Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu nasıl bir nefrettir böyle???

Motovento
    REKLAM ALANI
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı emre_tnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]Mailimi yazdım :

Sayın Hüseyin Irmak

Her kaldırıma park edebilir, yayalar onlar için önemli değildir, yeterki diğer arabaların yolunu kapatmasın,yayalar veya diğer faktörler önemli değildir yeterki arabasını çekmesinler... otobanı yarış pisti olarak görürler Motosikletlileri gördüğü halde adam yerine koymazlar ve bu yüzden çok canlar kayar gider,yeterki onlar için adrenalin olsun heyecan olsun...arabayı modifiye eder müziğin sesini ve gazı kökler... her ne koşulda her ne pahasına olursa olsun...Bir diğer konu Arabadaki anne "araba benim istediğim yere otururum" der gibi 2 yaşındaki çoçuğunu kuçağına alıp ön koltuğa kurulur ve kendisi kemerini bağlar çünkü kendisinin canı daha bir kıymetli ! ama sorduğunuzda çoçuğu için canını verebilir!!!! herhangi bir ani frende veya daha kötüsü herhangi bir çarpışmada çoçuğunun camdan fırlayıp uçucağının bilinci icerisinde bunu yaparlar... Ve arabadaki sürücü (baba) dahil kimse bunu engellemez! evet Sayın Hüseyin Bey sizin de sahibi olduğunuz arabalardan ve çocuğunun hayatını hiçe sayan eşinizden bahsediyorum.....Ve siz de araba sahibi olduğunuz için siz ve eşiniz ARABA TERÖRÜNÜN baş aktörüsünüz.... Efendim? siz bu bahsettiklerimi yapmıyor musunuz ? E bizde yazınızda bahsettiklerinizi yapmıyorduk!!!
    Harika olmuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bence adama kızılacak bir şey yok, doğruları yazmış. Ben dahil, çoğumuz o bahsedilen kötü şeylerin en azından birini şimdiye kadar yapmadık mı, hala yapmıyor muyuz?
    Birde araba sürücüleri için yazılan şeyler var, arkadaşlar kötü örnek hiç bir zaman iyi bir örnek olamaz, onlar kötü diye bizde kötü olmamalıyız...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam son noktasına kadar doğruları yazmış. Yıllarca istanbulda motosiklet kullanmış biri olarak her harfine katılıyorum. Yalan diyende kendini kandırıyordur; hiç kasmayın boşuna!

-Afaroz süreci başlamıştır. Hadi saldırın-
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Gerekli maili ben de attım özür metni gelmediğinde bir motorcu olarak hakaretten tazminat davası açma hakkım olduğu için bunu belirterek uyarısını yaptım. Eğer özür metni gelmez ise herkes bireysel olarak tazminat davası açabilir hakkını savunabilir

Motosikleti
    Honda VTX 1300S
    Bu genellemeler tamamen yanlış ve tamamen bağnaz bir düşünce yapısından geliyor.. evet bu konuda bizlerin içinde de hatalı olanlar var bu konuda bişey demiyorum ama genelleme yada karalamadan başka birşey değildir bu yazı.. Madem öyle bende başlayım arablar hakkında bir yorum yazmaya:

Türkiyedeki araba, kamyon, otobüs belası:

sürat yapabilir, refüjleri aşabilirler. Kaldırımda park edilir. Sizi sıyırarak yanınızdan hızla geçerken, genzinizi eksoz dumanına boğabilir, motor gürültüsüyle neye uğradığınızı anlamaz hale getirebilirler.

Onlara karşı her an tetikte olmalısınız. Bir anda sağa sola yanaşa bilir birden yolcu almak için sinyalsiz ve kontrolsüz dönüş yapa bilir yada bir arkadaşını indirmek için birden sağa girebilir.. Bunlarda olmadımı takla atarak sizi ezer freni patlar evinize çarpar yani kısaca bir yolunu bulur sizi her gün ölümle burun buruna getirir. Bununla birlikte emisyon değerleri yüksek karbondioksit ve monoksit atıkları motorsikletlere göre çok fazla olan bu taşıtlar bu iki tekerli yola ve çevreye daha az zararlı motorsikletlere göre daha az vergi verirler.

