Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 HS performans sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Benim mondial 150 hs'm var. 4 5 aydır sürmüyorum. kış sebebiyle. Bakıma verdik ve bugün geldi. Fakat sürdüğümde 90'ı rahat gördüğüm yerde 60 ı göremedim. Motosiklet kesinlikle gitmiyor. Eskiden bağırırdı ve çok güçlü bir şekilde giderdi ama şimdi gitmiyor. Gaz veriyorum ama etki yok. Az güç geliyor fakat sonra ne kadar gaz versemde gitmiyor. KArbüratör ve buji değiştrimedim. 1700 km de motosiklet. karbüratör veya bujiden dolayı olabilir mi? Bide bu karbüratör buji nasıl değiştirilir nereden yenileri alınır video tarzı bir şey varmı izleyebileceğim?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:43 ----------

Biriniz lütfen cevap verin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı sugar23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim mondial 150 hs'm var. 4 5 aydır sürmüyorum. kış sebebiyle. Bakıma verdik ve bugün geldi. Fakat sürdüğümde 90'ı rahat gördüğüm yerde 60 ı göremedim. Motosiklet kesinlikle gitmiyor. Eskiden bağırırdı ve çok güçlü bir şekilde giderdi ama şimdi gitmiyor. Gaz veriyorum ama etki yok. Az güç geliyor fakat sonra ne kadar gaz versemde gitmiyor. KArbüratör ve buji değiştrimedim. 1700 km de motosiklet. karbüratör veya bujiden dolayı olabilir mi? Bide bu karbüratör buji nasıl değiştirilir nereden yenileri alınır video tarzı bir şey varmı izleyebileceğim?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:43 ----------

Biriniz lütfen cevap verin
    Bakımda neler yaptılar o konuda bi bilgilendirme yaparsan daha iyi yardımcı olabilirim arkadaşım.

Tavsiyeler;

İçindeki yakıtı komple boşalt, yeni benzin al öyle dene.
    Motorcuya git, motosikletin kayışına bi baktır bakalım kayış sonuçta lastik bi parça zamanla salıverebilir kendisini.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)