Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motor Alıcam? Kymco XCITING 250 i & Yamaha X-City 250

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar,

kawasaki ninja'dan vites yüzünden bana zorluk çıkarıcağını düşündüğüm için vazgeçmiş bulunmaktayım, daha pratik performans olarakta beni üzmeyecek görünüşü güzel bir scooter almak istiyorum sizlerin yardımıyla..

X-City 250
    Fiyatı : 9210 TL

Kymco Xciting 250i
    Fiyatı : 8.312 TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ooo viraGOO
    yamaha ilk tercihin olsun derim ! konfor güzel şey :D
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    vz 800 marauder oldu :)
    yamaha x-max'i de bi incele bence sürüşü mercedes kadar konforlu,özellikle yakından görmenide tavsiye ederim.
    zavallı şeytan..bana ne verebilirsinki?-faust

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aprilla da eklesen iyi olur bence scarabeo 200 cc fakat hem ekonomik az yaktığı söyleniyor forumda onun topiğini de takip ediyorum hakkında yazılanların yabana atılacak yanı yok bence hemde kibar bi motor a benziyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı Alkolica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha x-max'i de bi incele bence sürüşü mercedes kadar konforlu,özellikle yakından görmenide tavsiye ederim.
    Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.Onada baktım fakat fiyatı biraz tuzlu ve görüntüsü kötü gibi geldi bana..

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aprilla da eklesen iyi olur bence scarabeo 200 cc fakat hem ekonomik az yaktığı söyleniyor forumda onun topiğini de takip ediyorum hakkında yazılanların yabana atılacak yanı yok bence hemde kibar bi motor a benziyor

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.Fakat almışken büyük birşey olsun istiyorum küçük gibi geldi bana

sym gts 250 ye bakmayı unutma
    arka firene basınca kombine firen sitemi ile ön firenide bir miktar sıkarak en güvenli duruşu sağlar. seramik silindiri ile 23 hp lik bir güce sahiptir. dayanıklı ve sorunsuzdur.

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym gts 250 ye bakmayı unutma
    arka firene basınca kombine firen sitemi ile ön firenide bir miktar sıkarak en güvenli duruşu sağlar. seramik silindiri ile 23 hp lik bir güce sahiptir. dayanıklı ve sorunsuzdur.
    Yorumun için teşekkürler gerçekten bunuda seçeneklerime eklemeliyim görüntüsü itibari ile oturaklı bi scooter

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Scooteri yıllarca kullanmış biri olarak asla motor alacak birine tavsiye etmem. Hangisi olursa olsun, scooterler kısa mesafe şehir içi, asfalt üzeri kullanımına uygun motorlardır. En güvenli scooter bile vitesli motora göre çok tehlikelidir. En azından bunu kendi tecrübemle ifade ediyorum.

Vitesli motorda korkacak birşey yok arkadaşım. Bir haftada alışırsın. Kullanımı scooterden kat kat güvenli ve keyiflidir. Ayrıca söylediğin motorlar çok para. Araba kadar benzin yakıyor bunlar. Bir arkadaşım sym 200 aldı yeni. Satarken enjeksiyonlu az yakar filan derler ya hikayedir. Km de 200 ün üzerinde yakıt sarfiyatını yeni ölçtük ve arkadaş şok oldu.

Benim scootere göre haftalık benzinden karım 10 lira. Bir de senin düşündüğün motorlarla bunu hesaplaman lazım. İyice düşünmek gerekir. Çünkü söz konusu motorları aldın mı elinde kalır kolay kolay da satamazsın.

Scooter kuryelik ve kısa mesafe için idealdir. Ama şahsen kullanacaksan vitesli al derim. Benim fikrim bu...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Bilen bilmeyen sallamış kafadan yine.Scooterların çok yaktığını nerden çıkardınız?Benim xciting250i 100 km'de 3.2 litre benzin yakıyo.Ayrıca kombine fren sistemi xciting'de var.Mükemmel bir frenleme sistemi.Arka tekerlek kolay kolay kitleme yapmıyo.Scooterlar güvenli değil gibisinden şeyler yazılmış ama bence xciting son derece güvenli bir motor.Virajlara yatışı , dengesi , kalın tekerlekleri ile son derece güvenli bir motor.Otomatik vites olması , geniş ve rahat selesi , yola oturan dengeli bir motor olması nedeniyle xciting tam bir konfor makinası.Şu an Türkiye de en çok satan 250cc maxiscooter.Kesinlikle sorun çıkarmaz , yolda bırakmaz.Ben 1 senedir kullanıyorum.Resmen canına okuyorum motorun.Tüm gün dinlendirmeden yol yapıyorum.Daha tık demedi.Kymco japonlardan bile sağlam motor yapıyo.Xcity pek tutulmadı nedense.Hiç kullananı görmüyoruz.Xmax fanatikleri oldukça fazla ama o fanatiklikte geçmişte kaldı.Şimdiki yüksek fiyat politikası nedeniyle hiç satamıyo.Hem eski kasalarında kronik problemler var.Xciting'i kesinlikle tavsiye ederim.Pişman olmazsın.