Arkalarında 6-7 yaşındaki çocuklarını ön kjoltukta yada kucaklarında direksiyon başında gezdiren onlardır.

Tüm bu saydıklarım, her gün tüm türkiyede olmaktadır. Failleri ise bütün toplumsal kesimlerden araba, kamyon, otbüs, mübübüs sürücüleridir. Komisinden, kuryesine, memurundan, baba parası yiyenine kadar her sınıftan sürücü. Her model araçla özellikle kuş marka güvenlik önlemleri berbat olan içine birsürü adamın sıkışıp son ses açılmış garip müziklerle etrafta tekerlerini kaydıra kaydıra her gün bir kaç kurban almaktadır. Macera ya hastanede ya mezarda bitmektedir.

Fakat kimsenin umurunda da değildir. Türkiye trafik işkencesinin en denetimsiz unsurlarıdır onlar. Kaldırımlarda yayaların orasından burasından park edeninden, yolun ortasında durup mağzaya koşanından yada bakımsız araçlarının çıkardığı arızdan. Her yerdeler ve her delikten çıkıyor, deyim yerindeyse adeta haşareler gibi kaynaşıyorlar. Üstelik bir çoğunun ehliyeti dahi yoktur.

Ve bizler, her an bu büyük tehlikeyle burun buruna yaşıyoruz. Gürültüsü, eksozu da cabası. Şehir yaşamının tam anlamıyla başbelası haline gelen bu duruma ne zaman ciddi ve caydırıcı müdahalelerde bulunulacak merak ediyorum doğrusu.

Bu yazı tamamen haber8 sitesinde yazan yazının espirili bir şekilde üslubunun değiştirilmesiyle oluşturulmuştur.
    Şahsın motorsikletleri eksoz dumanı ve sesiyle suçluyor ben bunu otbüs kamyon minübüs araba özllikle şahin ve doğan olarak sunuyorum önünğüze hangisi daha çok ve tehlikeli hangisi daha fazla atık üretiyor hangisi daha fazla ses çıkarıyor.
    Ancak özgürleştirdiğin rüzgarlar kadar özgürsündür..

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Bence de adam haklı, neden hemen bu eleştiri yapılınca savunmaya geçmek kulakları kapatmak, dalga geçip hafife almak..

Arkadaşlar bende motor kullanıyorum, ve inanın bana nasıl bakıldığını gördüğüm zaman üzülüyorum. Şu anda Tem köprü bağlantısına çok yakınım ve sizce hangi sesler bütün gökyüzünü inletiyor ??

Evde hastası olan, yaşlısı olan, bebeğini uyutmuş olan? umrunda mı sizce bu adamların, Trafikteki mevzulara gelince; yapılıyor, yapıyorlar ve bazen bizde yapıyoruz... Biz evin haşarı ve şımartılmış çocuğu değiliz arkadaşlar herkes ne kadar vatandaşsa, herkes ne kadar sorumlu ise bizde o kadar sorumluyuz, motorsiklet bir zevk, pratiklik, şıklık ve tutku ama dünya sadece bizim de değil. Bu adam Annesinin karnında öğrenmedi motor düşmanlığını, ona bunu biz yaşattık. Körü körüne savunmak yerine biraz empati ile kırdığımız üzdüğümüz etafımızı nasıl neşelendiririz onu derdine düşsek ???

Selamlar, sevgiler.
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı mslck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de adam haklı, neden hemen bu eleştiri yapılınca savunmaya geçmek kulakları kapatmak, dalga geçip hafife almak..

Arkadaşlar bende motor kullanıyorum, ve inanın bana nasıl bakıldığını gördüğüm zaman üzülüyorum. Şu anda Tem köprü bağlantısına çok yakınım ve sizce hangi sesler bütün gökyüzünü inletiyor ??

