Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yol vermeyen arabalara psikolojik yanıt :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda SW-T600
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar siz siz olun polemiğe girmeyin derim,sağından geçmeye çalıştığınız araç kısa bir süre sonra illaki ilerleyecek ve sizede geçeceğiniz bir alan oluşacaktır baktınız olmadı diğer taraftan geçin zira kullanmış olduğumuz motosikletlerimiz bu tür manevraları yapmaya çok uygun.

Gözlemlediğim kadarıyla ki günde aktif trafik içerisinde yaklaşık 6 saat üzeri motosiklet kullanan bir kişi olarak söylüyorum motosiklet kullanan arkadaşlarımızın içerisindede gereksiz şekilde aceleci olan çok fazla agrasif davranan arkadaşlara rastlıyorum karşısındaki ister araba olsun isterse motosiklet değişen bir şey olmuyor.

bir örnek vereyim... her gün boğaz köprüsünü kullanan birisiyim ve genellikle sağ şeridin sağı çok uygun oluyor ama an oluyorki bırakın bir arabanın benim bile geçecek yerim olmaması halinde arkama gelen motosikletli arkadaşlardan bağzıları dat dat dat eli kornada yahu allahın adamı trafik kilit olmuş önündeki aracın sola kaçacak üç santim yeri yok, yol olsa arabada gidecek bende yani gereksiz bir dünya iş çuvaldızı birazda kendimize batırmak lazım derim...

rüzgarınız bol tekerleriniz düz bassın....

kesinlikle doğru gereksiz agresif hareket sergilemek çok yersiz.... yayanın geçebileceği kadar bile yer yoksa zorlamanın bi manası yok.... ama geçebilecek yer varken, kasıtlı yol vermeyen sürücüler insanın tahammül sınırlarını aşıyor bazen... yoksa arabada, motosiklette öncelikle bir birey tarafından yönetiliyor... en başta insanların birbirine karşı saygılı olmaları lazım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir koşulda arabalarla sözlü iletişime geçmemeye çalışmak en iyisi bence. Elinin milimetrelik hareketiyle üstünüze kırar gibi yapar, sizde refleksif olarak kaçma hamlesi yaparsınız ve bir anda film kopar, kolunuzdan bacağınızdan olursunuz.
    Gereği yok.
    Yol vermemekte ısrarcıysa boşverin yahu. Bir gerideki arabanın öbür yanından geçin gitsin.

aynen katılıyorum.

Motosikleti
    tabanway
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir koşulda arabalarla sözlü iletişime geçmemeye çalışmak en iyisi bence. Elinin milimetrelik hareketiyle üstünüze kırar gibi yapar, sizde refleksif olarak kaçma hamlesi yaparsınız ve bir anda film kopar, kolunuzdan bacağınızdan olursunuz.
    Gereği yok.
    Yol vermemekte ısrarcıysa boşverin yahu. Bir gerideki arabanın öbür yanından geçin gitsin.
    +1907

gerek yok konuşmaya
    AT, AVRAT, MOTOR...

Motosikleti
    KAWASAKİ ER6N
    Alıntı ysmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepimiz yaşıyoruzdur, giden özellikle duran trafikte arabanın sağından geçmek isteriz milim milim sürücü yan aynadan gördüğü halde yol vermez.....
    Neden yol vermediğini sorduğumuzda hepimizin aldığı cevap buna yakındır sanıyorum "Ben bekliyorum sende bekle! " sanki hayatımızı eşit şartlarda yaşıyormuşuz gibi bir yanıt
    Bu tarz yanıtlar ve bilinçsiz sürücülerle kavga etmek onların içinde bulunduğumuz durumu anlamasını sağlamıyor....
    Ben kendimce en güzel cevabı buldum şiddetle tavsiye ederim Diyalog şöyle gerçekleşiyor;

- Afedersiniz beni gördüğünüz halde neden yol vermiyorsunuz ?

- Ben bekliyorum sende bekle.......

Cevap; Bak şimdi hiiiççç alınmaca gücenmece yokk... Ben max.15 dk. sonra evimde ayaklarımı uzatmış çayımı yudumluyor olacağım.... Ama sen 1,5 saat daha bu trafikte bekleyeceksin.... Hadi eyvallah....

Keyifli sürüşler.....
    Aile boyu kapağı oraya bırakacaksın harika
    [COLOR="Blue"][B][I](K)endini (A)sla (S)alak yerine (K)oyma
    KULLANALIM...[/I][/B][/COLOR]

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    valla bu konuda agresifim arkadaş
    aralardan geçmem
    asla araçların sağından geçmem
    ama 2 şeritli bom boş yolda yolun en solunu tutmuş 60 la giden gerizekalıya arkasından selektör yapıp üstüne defalarca korna çalmama rağmen aynada bana bakıp yol vermemesine uyuz olurum
    ulan öküz boş yol geç sağdan git ağır ağır gideceksen
    yok sola döneceksin diyelim ulan en yakın kavşak 1 km sonra
    deliririm yaf bakar aynadan görür ve yol vermemek için kendini zorlar
    tek ve sadece sağlamak zorunda kaldığım tiplerdir
    geçerim sağından önüne kırıp yavaşlarım hızımı 30 a kadar düşürürüm
    başlarım yol vermemeye taa en yakın kavşaktan herif çıldırıp dönene kadar
    yada tamamen durdurup "nedir kardeş hayırdır yol babanın mı?" diyene kadar
    genelde laf aynıdır ulan sen motor sürüyon
    cevap ulan senin babandır yolun sağından gitmiyosan yol versene arkandan gelene .........
    tabi içim rahat bende full koruma nasılsa hiç bir zarar veremez
    birde olayı çok feci çözdüm arkadaş
    direk bi saniye bi trafiği arıyalım senden şikayetçiyim diyorum
    bu sözden sonra direk yaf git uğraşma benle veya abi sen bizi yanlış anladın muhabbeti başlıyo
    çünkü Van da hiç trafik denetimi görmedim
    adamlar ondan rahat her şeyi eksik mutlaka
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş Aslında güncel ve iyi bir konu, hepimizin her an yaşadığı...

