Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arkadaşlar bir konuda size danışmak istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    mınçıka_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Herkese merhaba.Yaklaşık 10 aydır scooter kullanıyorum ve artık vitesli motora geçmek istiyorum.Honda eğitim merkezine gitmeyi düşünüyorum.Ama motorun vites sistemiyle ilgili en ufak bir bilgim yok.Sadece solda debriyaj,sol ayak vitesi değiştiriyor onu biliyorum.Ama pratikte sıfırım.Sizlere sormak istediğim,

- Hondanın güvenli sürüş 1 dersine katıldığımda 1 gün içinde vites sistemini öğrenebilir miyim?Bu konuda hiçbir bilgim yok.

- Eğer eğitim sırasında motordan düşersem,tamir masrafları bana mı ait?

- Hocalar sabırlı mı acaba?Muhtemelen eğitime katılan arkadaşlar az çok vites sistemini biliyorlardır.Hocalar benimle uğraşırlar mı?

Aranızda benim gibi vites bilgisi sıfır olup eğitime katılan arkadaşlar var mı?Tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim

Sonuçta 280 TL gibi bir rakam ödeyip o gün içinde vitesli motoru öğrenebilir miyim?

Hepinize çok teşekkür ediyorum.SAYGILARIMLA...Bu arada iyi bir araba kullanıcısıyımdır.Bilmiyorum ama motorun şanzıman sistemine yararı olur mu?
    Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    ben direk vitesli motora bindim ama ilk motorum yarı otomatık tı bu motorlarla baslaman yararlı olacaktır ancak sen dırek dıyorsun ve honda surus egıtımı dıyosun bunlara cevap veremem ama son soruna cevap verebılırım ben vitesli motordan inip ilk kez araba kullandgımda hıc zorlanmadım yanı senınkıde tam tersı olabılır aynı sey farklı ıslevsel bolgelerle yapılıyor..

bu yetenek mıdır onuda bılemem ama yınede honda surus teknıklerıne gıtmen senın ıcın cok yararlı olacaktır...

binbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    birinci vites aşağı, diğerleri yukarı
    vitesi kullanmayı öğrenmek.. evet, bir günde mümkün. eh profesyonel gibi değil tabi.
    ben de bir günde öğrenmiştim. net hatırlayamıyorum, küçüktüm o zaman ama kolay kazanılır bir refleks.
    sonuçta, bir gün içerisinde vitesli motor kullanmayı öğrenmek bence mümkün.
    selamlar..
    temel taşları şu ulu sıra dağlar olan tapınaklarda en sofu müminlerin, en bilgin mollaların bilmediği ve onların hakikat, erdem ve onur üzerine verdikleri tüm vaazları aşan dualar öğrenelim.

Motosikleti
    Alıntı yigido_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben direk vitesli motora bindim ama ilk motorum yarı otomatık tı bu motorlarla baslaman yararlı olacaktır ancak sen dırek dıyorsun ve honda surus egıtımı dıyosun bunlara cevap veremem ama son soruna cevap verebılırım ben vitesli motordan inip ilk kez araba kullandgımda hıc zorlanmadım yanı senınkıde tam tersı olabılır aynı sey farklı ıslevsel bolgelerle yapılıyor..

bu yetenek mıdır onuda bılemem ama yınede honda surus teknıklerıne gıtmen senın ıcın cok yararlı olacaktır...
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.Benim de güvendiğim tek şey arabadaki şanzıman sistemini biliyor olmam.Dediğiniz gibi aynı işlevsel mantık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:05 ----------

Alıntı binbaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birinci vites aşağı, diğerleri yukarı
    vitesi kullanmayı öğrenmek.. evet, bir günde mümkün. eh profesyonel gibi değil tabi.
    ben de bir günde öğrenmiştim. net hatırlayamıyorum, küçüktüm o zaman ama kolay kazanılır bir refleks.
    sonuçta, bir gün içerisinde vitesli motor kullanmayı öğrenmek bence mümkün.
    selamlar..
    Teşekkür ederim.Vites mantığını kavradıktan sonrası sanırım zamanla gelişir
    Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    scooterla devam etmek istemezmisin?