Evde hastası olan, yaşlısı olan, bebeğini uyutmuş olan? umrunda mı sizce bu adamların, Trafikteki mevzulara gelince; yapılıyor, yapıyorlar ve bazen bizde yapıyoruz... Biz evin haşarı ve şımartılmış çocuğu değiliz arkadaşlar herkes ne kadar vatandaşsa, herkes ne kadar sorumlu ise bizde o kadar sorumluyuz, motorsiklet bir zevk, pratiklik, şıklık ve tutku ama dünya sadece bizim de değil. Bu adam Annesinin karnında öğrenmedi motor düşmanlığını, ona bunu biz yaşattık. Körü körüne savunmak yerine biraz empati ile kırdığımız üzdüğümüz etafımızı nasıl neşelendiririz onu derdine düşsek ???

Selamlar, sevgiler.

Ama şu da vardır ki adam her motorcuyu aynı keseye koyuyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:02 ----------

Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika olmuş

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Adam bile yazdığına pişman olup geri adım atıp alttan almış ama yazarken nefret kusmuş resmen.İşin garibi haklı bulanlar var.Haklı ama kısmen ama harfiyen doğruymuş bak sen ters şeritte sürat yapanda mı var ben hiç göremedim kendilerini.Hayatında motora binmemiş adamın övgüsüde yermeside kusur kalsın.Binse zaten bunları yazmazdı.

DarkArchAnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RT 125
    http://www.farklihaber8.com/koseyazi...niden/372.aspx

Adam mail almış ve üzerine yeniden yazmış sanırım aldığı mailler hep bayandanmış.Doğru şeyler yazmış olabilir ama bu yazıyı gerçekten bir çok kişinin okuduğu bir yerde yayınlamış olsaydı vay halimize düşmanlık 100 kat daha artardı .. burda bazı arkadaşların canları yanmış veya yanmaya yakınmış adama hak vermiş . ben günde en az 3 kere ölümle karşı karşıya kalıyorum bunu kim savunacak , istanbul trafiğinde o tarihi eser toplu taşıma araçlarından çıkan egzos dumanını ciğelerime çekmek zorunda bırakılıyorum bunu kim savunacak, yolda sadece önlerinde gördükleri ezilmiş hayvan cesedi gibi muamele görüyorum bunu kim savunacak o adam haklıysa biz haksızmıyız ... motosikletliler kaldırıma çıkıyormuş insanları ezme tehlikesi yaratıyormuş ee mecidiyeköy de işi olanlar veya yaşayanlar bilirler insanların % 50 si kaldırımda giderken % 50 si nerdeyse yolun ortasında ilerliyor karşılarında birden bizi görünce de siz insanmısınız siz tehlikelisiniz vs vs şimdi kim kimin hakkına tecavüz ediyor burda.? böyle bir yazı çok detaylandırılıp yazılmalıydı çünkü çok detaylı ve araştırılması gereken bir konu .. haberlerden duydukların ,günlük hayatta karşılaştıkların veya izlediğin videolar ile bir makale yazamazsın arkadaşım !!!!
    Eğitimde Özgürlüğe Hayır Diyenlere [B][COLOR="DarkRed"]HAYIR[/COLOR][/B]

Türk Toplumunda trafik bilgisi, hoşgörüsü, denetleme ve eğitim düzelmedikçe bu haberler daha çok yapılır...

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul’da Motosiklet Belası
    Buldukları her boşluğa girebilir, her boşluktan çıkabilirler. Trafiğin ters yönünde sürat yapabilir, refüjleri aşabilirler. Kaldırımda yürüyorken bir anda arkanızda bitebilir ya da karşınıza çıkabilirler. Sizi sıyırarak yanınızdan hızla geçerken, genzinizi eksoz dumanına boğabilir, motor gürültüsüyle neye uğradığınızı anlamaz hale getirebilirler.

