Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bu nasıl bir nefrettir böyle???

Motovento
    REKLAM ALANI
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    bu adamla yüz yüze konuşmak lazım arabalarıda anlatmak lazım ona
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte biz motosikletlilere böyle yazılar yazılmaması için uğraşıyoruz.

Apaçiler sağolsun bizi yerin dibine sokmaktan geri kalmıyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Vay be amcam ne yazmış öle.Motorcu alemini yerin dibine sokmuş.Ah şu kuryeler , apaçiler yok mu?Bahar geldi bizim burda da apaçi gençler şehir içinde dipgaz yapmaya başladı.Bugün arabamla şehir içinde turladım biraz.Sağımdan solumdan dip gaz geçen bir sürü motorcu oldu.Yakında polislere şikayetler yağmaya başlar.Denetimler sıklaşınca apaçilik ruhu dinginleşir biraz.Mart ayında azan kediler gibi bu apaçiler de mayıs ayında azıp terör estiriyolar.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    tek kelime ile, arkasından bir yazı daha yazmış ,nispeten kıvırmış ama nafile...
    http://www.farklihaber8.com/koseyazi...niden/372.aspx
    Bir insan bu kadar bilinçsizce, bu kadar cahilce, bu kadar ön yargı ile ancak böyle bir yazı yazabilir, daha ötesi yok.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Arkadaşlar adamın mail adresi:hsyirmak@yahoo.com Lütfen tepki yazılarını buraya gönderelim.Düşünsenize her motosiklet kullanıcısına haşere diyor.Bu ne ayıp!
    Benim gönderdiğim mail şöyledir:Lütfen sizlerde gönderin
    Sayın Hüseyin Bey:
    İstanbul da motosiklet belası adlı yazınızı okuyup esefle karşıladım.Biz ki yıllardır motosiklet kullanıp kimseye zararımmız olmadan kurallara uyan sürücüler olarak sizi bu yazınızdan dolayı kınıyoruz.
    Adeta haşeralar gibi ifadesi sizin gibi bir yazara ne kadar yakışır,takdiri size bırakıyorum.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Motosikleti
    Ninja ZX-6R '08
    Yazan adamın iki hafta sonraki yazısında yazdıklarını da ben ekleyeyim.

http://www.farklihaber8.com/koseyazi...niden/372.aspx
    ZX-6R '08 Blue

Evet !.. Yazdıklarında kısmi haklılık payı muhakkak ki var..

Dört teker araçlarda dahi, çocuklar için oturma koltuğu zorunluluğu varken !..

artçısı ile birlikte kask takmadan yola çıkan motorcu yokmu??

Fikirleri artık fikir olmaktan çıkmış, motosiklet ve onu

kullananlardan nefrete dönüşmüş..

Bu yanlıştır fakat bir görüş ve bakış açısıdır..

Doğrudur ,yanlıştır tartışılır..

Bunun önüne geçmek için; eleştirilere kulak tıkamamak ve

trafik kurallarına uymak, saygılı davranmak esas olacaktır..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    cin çan con
    Bunun gibilere zavallı denir.
    Yazacak bisey bulamamış atmış tutmu....

DarkArchAnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Şimdi bu yazıyı okuyupta bazı konular da haklılık payı var diyen hem arkadaşların okuyuculuğuna hem de bu yazıyı yazan kişinin yazarlığına şaşarım ..Dikkatinizi çekerim alt kısımda düzeltme yazısı linki var .. ve konu sadece bayan sürücüler adına..adam adam gibi açık ve bilgili bir şekilde yazsa eyvallah ama ne yapsam ne yazsam diye düşünürken herhalde o gün biri verdi gazı geçti yanında bu dingil de aldı ilhamını ve saçmalamaya başladı..
    Eğitimde Özgürlüğe Hayır Diyenlere [B][COLOR="DarkRed"]HAYIR[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Regal Raptor DD150 E-2
    Arkadaşlar lütfen herkes bu elemana mail atıp onu kınasın. Benim yazdığım mail aşağıda ki gibidir;

