Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Honda mı Yamaha mı? İşte Bütün Mesele Bu!

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    HondaYama dıye bır marka cıkar yakinda bu sorun kokten cozulur
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben cbf 150 direksiyonunun tipini sevmiyorum. Direksiyonu çevirdinmi komple dönmesi daha hoşuma gidiyor.

AccessTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150-Honda Bali Ex 100
    HONDAAAA....Hayatt Ondaaa....
    All in one! Life!

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Ybr 125; soch motor yapısıyla, cbf te kullanılan ohv sistemine göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Çünkü ybr de eksantrik mili zincirle, cbf teyse eksantrik mili; pistonun çubuklara vuruşuyla hareket ettiriliyor bunun sonucuda orta devir üzeri kullanımda aşınma fazla olmakta böylecede zamanla cbf lerin sıkıntı çıkarma olasılığı ybr ye göre bikaç kat daha fazladır ve subap ayar aralığıda daha kısadır. Bu nedenle ben ybr derim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    uzun süreli kullancam diyorsan şekil ve kalite istiyorum diyorsan ybr...

yağ yakan motora paramı vericeksin (cbf) xD

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    sevgili arkadaşım ybr ve 2 adet honda cbf kullanıcısı olarak sana kısaca sayayım,ybr güzel bir motor görüntü önemli değil diyorsan ybr, ondan daha kuvvetli olsun diyorsan cbf, gösteriş cbf de var ybr ye göre, komple koruma demiri kılı tüyü var güvenliğin ve motorun açısından ,yakıtta 2 sindede uçurum farklar yok, ybr nin parça fiyatları hondaya göre o kadarda ucuz değil honda da öyle ikiside sağlam motor,herkez kullandığını bilir ve söyler ikisinide kullanmış bir şahıs olarak kesinlikle honda diyorum servis yedek parça sıkıntısı yok,ikiside gayet dengeli ama ybr bisiklet gibi duruyor cbf biraz kaba deselerde duruşu biraz motosiklete benziyor üzerine bindiğinde bacaklarının arasında cbf kendini hissettiriyor ybr daha çelimsiz duruyor, devir, saati yoktu onuda yeni modele koymuşlar,en büyük eksilerinden birisiydi bu km devir saati,3 cü motorumu alalı 3 ay kadar oldu cbf, herşeye rağmen sen yinede ikisine de yakından bak kararının hondadan yana olacağını zannediyorum haydi hayırlı uğurlu olsun şimdiden ,bu arada boylu poslu,cüsseli bir yapıya sahipsen ybr altında mopet gibi durabilir bunlarda önemli unsurlar taktir tamamen senindir kolay gelsin
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    3 ybr 2 cbf eskitmiş biri olarak şunu söyleyeyim... yamaha ybr 100 000km sorunsuz giden bir motordur... 3 ybr de hiç bir sıkıntı yaşamadım.... ne şanzuman ne motor nede elektirik yönünden.. 2 cbf imde 50 000 km görmeden yağ yakmaya başladı... silindir kapakları 2 sininde değişti.... sınırsız sibob ayarı yaptım.... ybr nin orjinale yakın yan sanayisi çok... 25+ cc fazlalıkta sana artı katmayacaktır emin ol.... motoruyla 3 ayda 1000 km yapıpta sorun yasamadım diyenler var... onlara lafım yok.... ama makine zoru görünce kendini bırakmayacak.... bu arada selçukeczda posundan 60 küsür motorun hepsi 100 000 km yi görmeden motor yeniledi...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    2011 cbf in seritlerini pek beğenmeyip 2011 ybr yi çok beğensemde cbf bence.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Böyle bi soru duymamaıs olayım Yamahaya göre birçok seyin fazlasını daha ucuza sunan HONDA tabiki... Etrafına bi bak dostum niye her taraf CBF150 sonra mantıklı olarak bi düşün sonrada git bi Honda bayiine al bi tane.
    Yada dur dur sen en iyisi git bi YBR al şimdi benden önce sıraya falan girecen zaten motor yok piyasada bide senin almanı bekleyecez bana daha sonra sıra gelecek. Sen YBR al YBR iyi motor süper motor
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011 Black
    Hertürlü HONDA !