Onlara karşı her an tetikte olmalısınız. Yoksa durağa yanaşmış otobüsten inerken aniden burun buruna gelebilirsiniz. Çünkü otobüs ile durak arasına girmiştir ve bekleşen ya da inen yolcuların arasına umarsız dalmıştır. Size çarpmaması sadece şans işidir. Şanssız olanlar ise ayağı, bacağı, kolu kırılmış, kafası, gözü yarılmış olarak hastaneye taşınır.

Unutmayın ki ; siz motorlu taşıtların giremeyeceği yaya merdivenlerinden çıkarken onlar aynı yerden hızla inebilir. Bir dükkan ya da bir apartmanın kapısından kaldırıma adımınızı attığınızda size her an çarpabilirler.

Arkalarında 6-7 yaşındaki çocuklarını kasksız gezdiren onlardır. Çocukların sıkı tutanamayacağını hiç düşünmeden her aralığa hızla giren, hem kendini ve çocuğunu hem trafiği riske eden onlardır. Önlerine evladını, arkasına hanımını alarak şehir trafiğinde sıfır önlemle keyfe keder safari yapan onlardır. Kız arkadaşını terkisine atıp eksozunu son raddesine kadar bağırtarak sürat yapan onlardır. Siz, bu süratın yolaçtığı tehlikeye mi yanarsınız, kulakları sağır eden iğrenç gürültüye mi, ciğerlerinize kanser üfleyen eksoz dumanına mı, bilemem!..

Tüm bu saydıklarım, her gün İstanbul’da olmaktadır. Failleri ise bütün toplumsal kesimlerden motorsiklet sürücüleridir. Komisinden, kuryesine, memurundan, baba parası yiyenine kadar her sınıftan sürücü. Her model motorsikletle her gün gerçekleştirilen bu eylem dizisi, her gün bir kaç kurban almaktadır. Macera ya hastanede ya mezarda bitmektedir.

Fakat kimsenin umurunda da değildir. İstanbul trafik işkencesinin en denetimsiz unsurlarıdır onlar. Kaldırımlarda yayaların orasından burasından hızla geçeninin de, trafik akışının ters yönünde sürat yapanının da, refüj veya merdiven ya da kaldırım atlayanının da, otobüs duraklarına gireninin de daha cezalandırıldığını görmedim. Her yerdeler ve her delikten çıkıyor, deyim yerindeyse adeta haşareler gibi kaynaşıyorlar. Üstelik bir çoğunun ehliyeti dahi yoktur.

Ve bizler, her an bu büyük tehlikeyle burun buruna yaşıyoruz. Gürültüsü, eksozu da cabası. Şehir yaşamının tam anlamıyla başbelası haline gelen bu duruma ne zaman ciddi ve caydırıcı müdahalelerde bulunulacak merak ediyorum doğrusu.

"bu adamı kesinlikle kınamam"
    bu adamı gördüğüm yerde ellerinden öperim
    ÇÜNKÜ
    BEN BU ADAMLA AYNI DÜŞÜNCEYİ PAYLAŞIYORUM
    EĞER TEPKİ VERECEKSENİZ VERMEYİN ÇOK PİS KALBİNİZİ KIRARIM
    arkadaş memlekette karım kızıma hamileyken mecburen yürümeye çıkarmak zorundayım
    gel gör ki yürümek için ayrılan kaldırımda
    aynen yazıda belirtilen hayvanlar karıma az daha çarpıyordu
    her yerde türüyen bu zibidiler delik egzostlarıyla gecenin köründe yırtınırken
    ben inşallah iki saat daha beni hastaneye çağırmazlarda uyuyabilirim diye kendi kendime dua ediyorum ama nafile uyutmuyolar
    memleketin tek ailece gidip gezeceğiniz yer olan iskele caddesinde yaya yolunda yarış yapan şerefsizler milletin çoluğunun çocuğunu canına kastetmişken bu adamı kınayanlar asıl onlara destek verenlerdir,
    ARKADAŞ ADAM SONUNA KADAR HAKLI
    HİÇ BİR DENETİME TABİ DEĞİLLER
    NEDEN BUNLAR YAKALANMIYOR NİYE BIRAKILIYORLAR
    GİDİP YAYA YOLLARINDA MİLLETİN KARISINI KIZINI EZSİN DİYE Mİ?
    Sen Belasın o zaman? motosikletinize bir daha binmeyin ve herkes bir beladan daha kurtulsun! bütün motosikletlileri bela olarak gören bir adama nasul hakveriyosun hayret!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:13 ----------

