Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Bu nasıl bir nefrettir böyle???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda SW-T600
    Bazı arkadaşlar ısrarla yazar haklı diyor. Yazarın yazdıkları yanlış değil ancak adam genelleme yapmış, böyle apaçiler olduğu gibi kurallara uyan efendi gibi binen motosikletçileri göz ardı etmiş yerden yere vurmuş.
    Gösterilen tepkiler adamın yaptığı yorumdan yanı sıra yapmış olduğu genelleme için.
    Siz sonuna kadar adamı destekliyorsanız o zaman sizde apaçisiniz demektir. Ve bizler efendi motosiklet sürücüleri olarak sizleri kınıyoruz !!!

Herkese keyifli sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilir bilmez, görür görmez hemen hükme varmayalım, mevzuya direk dalmayayım. Yazarın kalme aldığı konuların birçoğu doğru ve bu doğrular maalesef ki bugünkü "motosiklet kullanıcısı imajını"n içindekilerdir. Eğri oturup doğru konuşalım, körlemesine ve kuşku duymaksızın yazarın yazdıklarını eleştirmek, önyargılı davranmak aklın ve tecrübenin iptal edildiği bir durumdur. Aşikardır ki yazar sıtkı sıyrıldığı için apaçilerden böyle bir yazı yazmak zorunda kalmıştır. Kuşkunuz olmasın onlar aramızda, uzayda değil. Gereksiz ve ilkelce "cemaat mensubu müdafasına" girşmeyelim, kendimize çekici düzen verelim. Eline, kalemine sağlık yazarın! Ne demiş büyüklerimiz "anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az"!
    evet biz yazıyı gayet güzel anladık, ama anlamayanlar var belliki!yazarın yazdığı şeyler yanlış demiyoruz , sadece genelleme yapıp hepimizi bir bela olarak görmesine karşıyız! yazara hak verdiğin için bir belasın sende o zman... lütfen kontağı kapat motorunu sat ve bizi bir beladan daha kurtar!
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı emre_tnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet biz yazıyı gayet güzel anladık, ama anlamayanlar var belliki!yazarın yazdığı şeyler yanlış demiyoruz , sadece genelleme yapıp hepimizi bir bela olarak görmesine karşıyız! yazara hak verdiğin için bir belasın sende o zman... lütfen kontağı kapat motorunu sat ve bizi bir beladan daha kurtar!
    Bence yazıyı tam anlamamışsınız, yazar olumsuz örnekleri açıklayıp (burada motor ve meslek sınıfı farketmeksizin örneklerini veriyor) bunların neden denetlenmediğini, önlem alınmadığını soruyor?

Eğer sizin bakış açınızla forumdaki genel yazılara bakarsak tüm kamyon, minibüs ve taksi şöförleri, katil niyetli ve bizleri öldürmeye çalışıyorlar, oldu mu örneğim bence olmadı. Ama şöyle dersem bazı kuralsız, artniyetli, eğitimsiz, ehliyetsiz kamyon, minibüs ve taksi şöförleri trafikte çok kötüler ve ölümümüze sebebiyet verebilirler, motor yağı yaktıklarından zehirlenmemize ve çevre kirliliğine neden oluyorlar, bunların denetlenmesi ve gerekli önlemlerin alınması gerekir dersem daha doğru olmaz mı? Yazar aynı şeyleri yazmış, birde bu gözden bakınız.

Ve bizler, her an bu büyük tehlikeyle burun buruna yaşıyoruz. Gürültüsü, eksozu da cabası. Şehir yaşamının tam anlamıyla başbelası haline gelen bu duruma ne zaman ciddi ve caydırıcı müdahalelerde bulunulacak merak ediyorum doğrusu.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yazarı anlamadan sövenlerin yoğunluğu bu problemlerin varlığına ve çözümsüzlüğüne delildir.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Yazar motosiklet kültürüyle ilgili derinlemesine bir araştırma yapmadan bu şekilde bir yazıyı kaleme aldığı için hatalı olabilir ancak yazdıklarından anladığım kadarıyla bahsettiği motorcular hepimizin dert yandığı sucu ve dürümcü motorları.

