Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial mfh icin yardim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift-Peugeot Trekker-Mondial UKH
    Merhaba arkadaslar. Ben mondial mfh aldim fakat daha kavusamadim malum yurtdisindayim henuz. Allah nasip ederse temmuzda yollarda olucagim bu motor hakkinda sizlerden bilgi almak istiyorum motor 0 km ilk aldim zaman ne yapmaliyim neye dikkat etmeliyim onerileriniz nelerdir benimle paylasirsaniz cok sevinirim
    Lets do it all today and worry bout it all tomorrow

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Bado arkadasim oncelikle aeamiza hosgeldin yurtcdisindasin ne kadar gusel akilli ve akli basinda birisi olrak daha kaliteli bir motosiklet dusunemedinmi ? sonucta cin urunu ve kalitesi dusuk motor hakkinda daha once acilmis konular vardirforumlari aratirsan bulabilirsin saygilar iyi forumlar. Tekerin duz bassin
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    Alıntı ysn17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bado arkadasim oncelikle aeamiza hosgeldin yurtcdisindasin ne kadar gusel akilli ve akli basinda birisi olrak daha kaliteli bir motosiklet dusunemedinmi ? sonucta cin urunu ve kalitesi dusuk motor hakkinda daha once acilmis konular vardirforumlari aratirsan bulabilirsin saygilar iyi forumlar. Tekerin duz bassin
    Oncelikle cevap icin tesekkurler. ama malum biliyorsun yurt disinda ogrenciyim pek o kadar coook iyi bi motora para veremedim icin haliyle bende mfh aldim ama baktim acilmis konulara fakat herkez ya eksozdan yada ondan bundan bahsediyor ben hani biz daha kapsamli bisiler yapariz diye dusundum. Mesala ilk ne yapmali teslim alindi zaman rodaj nasil olmali onemli dikkat etmek gereken hususlar olsun felan oyle dusundum Keyifli forumlar

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Rodaj ve pek cogu forumda fazlasiyla mevcut sanirim.iyi arayamadiniz bende buraya cepten girdigim icin cok fazla yardimci olamayacagim ILK 600 km icinde 60 km hizi kesinlikle gecme ve en onemlisi KASK ;)
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    Alıntı ysn17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj ve pek cogu forumda fazlasiyla mevcut sanirim.iyi arayamadiniz bende buraya cepten girdigim icin cok fazla yardimci olamayacagim ILK 600 km icinde 60 km hizi kesinlikle gecme ve en onemlisi KASK ;)
    Kask zaten olmadan cikmam yola daha once basima gelen bir trafik kazasinda hayatimi tek kurtaran kask oldukdan sonra asla kasksiz 1 metre gitmem musait oldun zaman yorumlarini bekliyorum. Saol yardim icin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Küba Cub XY100-E 2011
    Bende Senin Durumundayım Şuan Küba Aldım 2011 Model 0 Motoru Açman Lazım İlk 500 km 50 60 la Git Diyolar Ama Çok Uyuz Olmaya Başladım Bu Duruma Bazen Yolu Boş Buldmmu Basıyorm Gaza 90 ı Fln Görüyor Ama Zararlı Heralde Motora Ne Zararı Var Bende Bilmiyorum .d İlk Aldıgında Vites Pedalı Biraz Sert Gelebilir Bana Geldi Zamanla Yumuşuyor Dikkat Edecegin Tek Şey Dengesiz Araba Şöförleri Kaza Yaptım Bunlar Yüzünden Sag Blegim İncindi 1-2de Sıyrıkla Atlattık Neyseki :/