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Normal bir kullanıcı için ikisi de iyi motor. Ecza deposu çalışanlarını ve kuryeleri normal kullanıcı olarak saymıyorum. Onlar aceleden biraz fazla hırpalıyorlar motorlarını.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    şimdi marka olarak honda bikere neden mi arabası motoru robotu ucagı güç ürünleri deniz motorları daha sayayım mı marka büyüklüğü olarak...
    yalnız ben bir cbf çi olarak yeni cbfın o uyumsuz stkerlarını hiç mi hiç begenmedim ve devir saatini koymaları iyi ama o vites göstergesinide yok etmiceklerdi o yuzden ybr 125 esd diyebilirm bu ikisi arasında tabi o da yandan kalıblı önden bisiklet gibi hele ön lastiği çok çok ince .birde şunu unutma parça sıkıntısını en çok hondada yaşamazsın adamlar şirketleşmiş türkiyede yamahaysa çançincon motorlarının satıldığı yerde en önemliside iş bilmiyen usların ve yetersiz mekanların olduğu servislerde işlem görmekteler he yamaha bu sorun çıkarmaz bile dersen de servise çancin çonlarla sıra bekle.honda öyle değill bu konuda ap ayrııı
    Mustafa Kemal Atatürk

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    ikisine de beş kuruş para vermem hiç kusura bakmayın
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun yola CBF, şehir içine YBR. Hatta çok çukur var rahatıma düşkünüm diyosan yamaha kross al benimkinden.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazıları performans farkı var bazılarıda yok demiş

Bazıları ısrarla cbf150 nin 50 binde yağ yaktığını söylemiş

Devir sayacınında olammasıyla motoru ultra-hiper- super hor ve bağırta bağırta kullanan kuyyelerin elinde bu bile iyi sayılabilir..

Yokmu Cbf kullanıpta 60-70 binee gelen veya daha fazla yapan yahu? Scooterlar daha fazla gidiyo nerdeyse..

Benim tercihimde %15 fazladan tork bi kıstas olurdu. Düşük devirlerde daha fazla cekiş gücü herzaman iyidir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 ybr 2 cbf eskitmiş biri olarak şunu söyleyeyim... yamaha ybr 100 000km sorunsuz giden bir motordur... 3 ybr de hiç bir sıkıntı yaşamadım.... ne şanzuman ne motor nede elektirik yönünden.. 2 cbf imde 50 000 km görmeden yağ yakmaya başladı... silindir kapakları 2 sininde değişti.... sınırsız sibob ayarı yaptım.... ybr nin orjinale yakın yan sanayisi çok... 25+ cc fazlalıkta sana artı katmayacaktır emin ol.... motoruyla 3 ayda 1000 km yapıpta sorun yasamadım diyenler var... onlara lafım yok.... ama makine zoru görünce kendini bırakmayacak.... bu arada selçukeczda posundan 60 küsür motorun hepsi 100 000 km yi görmeden motor yeniledi...
    bu cümleleri iyi oku ve yanıtını ver

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Yorumların çoğu boş karasız olmak ve bu forumdan objektif bilgi almak çok zor

Esd kullanıcısı olarak ben birazda cbf 150 alıp kullanmak istedim tanıdığım motorcu insanlar çalışdığım iş yerine gelen kuryeler hepsi Ybr satılıp Cbf alınırmı dediler bende vazgeçtim çokda kilolu biri değilim

Şunuda ekliyeyim özellikle kalıplaşmış beyinlere gelsin Esd eski ybr ye göre daha kalıplı gösteriyor

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Biyikli bu iki motosiklet de sana uymaz kardes.
    Baska modellere bak.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Tek ve net olarak YBR.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    İkisinin arasında bence de YBR, ama seçenekler niye bu kadar? Nerede kaldı dağ tepe asfalt arazi dinlemeyen uslanmaz ruh?
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)