Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

yıllardır araba yağı kullandım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    motolux
    5w30 petrol ofisi yağ var elimde, arabadan kalma 80cc scooter için kullansam olur mu acaba.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    olur tabıkı neden olmasın

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Arkadaşlar bazı konularda boşuna tartışıyorsunuz Motor yağları biraz karışık tabiki sentetik yarı sentetik mineral filan üretici hangi yağı kullanmamızı öneriyorsa onu kullanmalıyız araba yağları ve motor yağları farklı ama yakıtları aynı,fark olmasaydı yakıt gibi olurdu motosiklet motorları araba motorlarına göre daha hassastır yağlarıda ona göre üretilir ilk başta sıkıntı olmasada uzun vadede sorun çıkartır birsürü kol çıkarn motor oluyor istisnalar hariç

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bu konudan anlaşıldığı üzere 2. el motor alınmaz.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    Bende ilk motoruma bı ara denemiştim sentetik 10 40 motor yağı

Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı burak5353 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ilk motoruma bı ara denemiştim sentetik 10 40 motor yağı
    Motor yağı ise sentetik yağdan sıkıntı olmaz sentetik motosiklet yağları daha pahalı ne kadar doğru bilemem ama genelde düşük cc lere mineral yüksek cc lere sentetik yağ koyuyorlar forumda varmı bilemiyorum ama birisi çıksa da bizi aydınlatsa

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Dusuk ya da yuksek cc, iki motoruma da son 10 yıldır, tam sentetik yag koyuyorum. Yagi kendim degistirdigim icin bazen elime bulastiginda aradaki fark cok belli oluyor. Sentetik yagin yapiskanligi, minerale gore cok daha yuksek. Elimden temizlemek icin cok ugrasiyorum bir sure cikmiyor.
    Pek bilimsel bir aciklama olmadi ama, ben olsam bu devirde mineral yag kullanmazdim, zincir temizligi haric.
    yawuz58 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dusuk ya da yuksek cc, iki motoruma da son 10 yıldır, tam sentetik yag koyuyorum. Yagi kendim degistirdigim icin bazen elime bulastiginda aradaki fark cok belli oluyor. Sentetik yagin yapiskanligi, minerale gore cok daha yuksek. Elimden temizlemek icin cok ugrasiyorum bir sure cikmiyor.
    Pek bilimsel bir aciklama olmadi ama, ben olsam bu devirde mineral yag kullanmazdim, zincir temizligi haric.
    Bende sentetik koymak istiyorum ama hava sogutmalı motor benimki sentetik yağ sıcaktan daha mı çok tahriş olur onu bilemiyorum pahalısı her zaman daha iyidir derler birdahaki sefere deneyeceğim sentetik iyi gelirse devam

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Benim de 250cc'lik motorum hava sogutmali, sentetik yag kullaniyorum, sorun yok.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Arkadaşların örneklerine katılmıyorum. Miletçe sık motosiklet değiştiren toplumuz çevrenizde aldığı motosiklet ile 50-100bin km yapan kaç kişi var. Yağın farkını uzun süreli kullanımda görebiliriz ancak. Paket için aynı anda alınan 0km yamaha YBR (tabi 3 lira felan ozamnlar birinde castrol diğerinde motul kullanıldı. Castrol kullanılan motor 60binde rektefe gördü. Motul kullanılan ise 110bin dolaylarında hala rektefe edilmedi. Bizzar ANkara ufuktepe saray piknikte Tarık ustdan geri bildirim alabilirsin,iz :D

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşların örneklerine katılmıyorum. Miletçe sık motosiklet değiştiren toplumuz çevrenizde aldığı motosiklet ile 50-100bin km yapan kaç kişi var. Yağın farkını uzun süreli kullanımda görebiliriz ancak. Paket için aynı anda alınan 0km yamaha YBR (tabi 3 lira felan ozamnlar birinde castrol diğerinde motul kullanıldı. Castrol kullanılan motor 60binde rektefe gördü. Motul kullanılan ise 110bin dolaylarında hala rektefe edilmedi. Bizzar ANkara ufuktepe saray piknikte Tarık ustdan geri bildirim alabilirsin,iz :D
    Motulun hangi yagini kullandi?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....sentetik yağ sıcaktan daha mı çok tahriş olur onu bilemiyorum.....
    mineral yağ 300 dereceye kadar tam sentetik ise 700 dereceye kadar görevine devam eder , daha iyi koruma istiyorsanız kesinlikle sentetik kullanmalısınız..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...... Castrol kullanılan motor 60binde rektefe gördü. Motul kullanılan ise 110bin dolaylarında hala rektefe edilmedi......

İki motorun da aynı şartlarda sürüldüğünü kimse söyleyemez , doğru yağ kullanıldı ise büyük markalar arasında yazdığınız gibi bir aşınma farkı olamaz ki Castrol yağ konusunda dünyada ilk 3 e girer..

Kendi motorum 98.000 km de ilk sahibiyim ve bugüne kadar 5/40 tam sentetik Castrol harici yağ kullanmadım (tüm bakımlarını kendim yaptım) şu an rektefiye ye ihtiyacım yok , Motul ün veya Mobil in muadil yağını kullansaydım benzer performansı gösterirdi diye düşünüyorum..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)