Alıntı mslck adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Selamlar, sevgiler.
    Siz de bir belasınız o zaman !evet böyle kullananlar var evet daha fazla denetim olmalı ama herkesi aynı keseye koyan bir adama hak veriyorsunuz. lütfen motosikletinizi satın veya artık kullanmayın ki insanlar bir beladan daha kurtulsun.
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferhat Bilseydi Honda Motor Sevgisini..

Aşık Olupta Severmiydi Hiç Şirin Zillisini..
    Anlatmak istediğini anlıyorum fakat yinede kafiye yapmak uğruna Türk edebiyatının; duyguları, aşkı temsil eden güzide bir figüranını iki satırda bukadar kolayca zilli yaptınya helal olsun .. Allahaşkına yapmayın bukadarmı yozlaştık!!

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Aslında söyledikleri ''ler ve onlar'' ekleri olmasa doğru.Fakat çok genellemeli yazılmış bir yazı,buna istinaden kınıyorum

Bende yeri ve zamanı geldiğinde sürekli olmasada kesinlikle ve kesinlikle ne kendimi nede başka birisini tehlikeye atmayacağım bir anda ''yaya gecidini kullanarak diğer yöndeki trafiğe geçebiliyorum-zaman zaman kaldırımada çıkıyorum kaldırımdayken motorun üstünde olmam,olsamda çok kısa bir mesafedir ve motor stop etmiştir 4-5m. bu şekilde giderim-araç sürücülerine kesinlikle yol vermem-yaya gecidinde durup kimseye yol vermem-motorumu park edeceğim zaman dikine değilde yola paralel olarak park ederim ve benden önce park edecek olan araca kesinlikle yer vermem-kornaya bassam bile beni gördüğü halde sallamayan yayayın ORASINDAN,BURASINDA kurşun gibi geçer altına kaçırtırım-beni trafikte sıkıştırana kornayla birlikte kalayı aynı anda basarım...

Neden peki??? trafikte saygı görmüyorum,etrafımda saygıyı hak edicek kimseyide görmüyorum.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    ilk yazıdaki birşey dikkatimi çekti her 3-4 satırda bir motosiklet egzoz undan dert yanmış egzoz buna neyapmışki anlamadım

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    sevgili yazarımızın söyledikleri doğrudur anlatmaya çalıştığı şeyleri zaman zaman hepimiz de görmüşüzdür, zira burada haber kanallarında çeşitli motosiklet kazalarına da şahit olmuşuzdur fakat buradaki unsur , özet olarak bir gazetede yazarsınızdır , be kardeşim insan yazarken , ama motosiklet kullansın ama kamyon kullansın ne kullanırsa kullansın , madem yazarsın tükürdüğünü yalamayacağın cinsten yazacaksın ..

biraz düşüneceksin yazarken acaba istanbul gibi memlekette günde kaç kaza oluyor ve bunların kaçı motosiklet ? tartışılır

haaaa anlattığı tarz motosiklet sürücüleri yokmu var işte kurunun yanında yaşı yakma deyimi tam buraya göre

ben yazar olsam önce şöyle durup bir düşünürüm sonra yazarım yazdığım birilerine dokunacakmı , dokunduğunu farzedelim onuda bir yazara yakışır şekilde beyan ederim,
    bu ne biçim iştir yaaaa söyledikleri doğrudur ancak her motosiklet kullanan da kakadır yani öylemi ??????