Şahsen bende kaldırımda insanlar arasında slalom yapan ve genelde altlarında honda kinetic, kaskı kafasının ucuna geçiren yada hiç kask olmayan, ağzında sigara tüttürerek yayalara korna çalan ve minibüsçü edasıyla "bu yol benimdir arkadaş çekilmezsen ezerim" der gibi yarım metre ötenize gelene kadar fren yapmayan motorculara uyuz oluyorum.

Madalyonun diğer yanında ise bizler varız. Motosiklet kullanıcılarının e-mail atana kadar yazarın bilmediği şey ise bu madalyonun iki yüzü olduğudur.

Soracak olursanız sen hiç kaldırımdan gitmiyormusun diye, evet bende bunu bazen yapıyorum. Yol kapalı olduğunda yada bahariye caddesi gibi yerlerde ama insanlara korna çalarak yada insanların arasında slalom yaparak onları korkutarak değil.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İlk 4 paragrafına tüm kalbimle katılacaktım ki bir şey gözüme çarptı; bütün motorsiklet sürücülerini dahil edercesine yazmış.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazarı anlamadan sövenlerin yoğunluğu bu problemlerin varlığına ve çözümsüzlüğüne delildir.
    Nerelerdesin sen?
    #sürenadam

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Nerelerdesin sen?
    son sürat ters yöndeyim, blekberiden yazıyorum

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Adam bir gün çıkmış çarşıya ,
    Alt geçitte bir serseri motosikletçi ile karşılaşmış.... Merdiven inerken.... Olabilir...Serseri mayın gibi dolanan bir çok motosiklet binen kendini insan sayan bir çok insan müsvettesi var....
    Çıkmış alt geçitten, kaldırımda yürürken birden ters şekilde kaldırımda motosikletli ile karşılaşmış.... Muhtemelen ya pizzacı ya da sucu olabilir....

Adam zıvanadan çıkmış.... Hemen bütün motosiklet sevdalılarını aynı kefeye koyup zıçmış sıvamış...

Tabi ...Adam gazeteci...Her gümn birşeyler yazmak zorunda.... Muhtemelen o gün yazacak bir konu bulamadı, direk yolda gelirken rastladığı olayı yazayım bari dedi.....

Oturdu.... Güzelce döşendi...... Eline sağlık.....

Da hemşerim , gelen tepkilerden korkup 1 hafta sonra neden kıvırtıyon.... Delikanlı isen arkasında dur....

Nasıl hiç ayrım yapmadan bütün motorcuları aynı kefeye koyup bok attın.... Sonra neden tepkiler artınca bayan motorcular iyidir hesabı yapmaya başlamışsın.....

Biliyorum ki 2 hafta sonra, korkundan, motorsever bir motor dostu olacaksın...Hatta sende bir motor alacaksın.....

Şahsen bu adamın yazısını ciddiye bile almadım...SAdece biraz kızdım... ÇÜnkü bu adamların eline malzeme olmak koyuyor yahu bana....

Allah bilir amcam araba bile kullanamıyordur....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tabi ...Adam gazeteci...Her gümn birşeyler yazmak zorunda.... Muhtemelen o gün yazacak bir konu bulamadı, direk yolda gelirken rastladığı olayı yazayım bari dedi.....

Oturdu.... Güzelce döşendi...... Eline sağlık.....

Da hemşerim , gelen tepkilerden korkup 1 hafta sonra neden kıvırtıyon.... Delikanlı isen arkasında dur....
    abi yazar kaypak olabilir, tırt olabilir, gerzek olabilir, ğay bile olabilir bence esas olan bu problemlerin varlığı. üzerine konuşulması gerekende bu.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    abi yazar kaypak olabilir, tırt olabilir, gerzek olabilir, ğay bile olabilir bence esas olan bu problemlerin varlığı. üzerine konuşulması gerekende bu.
    Senin bu problem dedğin şey ,,, Bizim de burda olmamızın konusu olmasın sakın?.....

