Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Honda mı Yamaha mı? İşte Bütün Mesele Bu!

Motovento
    REKLAM ALANI
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet, uslanmaz ruhum biliyor ki bu motorlar bana uygun değil! Mantığım da bu sıra ağır basıyor sanırım.. Kim yenecek bilmiyorum, fakat şunu iyi biliyorum bana acilen bir demir at lazım..

Üşenmeden cevap yazan herkese teşekkürler..
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

babaçi

Bugün, 15:06
    Alıntı:
    F54 Nickli Üyeden Alıntı
    honda 25 cc farkı ile bence 1 adım önde hem rahat hem az yakıyor ikisi de aynı fiyat varsayalım neden yamaha pahalı deriz yedek parça bol o yüzden heralde cbf 150 saatte 120 km/h çok rahat çıkabilen bi model bu da şehirler arası yolculuklarda bence çok önemli hem seni yormaz hemde yol çabuk biter hızla işim olmaz ama şehirler arası yolda lazım oluyor
    +25 cc'nin katkısını göremedim ben,her 2 motoruda kullandım uzun süre.uzun yolda 125 ilede 150 ilede 120 sabit hızda gidemezsin 80-100 arası gider gelirsin.

YAMAHA diyorum

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1IlmTgRIM
    Katılıyorum.70000 de yag yakmayan cbf yokmu denmiş:Devir saatine aldırmadan her viteste yerine göre ibreyi dayayanlardanım.Aynı kullanımla iki modelide kullandım.Orta kullanımda:Ybr de 100000 km den sonra 3000 km de 100 gr yağ yakarsınız.Cbf de 50000 km sonra 2000 km de boşaltacak yağ bulamadığınızdan motor yaptırmak zorunda kalırsınız.Ybr gitmeye devam eder.100-150-200.......1-Ybr ye 0.25 piston bulabilir iki sübop bi rektefe parasına 100bin km daha binmeniz olası. 2-sübop ayarı için tamirciniz uğraşmaz,üst kafa problemi yaşamanız şansızlığınıza bağlı(2004 modellerde kronik problemler ortaya çıkmış ve akıbetinde imalat aşamasından olaya müdahale edilerek sorun aşılmıştı.)....... 1-Cbf için orj set almak zorundasınız. 2-Sübop ayarı için düzenli tamircinize uğramalısınız,üst kafa problemi yaşamanız olası pahalı olmasada can sıkıcı.(yağ yakımı 0.25 piston bulunmayışı ve üst kafa problemleri olmasına rağmen honda bu konuya imalat aşamasında iyileştirmeye gitme seceneğini nedense es geçiyor.garanti kapsamı tıkır tıkır işlesede kapsam bittiğinde de servise bağımlı kalınacağından bu durumu sineye çekiyor.Kaz gelecek yerden tavugu esirgemiyor.)..........Ve 25 cc nin cbf e artı kattığını düşünenlerede katılmıyorum.Kafa kafaya gidiyorlar.25 cc ye rağmen ybr yiyor gibi.Şu an cbf kullanıyorum bu arada.Tek ama tek artısı cbf in selesi biraz daha uzun.Ya ma ha ..........................................

mahonyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 miş
    bence ikisini de alma neden diye soracak olursan çünki siz motor ne vazıta ne bilmiyosunuz hangi motoru alırsan al sorun açacaksa açar altı üstü 1 çuval civata ne bekliyosunuz. .Ne millete sorup duruyosunuz boş yazılar kardeşim motor almak istiyorsanız kafanıza koyun deyinki ben A marka motoralacağım nokta bitti yanii... ben fazla form işlerinden anlamam yazı falan beceremem faazla ama bu formda ne zaman açsam YBR mi HONDA mı yoksa APACHİ mi diye yazılar bırakın şu lafları allah aşkına... ben ybr kullanıyorum ondan öncede çin malı cup ondan önce de mobilet işime hangisi geldiyse aldım onu kullandım sizde öle yapın ne soruyosunuz? al bin gezzzzzzzzzzzzzzzzz...............
    Azrail Noktayı Koyana Kadar Virgüle Devam...
    34 SDT 60

