Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Dizel Vatandaş..(Alıntıdır.)

Motovento
    REKLAM ALANI
    DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin zammına veya vergi zammına diyecek lafım elbette yok ama şu entel dantel elit tabaka tiplerinin arabistan sıkıntısı nedir anlayamıyorum...daha doğrusu arabistan kılıfı altında zorlarına giden nedir onu anlamıyorum...gazete köşelerinde dergilerinde demedikleri laf kusmadıkları kin öfke kalmadı..yahu size ne arabistandan ordan burdan... neden isviçreyi lüksemburgu danimarkayı değil de arabistanı?? neden rusya ukrayna moldova değil de araplar??

sözüm ona madem yöneticilerin kararlarına uygulamalarına itirazınız var, delikanlı gibi çıkın zorunuza giden neyse onu anlatın...şeriatmış arabistanmış gitgide onlara benzemekmiş....bleh bleh bleh...bu safsatalara ölüler bile güler yahu...kimse kimseyi kandıramaz...bu ülkede şeriatın Ş si bile uygulanamaz...

geçen gün bir tv kanalında halkla röportaj yapıyorlardı yanılmıyorsam 30 kişiye sordular farz nedir sünnet nedir vacib nedir diye ve 26-27 kişi sallama cevap verdi 2-3 kişi bilebildi... peygamber sünnetini; namazın ilk dört rekat sünneti gibi, sünnet olmak gibi algılayan, daha farzı vacibi bilmeyen bizler mi şeriatı benimseyecez allah aşkına mantıklı düşünelim...

benzin zammını vergiyi OSYM'yi şunu bunu eleştirelim ama iğneninin ucunu inanca dini değerlere dokundurmayalım...peygamber de arap idi..
    dostum arabistanı sen nereden cıkardın.. daha dogrusu bu konuyu inança yada dine nasıl bagladın.. şu ana kadar yukardaki yazılardan böyle bişey göremedim..
    ayrıca sana şunu söylemek isterim din veya şeriatla ilgili bişey diyemem ama arabistan ile arap insanları hakkında şunu söyleyebilirim.. hayatımda gördüğüm en igrenç ırktır kendileri.. ne yazık 5 yıldır taksimde calısıyorum ve o arap halkından ne iğrenç istekler duydum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    motosan tr 150
    Alıntı Kelleci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zihniyet farlı olunca ne yapılabilinir ki?
    dıger bazı arkadasların dedıgı gıbı anca secım gunu yapılacak yapılır..secıme ıkı gun kala benzın ıner tekrar halkımız oy verrır hemen..
    HaYaT İnAtLa DoLu.....İnaDınA

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DaBEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum arabistanı sen nereden cıkardın.. daha dogrusu bu konuyu inança yada dine nasıl bagladın.. şu ana kadar yukardaki yazılardan böyle bişey göremedim..
    ayrıca sana şunu söylemek isterim din veya şeriatla ilgili bişey diyemem ama arabistan ile arap insanları hakkında şunu söyleyebilirim.. hayatımda gördüğüm en igrenç ırktır kendileri.. ne yazık 5 yıldır taksimde calısıyorum ve o arap halkından ne iğrenç istekler duydum...

paragrafı okumanda fayda var.. neyse boşver..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    pek konuyla ilgisi olmayabilir ama merakımdan soruyorum.. çoğu kişiden duymuştum hatta arkadaşım 4 yıl orda okudu o bile sürekli söyler durur...kıbrıs halkı türkiyeye karşı pek sempati beslemezmiş..böyle birşey var mı?? varsa sebebi ne olabilir??
    Bildiğim kadarıyla özellikle de 1970'lerin ortasından itibaren oraya 'çalışmak' amacıyla giden büyük çoğunluğu eğitimsiz insanlarımızın yedikleri haltlardan dolayı oluşan bir ön yargı.

boşver arkadaşım ben halüsinasyon görmüşüm..paragrafta öyle bir cümle geçmemiş..
    Basın özgürlüğü, bireysel özgürlükler vs. açılarından ve "ben artık kralım" edasıyla ortalıkta gezinen kral padişah vs. özentilerine bakarsanız yazarın neden özellikle arabistan kelimesini kullandığını anlayabilirsiniz.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    paragrafı okumanda fayda var.. neyse boşver..
    o kısmı atlamışız pardon üstad.. yinede resmin geneline bakıldığında Bekir Çoşkun haklı..

