket dışında aile, çocuk ve yurtiçi paketleri oluşturulduğunu, yeni filtrelemelerin de bu üç paket için geçerli olacağını belirten Acarer, "Yeni seçim yapmayanlar halen mevcut işleyen standart pakette kalacak. Filtre uygulanmayacak. Bir olay bu kadar çarpıtılır mı, pes diyorum. Şu anda zaten herkes standart tarifede." şeklinde konuşuyor. Hazırlanan çalışma, içinde zararlı içerik barındıran siteler hakkında 'kara liste' oluşturulmasını öngörüyor. BTK tarafından 'kara liste'ye alınan sitelerin alan adı, IP adresi, port ve diğer bilgileri işletmecilere bildirilecek.

bey amca seçim partiler umurumda değil inan

ancak şu yazının şu bölümüne özellikle kırmızı yazdığın bölüme açıklık getirmek istiyorum

senin o standart paket dediğin şu anki internet

şu anda ülkemizde onbinlerce site yasaklı kapalı erişim engelli (youtube blogger gibi büyük platformlar bile kısa süre öncesine kadar kapalıydı bir daha kapanmayacağı meçhul)

Şu anda o sitelere girebiliyorsun sen dns vs ile (yapmıyorum diyen yalan söylüyordur ben giriyorum sizde girin diyende olmuştu )

Eğer 22 ağustosa kadar bu düzenleme tekrar gözden geçirilmezse sen o sitelere dns ve proxy ayarları ile giremeyeceksin
    Başka yollar elbette vardır
    Ancak o yolları denemeye çalışırsan da ceza alacaksın

yani
    şu anda sansürlü olan interneti kullanıyorsun ancak aşma yollarını bildiğin için etkilenmiyorsun
    22 ağustostan sonra bu sansür basit şekilde aşılamayacak eğer zorlarsan ceza yiyeceksin

işin aslı budur 2 dk verip okuduysan teşekkür ederim
    Araba Bedeni Taşır
    Motosiklet Ruhu

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    cok doluyum cok konusucam ama bu forumu sevdigim icin banlanmaktan korkuyorum .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    ayrıca bu yazıya eklenicek son bi kısım var.. oda statik ıp durumu.. yasa dogrultusununda statik ıp herkese uygulancaktır.. prtatikte de yasaklı olan sitelere ki bizde bi ara fizy bile yasaklıydı.. bunun gibi sitelere girmek imkansızlasıcak.. başka yollardan girsen bile statik ıp belli olduğundan cezan da belli olucaktır.. demokrat olmadan hayat düzeyini yükseltme yada demokratlaştırma cabalarıda ayrı bi komik oluyor bu ülkede..

okumak istiyenler için buyrun düzenlemeler..

http://www.tk.gov.tr/duzenlemeler/Hu...K-10-91sss.pdf

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Kurbağalar son bir gayret kaynar sudan kendini dışarı atınca sudan çıkmış balığa dönecek olanlar nasıl hesap verecekler.Dünya üzerinde hiçbir anayasaya yoktur ki halk seçimiyle iktidara gelen hükümete bu kadar yetkiler versin.Darbe anayasası derler birde,aslında kendileri farkında nasıl hükümetçi kaymak bir anayasa olduğunu ama yetmez.Neyse daha fazla yazmayayımda tek ayak üstünde bekleme cezası almayayım.Bu arada oynanan bu sansür oyunu pornoyla ilgili değil televizyonla,gazetelerle yıkadıkları beyinlerle yetinmemekle ilgilidir daha fazlasını isteyecekler muhtemelen soysal paylaşım siteleride kapanacak.

Motosikleti
    YBR 125 2010
    eğer bu internet yasağı yürürlüğe girsin şuanki dns ile girdiğim sitelere giremeyim bu 2 seçimdir o verdiğim hükümete oy filan vermicem. Her kim bunun hükümetle alakası yok diyorsada şunu bilmesinde yarar var hükümet bu gibi durumlarda bu tarz bir yasağa engel olmayacaksa demektirki zaten hükümet vatandaşını düşünmüyor..

Motosikleti
    YBR 125 2010
    Bence bu olay partiylede ilgili değil-olmamalı hangi görüş olursa olsun emimin böyle bir yasak istemez. Zaten tuttuğu partinin herşeyine doğru diyorsa bir insan en büyük yanlışı yapıyordur.
    Sonuç; Bir motorsiklette birde internette (ikiside dünyaya göre ülkemizde en pahalı şeyler) özgürüz onuda elimizden alacaklar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)