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı mahonyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ikisini de alma neden diye soracak olursan çünki siz motor ne vazıta ne bilmiyosunuz hangi motoru alırsan al sorun açacaksa açar altı üstü 1 çuval civata ne bekliyosunuz. .Ne millete sorup duruyosunuz boş yazılar kardeşim motor almak istiyorsanız kafanıza koyun deyinki ben A marka motoralacağım nokta bitti yanii... ben fazla form işlerinden anlamam yazı falan beceremem faazla ama bu formda ne zaman açsam YBR mi HONDA mı yoksa APACHİ mi diye yazılar bırakın şu lafları allah aşkına... ben ybr kullanıyorum ondan öncede çin malı cup ondan önce de mobilet işime hangisi geldiyse aldım onu kullandım sizde öle yapın ne soruyosunuz? al bin gezzzzzzzzzzzzzzzzz...............
    Dogru söylüyorsunuz.
    Forumu da kapatalim,gidip yatalim.
    Hadi arkadaslar, herkes yataga.
    Bir çuval civata için yeter bu kadar gevezelik ettiginiz.
    Bir daha soru sorani, civata çuvalina sokup,kaynak yapacaz, ona göre.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı mahonyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ybr almış sende ybr alll saglamlık istiyorsan tabiki taş gibi motor ama eski kasaları
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bende ybr diyorum...ybr seni üzmez...cbf üzebilir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum.70000 de yag yakmayan cbf yokmu denmiş:Devir saatine aldırmadan her viteste yerine göre ibreyi dayayanlardanım.Aynı kullanımla iki modelide kullandım.Orta kullanımda:Ybr de 100000 km den sonra 3000 km de 100 gr yağ yakarsınız.Cbf de 50000 km sonra 2000 km de boşaltacak yağ bulamadığınızdan motor yaptırmak zorunda kalırsınız.Ybr gitmeye devam eder.100-150-200.......1-Ybr ye 0.25 piston bulabilir iki sübop bi rektefe parasına 100bin km daha binmeniz olası. 2-sübop ayarı için tamirciniz uğraşmaz,üst kafa problemi yaşamanız şansızlığınıza bağlı(2004 modellerde kronik problemler ortaya çıkmış ve akıbetinde imalat aşamasından olaya müdahale edilerek sorun aşılmıştı.)....... 1-Cbf için orj set almak zorundasınız. 2-Sübop ayarı için düzenli tamircinize uğramalısınız,üst kafa problemi yaşamanız olası pahalı olmasada can sıkıcı.(yağ yakımı 0.25 piston bulunmayışı ve üst kafa problemleri olmasına rağmen honda bu konuya imalat aşamasında iyileştirmeye gitme seceneğini nedense es geçiyor.garanti kapsamı tıkır tıkır işlesede kapsam bittiğinde de servise bağımlı kalınacağından bu durumu sineye çekiyor.Kaz gelecek yerden tavugu esirgemiyor.)..........Ve 25 cc nin cbf e artı kattığını düşünenlerede katılmıyorum.Kafa kafaya gidiyorlar.25 cc ye rağmen ybr yiyor gibi.Şu an cbf kullanıyorum bu arada.Tek ama tek artısı cbf in selesi biraz daha uzun.Ya ma ha ..........................................
    ya normal bi vatandaş kullanıcı olsa cbf kaç yıl gider yağ yakma olayı mesala yılda 10000 km yapsa sence veya sizce limitler dahilinde olası bi sorun mu illa yağ yakacak mı ben cbf kullanmıyorum çevremdekiler de honda nın sadece bu modelini kötülüyor ama unutmayın ki bu motor dan çok çok memnun olanlar da var ben olsam cbf ne kadar yağ yakar onuda kullandıkça kendim görürüm
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Cbf 150 yağ yaksada hata cok dandık bile desek kafanızı kaldırıp sokağa çıktığınızda sağınızda solunuzda acaba en çok hangi motoru goruceksınız ybr mı cbf mı ucuz desem ybrden ucuz deil belki 100-150tl ama honda catır catır gıdıyor motor yetiştiremiyolar sizce herkezmi saf ?
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    cbf 150 motor aksamı kalitesi düşük bir makinadır...

