Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Tam anlamıyla dürüst güvenilir, kazıklamayan motor ustası arıyorum.(İSTANBUL)

Motovento
    REKLAM ALANI
    saintofdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Selam Arkadaşlar;
    Bi seneyi aşkındır motorum var. 10.000 kmyi aşkın yol yaptım. Ve 10larca defa motorumu bakıma sokmuşumdur ufak tekek işlerini yaptırmışımdır. Ama bu istanbulda hiç Tam anlamıyla dürüst güvenilir, kazıklamayan motor ustası bulamadım. Hep kazıklandıgımı hissediorum, kazıklanmadıgımı ,kazık hissetmediğimdede ustalığa güvenmedim ve bu güvensizliğim haklı cıktı. Hatta biri balatalarımı yağlamıştı uzun yola cıkmadan önce kazaya sebep oldu. Neyse ben bu koca istanbulda hiç dürüst güvenilir ve kazıkçı olmayan bir usta bulamadım. Mesela bir debriyaj ayarı + zincir ayarı + gidon ayarı ( 10 + 10 + 10 ) şeklinde flam ücret hesaplıolar v.b. Varmı gözüm kapalı güvenebileceğim bir usta önersini olan istanbulda.
    Stay Rude, Stay Rebel , Stay Sharp ON TWO WHEELS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Anadolu yakasından istersen BEKTAŞ MOTOR Kadir ve Serkan Ustalar.
    İçerenköy.Karaman Çiftlik yolu,Şehit İsmail Öz Sokak No:8 Ataşehir/İst.
    Tlf:216 5757088
    Ataşehir İlçe oldu ve İçerenköy buraya bağlandı.Dükkanın yeri Fatih Sultan Mehmet Hastanesinin arkası.
    Tarif isteyenler benide arayabilirler 532 6125022.

iSSo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTS 1200S
    Aynı dertten bende çok düşünceliyim. 16.000 oldu. Önceki bakımları ilk sahibi tarafından aldığı yerde yaptırılmış ama ben burada kime gideceğimi bilemiyorum :/
    umarım bir kaç alterantif vardır anadolu yakasında.

gözün kapalı güvenebilecegin bir usta tavsiye etmeden ziyade nacizane tavsiyem;defalarca tamire yada servise gittiğini yazmışsın.birşeyler öğrenebilmen bunuda ustaya belli etmen gerekir.eğer bilmeyipte biliyormus gibi yapıyorsan daha kötü,hiç anlamam demen daha mantıklı.malesef günümüzde böyle.senin ustaya yaklaşımın kazıklanıp kazıklanmayacagını belirliyor.onun için tamiri sen yapmayacaksanda yapacak kadar konuya hakim olman.ona göre pazarlık yapman gerekli.bu düzeye gelebilmen içinde epey bir kazıklanmak'mı lazım?
    Figment bunu beğendi.

deli mavili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet
    avrupa yakasında isen güneşlide oktay motor oktay usta var tavsiye ederim
    güneşli metro gros marketin oraya yakındır. tel:0212 655 70 70
    UÇURUMUN KENARINDA OLSAN BİLE SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DİYE GÜLÜMSE

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Kardeşim Van ve çevre illerin tamamınından birinde olsaydın eğer hiç gözünü kırpmadan
    Mesut ŞEHİTOĞLU derdim sana hayatım boyunca onun kadar dürüst bir usta görmedim duymadım
    adamın dürüstülü o kadar meşhur ki avrupa ve amerika adventure rider sitelerinde irana geçmeden son kez mutlaka Mesut ustaya uğrayıp son bakımlarınızı neredeyse bedavaya yaptırabilirsiniz yazıyor
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

DarkArchAnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Öyle bir usta bulduğunuzda lütfen söylermisiniz ... en son gittiği yerde ve sözde o kadar övülen bir usta da daha 1000 km lik debriyaj balatamın 2. el çıkma bir balata ile değiştirildiğini farkettim ki ona verdikten sonra 1 2 hafta kullanmadığım için gidipte adamı suçlayamadım...o da belki sen değiştirmişsin diyebilirdi.. hay ağzıma daha balataları yeni değiştirdim diyerek nasıl böle bir hata da bulundum ..
    Eğitimde Özgürlüğe Hayır Diyenlere [B][COLOR="DarkRed"]HAYIR[/COLOR][/B]

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Uğurlu motor
    Hasanpaşa Nabizade Sokak 33/C Kadıköy /IST
    0216 348 91 25
    Ergün Usta.

Kadköy evlendirme dairesi karşısı Garanti bankasının yanından içeri giren sokakta.

her marka her cc motora bakım yapabiliyor.

motoru her seferinde anahtarıyla birlikte gözüm arkada kalmadan teslim ederim.

