Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Scooter'ın avantajları-dezavantajları

Motovento
    REKLAM ALANI
    PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    - yan sehpada durup ta çalışıyorken arkadaşınız gaz bu mu diye çevirirse hoop motor yerde
    CBR 600F Honda,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    debbah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorinn herkes mondi ile şiştiğini zannediyor.

şehiriçinde sıkışık trafikte bir racele yanyana geliyorsunuz çok komik oluyo adamcağız yere mi bassın vitese mi frene mi...

birolbirinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey 125 - kanuni tiger
    vet vurduramama olayında çok haklısın o yüzden bende bu olayda bir anormallik gördüm yağ ayarında problem olabilir yoksa yamaha bws ler güzel motor bende kısa bir süre izmirde kiralayıp kullandım kullanımı güzeldi. bir problem oluşturmadı. scooter tam bir tembel işi motor araziye gitme konusunda ben her türlü araziye gidiyorum diğer arkadaşlar keçi yolundn gidiyor bende gidiyorum dağa bayıra çıkıyorlar beden çıkıyorum ama en büyük problemi çamur ve buz lastiklerden dolayı bu gibi yollarda imkansız gitmiyor onun dışında pek problem yok biraz dikkatli ve yavaş kullanırsan gidiyor ama diğer arkadaşlar kadar hızlı olmuyor. biraz daha dikkatli ve yavaş kullanmama gerekiyor yazın tozlu zeminlerde kayabiliyor. ama arazisi o kadar kötü değil. yakıt tüketimi makul en azından benim için. kısaca motor kullanmak zevk meselesi ben scooter seviyorum nedenini bende pek bilmiyorum çok motor değiştirdim genelde değiştirme sebebimde ekonomi oldu ama şu anda çok büyük bir ekonomik problemim yok ama hayalimdeki motor yamaha xmax yada tmax yani scooter tamamen zevk meselesi viteslilerin vitesleri ile uğraşmayı oldum olası sevmedim. ben o yüzden scooter diyorum.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Sen + Articin + 2 tane agzina kadar dolu market torbasi ve kopegini tasiyabilecegin tek motor sanirim scooter dir. Ben utu masasi + acili kapanir piknik masasi ve bunun gibi bir alay ivir zivir tasidim banamisin demedi. Ama yakit tuketimi berbat ve guvensiz bir yol tutusu .
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Sepetli motor alsaydın?? Ütü masasıyla scooter'a binmek zor olur bence

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Sen + Articin + 2 tane agzina kadar dolu market torbasi ve kopegini tasiyabilecegin tek motor sanirim scooter dir. Ben utu masasi + acili kapanir piknik masasi ve bunun gibi bir alay ivir zivir tasidim banamisin demedi. Ama yakit tuketimi berbat ve guvensiz bir yol tutusu .
    Süperrsinn!!
    gaza gelme;kaza gelmesin

motomonster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    sucooter avantaji yok i racce in avantaji cok

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    kanser riskini azaltır:kask varken sigara içemiyorsun
    elektrik tasarufu sağlar:saçlarını kurutmana gerek yok ıslaken 1 2 tur at kasksız
    yer tasarufu sağlar:ıslak kıyafetlerini evde tele asmak zorunda değilsin işe giderken motoruna bağla işde kupkuru
    ...........................................

ozerozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en iyisi cup alacaksın yarı otomatik, çok az yakıyor, lastikler büyük düşme tehlikesi az, fiyatı ucuz,

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı ozerozturk adlı üyeden alıntı
    en iyisi cup alacaksın yarı otomatik, çok az yakıyor, lastikler büyük düşme tehlikesi az, fiyatı ucuz,
    helal be adam işini biliyor yaşasın cup kardeşliği

scooterda virajlarda yatamıyorsunuz. bir de rampaya çıkmadan durdunuz diyelim. yanyana scooter ve vitesli motor durur vaziyetteyken kalktınız. yukarıya çıkarken 110cc cup 150cc scooterdan daha hızlı varacaktır. arkadaşlarla denedik sallamıyom
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

esed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS151
    scooterda virajlarda yatamıyorsunuz. bir de rampaya çıkmadan durdunuz diyelim. yanyana scooter ve vitesli motor durur vaziyetteyken kalktınız. yukarıya çıkarken 110cc cup 150cc scooterdan daha hızlı varacaktır. arkadaşlarla denedik sallamıyom [/QUOTE]

Kardeş güzel söylüyosunda, rampa çıkarken niye durup ta tekrar çıkalım kii? Sen birde o denemeyi durmadan yap bakalım ne olcek

saygılar...

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    yakıt tüketimi fazla diyen arkadaşlar ..siz burgman 650 ye falanmı biniyosunuz anlamış değilim scooterın neresi fazla yakar..

benim eşşek gibi x9-250 arka çanta 2 kişi sürekli şehir içinde geziyorum..3,5 litreyi geçmiyo daha ne olcak anlamadım sizin motorlar 10 litre falanmı yakıyo..

hangi makina bundan az yakar ki bi fikir edinsek..söleseniz..

125 lik cg ler ybr ler bile 3 litreden az yakmıyodur..

hoşki siz benzin yakan makina görmemişsiniz benim 800 lük canavar 1 depo ile 160 km gider...
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    bence yakıt tüketimi gayet uygun...ayrıca ağzına kadar dolu 3 tane migros poşeti bagaja sığdıki beni dumur etti valla sarsıntı olayı var,benim scooter 155 kilo olduğu için yatışları çok dengeli,tekerlerin küçük olması çukurlarda sorun yaratıyor elbette..dikkat etmek gerekiyor..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler