Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar kısaca bilgi veriyim ve sorumu sorıyım bana yardımcı olursanız sevinirim.

Bir senedir ybr 125 ve cbf 150 ile çok uzun olmayan şehir içi turlamaları yapıyorum.Motorlar arkadaşlarımın motorları onlardan alıp geziyorum.Yani çok deneyimli olduğumu söyleyemesemde çokta yabancı değilim motorlara ve trafiğe.

Arkadaşlar, bende artık motor sahibi olmaya karar verdim ve ileride yüksek ss düşünüyorum hem görüntüsü hem sesi herşeyiyle daha hard geliyor bana ve bundan hoşlanıyorum yani güce sahip olmaktan.Ama tabiki şuanda ne o gücü kullanacak nede yüksek makinalardan keyif alabilecek bilgi ve deneyime sahip değilim.O yüzden haddimi bilerek 250 cc bir makina ile başllamak istedim.

Honda gs2 ye kayıdımı yaptırdım daha sonra gs 3 e gideceğim.Sizlere sorum ninja 250 r ın sıfırınıda alabılecek paraya sahibim ikinci elinide.Yani ilk motorum olucak eğitimli bir şekilde binsemde yinede ilk motorum.

Sıfırmı alıyım yoksa ikinci elmi alıyım bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Çevremdeki bazı bilgisiz apachiler onun sıfırına vereceğin parayla onu alırsın bunu alırsın diyolar kullanamadıktan sonra ne anlamı var yüksek cc almanın ve yine benim başıma bir okadarda masraf açıcak belkide , belkide biryerlere patlıyacağım.Önerilere açığım ama bu motora aşığım yani ne daha kalıplı duran hyo nede sıfırı 8,... tl olan cbr nedense ilgimi çekmiyor. Saygılar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    öncelikle aramıza hoş geldin.

aşağıdaki linkten ninja 250r kullanıcıları konu başlığına gel ordan yardımcı olalım

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    E sen söylenecek bişey bırakmamışsın.Hyo ve cbr250 istemiyorum diyosun.CBF150 ile tecrübem var diyosun.Tarzında ss olduğuna göre geriye ninjadan başka seçenek kalmıyo zaten.Ama ninjanın sıfırı başlangıç motoru olmak için pahalı bir motor.O kadar para harcamana gerek yok.Ninjanın sıfırı fiyatının yarısına ikinci el gt250r alabilirsin ya da cbr250'nin sıfırını da yabana atma derim.İkinci el temiz ninja bulamazsan diğer seçenekleri de değerlendir.İyi düşün bence.Ninjanın sıfırından uzak durmanı tavsiye ederim.

evet akıllı olduğun yazdığın mesajdan belli ister ikici el temiz ister sıfır al farketmez. yeterki düşme düşersen parça her japon motorunda olduğu gibi pahalıdır.
    cbr 250 r ın sıfırı vereceklerine granajı çizik motoru iyi ninja alınır.
    yakındır. cbr konusuna hiç girmeden honda vtr niye 11 den satışa sunarken bunu 9 dan sundular
    akıllı adam düşünür.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    bilinçli bir motosiklet kullanıcısı olduğunuz belli, bence iyi araştırmalar sonucu temiz bir ikinci el bulursanız onu alın. sıfırına gereksiz okadar para vermeyin tahminimce alcağınız bu motor sizin için geçiş motoru olacak o nedenle 2.el almak daha mantıklı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet akıllı olduğun yazdığın mesajdan belli ister ikici el temiz ister sıfır al farketmez. yeterki düşme düşersen parça her japon motorunda olduğu gibi pahalıdır.
    cbr 250 r ın sıfırı vereceklerine granajı çizik motoru iyi ninja alınır.
    yakındır. cbr konusuna hiç girmeden honda vtr niye 11 den satışa sunarken bunu 9 dan sundular akıllı adam düşünür.
    1.VTR250 japon üretimi olduğu için pahalıydı.Japonyada üretilen bütün motorlar diğer ülkelerde üretilenlere göre her zaman pahalıdır.
    2.VTR250 çift silindirliydi , cbr250 tek silindir.Üretim maliyeti yüksek.Hem ne kadar beygir gücü o kadar para.
    3.VTR250 Türkiye'de satışa sunulduğunda ÖTV indirimi yoktu.Şimdi var.

Akıllı adam düşünür demişsin ama sen neden bunları düşünemiyosun acaba

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    vtr250 grenajlı olsaydı fiyatı ninja'dan da pahalı olurdu, ister ötv indirimi olsun ister olmasın, bunuda eklemek lazım
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

baris4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora ks 150-23 Sarı :)
    Alıntı Mystical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar kısaca bilgi veriyim ve sorumu sorıyım bana yardımcı olursanız sevinirim.

Bir senedir ybr 125 ve cbf 150 ile çok uzun olmayan şehir içi turlamaları yapıyorum.Motorlar arkadaşlarımın motorları onlardan alıp geziyorum.Yani çok deneyimli olduğumu söyleyemesemde çokta yabancı değilim motorlara ve trafiğe.

Arkadaşlar, bende artık motor sahibi olmaya karar verdim ve ileride yüksek ss düşünüyorum hem görüntüsü hem sesi herşeyiyle daha hard geliyor bana ve bundan hoşlanıyorum yani güce sahip olmaktan.Ama tabiki şuanda ne o gücü kullanacak nede yüksek makinalardan keyif alabilecek bilgi ve deneyime sahip değilim.O yüzden haddimi bilerek 250 cc bir makina ile başllamak istedim.

Honda gs2 ye kayıdımı yaptırdım daha sonra gs 3 e gideceğim.Sizlere sorum ninja 250 r ın sıfırınıda alabılecek paraya sahibim ikinci elinide.Yani ilk motorum olucak eğitimli bir şekilde binsemde yinede ilk motorum.

Sıfırmı alıyım yoksa ikinci elmi alıyım bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Çevremdeki bazı bilgisiz apachiler onun sıfırına vereceğin parayla onu alırsın bunu alırsın diyolar kullanamadıktan sonra ne anlamı var yüksek cc almanın ve yine benim başıma bir okadarda masraf açıcak belkide , belkide biryerlere patlıyacağım.Önerilere açığım ama bu motora aşığım yani ne daha kalıplı duran hyo nede sıfırı 8,... tl olan cbr nedense ilgimi çekmiyor. Saygılar..
    bak kardeşim bence 0 motor almalısın ilk motorun sonuçta teknik pek bilgin yok herhangi motor aksamında bi sorun çıksa senden kaynaklı olsa bile aklında lan acaba bu adam bana kitledi mi diye bi soru oluşacak bunlar oluşmasın diye 0 motor al bana kalırsa

Arkadaşlar teşekkür ederim bilgilendirmeler için şuanda 0 alma niyetindeyim çok temiz bir motor bulursam fikrim değişir.Haftaya aranızdayım aksilik olmassa.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)