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Sanırım biraz heyecanlı ve birazda paniksin. öncelikle sana sakin olmanı tavsiye ediyorum .çünkü motosiklet panik esnasındaki hatayı kabul etmez. 10 aydır scooter kullandıgını soylemıssın yani 0 dan motora bınmeyeceksin. onun için biraz rahatla vitesli motorlar öcü değil onu söyleyeyim g şürüş 1 eğitiminle çok çabuk öğreneceğini düşünüyorum. bunu sana bende öğretirim demek isterdim ama benım motorum ,viteslıye geçiş için uygun değil. tahmınımce ilk bindiğinde alısana kadar ilk kalkıslarda ve duruslarda stop edersin diye düşünüyorum. pratik yaptıkcada tecruben artar. eğitiminde şimdiden basarılar.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım biraz heyecanlı ve birazda paniksin. öncelikle sana sakin olmanı tavsiye ediyorum .çünkü motosiklet panik esnasındaki hatayı kabul etmez. 10 aydır scooter kullandıgını soylemıssın yani 0 dan motora bınmeyeceksin. onun için biraz rahatla vitesli motorlar öcü değil onu söyleyeyim g şürüş 1 eğitiminle çok çabuk öğreneceğini düşünüyorum. bunu sana bende öğretirim demek isterdim ama benım motorum ,viteslıye geçiş için uygun değil. tahmınımce ilk bindiğinde alısana kadar ilk kalkıslarda ve duruslarda stop edersin diye düşünüyorum. pratik yaptıkcada tecruben artar. eğitiminde şimdiden basarılar.
    Teşekkür ederim

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Ben de aynı amaçla katıldım, 1 günde öğrendim. Masraflar size ait değil, balyozla motorları parçalamadığınız sürece bütün masraflar hondaya ait. Hocalar acayip sabırlı ve iyi insanlardır. Verdiğiniz paraya değer ve öğrenirsiniz
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Motosikleti
    Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı amaçla katıldım, 1 günde öğrendim. Masraflar size ait değil, balyozla motorları parçalamadığınız sürece bütün masraflar hondaya ait. Hocalar acayip sabırlı ve iyi insanlardır. Verdiğiniz paraya değer ve öğrenirsiniz
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.Kısmetse mayıs ortasında eğitime katılacağım.

M.e.t.i.n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL Varadero 1000
    Bende eğitime gitmeni tavsiye ederim,çok faydasını göreceksin...
    Motosiklet efendi işidir

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    scooter den vitesliye geçtiğimde arkadaştan ders aldım ve 5 dk da sistemi kaptım.gerisi pratik.inan bana
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda güvenli sürüş 1 ve 2 ye katıldım. benim bilgim sıfırdı, ilk içeri girdiğimde hocalar 1000 cc lik motosikletler kullanıyolardı özenmiştim.. ben daha 150 cc lik motorları kullanamıcam diye düşünüyordum... ama eğitimin sonunda hocam sağolsun 1000 cc lik motoru kullanıcak kadar bilgim olmuştu eğitime katılmakla en mantıklı şeyi yaparsın bence... saygılar..
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

speirs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Honda nın Güvenli Sürüş 1 i 1 gün değil, 2 gün
    scooter kullanman senin için biraz avantaj nasıl dengede duracağını biliyorsundur. Ama diğer herşeyi unut. İlk başta pratik bilgi veriliyor daha sonra uygulamaya geçiliyor. Doğru gaz açmaktan, doğru frenlemeye, motosiklette nasıl ergonomik oturacağından, motosikleti yatırırsan nasıl kaldırılacağına kadar. Bir şeyi nasıl yaparsan ne gibi olacağını tek tek örnek göstererek öğretiyorlar.
    Motosikletten düşersen önemli değil araçlarda koruma demirleri var zaten masrafına karışmıyorsun, eğer sana bir şey olursada eğitim alanın arkasındaki fabrikanı revirinde müdahale edilioyor.
    Eğitimciler sıcak kanlılar, sabırlı kişiler sorun yaşayacağını zannetmiyorum.
    İstanbul a tam olarak bilmiyorum ama kadıköy e kadar servis imkanı var.
    öğle yemeği ve molalardan yararlanabiliyorsun.
    280 lira gibi bir ücret veriyorsunuz fakat o kadar çok önemli bilgiler öğreniyorsunuz ki iyi gelmişim diyip memnun ayrılıyorsunuz.

