Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorum çalışmıyor. nedendir? ne yapabilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 mc
    merhaba arkadaşlar.
    benim bir problemim var.
    dün aksama doğru 3 gündür çalıştırmadığım motorumu çalıştırıp bineyim dedim.
    bir kaç deneme yaptım fakat motor çalışmadı.sonra tekrar denedim çalıştı ama gazı bırakınca hemen stop etti.bu durum çok defa tekrar ett ve ben rolanti ayarını artırdım.bu seferde yine zorlandı hatta bir ara çalıştırdım belli bir süre sürdüm bir kaç dakika.sonra devri azaltmam gereken zamanda yine stop etti. şöyle ki giderken tekledi tekledi ve durdu.
    sizce sorun ne olabilir?
    1 karbüratör pislik dolmuştur
    2 benzin suludur
    3 sübap ayarları bozulmuştur (tahminlerim)
    4...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:15 ----------

Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.
    benim bir problemim var.
    bir kaç deneme yaptım fakat motor çalışmadı.sonra tekrar denedim çalıştı ama gazı bırakınca hemen stop etti.bu durum çok defa tekrar ett ve ben rolanti ayarını artırdım.bu seferde yine zorlandı hatta bir ara çalıştırdım belli bir süre sürdüm bir kaç dakika.sonra devri azaltmam gereken zamanda yine stop etti. şöyle ki giderken tekledi tekledi ve durdu.
    sizce sorun ne olabilir?
    2 benzin suludur
    4...

arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.
    benim bir problemim var.
    sizce sorun ne olabilir?
    2 benzin suludur
    4...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:15 ----------

arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu?

zaten kendinde yazmışsın bunun bir çok nedeni olabilir tabi bakılmadan görülmeden tahmin yürütmek zor , iyisimi bir tamirciye götürüp bakımdam geçirmen doğru olur
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı kim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten kendinde yazmışsın bunun bir çok nedeni olabilir tabi bakılmadan görülmeden tahmin yürütmek zor , iyisimi bir tamirciye götürüp bakımdam geçirmen doğru olur
    en kolay yol. bu kadar basit senin motoru bir tamirci paklar arkadaşında dediği gibi bakılmadan görül meden bişey denmez bir çok sebebi olabilir. belkide benzini bitmiştir şaka biyana inşallah kötü bişey yoktur fazla masraf çıkarmaz sana kardeşim.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Motosikleti
    Kanuni Merlin 150 scooter
    motoru yıkadıysan suyla falan beyin ıslanmış olabilir kablolar falan geçen gün bendede aynısı oldu kabloları falan giriş çıkış yerlerine hava bas su çıksın yoksa çalışır ama gaz yemez

Motosikleti
    FZR 600
    4. şıkkı unutmuşşsun. motorun BEYNİni kontrol ettir derim bende.
    hayallerle yaşamak varya bitiriyor beni be... :farao:

Motosikleti
    SYM EVO 250
    bende bu sorun için bakmıştım..benmde motorum çalışmıyor...en son kullandığımda yogun su içine girdim motor stop etmişti..bastım marsa almadı..sağa sola yatırdım bidaa deneim çalıştı..sonra 20-25 km daha dolaştım çektim garaja...bugun denedim çalışmadı..marsa basıyor ama boşaa..sanırım su girdi bi yerlere..beyinde sorun yoktur umarım..

bi ikinciside motorcu rolantisini ayarlamıştı...soğukken ayarladı..motor ısınınca rolanti yuksek gibi duruodu bende minimuma getirdim bunu..acaba hangi sorun var..ne yapmalıyım.
    işte buna dokunma !!!

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    1. ve 3. şık olabilir aynı sorun bendede vardı 3. şık cıktı.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)