bunu 4.5 yıldan sonra gayet net farkedebiliyorum...bana şu savunma yapılıyor servis tarafından...her motor yağ yakar...hadi canım ordan...

krank bilyaları dağılmaya müsait servisin de kabullendiği bir durum bu zaten...garantinin bitmesine yakın sana kulağına fısıldanıyor gel şunu değiştirelim sonra başın ağrır...

krank üst silindir kafası sübaplar her an sıkıştırılmaya gelmiyor ve dağılma ihtimali var...nası dağılıyor...zamanla sübaplar şangır şungur ses yapmaya başlıyor...piston kafası dandik olduğundan alaşımı zayıf olduğundan tırnaklardan başlıyor yağı yakmaya...silindir de bu arada aşınıyor...hopppp çekiş düşüyor servis diyor ki makina gömlek piston istiyor...çok sıkıştırmışın...ulen daha 30-40 binde bu motor nasıl olur bu...

oluyor hatalı sensin...hastir ordan...sıkıştırılmaya gelmiyormuş...nası gelmiyor...adamlar mondıali ramzeyi köklerken bizim kıçıkırık Honda hassas makina olduğundan mütevellit su koyveriyor...silindir seti işçilikle 320 lira sende patlıyor...

3-4 binde sübap ayarı olur mu yahu...bu nasıl bir düdük makinadır böyle...kahrolası sübaplar zaten canını sıkmak için yeterli bir neden...

al ybr arkadaş keyfine bak...bırak bisiklet olsun bırak cılız olsun...

ben kilo ve cüsse itibariyle cbf seçtim...başka alternatifim yoktu...ama yeni kasalarda o bisiklet görüntü sıkıntısı bir nebze aşıldı...ybrye güven cbf ye asla...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150 yağ yaksada hata cok dandık bile desek kafanızı kaldırıp sokağa çıktığınızda sağınızda solunuzda acaba en çok hangi motoru goruceksınız ybr mı cbf mı ucuz desem ybrden ucuz deil belki 100-150tl ama honda catır catır gıdıyor motor yetiştiremiyolar sizce herkezmi saf ?
    Bir motorun çok satması onu iyi yapmazki bunun değişik sebepleri var

Malesefki büyük cc ye ve rahatlığa düşkünlüğümüz milletçe koyun gibi yönelişimiz yüzündendir cbf 150 nin satışı

sorarım hepinize Avrupada mesala en başta Almanyada neden Cbf 150 yok?

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 motor aksamı kalitesi düşük bir makinadır...

bunu 4.5 yıldan sonra gayet net farkedebiliyorum...bana şu savunma yapılıyor servis tarafından...her motor ya yakar...hadi canım ordan...

krank bilyaları dağılmaya müsait servisin de kabullendiği bir durum bu zaten...garantinin bitmesine yakın sana kulağına fısıldanıyor gel şunu değiştirelim sonra başın ağrır...

krank üst silindir kafası sübaplar her an sıkıştırılmaya gelmiyor ve dağılma ihtimali var...nası dağılıyor...zamanla sübaplar şangır şungur ses yapmaya başlıyor...piston kafası dandik olduğundan alaşımı zayıf olduğundan tırnaklardan başlıyor yağı yakmaya...silindir de bu arada aşınıyor...hopppp çekiş düşüyor servis diyor ki makina gömlek piston istiyor...çok sıkıştırmışın...ulen daha 30-40 binde bu motor nasıl olur bu...

oluyor hatalı sensin...hastir ordan...sıkıştırılmaya gelmiyormuş...nası gelmiyor...adamlar mondıali ramzeyi köklerken bizim kıçıkırık Honda hassas makina olduğundan mütevellit su koyveriyor...silindir seti işçilikle 320 lira sende patlıyor...

