Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

mobiletlere karşı ilk çin malları ülkemize girerken tamircinin söyledikleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Merlin 150 scooter
    bildiğiniz gibi 2003 ve daha önceleri yada 2002 diyelim hepimiz mobilet pejo kullanıyorduk genel olarak elimizden geçmiştir diyelim ben 2004 te bisan lifan cub 100 aldım ve mobilet tamircisi motorumu gördü adamın ilk bakışı , mobilet gibisi var mı bunları hurda demirlerden yapıyolar kaynatıp getiriyolar bi vidasını sök bir daha yerine takamıyorsun 6 ay sonra dağılcak atıcaksın çöpe vs. mobilet bunlardna 1000 kat iyidir vs. sonuç 10 yıl olmasını bekliyorum 7 yıl geçti motor hala taş gibi gidiyor 7 yılda yapılan masraf taş çatlasa 400-500 tl falandır oda gayet normal 7 yıl bu sonuçta mobiletler pejolar öldü fabrikaları kapandı ve yıllarca 3.dünya ülkesi olarak 50 cc lik motorlara mahkum yaşadık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    haklısın, hatta ülkemizde motosiklet kültürünün birazcık ta olsun oluşmasında çinli motosikletlerin payı büyük.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende çok kullandım pejo fakat gerçekten onu diyen usta haklı benim pejo bu çinlilere 10 basar hem sorunsuz hemde daha güvenli bence en azın dan çinli değil pisikolojik olarak yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scooter lar olmasa tamirciler aç kalacak
    112ciyiz

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende çok kullandım pejo fakat gerçekten onu diyen usta haklı benim pejo bu çinlilere 10 basar hem sorunsuz hemde daha güvenli bence en azın dan çinli değil pisikolojik olarak yani
    pejonun zevki başkaydı ben 48 taktırmıştım :D arka dişliyi ufaltmıştım tırtıklı kayışlar debriyaja çift yay takmalar :D :D :D

4 yılda dağıldı pejo çin 7 yıl oldu yolda bırakmıyor sağolsun hızlı yaşa çabuk dağıt :D :D demişler hocam o pejoda egzoza basardım vites atar gibi sattığım gün kaynak yaptırdım silindir boğazına egzoz kopuktu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    öyle kullanmaya ii seni 4 yıl gezdirmiş yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    eger cinli piyasaya girmeseydi hala mabilete mahkumduk...
    bir diger husuta hem motorsiklet kulturunun yayginlasmasi hem istihdam hemde diger luks markalarin istemesede fiyatlarini assagi cekmek mecburiyetinde birakmistir...
    bu konular gayet onemlidir...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    senin 100 150 cc çin motoruna binmen 3.dünya ülkesi konumundan bi sınıf atlatmıyor
    sonuçta gene aynı tas aynı hamam elalemin çinlisi bizim fabrikaların yapacagı motordan daha ucuzunu yapıp ithal edebiliyorken biz imal edemiyoruz zarar ederiz diye ki gayette cihina malları tüketiyoruz sömürülüyoruz...
    Mustafa Kemal Atatürk

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çin malları esnaf sektörünü ayakta tutuyor.... bir çok kişide çin malları motor aşkını doğurdu.... ama moblet aşkı bende başkadır...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

mobilette fransız çürüğüydü zaten

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    iki kişiyle ışıklarda bile kalkamayana mobiletlerin yerine aynı paraya cincon malları çok daha kullanılışlı ve işgörür halde.
    ben onlarca mobilet pejo ve puch kullandım hele şu puch varya ocağıma incir ağacı dikiyordu nerdeyse .şanzumanlımıymış ne ikidebir acayip masraf ediyordu parçası pahalıydı kiloso 10 kuruştan hurdacuya verdim gitti
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

Motosikleti
    Alıntı alosyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki kişiyle ışıklarda bile kalkamayana mobiletlerin yerine aynı paraya cincon malları çok daha kullanılışlı ve işgörür halde.
    ben onlarca mobilet pejo ve puch kullandım hele şu puch varya ocağıma incir ağacı dikiyordu nerdeyse .şanzumanlımıymış ne ikidebir acayip masraf ediyordu parçası pahalıydı kiloso 10 kuruştan hurdacuya verdim gitti
    çin malı çin malı diye kötüleyip duruyorlar yağ değişimi hariç servise gitmiyorum ben 7 yıl oldu lifan marka motorum memnunum da eskiden pejo vardı bende motorcularla akraba olmuştuk her hafta motorcudaydım hatta beni orada çalışıyo sanıyolardı