Motosikleti
    Alıntı Dengesiz xD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Senin Durumundayım Şuan Küba Aldım 2011 Model 0 Motoru Açman Lazım İlk 500 km 50 60 la Git Diyolar Ama Çok Uyuz Olmaya Başladım Bu Duruma Bazen Yolu Boş Buldmmu Basıyorm Gaza 90 ı Fln Görüyor Ama Zararlı Heralde Motora Ne Zararı Var Bende Bilmiyorum .d İlk Aldıgında Vites Pedalı Biraz Sert Gelebilir Bana Geldi Zamanla Yumuşuyor Dikkat Edecegin Tek Şey Dengesiz Araba Şöförleri Kaza Yaptım Bunlar Yüzünden Sag Blegim İncindi 1-2de Sıyrıkla Atlattık Neyseki :/
    Gecmis olsun daha onceki kazadan oturu haklisin trafikteki arkadaslar biraz sakatlar ben eylulde kaza yapdim daha yeni toparladim ancak kendimi neyse sansliyizki hala Allaha sukur yasiyoruz evet genelde arkadaslar bi sure fazla yuklenmemeyi oneriyor biraz satretcen artik guzel verim almak icin bende temmuz gelsede yollara dokulsem diye cirpiniyorum seninde hayirli olsun

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    ilk 50 km sıkıştırma. motor devamlı çalışsın sıcak olsun yani uzun yolda kullanmaya çalış durunca stop etme hemen. 50 km sonra yardır git bişey olmaz :d
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk 50 km sıkıştırma. motor devamlı çalışsın sıcak olsun yani uzun yolda kullanmaya çalış durunca stop etme hemen. 50 km sonra yardır git bişey olmaz :d
    Saol Eyvallah ama daha cok arkadaslar 500 km diyorlar ? sende 50den sonra tapagaz kapat diyorsun motora

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Bu motorlar sorunsuz. MFH nin bir sorunu grenaj vidalarıydı okuduğum kadarıyla, alınca gevşettir onları, belki halletmişlerdir genel bir sorundu çünkü bilemiyorum. Bir de rodaja harfiyen uymanı öneririm, apaçilik yapma. 60 ı geçme, hep aynı sürat gitme vs...
    Motosiklet = Özgürlük

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    belli bir hızı geçmemek yetmez, o hıza nasıl çıktığınız da önemlidir. kullanım kitabında rodaj için kaç km. yazmışlar ise o süre boyunca sakin kullanın, gaza birden asılmayın.
    yani sözgelimi 60'ı geçmediğiniz gibi 0'dan 60'a da aniden çıkmayın.

gaza yüklen ki motor açılsın, yoksa sağır olur, yok ciğeri biter gibi sözlere inanmayın. sanki canlı varlık, spor yaptırınca kondisyon kazanacak.

Motosikleti
    Alıntı motoco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorlar sorunsuz. MFH nin bir sorunu grenaj vidalarıydı okuduğum kadarıyla, alınca gevşettir onları, belki halletmişlerdir genel bir sorundu çünkü bilemiyorum. Bir de rodaja harfiyen uymanı öneririm, apaçilik yapma. 60 ı geçme, hep aynı sürat gitme vs...
    Evet onu bende biliyorum benim arkadasta bisan vardi cup adam cukura her girdi zaman 1 tane grenaj kiriliyordu bende ya onlara solicem yada onlar yapmassa kendim yaparim zaten cok buyuk bisi degil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:02 ----------

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belli bir hızı geçmemek yetmez, o hıza nasıl çıktığınız da önemlidir. kullanım kitabında rodaj için kaç km. yazmışlar ise o süre boyunca sakin kullanın, gaza birden asılmayın.
    yani sözgelimi 60'ı geçmediğiniz gibi 0'dan 60'a da aniden çıkmayın.

gaza yüklen ki motor açılsın, yoksa sağır olur, yok ciğeri biter gibi sözlere inanmayın. sanki canlı varlık, spor yaptırınca kondisyon kazanacak.
    Tesekkurler yorum icin. Tamam arkadaslar dediklerinizi tek tek uygulucam ozellikle senin dedgini haklisin ne cok zorlicaksin nede gerekeninde cikmicaksin tekrar tesekkurler yorumlariniz icin

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    kullandıgın zaman kırılmadık plastık aksam kalmıcak bu 1 hıc bulaşmıcaktı buda 2
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

Motosikleti
    Alıntı methal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullandıgın zaman kırılmadık plastık aksam kalmıcak bu 1 hıc bulaşmıcaktı buda 2
    Hadi yaaaaa ben durumun o kadar vahim oldunu sanmiyordum. peki bu kirilmalari hic engelleme sansim yokmudur ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)