yazdığı konu yerinde bile olsa uslup yanlış, hem doğruyu yazdığına inanıyorsan tükürdüğünü yalamayacaksın bildiğin doğrunun arkasından gideceksin sanki o apaçiler onun üzerinden motosikletle geçmiş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:26 ----------

Alıntı mamt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk yazıdaki birşey dikkatimi çekti her 3-4 satırda bir motosiklet egzoz undan dert yanmış egzoz buna neyapmışki anlamadım

arabalar hidrojenle çalıştığı için motosiklet dumanı rahatsız etmiş sevgili yazar ağabeyi.....
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Profili görüntüleKime: hsyirmak@yahoo.com
    Kimden: osman baskazancı (osmanba_1959@hotmail.com)
    Gönderme tarihi: 02 Mayıs 2011 Pazartesi 00:55:55
    Kime: hsyirmak@yahoo.com

Kesinlikle bir yazara yakışmayan açıklama. Daha doğrusu karalama.
    52 yaşındayım ve 25 senemi motosiklet üzerinde geçirdim. Aynı zamanda özel otomobilden tır'a varıncaya kadar her çeşit araç kullanırım. Özellikle motosikletlerin yapmiş oldukları hatalı davranışlar İstanbul ve Türkiye trafiğinde herçeşit motorlu araç kullanan kişi olarak benide çok rahatsız etmektedir. Siz günlük yaşamınızı herkez gibi toplum içerisinde değerlendirerek geçiriyor iseniz o zaman bu yazınızı öncelikle motosikletten sayı olarak kat kat fazla olan otomobil sürücüleri için yazmalıydınız. İkinci sırada da kanunsuz kuralsız ve saygısız motosiklet kullananları yazabilirdiniz. Tabi ki bir genelleme yaparak değil.
    Bence yazıda sıradan bir kişinin yazacağı yazıdan farklı taraf kalmamış.

Objektif Olalım !..

Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet !.. Yazdıklarında kısmi haklılık payı muhakkak ki var..

Dört teker araçlarda dahi, çocuklar için oturma koltuğu zorunluluğu varken !..

artçısı ile birlikte kask takmadan yola çıkan motorcu yokmu??

Fikirleri artık fikir olmaktan çıkmış, motosiklet ve onu

kullananlardan nefrete dönüşmüş
    ..

Bu yanlıştır fakat bir görüş ve bakış açısıdır..

Doğrudur ,yanlıştır tartışılır..

Bunun önüne geçmek için; eleştirilere kulak tıkamamak ve

trafik kurallarına uymak, saygılı davranmak esas olacaktır
    ..

Yukarıda açık ve net ifade etmeme rağmen, bir arkadaş okuduğumuzu

anlamadığımızı , bir başkası'da; bizim gibilerinin motosiklete binmememiz

gerektiğini yazmış.. '' bak sen !.. '' Olur! hay hay..

Bahse konu motosiklet düşmanı !.. yazarın; yazısını, ana hatlarıyla tekrar ele alalım..

* Buldukları her boşluğa girebilir, her boşluktan çıkabilirler.

* Trafiğin ters yönünde sürat yapabilir, refüjleri aşabilirler.

* Kaldırımda yürüyorken bir anda arkanızda bitebilir ya da karşınıza çıkabilirler.

* Sizi sıyırarak yanınızdan hızla geçerken, genzinizi eksoz dumanına boğabilir,

* motor gürültüsüyle neye uğradığınızı anlamaz hale getirebilirler.

* Onlara karşı her an tetikte olmalısınız.

* Yoksa durağa yanaşmış otobüsten inerken aniden burun buruna gelebilirsiniz.

* siz motorlu taşıtların giremeyeceği yaya merdivenlerinden çıkarken onlar aynı yerden hızla inebilir.

* Bir dükkan ya da bir apartmanın kapısından kaldırıma adımınızı attığınızda size her an çarpabilirler.

* Arkalarında 6-7 yaşındaki çocuklarını kasksız gezdiren onlardır.

* Çocukların sıkı tutanamayacağını hiç düşünmeden her aralığa hızla giren, hem kendini ve çocuğunu hem trafiği riske eden onlardır.

