Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İnternetten yurtdışı alışverişe sınırlama

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Turkiyede inatla ogrenemedikleri bir yasal vergilendirme sistemi var. Ya bir sey onunu kesiyorlar , yada bir seye agir vergiler koyup yuzune bakarak piskin piskin fahis vergi aliyorlar. Sonrada neden kacakcilik var diye elleri havada kendi kendilerine soruyorlar

Windowsun ilk ciktigi 5 sene icinde heleki XP ciktiginda kimse orjinal alamiyordu. Bilgisayar firmalarida isyan etti. Dediler Windowsa sen dusur bunun fiyati makul bir fiyata bak o zaman ben makinain icinde verecegim musterime sende kacak yazilimdan kurtulacaksin. Oylede oldu gercekten.

Insanlari tuketime serbest birakip minimal vergi koyar isen , agir vergiden daha fazla vergi toplarsin. Kimse agir vergi korkusu olmadan harcama yapar. Devede kulak der kucuk vergilere ve farkinda olmadan devlet hazinesini doldurur bu 70 milyon.

Biz ise halen 150 euro mu aldin , kac tane getirdin onun pesindeyiz. Otomobil parcasinda voleyi vurmak icin konteyner bazinda mal sokman lazim yurtda kacak olarak. Konteyner olarak PTT de mal tasimadigina gore her gelen maldan %18 KDV alsan yine karlisin.

Maliyedekiler matemetigi nerden ogrendiler hep merak ediyorum
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eş dostuda paypal üyesi yapacağız, anlaşıldı
    PayPal kısıtladı diyorum TR'den para çıkışını.

https://cms.paypal.com/tr/cgi-bin/ma...-89669-8030-50
    www.motorumla.net

ithalat arttı.zorlarına gitti
    parayı ulke ıcınde tutmaya calısıyorlar yıne sapkın bır dusunce .yurtdısında ; amerıkayı ornek vererek bazı fırmalar var kargonuzu oraya yonlendırıyorsunuz onlarda sıze gonderıyor .bırkac farklı kişiden ürün satın alıp oraya gonderıp sıze tak paket halınde gonderme ımkanları var.daha evel denendı sorunsuz bır sekılde teslım aldık

aıle fertlerının adını verın . 10 kişilik bir aileysen allahh
    her birini paypal'a üye yapın
    samimi bir komşunuz varsa onun adresini verin
    kılıfmı yok?kötü örnek olmuyorumdur umarım

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

SADECE GERÇEK KİŞİLER
    Buna göre, kargo ve posta yoluyla yurtdışından getirilen eşyalarda vergi muafiyeti hükümlerinden artık sadece gerçek kişilerin yararlanacağını anlatan Yazıcı, böylece, 150 Euro muafiyetinin ticari amaçla kullanılmasının önlenmesine yönelik bir tedbir aldıklarını kaydetti. Bakan Yazıcı, söz konusu muafiyetten, sürekli aynı kişinin yararlandığının tespit edilmesi halinde, muafiyetin kullanımına da sınırlama getirildiğini bildirdi.

....muafiyet hakkının kullanımına, 2 ayda en fazla 1, yılda en fazla 5 şeklinde bir sınırlama getirilmiştir.
    Bakan şikayetlerin geldiğini söylemiş...Şikayet edenler 1 liralık malı 10 liraya vatandaşa sokuşturan kalantor toriklerdir...Ne de olsa bunlar birbirlerinden besleniyorlar...
    Ayrıca yukarıda vurguladığım yer ne demek?Sürekli aynı kişinin yararlandığının tespit edilememeside söz konusu demekki...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Refurbished fotoğraf makinesi ve video kameraların büyük bir ticareti dönüyordu. Öyle adamlar varki günde 1000 tane satıyordu bunları. (GG üzerinden)

Hem haksız rekabet hem de vergisiz kazanç sağlıyorlardı. Onlar için çok iyi olmuş.
    Yalnız Strawberry'den sipariş edeceğim parfüme de vergi isterlerse hiç hoş olmaz.
    www.motorumla.net

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Türkiyeyi , bu cennet vatanı bian önce terketmeye bi sebep daha

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:20 ----------

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkiyede inatla ogrenemedikleri bir yasal vergilendirme sistemi var. Ya bir sey onunu kesiyorlar , yada bir seye agir vergiler koyup yuzune bakarak piskin piskin fahis vergi aliyorlar. Sonrada neden kacakcilik var diye elleri havada kendi kendilerine soruyorlar

Windowsun ilk ciktigi 5 sene icinde heleki XP ciktiginda kimse orjinal alamiyordu. Bilgisayar firmalarida isyan etti. Dediler Windowsa sen dusur bunun fiyati makul bir fiyata bak o zaman ben makinain icinde verecegim musterime sende kacak yazilimdan kurtulacaksin. Oylede oldu gercekten.

Insanlari tuketime serbest birakip minimal vergi koyar isen , agir vergiden daha fazla vergi toplarsin. Kimse agir vergi korkusu olmadan harcama yapar. Devede kulak der kucuk vergilere ve farkinda olmadan devlet hazinesini doldurur bu 70 milyon.

Biz ise halen 150 euro mu aldin , kac tane getirdin onun pesindeyiz. Otomobil parcasinda voleyi vurmak icin konteyner bazinda mal sokman lazim yurtda kacak olarak. Konteyner olarak PTT de mal tasimadigina gore her gelen maldan %18 KDV alsan yine karlisin.