Geri zihniyetli bir yazar?
    Bir adam İstanbul'da dolandırılır, onu dolandıran kişi misal Adana'lıdır. Bir ay sonra bu adam yolda bir Adana'lı daha görür, ama bu sefer ki adam evine ekmek götürme çabası içinde masum biridir. Geri zihniyetli biri sadece doğduğu şehri kıyaslayıp insanlara ön yargılarda bulunabilir. Sana kaç kez motorsiklet kaldırımda çarptı ey yazar da sen bizim hakkımızda bu kadar sert dışlayıcı bir yazı yazdın?? Dur tahmin edeyim, hiç! Bir motorsiklet arabadan daha az yakıt harcar, desibel olarak arabanın motorundan çıkan sesten daha az ses çıkartır. Sen yolda mobilet mi gördün egsozundan duman çıkartıyordu? 2 zamanlı motorlar yağ ile birlikte yandıkları için duman çıkartır. Son 10 yılda kaç tane 2 zamanlı motor üretilmiş ey yazar hiç araştırdın mı?? Yazdığın yazı hiç hoş değil..! Kınanıyorsun ey yazar!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:46 ----------

Ya deli gidicem yaaa. Mg bayan motorcular olmasa biz hiçmişiz gibi yazı yazmış bide. Nefret ediyorum böyle gerizekalı insanlardan. Beyninde ki düşünce tellerine tornavida soktuğum herifine bak ya. Bırakın abi böyle yazar mı olur? hadi gelin araba ve motorları kıyaslayalım kalıbımı basarım araç sürücülerinin hataları bizi 9a katlar! Minibüs taksi dolmuş vs saymıyorum bile...
    [B][COLOR="Red"]34[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]H[/COLOR][/B]oş [B][COLOR="Red"]G[/COLOR][/B]eldin [B][COLOR="Red"]3291[/COLOR][/B]

*Yeni motoruna isim arıyor:silent: [Önerilere Açığım]

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Allah aşkına nasıl bir yazarlık tarzıdır bu!Motoru geçtim beyefendi her satırında hedef gösterici bir uslüp kullanmış.Açık açık haşere diyor.Trafikte ancak 100 kişinin içinden sadece 3-5 tane kendini bilmezi baz alarak tüm motorculara haşere(?) demesini esefle kınıyorum.Söyleyebilecek söz bulamıyorum.YAZIKLAR OLSUN!Bu yazsının özrü için günde 1000 sayfa özür yazısı yazsa bile yine de yazıklar olsun...
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    bu akraba evliliği olan adamın neden böyle yazılar yazdığını kısaca anlatiyim. ailesi cahil ve fakir olduğu için motosiklet de neymiş düz mantık araba al güvenli benim çöpe atıcak param yok diyerek bütün hevesini kırmışlardır.daha sonradan e5 den geçen suzukiler yamahalar adamın içinde hep bi sıkıntıya dönüşmüştür , ama gün gelir bu sıkıntı nefrete döner,ben binemedim millet de binemesin diye böyle bi yazı çıkar meydana .Yazdığı yazının kimlere dil uzattığı hakkında en ufak fikri olmadığı için gelen birkaç mailden korkup bayanlar çok sıkıntıda bayanlar bayan olduğu için .... aman normal kullanıcılar efendi insanlar diye konuşmayı döndürmeye çalışmış fakat adın çıkmış 9 a inmez 8 e
    İkarus

Motosikleti
    FZR 600
    Ona ben bir süpersport hemde 1000cc kullanmasını öneririm. Onu o çözer. Haksızmıyım
    hayallerle yaşamak varya bitiriyor beni be... :farao:

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    İstanbul’da Motosiklet Belası
    Buldukları her boşluğa girebilir, her boşluktan çıkabilirler. Trafiğin ters yönünde sürat yapabilir, refüjleri aşabilirler. Kaldırımda yürüyorken bir anda arkanızda bitebilir ya da karşınıza çıkabilirler. Sizi sıyırarak yanınızdan hızla geçerken, genzinizi eksoz dumanına boğabilir, motor gürültüsüyle neye uğradığınızı anlamaz hale getirebilirler.

Onlara karşı her an tetikte olmalısınız. Yoksa durağa yanaşmış otobüsten inerken aniden burun buruna gelebilirsiniz. Çünkü otobüs ile durak arasına girmiştir ve bekleşen ya da inen yolcuların arasına umarsız dalmıştır. Size çarpmaması sadece şans işidir. Şanssız olanlar ise ayağı, bacağı, kolu kırılmış, kafası, gözü yarılmış olarak hastaneye taşınır.