Kaldırımda tersten gitmeyeceksen, aralardan geçmeyeceksen , motorun diğer taşıtlardan farkı ne?....

Apaçileşmeden kalıbına uydurularak arada kaçamaklar motosikletin vazgeçilmezidir...

Problem , apaçiliği çerokilikle birleştiren zihniyet... Neden Biz mohikanları da katar bu adam....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin bu problem dedğin şey ,,, Bizim de burda olmamızın konusu olmasın sakın?.....

Kaldırımda tersten gitmeyeceksen, aralardan geçmeyeceksen , motorun diğer taşıtlardan farkı ne?....

Apaçileşmeden kalıbına uydurularak arada kaçamaklar motosikletin vazgeçilmezidir...

Problem , apaçiliği çerokilikle birleştiren zihniyet... Neden Biz mohikanları da katar bu adam....
    komançi abi saçın olsaydı kesin jöleleyip dikerdin tepesini var ya
    konuşulamıyo bile bunlar bu memlekette.
    hemen bi gard vaziyeti.
    hadiseleri masada değil ringde çözme yaklaşımı çok burun kırıcı

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yazıyı tam anlamamışsınız, yazar olumsuz örnekleri açıklayıp (burada motor ve meslek sınıfı farketmeksizin örneklerini veriyor) bunların neden denetlenmediğini, önlem alınmadığını soruyor?

Eğer sizin bakış açınızla forumdaki genel yazılara bakarsak tüm kamyon, minibüs ve taksi şöförleri, katil niyetli ve bizleri öldürmeye çalışıyorlar, oldu mu örneğim bence olmadı. Ama şöyle dersem bazı kuralsız, artniyetli, eğitimsiz, ehliyetsiz kamyon, minibüs ve taksi şöförleri trafikte çok kötüler ve ölümümüze sebebiyet verebilirler, motor yağı yaktıklarından zehirlenmemize ve çevre kirliliğine neden oluyorlar, bunların denetlenmesi ve gerekli önlemlerin alınması gerekir dersem daha doğru olmaz mı? Yazar aynı şeyleri yazmış, birde bu gözden bakınız.
    denetlenmediğini sorarken sanki bir terör örgütü mensubuymuş gibi bütün motosiklet sürücülerine de bela okuyor bundan sonraki aşamanız " hepimiz HÜSEYİN IRMAK'ız diye sokaklara dökülmek galiba

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    +1

@emre_tnl

Bana bela diye hitap etmen bile sana cevap vermemem gerektiğini gösteriyor.

Devam edin arkadaşlar, sorgulamayın, devam edin, sonra bir motorcuya çarpıldığında ezilmiş sokak kedisi muamelesi gördüğünde alınmayın, darılmayın kızmayın.
    Kurallar herkesin sorumluluğu, haklar herkese eşit dağıtılıyor ama saygı ve kolaylıklar sadece gönülden gelene sunuluyor.......

Delikanlılık, centilmenlik, şıklık ne gerek var bunlara kimin egzosu daha çok ses veriyor bakıyım hadiii.....
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Madem işin özüne iniyoruz, bende geleyim Düşüncelerim şu doğrultuda;

Hani o merdivenlerden motor ile inen yada ters yönde "tapa gazzz" tabiri ile hareket eden bireyler var ya... Şimdi o kişilere motor değil, ekmek arabası verin mesela. O zaman ekmek indir-bindir için bakkalın, marketin önündeki sokağın kaldırımına yanaşabilmek varken yolun ortasına bırakacak arabayı. Açacak arka kapakları sonuna kadar. Sen aracınla 2 kıvrım olup söve söve geçmeye çalışacaksın oradan.
    Yada ver o adama askeri/makam aracı, baam diye ilk sapaktan nasıl çıkıyor önüne senin. Hiç sinyal felan vermeden nasıl dönüyor soldan sağa...