Maliyedekiler matemetigi nerden ogrendiler hep merak ediyorum
    çok güzel keşke yetkililerde bunları görebilse hem biz hem hazine daha rahat etse

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Bu işler devletin yurt dışından yapılan alışverişe vergi koymaya hazırlandığının habercisi, diyecek birşey bulamıyorum bu zihniyete, herşeyden vergi al vatandaşı küstür, kendine mahkum et sonra azar azar ver sana biat etsinler, bu sistem yıkıldı, bunlar dikta rejimlerinde olur, onların halide ortada, Yakında yurt dışı alışverişe kdv,ötv, vs. vergi gelecek, ülkemin insanı içerde kazıklansın diye
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

Nereden sorayım bilemedim, bu konu daha güncel olduğu için buradan soruyorum.

Spor pabuç alayım dedim, gittim mağazalara baktım. Fiyatlar uçmuş, beğendiğim modele 350 lira falan diyorlar.Söylene söylene eve geldim.İnternet üzerinden şöyle bir site buldum:
    http://www.nikeairmaxturkey.com

Bu site belliki türkçeye çevrilmiş yabancı bir site.Anladığım kadarıyla da merkezi hong kong, çin yani. Pek güvenemedim.Fakat fiyatlar bizim buradaki mağaza fiyatları ile karşılaştırınca daha uygun.

Bu siteden hiç alışveriş yapan var mı? Para buhar olup uçmasın, yada yolda ptt de falan kaybolur mu acaba pabuçlar? Gümrükte birisi ayağına giyip gitse nasıl bulacaz?

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016

Yurt dışından alışverişe ayda 5 ürün sınırı
    Resmi Gazete’de yayınlanan (126’ncı madde) ve 14 Temmuz’da yürürlüğe girecek olan karar kapsamında, aylık ürün sipariş etme limiti 5 olarak belirlendi. Daha önce de bedeli 22 euroyu (150 TL) aşmayan ürünlere tanınan vergi muafiyeti kaldırılmıştı. Vatandaşlar yurt dışından getirilen her ürün için vergi ödüyor.

Geçtiğimiz ay yurt dışından alınan 22 euronun altındaki ürünlere vergi muafiyetinin kaldırılmasının ardından hükümetten ithalatı kısıtlamaya dönük bir hamle daha geldi. Yani yurt dışından bir ay içerisinde en fazla beş ürün satın almaya izin veriliyor.

Şirketler ise 5 adet numune siparişi verebilecek. Bu karar hızlı kargo firmaların yaptıkları kişisel eşya, önemli değeri olmayan eşya, numunelik eşya ile kitap ve basılı yayın gibi işlemleri kapsıyor. Sosyal medya üzerindeki genel görüş ve konuya hakim kişiler tarafından yapılan yorumlar söz konusu sınırlamanın ticari akışı olumsuz etkileyeceği yönünde.

VERGİ MUAFİYETİ KALDIRILMIŞTI
    Daha önce Amazon, Alibaba gibi uluslararası elektronik ticaret şirketlerinden sipariş edilerek kargoyla gönderilen ve bedeli 22 euroyu (150 TL) aşmayan ürünlere tanınan vergi muafiyeti kaldırılmıştı. Bundan böyle e-ticaret şirketleri aracılığı ile yurt dışından 1 euroya da ürün getirilse vergi ödenecek. Posta ve kargo yoluyla gelen tüm gönderilere, bedeli ne olursa olsun yüzde 18-20 oranında gümrük vergisi uygulanacaktı.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCINA ZAM
    AKP’li yetkili geçtiğimiz günlerde yeni paket kapsamında yurt dışına çıkış harcını artıracaklarını söylemişti. AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş varlık barışının 6 ay uzatılmasını teklif edeceklerini söylemişti. Teklifler arasında 15 TL olan yurt dışı çıkış harcının 50 TL’ye yükseltilmesi de yer alıyor. Teklifin kabul edilmesi durumunda harçlar yüzde 233 zamlanmış olacak. Döviz kurlarının yüksek olması nedeniyle zaten hayal olan yurt dışı gezilerine harçların artması da bir darbe vuracak. Vatandaş Türkiye’den dışarı çıkamayacak!

Haberin kaynağı: Ay'da BEŞ Mars'ta ON BEŞ
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    vatandaşını bu kadar seven iyiliğini düşünen başka bir hükumet şimdiye kadar gelmemişti.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bu arada belirtmekte fayda var,
    alış veriş yapanlar sosyal medyada ürünlerin gelmediklerini ya da çok geç geldiklerini belirtiyorlar.
    her kalem için gümrüğe sunma ücreti aka damat vergisi alınıyormuş, her halttan verdiğimiz vergilerin ne işe yaradığı ise henüz anlaşılamadı, evvelden yol, su, elektrik olarak dönüyordu.
    şimdi yolları ve köprüleri özel sektöre yaptırıp ileri tarihli borçlanılıyor,
    elektrik de aynı şekilde özel sektöre devredildi (bu ayın elektrik faturası 0 tl, zam geldi ya önümüzdeki ay zamdan önceki kullanımı zamlı tarifeden yapmak için kendisini zeki zannedenlerce düşünülmüş mükemmel bir çözüm)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)