Unutmayın ki ; siz motorlu taşıtların giremeyeceği yaya merdivenlerinden çıkarken onlar aynı yerden hızla inebilir. Bir dükkan ya da bir apartmanın kapısından kaldırıma adımınızı attığınızda size her an çarpabilirler.

Arkalarında 6-7 yaşındaki çocuklarını kasksız gezdiren onlardır. Çocukların sıkı tutanamayacağını hiç düşünmeden her aralığa hızla giren, hem kendini ve çocuğunu hem trafiği riske eden onlardır. Önlerine evladını, arkasına hanımını alarak şehir trafiğinde sıfır önlemle keyfe keder safari yapan onlardır. Kız arkadaşını terkisine atıp eksozunu son raddesine kadar bağırtarak sürat yapan onlardır. Siz, bu süratın yolaçtığı tehlikeye mi yanarsınız, kulakları sağır eden iğrenç gürültüye mi, ciğerlerinize kanser üfleyen eksoz dumanına mı, bilemem!..

Tüm bu saydıklarım, her gün İstanbul’da olmaktadır. Failleri ise bütün toplumsal kesimlerden motorsiklet sürücüleridir. Komisinden, kuryesine, memurundan, baba parası yiyenine kadar her sınıftan sürücü. Her model motorsikletle her gün gerçekleştirilen bu eylem dizisi, her gün bir kaç kurban almaktadır. Macera ya hastanede ya mezarda bitmektedir.

Fakat kimsenin umurunda da değildir. İstanbul trafik işkencesinin en denetimsiz unsurlarıdır onlar. Kaldırımlarda yayaların orasından burasından hızla geçeninin de, trafik akışının ters yönünde sürat yapanının da, refüj veya merdiven ya da kaldırım atlayanının da, otobüs duraklarına gireninin de daha cezalandırıldığını görmedim. Her yerdeler ve her delikten çıkıyor, deyim yerindeyse adeta haşareler gibi kaynaşıyorlar. Üstelik bir çoğunun ehliyeti dahi yoktur.

Ve bizler, her an bu büyük tehlikeyle burun buruna yaşıyoruz. Gürültüsü, eksozu da cabası. Şehir yaşamının tam anlamıyla başbelası haline gelen bu duruma ne zaman ciddi ve caydırıcı müdahalelerde bulunulacak merak ediyorum doğrusu.

"bu adamı kesinlikle kınamam"
    bu adamı gördüğüm yerde ellerinden öperim
    ÇÜNKÜ
    BEN BU ADAMLA AYNI DÜŞÜNCEYİ PAYLAŞIYORUM
    EĞER TEPKİ VERECEKSENİZ VERMEYİN ÇOK PİS KALBİNİZİ KIRARIM
    arkadaş memlekette karım kızıma hamileyken mecburen yürümeye çıkarmak zorundayım
    gel gör ki yürümek için ayrılan kaldırımda
    aynen yazıda belirtilen hayvanlar karıma az daha çarpıyordu
    her yerde türüyen bu zibidiler delik egzostlarıyla gecenin köründe yırtınırken
    ben inşallah iki saat daha beni hastaneye çağırmazlarda uyuyabilirim diye kendi kendime dua ediyorum ama nafile uyutmuyolar
    memleketin tek ailece gidip gezeceğiniz yer olan iskele caddesinde yaya yolunda yarış yapan şerefsizler milletin çoluğunun çocuğunu canına kastetmişken bu adamı kınayanlar asıl onlara destek verenlerdir,
    ARKADAŞ ADAM SONUNA KADAR HAKLI
    HİÇ BİR DENETİME TABİ DEĞİLLER
    NEDEN BUNLAR YAKALANMIYOR NİYE BIRAKILIYORLAR
    GİDİP YAYA YOLLARINDA MİLLETİN KARISINI KIZINI EZSİN DİYE Mİ?
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    motosiklete motorsiklet diyen gazetecinin yazısını okuma gereği bile duymuyorum.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kartal1439 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ona ben bir süpersport hemde 1000cc kullanmasını öneririm. Onu o çözer. Haksızmıyım
    fazer de onun çözülmesine yeter. Bakarsın buluşmalarda herkezden önce gelir, eylemlerde herkezden çok sesi çıkar
    112ciyiz

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Bence adam gerçek motorcuları yazmamış. Onun isyan ettiklerine ben de isyan ediyorum...

