Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Köpeklerden kaçmayı bilmek gerek yoksa !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motor sürerken hepimizi en az bir kere köpek kovalamıştır diye tahmin ediyorum peki ne yapmak ne yapmamak gerek ?

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/15362...aza-yapti.aspx

Bu videodaki gibi bir durum yaşamamak için bir kaç yöntem var aslında benim bildiğim.

1. Köpek kovalıyor yani arkanızdan geliyorsa panik yapmayın ve onu duymayın asla arkanıza dönüp bakmayın ve gaz açmayın 5 saniye içinde vazgeçecektir.

2. Köpek soldan yada sağdan önünüze gelecek şekilde yöneliyorsa hızınızı hafif düşürün ve tekrar kontrollü şekilde hızlanın bu köpeğin algısını karıştıracaktır. köpekler mesafeyi tekrar hesaplayamazlar. asla durmayın yada tekme atmaya çalışmayın.

... fikri yada başka önerisi olan arkadaşların fikirlerinide alalım videodaki adam son anda yatırmış başımıza gelmeden önlem almak lazım....
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim:))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    direk kaçın...
    yapmayın gözünüzü sevem açmayın şu köpekle ilgili olan konuları...
    ömrümü yedi bu köpekler..
    hepsini toplayacağı bir gün hayvanseverlerin kapısına bağlayacağım...
    alın diyecem size bol bol sevgi...

cemsht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati monster 696'11
    valla yanlış anlaşılmasın ama kazadan sonra köpeğin olay yerinden kaçışı bayaa bi komik olmuş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    köpeği gördünmü ya daha hızlanın yada ona bakarak korna çalın yada bağırın göz göze gelip :D
    WİNDY S 125 bunu beğendi.

yazık olmuş adama yav,üzüldüm.o fırlama köpekler hiç bir zaman ısırmak için koşmaz araçların arkasından tek dertleri oyun yapmaktır.ha çok ısırmak isteyen olursa onada panik yapmadan bir tekme atmak yeterli olur.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Allah cezalarını versin..
    bıktık artık şu sokak köpeklerinden...
    bunlara bir çözüm bulunmalı artık...
    belediye toplamaya korkuyor kendi bilmez üç beş sözde hayvansever ortalığı karıştırıyor..
    bu şekilde kendi çocuğunun başına birşey gelse bakalım ne diyecek...

Alıntı cemsht adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla yanlış anlaşılmasın ama kazadan sonra köpeğin olay yerinden kaçışı bayaa bi komik olmuş.
    ya hiç sorma faili meçhul yapmaya çalışmış şerefsiz

bu arada arkadaşlar teknik tepki vermek lazım yoksa tekme atarsan dengen bozulabilir düşersin, gözgöze gelseni anlamadım dönüp bakarsan motor yoldan çıkabilir, aniden hızlanırsan kontrolü kaybedebilirsin, ani duruşlarda arkadaki trafik seni tehlikeye atar, v.s.
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim:))

Alıntı STARTER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya hiç sorma faili meçhul yapmaya çalışmış şerefsiz

bu arada arkadaşlar teknik tepki vermek lazım yoksa tekme atarsan dengen bozulabilir düşersin, gözgöze gelseni anlamadım dönüp bakarsan motor yoldan çıkabilir, aniden hızlanırsan kontrolü kaybedebilirsin, ani duruşlarda arkadaki trafik seni tehlikeye atar, v.s.
    o zaman tek çare kalıyor

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    hiçbir köpek insandan daha akıllı ve güçlü olamaz. bu nedenle böyle durumlarda sakin olmak gerekir. köpekle göz teması çok önemlidir. motosikletinizi durdurun vizörünüzü açın ve direk gözlerinin içine bakın. hayvan bir süre sonra sakinleşecektir. kaçmak risk oluşturacak bir bölgeyse dedigim daha mantıklıdır. öncelikle hayvanlarında bu dünyanın bir parçası oldugunu untmayın. onlar içgüdüleriyle hareket ederler. durduk yere hiçbir hayvan bir başkasına saldırmaz. köpeklerin motosiklete saldırmaları çıkan eksoz sesinden rahatsız olmaları ve sizi tehtit olarak görmelerindendir.