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    Alıntı fatihkosova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı çin malı diye kötüleyip duruyorlar yağ değişimi hariç servise gitmiyorum ben 7 yıl oldu lifan marka motorum memnunum da eskiden pejo vardı bende motorcularla akraba olmuştuk her hafta motorcudaydım hatta beni orada çalışıyo sanıyolardı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:18 ----------

Alıntı alosyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    FZR 600
    Ben şahsen çin veya kore vs. 600 lük ve daha üzeri cc motorlarınında ülkemizde satılmasını istiyorum. Belki böylelikle tatlı bir rekabet başlar
    .
    hayallerle yaşamak varya bitiriyor beni be... :farao:

[QUOTE=fatihkosova;2315879]
    bilenenin aksini üst segment motor sınıfı haricinde(titanyum,krom,magnezyum v.b alasımlar kullanılmakta) motosiklet'lerin büyük bir çoğunluğunda hurda demir kullanılmakta.
    araba şasi'lerindede hurda demir kullanılmakta.eğer geri dönüşüm olmamış olsaydı ortalık çöplük olurdu.

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    bende geçen yıl pejo vardı her cıkardıgımda muhakka 25 30 tl masraf gidiyordu benzininle beraber ya diyafram patlatırdı ya kasnak bilye dagıtırdı ya lastık patlardı ya zıncır gevşerdi say say bıtmıyor ulan dedım özel taksi tutsam bukadar para harcamazdım neyseki sattım kurtuldum
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

Motosikleti
    Alıntı methal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende geçen yıl pejo vardı her cıkardıgımda muhakka 25 30 tl masraf gidiyordu benzininle beraber ya diyafram patlatırdı ya kasnak bilye dagıtırdı ya lastık patlardı ya zıncır gevşerdi say say bıtmıyor ulan dedım özel taksi tutsam bukadar para harcamazdım neyseki sattım kurtuldum
    bir gün çalışıyorum dedemin dükanda yazları yardım ediyordum falan haber geldi telefondaki dayım dedi senin motora pejoya müşteri buldum motor rölantide durmuyor stop ediyor egzozu kopuk 2 saat sonra görmeye gelecekler dedi debriyajda ötüyor gittim hemen motorcuya artık dedi bunları tamir etmiyoruz sonra bir diğer motorcu tamir ederim dedi 2 saatte öyle bi ayar çekmişki tek tek ötüyo makina oto egzozcuya gittim sora abi dedim bunun egzozunu silindir boğazına kaynat sora adam geldi anlaştık parayı aldım sattım ve kurtuldum ve o gün bugündür motorcularla olan akrabalığımda sona erdi çok masraflıydı pejoyu ayakta tutalım derken bütçe ayakları kırılıyordu

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı fatihkosova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğiniz gibi 2003 ve daha önceleri yada 2002 diyelim hepimiz mobilet pejo kullanıyorduk genel olarak elimizden geçmiştir diyelim ben 2004 te bisan lifan cub 100 aldım ve mobilet tamircisi motorumu gördü adamın ilk bakışı , mobilet gibisi var mı bunları hurda demirlerden yapıyolar kaynatıp getiriyolar bi vidasını sök bir daha yerine takamıyorsun 6 ay sonra dağılcak atıcaksın çöpe vs. mobilet bunlardna 1000 kat iyidir vs. sonuç 10 yıl olmasını bekliyorum 7 yıl geçti motor hala taş gibi gidiyor 7 yılda yapılan masraf taş çatlasa 400-500 tl falandır oda gayet normal 7 yıl bu sonuçta mobiletler pejolar öldü fabrikaları kapandı ve yıllarca 3.dünya ülkesi olarak 50 cc lik motorlara mahkum yaşadık.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1JAe0Jvf9
    dostum ben ne hissediyorum biliyomusun?
    sanki sen yakın bir zamanda motorunu satıp yeni bir motor alacaksın ve bu yüzden elindeki motora prim yaptırıp pazar oluşturuyorsun.

yani; 7 yıldır biniyorsun ve hiç bir sorunu yok, alacak arkadaşta gönül rahatlığı ile kullansın diyosun.

hadi bakalım o zaman hayırlı traşlar, pardon satışlar...

Motosikleti
    mondıal kt125
    eskiden pejo vardı bende motorcularla akraba olmuştuk her hafta motorcudaydım hatta beni orada çalışıyo sanıyolardı

bendede aynı pejo sorunu vardı.şimdi çinli ye biniyoruz ama şahsım adına konuşuyorum beni tamircilerden kurtardı.akraba olmuştuk artık hiç uğramıyorsun falan diyorlar tamircimi değiştirdin gibilerden.
    Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1JF4w9uo3
    "Bizde yanlış OLMAZ=Olduysada yanlışlıkla olmuştur...:cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    şimdide o mobiletler beş para etmez diyorlar xD

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)