16-17 yaşlarında, altlarında kırık dökük mobilyetlerle, çin motorlarıyla kasksız anayollarda cirit atan takımdan söz ediyor ve haklı adam. Ben bir motorcu olarak motora binenleri ikiye ayırıyorum. Bir motosiklet kültürünü benimsemiş grup var. Bir de cahil takımı var. Zaten adamın kılık kıyafetinden anlıyorsun bunu.

Hele o normal kıyafetiyle kasksız iki kişi birden motora binanlar yok mu? Bu herifleri görünce kusacağım geliyor. Nicesine laf atlatmaya çalıştım. Eldivensiz, kasksız, montsuz, korumalı pantolon olmadan motora binilmez diye. Adama 100 liraya motomax tan kaliteli kask buluyorum; " Verilir mi lan bir kaska 100 lira! " diyor

Motosiklete binmeyi sadece ehliyet almaya değil, kanunen klüpleşme ve motor kulüplerine de yetki verilmeli bu memlekette. Hiç kimse binmemeli motora kasksız, eldivensiz montsuz...

Amcaya bi mail attım

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    4 tane kendini bilmez motosiklet kullanıcsı görünce istanbulda motosiklet belası diye yazı yazan adama söyleyecek sözüm yok

bu adamla aynı fikirde olan şuan bu forumdaki arkadaşlar o motosiklete binmesinler

4 apaçi yüzünden motosiklet bir bela olmaz olamaz

-------------------------------------------------

neden motosikletlerden ambulans yaptılar ?? bela olduğu için mi?

------------------------------------------------

kaza istatistiklerine bakarsanız bela mı bu yoksa istanbula deva mı iyi anlarsınız

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın yöbeticiler eskidende ben bu topici açmıştım ama bulamadım istek üzerine yeniden açıyorum birleştirirseniz sevinirim

BU ÇALIŞMA harbiturk TARAFINDAN ÜYE OLDUĞU FORUMLARDA YAYINLANMAK AMACI İLE YAPILMIŞTIR BU YAZIYI SİLMEDİĞİNİZ SÜRECE DİLEDİĞİNİZ YERDE DİLEDİĞİNİZ KADAR KULLANABİLİRSİNİZ

Çevremdeki herkes motocular ve sevdalıları ve sempatizanları uzaktan yakıdan alakası olmayanlar bilen bilmeyen ben ve istisnalar hariç
    herkes motosikletlerin ÇOK tehlikeli olduğunu düşünmesi bir tesadüfmüdür bilmiyorum. Bu durumu abartıp Şeytan arabası diyenler Şeytan icadı diyenler
    ısrarla uzakduranların da sayısı azımsanmayacak bir dereceye ulamış olmasına rağmen ben sanırım cehalet içerisinde kıt aklımla motosikletin daha az tehlikeli olduğunu düşünerek hatamı yapıyorum diye kafamdan çeşitli düşüncelerle boğuşurken bu yaptığımın cok sacma olduğunu farkettim . Daha mantıklı olabilmem için teknik verilere ulaşmam gerektiğine karar vererek internetten kafamda oluşturabildiğim bütün sorulara tek tek cevap aramaya başladım

Teknik veri bulamadığım yerde teorem üreterek gerçeğe yakın bir sonuca ulaşmak istiyorum ama bunun için birçok kişinin bu konu üzerinde kafa yorması gerekli ki ulaşılan nokta tatmin edici olabilsin

Öncelikli amacım motosikletin düşünüldüğünün aksine otomobil kadar emniyetli olduğunu kanıtlamak
    Bunun için otomobil ve motosiklet kazalarının sayılara oranını değerlendirmek gerekli.