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben motosiklete xt 125 R ile başladım. Eylülden beri kullanıyorum. Daha öncesinde hiç skutur kullanmadım. İlk gün kaldırma ve dur kalk'ı öğrendim, ikinci gün 1. vitesten 2-3-4-5 çıkma ve inmeyi öğrendim. Gerisi inan pratiğe bakıyor ve tecrübe ediyorsun. Zamanım yok diyorsan git yazıl yararlı olacaktır. Ayrıca zaten motosikletler CBF 150 bildiğim kadarıyla ve her tarafı koruma demiri. Ayrıca Honda binası baştan aşağı yedek parça ile doludur büyük ihtimal.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

Motosikleti
    Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için,yaptığınız yorumlar için herpinize teker teker teşekkür ederim.İçime bir güven geldi.Sanırım dediğiniz gibi eğitimi alınca 1-2 günde işi çözerim.Gerisi pratikMayıs ortasında eğitime katılacağım,kısmetse haziran sonu temmuz başı da vitesli motorumu alırım.Tekrar tekrar teşekkür ederim

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Çoğumuz kendi başımıza eğitimsiz öğrendik. Tehlikeli yolu bu. Kaza yapıp kendini inciltmen mümkün. Honda'nın eğitimi sadece motoru kullanmayı öğretmiyor. Sana hayatın boyunca işine yarayacak refleksleri de kazandıracağından eminim. Senin için çok faydalı olacaktır.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    Alıntı mınçıka_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.Yaklaşık 10 aydır scooter kullanıyorum ve artık vitesli motora geçmek istiyorum.Honda eğitim merkezine gitmeyi düşünüyorum.Ama motorun vites sistemiyle ilgili en ufak bir bilgim yok.Sadece solda debriyaj,sol ayak vitesi değiştiriyor onu biliyorum.Ama pratikte sıfırım.Sizlere sormak istediğim,

- Hondanın güvenli sürüş 1 dersine katıldığımda 1 gün içinde vites sistemini öğrenebilir miyim?Bu konuda hiçbir bilgim yok.

- Eğer eğitim sırasında motordan düşersem,tamir masrafları bana mı ait?

- Hocalar sabırlı mı acaba?Muhtemelen eğitime katılan arkadaşlar az çok vites sistemini biliyorlardır.Hocalar benimle uğraşırlar mı?

Aranızda benim gibi vites bilgisi sıfır olup eğitime katılan arkadaşlar var mı?Tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim

Sonuçta 280 TL gibi bir rakam ödeyip o gün içinde vitesli motoru öğrenebilir miyim?

Hepinize çok teşekkür ediyorum.SAYGILARIMLA...Bu arada iyi bir araba kullanıcısıyımdır.Bilmiyorum ama motorun şanzıman sistemine yararı olur mu?
    öğrenebilirsin neden öğrenemeyesinki 280tl kaç ders için vereceksin eğer3-4 ders içinse 1.gün olmadı 2.3 de kesin kaparsın en azından motor tecrüben var

Motosikleti
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğumuz kendi başımıza eğitimsiz öğrendik. Tehlikeli yolu bu. Kaza yapıp kendini inciltmen mümkün. Honda'nın eğitimi sadece motoru kullanmayı öğretmiyor. Sana hayatın boyunca işine yarayacak refleksleri de kazandıracağından eminim. Senin için çok faydalı olacaktır.
    Cevabınız için çok teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:15 ----------

Alıntı innovacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öğrenebilirsin neden öğrenemeyesinki 280tl kaç ders için vereceksin eğer3-4 ders içinse 1.gün olmadı 2.3 de kesin kaparsın en azından motor tecrüben var
    Cevabınız için teşekkür ederimEğitim 2 gün.Kafada işi bitirdim gibi.Tabi sizlerin yorumları bana güven verdi 1.gün acemilik çekip, 2.gün işi kapacağıma artık inancım sonsuz

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Bende 2buçuk senedir scooter kullanıyorum ve hiç vitesli motora binmemiştim ama forumumuzdan reşit arkadaşımız bi buluşmada verdi motorunu, 2 dakikada öğrendim yani nasıl vites değiştirilir filan onu öğrendim, yoksa tam hakimiyet olmadı tabi. sol el alışmış arka frene, yavaşlamak için debriyaja bastım filan, yavaş dönüşlerdede sorun oldu tabi debriyaj kullanmak gerektiği için ama 1-2 saatlik pratikle kullanabilir vaziyete gelinir.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @RunemagicK

Viteslide dururken debriyaj sıkılır zaten. Ters yaptığın bişey yok
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)