Bakım yaparken gerekli motor parçalarını motor sahibine satın aldırtır (motor yağı fren hidrolikleri kendisinde var ama fren balatası, debriyaj balatası conta vs gibi parçaları satmıyor. motorun sahibine aldırtıp montajını yapar).
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    yakın çevrende...gideceksin farklı ustalara bakacaksın esnaflığına, tutarlılığına, çalışma düzenine bakacaksın, olmadı tek tek fiyat soracaksın karşılaştırma yapacaksın...işi verdiğinde kendi ilgileniyormu yoksa çırağa yaptırıp başından savıormu 1001 tane usta çeşidi var ...tabiki bir çok kez kazıklar yiyeceksin onların elindesin bi kere herkez gibi o yoldan geçeceksin kazıkları yiye yiye .."en az kazıklayanı" bulacaksın ve ondan sonra hep ona gideceksin...eğer işini adam gibi ve garantili yapıyosa 3 lira fazla olsa bile orada devam edeceksin ucuza kaçmayacaksın...
    mesela benim ilk ustama, scooter ım pek iyi hızlanmıyor dediğimde (aslında hiç gerek yokken) bütün debriyaj setini değişiyodu....2. ustam allah ı var o kadar çok kazıklamıyodu ama ben dükkana girince niye geldin buyur diye bi sormazdı öle işine devam ederdi...sonraki ustam demiyom evime yakın diye bir dükkana gittim motor 60 dan sonra sirkeliyor diye gittim kalbiratörü değişti ama olmadı ve motor aynen teklediği halde yaptım oldu dedi kalbiratörü sök eskisini tak paramı geri ver dedim onuda yapmadı allah a havale ettim onu çıktım..
    mesela şimdi ise iş yerime yakın bir yer var çok mu memnunum eehh işte fena değil işimi yapıyo ...kazık bölümüne gelince o zaten mümkün olmuyo dedim ya biliyorum artık herşeyi öğrendim ..sende öyle yapacaksın ...paso soracak öğreneceksin usta milleti pek konuşmayı sevmez çok sıkmadan sohbet arasında cevaplar alıp bilgi edineceksin...
    bir kaç yıl sonra kimsenin seni kazıklayamacağı bir motorcu olursun...
    yakın çevrene bakacaksın her zaman... motor u bırakacağın zaman lar olacak o yüzden uzaklarda çok iyi usta varmış sana faydası da uzak olur...
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu sayfayı sık kullanılanlara ekliyorum, olaki motorumu servise götürücek olursam, burdan bakıcam en uygun yere götürücem
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

saintofdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Ben forumu takip ediyorum 1 seneden beri forumda adı geçen ustalara gitmeye çalıştım hep. Ama bu konuda daha farklı isimlerde gelecek gibi. Sonuçta uzun yıllardan beri bu camia içinde olanların devamlı gittiği güvenilir ustalar vardır. Ama arkadaşın dediği gibi kazıklanmamak ustaya bağlı değil bize bağlıymış gerçektende öyle sanırım.
    Stay Rude, Stay Rebel , Stay Sharp ON TWO WHEELS

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    walla ben honda mutluhana gidiyorum direk parça fiyatları zaten belli ama işçilik ücretleri çok fazla olmuyor esengüldeki vs gibi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    İnş. dürüst ve fazla kazıklamayan bir usta bulursun... Benim motorum 125cc olduğu halde adam akıllı bir usta bulamıyorum muğlada . Birde 250cc üstü olsa ne yapardım bilmiyorum artık... 3-5 kuruş fazla verelim adam gibi yapsınlar diyoruz oda yok adamlar kafalarına göre iş yapıyorlar. Bazıları okadar ustalaşmışki ( 19 yaşında) motorun durumuna göre sentil kullanmadan sübap ayarı yapıyor. Ya ; bu çocuk bir deha , yada sentille filan uğraşmak istemiyor Allah kolaylık versin , beni onlar sayesinde tamirci olacam vallaha
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Van ve çevre illerin tamamınından birinde olsaydın eğer hiç gözünü kırpmadan
    Mesut ŞEHİTOĞLU derdim sana hayatım boyunca onun kadar dürüst bir usta görmedim duymadım
    adamın dürüstülü o kadar meşhur ki avrupa ve amerika adventure rider sitelerinde irana geçmeden son kez mutlaka Mesut ustaya uğrayıp son bakımlarınızı neredeyse bedavaya yaptırabilirsiniz yazıyor
    Harfiyen katılıyorum.

Bir yıldır motosikletimin bakımlarını MOTOVAN'da yaptırıyorum Mesut abi kadar dürüst, güvenilir ve işin ehli bir ustaya raslamadım henüz.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Güngören'de bir ustam var. Suzuki yetkili servisinde çalışıyordu şimdi kendi yerini açtı. Özellikle Suzuki konusunda uzman ve az kazıklar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    allahtan istanbul da değilim sakaryada eline işine güvendiğim dört tane usta var hepside ayrı dükkanlarda ikisi kardeş ben ufak olana gidiyorum öyle zincir ayarına para falan almaz bende giderken bi şişe kola bir paket te kekle gidiyorum hem muhabbet hem iş yani bana dese ki motor lazım 15 gün veririm hem güvenilir hemde adam gibi usta 10 yıllık dostluğumuz var başka birisine elletmem motoru yapamadığım şey olursa ararım gelir alır nerde yolda kalsam gelir çekici ücreti de yok allah yam yam ların eline düşürmesin bi kere teker patladı eve yakın bir yere götürdüm yama yaptı 15 tl aldı bir daha bu dükkana gellirsem adam değilim dedim verdim parayı çıktım iç lastik değişimle beraber 13 tl alıyor benim arkadaş usta mı seviyorum
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    çorluda isteyen varsa yönlendireyim
    istanbulda istoç honda anes motor..
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsettiğin ufak ayarlamaları (zincir, debriyaj vs.) her motorcu yapabilmeli.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Harley Davidson XL 1200
    Ankara için önerileriniz nedir arkadaşlar...(Virago 535 için)

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    MURAT OTOMOTİV TURZ. ve PAZ. SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
    GÜRSEL MAH. BELEDİYE ÇIKMAZI OZAN SOK.NO:7 ÇAĞLAYAN
    0212 220 66 00
    http://www.kubamotor.com/new2/bayilerimiz/istanbul

şu an kuba motor bayisiler, önceden kanuni ve ramzey de vardı, fiyatları gayet uygun, üst kat showroom, alt kat servis olarak kullanılıyor, ortam güzel, müşteri ilişkileri iyi, ben oradan her zaman memnun ayrılmışımdır, beklerken oturduğunuz yerden servisdeki ustanın motorunuzu nasıl tamir ettiğini tv den izleyebiliyorsunuz, tavsiye ederim ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)