Anlamayana örnek çok ama muhabbeti fazla uzatmak istemiyorum, olay motor hayranı, kullanıcısı yada tutkunu olmakta değil. Olay insanın mayasında. Yazdıkları doğru ama amele gibi bütün motorcuları hedef göstermesi paççooz bir gazetecilik davranışı

son sürat ters yöndeyim, blekberiden yazıyorum
    Bende periyodik olarak yorumlarını gözlüyorum...
    #sürenadam

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    Alıntı syclla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu akraba evliliği olan adamın neden böyle yazılar yazdığını kısaca anlatiyim. ailesi cahil ve fakir olduğu için motosiklet de neymiş düz mantık araba al güvenli benim çöpe atıcak param yok diyerek bütün hevesini kırmışlardır.daha sonradan e5 den geçen suzukiler yamahalar adamın içinde hep bi sıkıntıya dönüşmüştür , ama gün gelir bu sıkıntı nefrete döner,ben binemedim millet de binemesin diye böyle bi yazı çıkar meydana .Yazdığı yazının kimlere dil uzattığı hakkında en ufak fikri olmadığı için gelen birkaç mailden korkup bayanlar çok sıkıntıda bayanlar bayan olduğu için .... aman normal kullanıcılar efendi insanlar diye konuşmayı döndürmeye çalışmış fakat adın çıkmış 9 a inmez 8 e
    konu adamın yazdığı ile alakalı sen kalktın adamın ailesi cahil yok fakir yok bilmemne işin içine adamın ailesini kattın senaryoyu yazdın bi dakikada şimdi sen motorcu camiasına laf söylenmesin diye çaba gösteriyosun ölemi senin bu yorumunu bu kızdığımız yazar okusa ne diyecek biliyomusun az bile söylemişim bunlar için biz aklımızı başımıza alalım konuyu saygı ve sevgi çerçevesinde kendi içimizde çözmeye bakalım

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Içinizden biri suçu üstüne alsin,kuratarlim motorculugun sanini.

Hadi aranizdan çiksin bir delikanli.
    Onu gazeteciye verecez.
    O yazdiklarinin hepsini bu yapti yakaladik diyecegiz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Içinizden biri suçu üstüne alsin,kuratarlim motorculugun sanini.

Hadi aranizdan çiksin bir delikanli.
    Onu gazeteciye verecez.
    O yazdiklarinin hepsini bu yapti yakaladik diyecegiz.
    ben gönüllüyüm

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    hakikatten o kadar çok apaçi varki dört tekerden ziyade onlardan korkuyorum ehliyet yok plka kıvrılmıs aynalar yok kask yok 1 ay önce 3 motor ters yönden jandarmadan kaçıyor gece saat 12 civarı karşıdan gelen araç çarpsa ne olacak bunlara herkesin hayatını riske atıyorlar fakat bu şahıs yazmıs olduğu köşe yazısında çürük ile tazeyi aynı kefeye koymus buda basit düşünüşünün bi göstergesi tepkiler ise gerçekten çok güzel olmuş...
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Hayır benim anlamadığım şu arkadaşlar.Modifiye araba apaçileri kaza yaptığında bir başkasının canını tabi ki yakar,lakin kaporta dışarda olduğundan kazayı ucuz atlatabilirler...Gelgelelim motor apaçilerinin böyle bir lüksü yok.Denklem çok basit,motorda kaporta sensin,yani bizim apaçi arkadaşlar kaza yaptılarmı muhtemelen ölürler.Ha kazayı ucuz atlatabilirler o da bir ihtimal.Tabi ucuz atlatmanın tarifi de kol bacak kopması...Kısacası motor apaçiliği intihar provası gibi bir şeyAyrıca 100 motorcunun içinden en fazla 3-5 tane ya çıkar,ya çıkmaz...
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda açık ve net ifade etmeme rağmen, bir arkadaş okuduğumuzu

anlamadığımızı , bir başkası'da; bizim gibilerinin motosiklete binmememiz

gerektiğini yazmış.. '' bak sen !.. '' Olur! hay hay..