3-4 binde sübap ayarı olur mu yahu...bu nasıl bir düdük makinadır böyle...kahrolası sübaplar zaten canını sıkmak için yeterli bir neden...

al ybr arkadaş keyfine bak...bırak bisiklet olsun bırak cılız olsun...

ben kilo ve cüsse itibariyle cbf seçtim...başka alternatifim yoktu...ama yeni kasalarda o bisiklet görüntü sıkıntısı bir nebze aşıldı...ybrye güven cbf ye asla...
    METEHAN ABİ NAPTIN YAV :D mondial 150mc alsaydık daha iyimi ederdik diyosun :D boşa giti fazladan paralar 40bin mnodialde dayanır:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    istatistikler...motor satış adetleri kaliteyi tescillemez belirlemez...çevrende gördüğün motor modelleri algı ayarlarını bozabilir...ona bakarsan satış rekor Mondıalde...ama çevrende dikkatini çekmeyen binlerce mondıal var...ama kuryelerde genelde cbf olduğundan ve hepsi otobanlarda gezindiğinde bu algı hatasına düşebilirsin...

evlerinin bahçelerinde Anadoluda köy yollarında gezinen 10 bin cbf nin 5 katı 50 bin tane mondı var ...ama kalitesi tartışılır...olay istatistik de değil...olay sağlamlık ve bu sağlamlığın istikrarlı bir şekilde her geçen yıla yayılması...

aynı ybr daha geçen seneye kadar iç lastikli geliyordu...bu zamanda şambriyelli lastik mi kalmış...bu değişimleri çok geç yapmaları bizi çıldırtıyor...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBF 150 olabildiğince çirkin çizgilere sahip. YBR hiç değilse daha sevimli.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 olabildiğince çirkin çizgilere sahip. YBR hiç değilse daha sevimli.
    sahip deme kardeş bence dersen daha iyi olur çünkü bence kırmızının sticer ları eskisinden dağa güzel ve en şekil commuter buda benim zevkim bence

Motosikleti
    METEHAN ABİ NAPTIN YAV :D mondial 150mc alsaydık daha iyimi ederdik diyosun :D boşa giti fazladan paralar 40bin mnodialde dayanır:D
    ybr 2 gömlek üstün diyorum...80-90 kilo olaydım ybr tercih ederdim...ama 130 kiloluk beni çekmiyor ne yazık ki...

Motosikleti
    ybr 2 gömlek üstün diyorum...80-90 kilo olaydım ybr tercih ederdim...ama 130 kiloluk beni çekmiyor ne yazık ki...
    ybr nin tek üstün olduğu yer motor ömrü ve motor sağlamlığı gerisinde bence cbf 150

Motosikleti
    ybr nin tek üstün olduğu yer motor ömrü ve motor sağlamlığı gerisinde bence cbf 150
    bir kullanıcı motor ömrü ve sağlamlığından öte ne isteyebilir ki sence...

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Ybr 125 mi yoksa cbf 150 mi konusu açmak sanırım siteye üye olanlara farz kılınmış birşey :D eğer zor olmayacaksa bu konunun sabitlenip bu iki motorun karşılaştırılması için açılmış diğer bütün konuların silinmesini talep ediyorum.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    üstünde her honda yazan motosiklet honda değildir!

bu motora kaç kişi honda diyebilir (bence hiç bir honda geni taşımıyor)

sundiro honda china

honda storm

http://en.honda-sundiro.com/product/...4638592&id=15#

zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    bir kullanıcı motor ömrü ve sağlamlığından öte ne isteyebilir ki sence...
    varsın 50binde bitsin motorum konforum tipim kalıbım servisim yeter bana ben konfor derdindeyim 50bin yeter yenileriz nabalım ama o konforu ybr de alamayız

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)