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    köpekler bir şekilde motosikletlerden huylanıyor (hatta arabalara saldıranını sizlerde görmüşsünüzdür) ve rahatsız oluyorlar kendi alanlarına girdiğimizi düşünerek alanlarını savunmak adına hamle yapıyorlar...şunu asla unutmayın köpek doğası itibariyle avcıdır ve bizlerde kaçmaya başladığımız andan itibaren av durumuna geçiyoruz,av kaçar avcı kovalar mantığı bu durumda yapacağınız en güzel şey heycanlanmadan sakin bir halde seyretmek. onu yok sayın bağzı arkadaşlarım için bu cidden zor bir iş ama mutlaka aşılması gereken bir durum önce sakinlik ve aracınızın konturolü önemli belli bir süre sonra peşinizi bırakacaktır bıraktığı an ise onun kendi özel alanı olan bölge olarak tayin ettiği alanı terk ettiğimiz andır zira bizi değil motosikletlerimizi tehtit olarak görüyorlar....

ben buna benzer çok olayla karşılaştım yavaşladım şaşırdı hatta motordan inip o bütün dişlerinin tekmilini gösteren köpeklerin yanına gidip sevdiğimde oldu ama iş motora binip gitmeye başlayınca tekrarladı ilki kadar sert olmasada

herkese kazasız ve belasız hatta köpek tacizsiz sürüşler dilerim
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam it, adamı düşürüp kayboluyor bir de.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Honda Msx125 olacak gibi
    üzücü bir durum.geçmiş olsun diyorum.
    I've woken now ,to find myself , in the shadows all I've created.

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Anca bağırıp dururlar panik yapmayın..

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Eşşooleşşeeğin iti de kaza olunca nasıl anında arazi oluyor

Evet nasıl davranmak gerektiğini bilmek gerekiyor. Bu konu defalarca paylaşılmış olsa da gündeme gelmesinde yarar var. Nitekim videodaki kişi gibi davrananlar hala çoğunlukta.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    direkt gazla, motor kucukse vites düşürüp gazla, gerisi boş...
    112ciyiz

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Yapacağınız sadece durmak,

Siz durunca köpekde duracaktır. Merak etmeyin gelip üstünüze atlamaz.

Tekme atmak, gaz açmak, zik zak çizmek gibi komikliklere gerek yok...kötü sonuçlara yol açar ...

Hayvan doğasının gereğini yapıyor diye de saçmalamayalım lütfen...

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    hehehe benim konu cıkmıs wala bizim yazlıga gidip gelirken kopekler motorun sesini duyunca direk hazir ola giriyorlar bir gun gidiorum 100 metre oteden gordum hazirlanmiş beni bekliyor sol ayağimi haziladim biraz daha hızlandım suratinin ortasina bir tekme yapiştirdim yaklaşık 60 km hız ile ogun bugundur yoluma cıkmadı ama ayagımın tabanı cok acıdı ne kemiğinden se bunlarin surati ama çok dert ya bizim ordakiler direk bir kg et koparmaya geliolar
    hyosung gv 250

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direkt gazla, motor kucukse vites düşürüp gazla, gerisi boş...
    videodaki adamda direkt gazlamış ama direkt kelimesini "direğe" olrak algılamış olabilir
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapacağınız sadece durmak,

Siz durunca köpekde duracaktır. Merak etmeyin gelip üstünüze atlamaz.

Tekme atmak, gaz açmak, zik zak çizmek gibi komikliklere gerek yok...kötü sonuçlara yol açar ...

Hayvan doğasının gereğini yapıyor diye de saçmalamayalım lütfen...
    köpekten korkan adama üstüne koşan bi köpek görünce dur diyosun kralı durmaz valla hocam yükseklik korkusu olan adama inşaatın çatısına çık kenarda dur bişe olmaz der gibi bişey bu senin dediğin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:51 ----------

Alıntı emre_tnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videodaki adamda direkt gazlamış ama direkt kelimesini "direğe" olrak algılamış olabilir
    puuuhaaa süpersin yav ama ayıp adam orda yamulmuş sen burda neler diyosun bra bra bra

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    hehehe benim konu cıkmıs wala bizim yazlıga gidip gelirken kopekler motorun sesini duyunca direk hazir ola giriyorlar bir gun gidiorum 100 metre oteden gordum hazirlanmiş beni bekliyor sol ayağimi haziladim biraz daha hızlandım suratinin ortasina bir tekme yapiştirdim yaklaşık 60 km hız ile ogun bugundur yoluma cıkmadı ama ayagımın tabanı cok acıdı ne kemiğinden se bunlarin surati ama çok dert ya bizim ordakiler direk bir kg et koparmaya geliolar

İnsanlığımızı kaybetmişiz ve hala gülerek anlatabiliyoruz. tebrikler..bıçak filan yok muydu yanınız da şöyle kafasını filan kesip sırığa geçirseydiniz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)