Bahse konu motosiklet düşmanı !.. yazarın; yazısını, ana hatlarıyla tekrar ele alalım..

* Buldukları her boşluğa girebilir, her boşluktan çıkabilirler.

* Trafiğin ters yönünde sürat yapabilir, refüjleri aşabilirler.

* Kaldırımda yürüyorken bir anda arkanızda bitebilir ya da karşınıza çıkabilirler.

* Sizi sıyırarak yanınızdan hızla geçerken, genzinizi eksoz dumanına boğabilir,

* motor gürültüsüyle neye uğradığınızı anlamaz hale getirebilirler.

* Onlara karşı her an tetikte olmalısınız.

* Yoksa durağa yanaşmış otobüsten inerken aniden burun buruna gelebilirsiniz.

* siz motorlu taşıtların giremeyeceği yaya merdivenlerinden çıkarken onlar aynı yerden hızla inebilir.

* Bir dükkan ya da bir apartmanın kapısından kaldırıma adımınızı attığınızda size her an çarpabilirler.

* Arkalarında 6-7 yaşındaki çocuklarını kasksız gezdiren onlardır.

* Çocukların sıkı tutanamayacağını hiç düşünmeden her aralığa hızla giren, hem kendini ve çocuğunu hem trafiği riske eden onlardır.

* Önlerine evladını, arkasına hanımını alarak şehir trafiğinde sıfır önlemle keyfe keder safari yapan onlardır.

* Kız arkadaşını terkisine atıp eksozunu son raddesine kadar bağırtarak sürat
    yapan onlardır.

* Üstelik bir çoğunun ehliyeti dahi yoktur.

Uslup hariç olmak üzere; bu yazılanlar doğru mudur? yanlış mıdır?

Bu sorulara dürüst olarak cevap veren kişi ; kendisi ile barışık ve

sabit düşüncelerden arınmış gerçek motosikletçidir..

Bizim, kendimizi nasıl değil ! başkasının/başkalarının bizi hangi gözle gördüğünü önemsemek;

daha ileriye adım atmamızı, aksi görüş ise; mehter takımı gibi, iki ileri

bir geri gitmemize olumsuz katkı sağlayacaktır..

Bence, yazar madde olarak az yazmış..

''iğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına batıralım '' ve hassas konularda

duygusal davranış biçimi sergilememekte, büyük yarar görmekteyim..
    yorum kesinlikle budur
    Sen Belasın o zaman? motosikletinize bir daha binmeyin ve herkes bir beladan daha kurtulsun! bütün motosikletlileri bela olarak gören bir adama nasul hakveriyosun hayret![COLOR="Silver"]

Siz de bir belasınız o zaman !evet böyle kullananlar var evet daha fazla denetim olmalı ama herkesi aynı keseye koyan bir adama hak veriyorsunuz. lütfen motosikletinizi satın veya artık kullanmayın ki insanlar bir beladan daha kurtulsun.
    böyle bir yorumu tanımadığın birine yapmak çok büyük bir saygısızlıktır
    uslubuna dikkat et
    gerçekleri söyleyince zorunuza gidiyorsa susun aşağılamak veya ne yapacağımızı söylemek motoru sürüp sürmeyeceğime karar vermek sizin haddiniz değil

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kardeşim sana kesinlikle katılıyorum benimde söylemek istediğim şey tam anlamıyla buydu
    her zamanki gibi son noktayı koymuşsun helal olsun benim motosiklet sürücüsü abime
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)