İkinizede yorumları için teşekkür ederim.Şu an kafamda,

Kymco Xciting 250i
    Yamaha X-max 250
    Sym GTS 250 i EVO

var bakalım fiyat olarak uygun olanı alabilirim herhalde fakat yakıt tüketim bilgilerine ulaşamadım bunların nereden ulaşabilirim?

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilen bilmeyen sallamış kafadan yine.Scooterların çok yaktığını nerden çıkardınız?Benim xciting250i 100 km'de 3.2 litre benzin yakıyo.Ayrıca kombine fren sistemi xciting'de var.Mükemmel bir frenleme sistemi.Arka tekerlek kolay kolay kitleme yapmıyo.Scooterlar güvenli değil gibisinden şeyler yazılmış ama bence xciting son derece güvenli bir motor.Virajlara yatışı , dengesi , kalın tekerlekleri ile son derece güvenli bir motor.Otomatik vites olması , geniş ve rahat selesi , yola oturan dengeli bir motor olması nedeniyle xciting tam bir konfor makinası.Şu an Türkiye de en çok satan 250cc maxiscooter.Kesinlikle sorun çıkarmaz , yolda bırakmaz.Ben 1 senedir kullanıyorum.Resmen canına okuyorum motorun.Tüm gün dinlendirmeden yol yapıyorum.Daha tık demedi.Kymco japonlardan bile sağlam motor yapıyo.Xcity pek tutulmadı nedense.Hiç kullananı görmüyoruz.Xmax fanatikleri oldukça fazla ama o fanatiklikte geçmişte kaldı.Şimdiki yüksek fiyat politikası nedeniyle hiç satamıyo.Hem eski kasalarında kronik problemler var.Xciting'i kesinlikle tavsiye ederim.Pişman olmazsın.
    Ya hesap yapmayı bilmiyor veya yalan söylüyorsun! O motor senin dediğinin en az iki katı yakıyor. Bunları övmekte menfaatiniz nedir anlamıyorum. Böyle deyipte elinde kalan maxi yi kakalamaya çalışanları da gördükte ondan soruyorum. Vay be! 250 lik scooter innovadan az yakıyor demek ki

Motosikleti
    Xmax250
    mustafa az yakmıyor arkadaşım scooter
    ama 250cc başka bir motora bak ybr twinster ne fark var
    bir defa ışıklarda gs500 denk geldi konuşduk 140 yakıyormuş
    insanımıza rahatsızlık veriyorz nedense scooterla
    vitesliyede bindik scooterada hepsinin artı eksileri var
    kişinin kendisini kalmış ben scooter almasını isterim
    xmax diğerlerine göre performanslı ama benzini 100kmde 4lt yakıyor
    enjeksiyonlu xmaxlar biraz daha az yakıyor ama içlerinede en çok yakan yamaha
    bloodie xciting geniş başını agrıtmaz araba aralarından pek fazla geçmez
    sym kullanmadım kimilerne göre sym xcitingde daha kaliteli deniyor cüsseler hemen hemen aynı
    xcity daha dar araç aralarında fark anlarsın tekerlekleri büyük virajlarda azda olsa + kılar
    performansı çok iyi xciting ve sym göre çok az farkla benzin yakıyor
    ben az çok yazdım sen beklentilerine göre belirleyeceksin artık

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı Bloodie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinizede yorumları için teşekkür ederim.Şu an kafamda,

Kymco Xciting 250i
    Yamaha X-max 250
    Sym GTS 250 i EVO

var bakalım fiyat olarak uygun olanı alabilirim herhalde fakat yakıt tüketim bilgilerine ulaşamadım bunların nereden ulaşabilirim?
    Hepsinin yakıt tüketimi ortalama 100 km'de 3.5 litreyi geçmez.250cc tek silindir motorun yakacağı bellidir.Zorlasan 4 litre yaktıramazsın.

Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya hesap yapmayı bilmiyor veya yalan söylüyorsun! O motor senin dediğinin en az iki katı yakıyor. Bunları övmekte menfaatiniz nedir anlamıyorum. Böyle deyipte elinde kalan maxi yi kakalamaya çalışanları da gördükte ondan soruyorum. Vay be! 250 lik scooter innovadan az yakıyor demek ki
    Türkiye'ye ilk gelen xcitingler karbüratörlüydü ama şimdikiler enjeksiyonlu.O yüzden az yakıyolar.Sen kulaktan dolma bilgilerle kafadan sallayıp insanları yanıltıyosun.Mademki çok biliyosun ispatlarsam innovanın anahtarını verecek misin?Eğer sen haklı çıkarsan ben de sana xcitingin anahtarını veririm.1 senedir kullandığım 11 bin km yaptığım motoru benden iyi mi tanıyacaksın.Saçma saçma konuşma.Yiyosa gel iddiaya girelim.

