Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Köpeklerden kaçmayı bilmek gerek yoksa !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    ya arkadaşlar bgırır gıder dıyosunuzda ben cıdden tırsıyorum bı ara ayamın dıbıne kadar yaklastı sımdı ben o sıra dursam ısırmıcakmı benı ? delı gıbı havlıolar
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı QM50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar bgırır gıder dıyosunuzda ben cıdden tırsıyorum bı ara ayamın dıbıne kadar yaklastı sımdı ben o sıra dursam ısırmıcakmı benı ? delı gıbı havlıolar
    deliyle, sarhoşla, köpekle şaka olmaz derler uzak duracaksın bunlardan
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim:))

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Alıntı STARTER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deliyle, sarhoşla, köpekle şaka olmaz derler uzak duracaksın bunlardan
    dogru diyosun zaten durmuyorum gerçi durmakt pek yemiyo :D en iyisi itle köpekle muhattap olmıcan:D
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Today gitmiyor tabi
    Kaza yapan kişiye de aynan olsaydı kafanı çevirip bakmak zorunda kalmazdın ve önündeki direği görürdün demek istiyorum.
    Köpek kovalıyorsa motoru kenara çekcen eline bi sopa taş vs alıp sen onu kovalıycan ben çok sinirlenmiştim bi kere inip kovalamıştım neye uğradığını şaşırmıştı köpek
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Hyosung GT250R '11-Vespa ET4 '01-Mondial 150ZC '09
    benimde köpeğim var 6senedir o yüzdenanlayabiliyorum bu davranışlarının nedenini
    köpeklerin görme kabiliyetleri çok iyi değil öte yandan kulakları çok hassas olduğu için motorsikletin sesinden çok rahatsız oluyolar ve tam anlayamadıkları için siyah beyaz olduğundan kovalayıp korkutmak istiyolar asla bi köpek motosikletin üstüne atlamaz unutmayın havlayan köpek ısırmaz köpek kovbalayınca apılması gereken gaza basıp motorun daha çok bağırmasını sağlamak yerine gazı keserek sesi azaltmak ve köpekle asla göz göze gelmemek aynadan bakın vs ama göz göze gelmeyin köpekler göz göze temsaslarda daha huysuzlaşırmış veterinerimin dediğine göre sinirli köpeğin asla gözüne bakmayın onu görmezden gelin sadece havlar ayrıca köpeklerin hız kavramları çok iyi değildir onu şaşırtmak kolay ilk yavaşlayıp sonra hızlanırsanız bunu algılaması geç olur ve pes eder bunu uygulayın ama kormayın köpekler tam algı sağlıyamadıkları için o hızda bişeyin üzerine asla atşamazlar
    ::tutkuy:: ::thanks: ::cheeeeer