* Önlerine evladını, arkasına hanımını alarak şehir trafiğinde sıfır önlemle keyfe keder safari yapan onlardır.

* Kız arkadaşını terkisine atıp eksozunu son raddesine kadar bağırtarak sürat
    yapan onlardır.

* Üstelik bir çoğunun ehliyeti dahi yoktur.

Uslup hariç olmak üzere; bu yazılanlar doğru mudur? yanlış mıdır?

Bu sorulara dürüst olarak cevap veren kişi ; kendisi ile barışık ve

sabit düşüncelerden arınmış gerçek motosikletçidir..

Bizim, kendimizi nasıl değil ! başkasının/başkalarının bizi hangi gözle gördüğünü önemsemek;

daha ileriye adım atmamızı, aksi görüş ise; mehter takımı gibi, iki ileri

bir geri gitmemize olumsuz katkı sağlayacaktır..

Bence, yazar madde olarak az yazmış..

''iğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına batıralım '' ve hassas konularda

duygusal davranış biçimi sergilememekte, büyük yarar görmekteyim..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Evet... Motorcuyu savunmayan o motora binmesin! Düşüncesini bu durumda dile getirmek kolaycılık ve suyun akışına göre hareket etmek olur gerçekten...

Bir kere motorculuk kavramını çok konuşmak lazım bu memlekette. Geçen gün yol kenarında oturmuş sigaramı içiyorum. Bursa botanik park yolu kenarındayım. Öyle bir anayol ki, bana sorarsanız bursanın en tehlikeli yolu. 8- 10 kişilik grup geçti önümden. 15- 16 yaşlarında çocuklar mobilyetlere binmiş akrobatlık yapıyorlar. Hem de botanik yolunda. Herif motorun üzerine yatıyor, diğeri ayağa kalkıyor. 100- 120 ile gelen arabalar duruyor bu itlere bakıyorlar mecburen. Şimdi adam vursa da geberse biri suç olur...

Ben şimdi bu itleri mi savunayım? Bunları savunmazsam motora binmeyeyim mi?

Hayır efendim hayır.

Pekçok konuda olduğu gibi, motorculuk kültürü konusunda da bir fırın ekmek yememiz lazım daha.

Türkiyede yaşıyorsan meselelere insan bazlı bakmalısın. Kardeşim adam maganda ise motora binmiş otobüs şoförü olmuş fark etmez.

O yolda motorun üzerinde ayağa kalkan itlerden biri yarın minibüs şoförü olsa sana en büyük saygısızlığı yapacak adam odur trafikte. Seni o sıkıştıracak. Belki de o maganda kafalı herif senin hayatını tehlikeye sokacak.

Bu hareketleri yapan adamlar motora binmiş, otobüse binmiş, taksi şoförü olmuş olsun farketmez.

Siz insanın temel alt yapısına bakın. Unutmayın burası Türkiye...

Motosikleti
    honda cbf 150 silver 2011

bu küçükken motordan düşmüş babasıda ona motor almamış kesin.:D:D tam mall yaaa

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Bilir bilmez, görür görmez hemen hükme varmayalım, mevzuya direk dalmayayım. Yazarın kalme aldığı konuların birçoğu doğru ve bu doğrular maalesef ki bugünkü "motosiklet kullanıcısı imajını"n içindekilerdir. Eğri oturup doğru konuşalım, körlemesine ve kuşku duymaksızın yazarın yazdıklarını eleştirmek, önyargılı davranmak aklın ve tecrübenin iptal edildiği bir durumdur. Aşikardır ki yazar sıtkı sıyrıldığı için apaçilerden böyle bir yazı yazmak zorunda kalmıştır. Kuşkunuz olmasın onlar aramızda, uzayda değil. Gereksiz ve ilkelce "cemaat mensubu müdafasına" girşmeyelim, kendimize çekici düzen verelim. Eline, kalemine sağlık yazarın! Ne demiş büyüklerimiz "anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az"!
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)