Alıntı xburakx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym kullanmadım kimilerne göre sym xcitingde daha kaliteli deniyor cüsseler hemen hemen aynı
    xcity daha dar araç aralarında fark anlarsın tekerlekleri büyük virajlarda azda olsa + kılar
    Artık bütün maxiscooterlar enjeksiyonlu.AB yasaları çerçevesinde karbüratörlü motor üretilmiyo.Eskiden di o çok yakan scooterlar.

sym gts 250 yakıt. her türlü şartlar altında 1 lt ile 23 km dir.

Alıntı xburakx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler verdiğin bilgiler için dostum

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym gts 250 yakıt. her türlü şartlar altında 1 lt ile 23 km dir.
    Teşekkürler

Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsinin yakıt tüketimi ortalama 100 km'de 3.5 litreyi geçmez.250cc tek silindir motorun yakacağı bellidir.Zorlasan 4 litre yaktıramazsın.

Türkiye'ye ilk gelen xcitingler karbüratörlüydü ama şimdikiler enjeksiyonlu.O yüzden az yakıyolar.Sen kulaktan dolma bilgilerle kafadan sallayıp insanları yanıltıyosun.Mademki çok biliyosun ispatlarsam innovanın anahtarını verecek misin?Eğer sen haklı çıkarsan ben de sana xcitingin anahtarını veririm.1 senedir kullandığım 11 bin km yaptığım motoru benden iyi mi tanıyacaksın.Saçma saçma konuşma.Yiyosa gel iddiaya girelim.

Artık bütün maxiscooterlar enjeksiyonlu.AB yasaları çerçevesinde karbüratörlü motor üretilmiyo.Eskiden di o çok yakan scooterlar.
    Sanırım kymco alacağım veya xmax

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Amonra; İnsanları kandırmaya çalışmanın yerini arıyorsan adliye arkasına git!!!

Burası yeri değil!

Senin söylediklerinin tümü palavra! Burada yanıltıcı olma. Doğruları konuş. Tamam elinde maxxi scooter patlaması yaşamışsın ama geri dönüşü yok. O motoru alan satamaz. Bağrına basacaksın. Biz burada boşuna bas bas bağırmıyoruz scooter almayın diye!

Lütfen komik olma burada.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Bahsettiğiniz scooter ları mümkünse gidin görün , oturun üzerine içinize hangisi sindiyse onu alın..Sonuçta hepsi işinizi görür pişman etmez sizi...

250 cc'lik maxi scooterin fazla sert kullanmadan şehir içi kullanımı taş çatlasıın 100 km'de 4 litredir.Daha fazla yakan,yakmayı başarabilen 100 km'de 5 litreden fazla yakan (enjeksiyonlu modeller için söylüyorum) Tavsiyem motorlarını atabilirler veya satabilirler.Herkez yüzde 95 şehirde yaşıyor ve bu sözü geçen scooterlar Şehir içinde 125 cc lik kardeşlerine nazaran daha heybetli ve kısa şehirdışı mesafelerinde oldukça tatmin edicidir.Sayın Bloodie kullanım amacını yazmadığın için yapılan yorumlarrın birçoğu boşuna olduğunun kanaatindeyim.. Bu 250'likleri test edemesen bile sahip olanları bul ve sor.Handikapları vs nelerdir?? Ha dersen ki ben vitesli istiyorum,çat çat vites atarım orası ayrı; Artı karabalarda bile Dsg şanzıman,trüptronik gibi şanzımanalrın satışı tavan yapmışlen vitesli ve otomatik vites dövüşü yapmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum.Sonuç olarak tek tek yakından incele satıcılarına sor...

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooteri yıllarca kullanmış biri olarak asla motor alacak birine tavsiye etmem. Hangisi olursa olsun, scooterler kısa mesafe şehir içi, asfalt üzeri kullanımına uygun motorlardır. En güvenli scooter bile vitesli motora göre çok tehlikelidir. En azından bunu kendi tecrübemle ifade ediyorum.

Vitesli motorda korkacak birşey yok arkadaşım. Bir haftada alışırsın. Kullanımı scooterden kat kat güvenli ve keyiflidir. Ayrıca söylediğin motorlar çok para. Araba kadar benzin yakıyor bunlar. Bir arkadaşım sym 200 aldı yeni. Satarken enjeksiyonlu az yakar filan derler ya hikayedir. Km de 200 ün üzerinde yakıt sarfiyatını yeni ölçtük ve arkadaş şok oldu.

Benim scootere göre haftalık benzinden karım 10 lira. Bir de senin düşündüğün motorlarla bunu hesaplaman lazım. İyice düşünmek gerekir. Çünkü söz konusu motorları aldın mı elinde kalır kolay kolay da satamazsın.

Scooter kuryelik ve kısa mesafe için idealdir. Ama şahsen kullanacaksan vitesli al derim. Benim fikrim bu...

hayatımda duyduğum en cahilce yorum, başkada birşey demiyorum

Motosikleti
    hyosung gv250
    scooter dan pek anlamam genelde vitesli kullandım ama internette denk geldim amcama bakıyoduk suzuki burgman 200 var fiyatı biraz daha pahallı heralde ama görüntüsü ii malzeme kalitesi oldukça yüksek su soğutmalı enjeksiyonlu tek silindirli 18,5 hp motor gücü değerlendirmeye almanızı tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)