GÖKTUĞ TÜREL

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Goktug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde köpeğim var 6senedir o yüzdenanlayabiliyorum bu davranışlarının nedenini
    köpeklerin görme kabiliyetleri çok iyi değil öte yandan kulakları çok hassas olduğu için motorsikletin sesinden çok rahatsız oluyolar ve tam anlayamadıkları için siyah beyaz olduğundan kovalayıp korkutmak istiyolar asla bi köpek motosikletin üstüne atlamaz unutmayın havlayan köpek ısırmaz köpek kovbalayınca apılması gereken gaza basıp motorun daha çok bağırmasını sağlamak yerine gazı keserek sesi azaltmak ve köpekle asla göz göze gelmemek aynadan bakın vs ama göz göze gelmeyin köpekler göz göze temsaslarda daha huysuzlaşırmış veterinerimin dediğine göre sinirli köpeğin asla gözüne bakmayın onu görmezden gelin sadece havlar ayrıca köpeklerin hız kavramları çok iyi değildir onu şaşırtmak kolay ilk yavaşlayıp sonra hızlanırsanız bunu algılaması geç olur ve pes eder bunu uygulayın ama kormayın köpekler tam algı sağlıyamadıkları için o hızda bişeyin üzerine asla atşamazlar
    sen öyle zannet gel kardeş sana on dakika içinde motosikletinin üzerine atlayıp en az 3 yerinden ısıracak 5 köpek gösteririm
    sen ya hayatında köpek görmemişsin yada beslediğin kediyi sana köpek diye yutturmuşlar
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen öyle zannet gel kardeş sana on dakika içinde motosikletinin üzerine atlayıp en az 3 yerinden ısıracak 5 köpek gösteririm
    sen ya hayatında köpek görmemişsin yada beslediğin kediyi sana köpek diye yutturmuşlar
    Bulldog ve jack russelım var allahtan kedıye benzemıyolar ve bende onu yıycek kadar saf degılım ya da o kedıyı kopek dıye yutturmuslar dıyecek kadar cahıl degılım senın dengesızlıgındır eger o kopek senı 3 yerınden ısırıyosa kusura bakma bu kadar cırkın bı yoruma anca bu denır dedıklerımı okursan o 5 kopek senı 3 yerınden ısırmaz o kadar yorum yazmısım bıraz saygı

GÖKTUĞ TÜREL

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    arkadaşlar onlar yokmuş gibi davranın köy yollarına girerken 3 5 köpegin birden saldırdığı bile oldu hiç tepki vermedim ama meraktanda bazı denemelerim oldu
    1 mesela kornaya basınca korkan cinsi var
    2 köpegin yanına kadar tepki verme yan yana gelince gaz ac ama tehlikeli duruma getirme kendini videoda oldugu gibi
    3 bi keresinde merak edip durdum sadece havlıyor saldırmıyorlar
    4 benim birader hiç korkmaz onla bikere arabadaydık bize bi grup saldırdı benim bro bağırarak üzerlierne köştu köpekler inanılmaz şekilde kaçıştılar :D bağırmakta işe yarar ama ciddi gırtlak lazım
    (bu dediklerim kırma sokak köpekleri için geçerlidir cins köpek cok farklı bir tepki verir mi bilmiyorum ama ben yine aynı şekilde davranırım)
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    ben böyle bir link açmayı düşünüyordum geç davrandım herhalde köpekten hiç kaçmadım daima durup bekledim sonra yeltenmiyorsa gaza basıp gittim :-
    ::gleam::Bugünü dünüme yarınıma değişir giderim
    Zaten bu kafada değil seni, evi bile zor bulurum::cheeeeer::

Motosikleti
    Bulldog ve jack russelım var allahtan kedıye benzemıyolar ve bende onu yıycek kadar saf degılım ya da o kedıyı kopek dıye yutturmuslar dıyecek kadar cahıl degılım senın dengesızlıgındır eger o kopek senı 3 yerınden ısırıyosa kusura bakma bu kadar cırkın bı yoruma anca bu denır dedıklerımı okursan o 5 kopek senı 3 yerınden ısırmaz o kadar yorum yazmısım bıraz saygı
    ben sana hakaret etmedim ve senin haddine değil benim dengem hakkında yorum yapmak
    buna rağmen saygıdan bahsetmen de çok abes olmuş

Motosikleti
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sana hakaret etmedim ve senin haddine değil benim dengem hakkında yorum yapmak
    ancak APTAL olan bi insan köpek diye kedi alır demekki bunu bile düşünmüyosun yazarken o yüzden bana hadden bahsetmeilk düşün sonra yaz

GÖKTUĞ TÜREL

Motosikleti
    regal raptor
    Köpek kovalayınca durun diyen arkadaşlar sakın bu taktiği sivas,tokat tarafına yolları düşerse uygulamasınlar yoksa sonları çok kötü olabilir.3 kangalın kullandığım arabayı kovalayıp aynadan birinin arka çamurluğu ısırdığını görmem aklımdan bir türlü silinmiyor.Sonuç olarak çamurlukta derin diş izleri anı olarak kaldı.O günden sonra motor üstündeyken köpeklerden gerçekten tırsmaya başladım.Benim taktiğim biraz yavaşlayıp çarpma riskim kalmadıktan sonra allah ne verdiyse gazlamak.