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Shrieker'inde bahsettiği gibi bir önyargı aslında sadece. Lakin geldim gördüm ki çokta haksız değiller. Bir dönem burada vitrine asılan eleman ilanlarında "Eleman aranıyor Antakyalı hariç" gibi şeyler yazıldığı söylendi. Yerli halk çok küçük bir yer olmasından dolayı çok rahat davranırmış eskiden. Ne ev kapısı ne araba kapısı kitlenmezmiş(ki hala kitlemeyen bazı insanlar var) çalışmak için gelen Türkler bakmışlar bunlar çok rahat Allah ne verdiyse girişmişler. Hapisanede yatan hükümlülerin %99'unun TC vatandaşı olduğu söyleniyor. Çok zor değil azıcık empati yaparsanız Türklere neden ön yargılı yaklaştıklarını anlarsınız. Bu arada şunuda söylemeden geçemiycem Kıbrıslıların bir çoğu milliyetçi ve "Türk" olmaktan gurur duyuyorlar. Sadece Türkleri burada istemiyorlar.
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı MrSandman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ister inan ister inanma bir durum ama Kıbrısta benzin 2.75TL. Ekmek elden su gölden mevzuusu başka ama benzin neden daha ucuz söyliyim. Benzinin rafineri fiyatı 1.5 TL ise KKTC üzerine %83 vergi koyuyo 2.75TL ye satıyo, Türkiye üzerine %200 vergi koyuyo 4.5TL ye satıyo. Sonuçta iki ülkenin vergi sistemi birbirinden bağımsız.
    İnanıp inanmamak ile alakalı değildi benim meselem. Zaten "ekmek elden su gölden" muhabbetine girmek de değil maksadım(o ayrı ve konuşmak istemediğim bir konu)

Ancak sen çok önemli bir konu hoooop! diye atladın resmen. Hangi sonuçta, nerede 2 ülkenin vergi sistemi birbirinden bağımsız ya!?!

Yani sana göre Kıbrıs devleti dediğin kişi/kişiler istediği vergi oranından benzini fiyatlandıracaklar türkiyedeki yetkili kişilerden de “tabi efendim, sonuçta 2 ayrı ülkeyiz, farklı vergilendirme sistemlerine sahibiz, istediğiniz gibi takılın” cevabı mı gelecek…?!!! Bırakalım bu tür düşünceleri. Kıbrıs kafasına göre hiç bişeyi vergilendirip fiyatlandıramaz. En temel ihtiyaçlarınadan tut da bilmem nesine kadar türkiyeye bağlı bir durumda bu ne saçmalıktır… Zaten zoruma giden de bu, burada %bilmem kaç vergiyle sokuyorlar bitarafımıza ama kıbrısta daha ucuza satılmasına ses çıkarmıyorlar. Sen “Kıbrıs devletinin” benzinden yada herhangi bir şeyden aldığı vergiyi ne yaptığını düşünüyorsun? (maksadım senle tartışmak değil, duruma çok sinirliyim sadece)

@ mtrsz hyt=:(

Birisi arabistan dedi diye niye olayı dine, imana, inanca getiriyorsun? Arabistan kim ya, bizim dinimiz mi arabistan? Yada araplar mı bizim dinimizi temsil ediyor da biz farkında değiliz. Saçma sapan yerlere abartarak konuyu çekiştirmişsin resmen. Her arabistan-iran lafı geçtiğinde söylenenleri "dine-imana sayıyorlar" mantığında yaklaşmayı da bırakın artık. Hiç biyer benim dinimi simgelemiyor, isteyen istediği kadar arapları da arabistanı da eleştirebilir... Bana batmaz çünkü benim dinim kendime...
    #sürenadam

haksız değil tabiki...neyse konu amacından sapmasın..her görüşe düşünceye saygı var..

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    pek konuyla ilgisi olmayabilir ama merakımdan soruyorum.. çoğu kişiden duymuştum hatta arkadaşım 4 yıl orda okudu o bile sürekli söyler durur...kıbrıs halkı türkiyeye karşı pek sempati beslemezmiş..böyle birşey var mı?? varsa sebebi ne olabilir??
    Eskiden ingiliz sömürgesi olduğu için Türklerin Kıbrıs Harekatıyla ingiltereyle bağları koptu ve Türk Devleti oldular.Türkler oraya gidip onları rum katliamından kurtardı ama onlar bu durumdan pek memnun değil.Çünkü ingiltere gibi gelişmiş bir ülkenin sömürgesi olmak daha çok işlerine geliyodu.Şimdi Türkiye'ye bağımlı bir ülke oldular.

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Valla canın neye isterse ona inan/sinirlen benim sorunum değil. Ben olanı söyledim sadece...

Arkadaşlar azıcık okuyup kendinizi geliştirin önünüze koyan herşeye körü körüne inanmayın.

AmonRA34 evet eskiden ingiliz sömürgesiydi ama İngilizlere bu toprakları Osmanlı kiraladı. Fakat birinci dünya savaşında Almanların yanında savaşa girdiğimiz için adayı İlhak ettiler.

Adanın İngiltereyle bağı kopmadı kopmazda. Burada yaşayan binlerce İngiliz var hala. Kiralar İngiliz Sterliniyle ödeniyo. Trafik soldan akıyor vs... vs...

Türkler kendilerini Rum katliamından kurtardıkları için memnunlar. Aksini söyleyeni daha görmedim. Lakin onlar kurtarılmaktan değil buranın Türkleştirilmesinden memnun değil.

Kimsenin sömürgesi olmak değil özgür olmak istiyorlar. Netekim bir Kıbrıslı olsam bende aynını isterdim. Herkes ister...
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanıp inanmamak ile alakalı değildi benim meselem. Zaten "ekmek elden su gölden" muhabbetine girmek de değil maksadım(o ayrı ve konuşmak istemediğim bir konu)

Ancak sen çok önemli bir konu hoooop! diye atladın resmen. Hangi sonuçta, nerede 2 ülkenin vergi sistemi birbirinden bağımsız ya!?!

Yani sana göre Kıbrıs devleti dediğin kişi/kişiler istediği vergi oranından benzini fiyatlandıracaklar türkiyedeki yetkili kişilerden de “tabi efendim, sonuçta 2 ayrı ülkeyiz, farklı vergilendirme sistemlerine sahibiz, istediğiniz gibi takılın” cevabı mı gelecek…?!!! Bırakalım bu tür düşünceleri. Kıbrıs kafasına göre hiç bişeyi vergilendirip fiyatlandıramaz. En temel ihtiyaçlarınadan tut da bilmem nesine kadar türkiyeye bağlı bir durumda bu ne saçmalıktır… Zaten zoruma giden de bu, burada %bilmem kaç vergiyle sokuyorlar bitarafımıza ama kıbrısta daha ucuza satılmasına ses çıkarmıyorlar. Sen “Kıbrıs devletinin” benzinden yada herhangi bir şeyden aldığı vergiyi ne yaptığını düşünüyorsun? (maksadım senle tartışmak değil, duruma çok sinirliyim sadece)

@ mtrsz hyt=:(

Birisi arabistan dedi diye niye olayı dine, imana, inanca getiriyorsun? Arabistan kim ya, bizim dinimiz mi arabistan? Yada araplar mı bizim dinimizi temsil ediyor da biz farkında değiliz. Saçma sapan yerlere abartarak konuyu çekiştirmişsin resmen. Her arabistan-iran lafı geçtiğinde söylenenleri "dine-imana sayıyorlar" mantığında yaklaşmayı da bırakın artık. Hiç biyer benim dinimi simgelemiyor, isteyen istediği kadar arapları da arabistanı da eleştirebilir... Bana batmaz çünkü benim dinim kendime...

haklısın arkadaşım ben saçmalamışım...bu ülkede hemen hergün ve her fırsatta böyle lakırdılar yapılmıyor...boşver...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    haklısın arkadaşım ben saçmalamışım...bu ülkede hemen hergün ve her fırsatta böyle lakırdılar yapılmıyor...boşver...
    Yok estağfurullah, saçmalamak demeyelim. Ben o manada söylemek istemedim. Neyse tatsız konular ile canımızı sıkmayalım daha fazla
    #sürenadam

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı MrSandman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıbrısta benzin 2.75...
    HAHHA :D kıbrısta gazete 1,5 lira benzin 2.75 se harbi çok tezat yaa

+1
    Mustafa Kemal Atatürk

biz forumlarda konuşuyoruz. icraat sıfır. bu yazılanlar aynen doğru

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neredeymis o 3 dolara benzin yahu?
    Yurtdisinda yasiyoruz.
    O senin dedigin rakama ülkeyi basbakanin kafasina geçirirler burada.
    3 Tl civari dersen belki haklilik payin olabilir.
    ham petrolun galonu 3 dolar
    arkadas karıstırmamıs malesef bır kesım medya varkı hukumete arka cıkmak ıcın yalan yanlıs haberler vererek halkı kandırıyorlar
    bu haberı goren aa okadar pahalı degılmıs dıyor

not:1 galon 3,8 litre

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:48 ----------

hem kıbrıs televızyonun takıp eden bırı olarak hemde kıbrıslı arkadaslarımdan edındıgım ızlenım senın soyledıgın gıbı anavatan'a karsı olumsuz dusunce ıcersındeler.bu dedıgın denktas sonrasında basladı.talat ile erdogan'ın telefon konusması bır ara ınternete sızmıstı.hem kendı baskanlarına hemde erdogan'a nefret beslemekteler.nedeni ise gayet açık kuzey kıbrıs yunanlastırma cabası kısmende olsa gerceklesmıstır.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    arkadaşlar herkes korkuyor korkuyor. insanlar sesini çıkaramaz oldu bişey olacak diye.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sempati beslememek bir yana nefret ederler. Bize Türkiye'li derler. İngilizlere hayrandırlar. Kendilerini yarı ingiliz olarak görürler. Çoğunluğu devlet tarafından maaşa bağlanmıştır, pek bir iş yapmadan astronomik paralar alırlar ama bu para nerden geliyor diye de sormazlar. Şimdi de Avrupa birliğine girmek için Rum yönetimine bağlanmaya çalışıyorlar ama Türkiye izin vermiyor tabi. Kendi hallerine bıraksan ya açlıktan ölecekler yada rumlar hepsini hizmetçi yapacak çöp toplatacak, ama bunu görmek işlerine gelmiyor.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dizel vatandaş denince aklıma geldi bazıları dizel araçlarına ''tdi life'' yazıyor gayet anlamlı
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    evet öyle ama arkadaş şimdi yazacağım admin silecek mesajı ne yapalım demokrasi böyle birşey olsa gerek padişahım çok yaşa
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    hep beraber yine TATMİN olduk hamdolsun

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)