Öncelikle araç sayılırını ve kazaya karışma sayılarını bilmemiz faydalı olacaktır

Taşıt cinslerine göre trafiğe kayıtlı ve trafik kazasına karışan taşıtlar
    Registered motor vehicles, involved in accidents by type of the vehicle

A. Kayıtlı taşıt sayısı - Number of registered vehicles B. Trafik kazasına karışan taşıt sayısı - Number of vehicles involved in accidents

Kaynak: Emniyet Genel Müdürlüğü Source: General Directorate of Public Security
    (1) Jandarma sorumluluk bölgesindeki trafik kazaları dahil değildir (1) Data does not cover the number of road traffic
    accidents in area of gendarmerie responsibility.
    (2) Traktörler dahildir (2) Tractors is Included
    (3) Çekici ve Tankerler dahildir (3) Tractor Truck and Tanker are included.
    (4) Diğer motorlu taşıtlar ile motorsuz taşıtları kapsar (4) Includes motor vehicles and non-motor vehicles.

AMANIN O DA NE HER ÜÇ ( 3 ) OTOBÜSTEN BİR ( 1 ) İ KAZAYA KARIŞMIŞ
    HER BEŞ ( 5 )MİNİBÜSTEN BİR ( 1 ) İ İ KAZAYA KARIŞMIŞ

HER ON ( 10 ) MOTOSİKLETTEN BİR ( 1 ) İ İ KAZAYA KARIŞMIŞ
    HER ON ( 10 ) OTOMOBİLDEN BİR ( 1 ) İ İ KAZAYA KARIŞMIŞ

RAKAM KÜSÜRATLARI SONUCU COK FAZLA ETKİLEMEDİĞİ İÇİN YUVARLAMALARDA BULUNDUM

BU ÇALIŞMA harbiturk TARAFINDAN ÜYE OLDUĞU FORUMLARDA YAYINLANMAK AMACI İLE YAPILMIŞTIR BU YAZIYI SİLMEDİĞİNİZ SÜRECE DİLEDİĞİNİZ YERDE DİLEDİĞİNİZ KADAR KULLANABİLİRSİNİZ

BU BİLGİYİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI KULLANAN VE SİZİN MOTOSİKLET ALMANIZI İSTEMEYEN BAŞTA AİLE REİSLERİ OLMAK ÜZERE DİĞER AİLE FERTLERİ VE TÜM TANIDIKLARA AKTARMAK
    EMİNİMKİ O KİŞİLERİN MOTOSİKLETE BAKIŞ AÇILARINI DEĞİŞTİRMEKLE KALMAYIP DİKKATLERİNİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA DA ÇEKMİŞ OLACAKTIR. BUNUNLADA YETİNMEYİP

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA BİNENLERLE HELALLEŞMEK TEHLİKENİN NERDE OLDUĞUNU YETERİNCE KAVRAMALARINA NEDEN OLACAKTIR.

BU OTOBÜSTEN 33 KİŞİ ÖLDÜ

MOTOSİKLETLERİN DETAYLI KAZA VERİLERİ ŞEHİRİÇİ

ŞEHİRDIŞI VE TOPLAM

OTOMOBİL ŞEHİR İÇİ

OTOMOBİL ŞEHIRDIŞI VE TOPLAM

VE OTOBÜS ŞEHİRİÇİ

OTOBÜS ŞEHİRDIŞI VE TOPLAM

6.686 motosiklet kazası olmuş ve 68 ( ben 78 topladım ) sürücü hayatını kaybetmiş bu da 100 motosiklet kazasında 1 motosiklet sürücüsünün hayatını kaybettiği anlamına gelir. Artçı ve yayalar dahil toplam ölü sayısı 92

534.950 otomobil kazası olmuş ve bu kazalarda 875 otomobil sürücüsü hayatını kaybetmiş Nerdeyse 10.000 kazada bir otomobil sürücüsü hayatını kaybetmiş yolcu ve yayalarla birlikte ölü sayısı 2.112 ye çıkıyor

36.980 otobüs kazasında 25 sürücü hayatını kaybederken toplamda hayatını kaybedenlerin sayısı 353 bu da 100 otobüs kazasında 1 kişinin hayatını kaybettiği anlamına gelir ki otobüslerin tehlike konusunda motosikletlerden geri kalmadığı ortadadır.

araştırmalarıma devam etmekteyim şimdilik bu kadar
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)