Motosikleti
    inşallah bir gün Van a gelirsin
    bak sana göstereceğim köpekleri gördükten sonra kendin dönüp arkadaşlar özür dilerim o yaptığım yorumların tamamı benim hatammış ben hayatımda köpek görmemişim diyeceğine inandığım bütün değerler üzerine yemin ederim

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    köpekler cidden korkuyor motosikletlerden
    alman kurdu besliyorum bende motosikleti gördüğü ilk birkaç gün biraz geri çekilip uzaktan izlemiş...tamam hafif ürkmüştü
    sonrasında savunmasız halde yakaladığı motosikletimi kendince tanıyıp lastiklerinin kendisine ait olduğunu düşünmeye başlayınca alıştı tabi

afrikada kabilelerin aslan korkutma taktiği var
    adamlar toplanıp sürekli zıplıyorlar yarışma gibi sırayla herkes sıçrıyor
    diyorum kendi kendime ne yapıyor bunlar
    meğer aslan adam zıplayıp daha büyük görününce korkuyormuş

şimdi eğer köpek kovalarsa durup zıplamayı deneyin
    bakalım ne olacak

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Bu adamın yerinde olsam,20-25 tane kadar torpille tekrar o mekana giderim hemde gene motorla.Delirtene kadar torpil manya yaparım.

Size yemin ediyorum torpil en etkili çözüm,köpek motorun sesini duyunca aynen şöyle düşünüyor ''ulen şimdi hav desek bu anti sosyal torpille geri dönüp hepimizi torpil manya yapar,en iyisi sessizce gitmesini seyredelim''

Harbiden ayne böyle oluyor,defalarca denenmiştir...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    arora ks 150-23 Sarı :)
    it görünce çömelecen abi :D

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ancak APTAL olan bi insan köpek diye kedi alır demekki bunu bile düşünmüyosun yazarken o yüzden bana hadden bahsetmeilk düşün sonra yaz
    sakin.....
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gulucem tabi onlarda beni kowalarken eminim guluolardir cunku bu adamin basina gelen banada gelebilir ki he gordugum kopegin ustune surmuorum mumkunse gazlayip kaciorum ama kasindi o;)
    hayvansever biriyim ama ii yapmıssın hakwerdim
    1- Ucuza alan iki kere alir
    2- Calisiyorsa kurcalama
    3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah cezalarını versin..
    bıktık artık şu sokak köpeklerinden...
    bunlara bir çözüm bulunmalı artık...
    belediye toplamaya korkuyor kendi bilmez üç beş sözde hayvansever ortalığı karıştırıyor..
    bu şekilde kendi çocuğunun başına birşey gelse bakalım ne diyecek...
    Çok merak ediyorum sokak köpekleriyle ilgili nasıl bir çözüm önerin var. Ne yapılmalı sence, paylaşırsan seviniriz...

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Aşağıdaki cümlelerden hangisi yanlış bir davranışı ifade ediyor?

a) Köpekler korktuğu için motosiklet sürücülerine saldırıyor.

b) Motosiklet sürücüleri köpeklerden korktuğu için ya kaçıyor, yada kaçmıyor karşılık veriyor.

c) Farklı hassasiyete sahip olan insanlar motosiklet sürücüleri ile köpekler arasındaki olaylara farklı yorumlar getiriyor.

d) Motosiklet sürücüleri ile köpekler arasındaki sorunları tartışan insanlar birbirine söz ile saldırıyor.

Not : Cevabınız ne olursa olsun montunuzun sol cebinde köpek kovucu taşımanız önerilir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)