Aralardan geçmek bir tercih ve risk alma iradesinin kişisel toleransıdır. Geçilmemesi elbette en doğrusu ve kurala uygun olanıdır.
    Püf nokta ise: eğer Ara Var İse ve geçebiliyor isen, geç gitsin... ancak yol yok ise (biri sana yol açar aya da açmaz ki konu bu olmamalı biz motorcular için...) beklemek ve yolu bulduğunda sürmek en doğrusudur. Neden yol vermedin polemiğine girmek konusu ise Yol vermenin kurallar gereği mecbur olduğu ve belirlendiği durumlar hariç (örnek ingilterede ışıklarda en ön sıra bisikletlilere ve arkası motorculara bırakılmak zorundadır...) gereksizdir.
    haaa, benim gibi her dakka birileri ile sürtüşme kaderinde olan biri isen o zamanda vayy neden benim yolumu kestim tartışması kaçınılmazdır Tavsiyem ise, motoru sağlam ve serinkanlı bir biçimde sehpaya-ayağa oturtup, üzerinden sakince inmeden önce hiç cümle kurmayın ve hatta kelime sarfetmeyin. Hazırlıklı olun ve kafanızdaki kaskı çıkartmadan güzel güzel tartışın şöfer arkadaşla

Kazasız belasız, tartışmasız dalaşmasız süper sürüşler dilerim.
    Poturdak

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şöyle bir şey var, burda anlatılanlar zaten yüksek hızda filtreleme veya daha farklı aksiyonlar için değil.Bariz, durmuş trafikte solundaki açığı sırf ben geçmeyeyim diye kapatıyorsa hakkım vardır benim ona söylenmeye.Eğer aynısını ben yapıyorsam onun da bana hakkı vardır.Ama burada bahsi geçen olay her yere dalmak değil, imkan varken gidememek.Burada az da olsa aralardan kaçılabilir.Basit bir düzen şeklinde işler bu olay fakat düzeni bozan tipler çıkabiliyor.

Açıkçası hiç ama hiç aralara girmeme olayına da biraz karşıyım, yanlış anlamayın. Yaptığınız tamamen doğru, o konuda hiç bir şey demiyorum. Fakat altınızdaki 2 tekerlekli, otomobilde hacimce küçük bir araç. Tehlikede kaldığınız durumlarda -ki İstanbul gibi yerlerde sıkça oluyor- bu avantajı kullanmalısınız diye düşünüyorum.Yani imkan varsa ve şansımı zorlamıyorsam aralardan gitmek herkes için en iyisi.Siz belki bekleyeceksiniz diye bir otomobil de girebileceği yere giremeyecek. Aynı şeyi yapmış oluyoruz.Yani o küçük olmamızın avantajını bir nebze de olsa kullanmak gerekli diye düşünüyorum yoksa normalde maruz kalacağınızdan çok daha fazla tehlikeyle karşı karşıya kalabilirsiniz.Hatta sırf orada bekliyorsanız diye dayak bile yiyebilirsiniz...
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence burda bir çok kişinin bahsettiği şey akmayan / duran trafikte aralardaki boşluktan geçmek.

Akan trafikte makas atmak yada önündeki aracın sağındaki / solundaki iğne deliği kadar yerden motor ile geçmek bence ölüme davetiye.

Duran trafiktede sırf ben yanından geçip gitmeyeyim diye kasten beni sıkıştırıyorsa orda olay çıkması gayet normal. Duran trafikte 2 tekerin o araçlara bir zararı yok.
    Yahu sizi biraz elestirdim diye kizmayin..

Ama birisi bana yol vermedi diye münakasaya hic girmem ben..
    Bunu kasten bile yapmis olsa..
    Sinirlenmemeye calisirim..
    Nasil olsa o araci eninde sonunda gecicem..
    Yanina yanasir siritirim sadece...
    O konusmak isterse duymaz numarasina yatarim kask i göstererek..
    Ona cevap verdiginiz an kaybetmis olursunuz genelde..
    Onun istedigi bu zaten.. Sizinle dalasmak..
    Size kasten yol vermiyorsa zaten öküzün tekidir..
    Anlamaz sizi kesinlikle..
    Ona cevap verdiginiz an ona koz vermis oluyorsunuz..
    Ona cevap vermediginiz an bu onu cok cok daha sinirlendirecektir..
    Bu benim cok hosuma gider..
    Adam kavga etmek istiyor ama siz onun yelkenlerinden rüzgari aliyorsunuz susarak..

Benim fikrim..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bazen banada oluyo sellektör filan yapıyorum genede yol vermiyolar adam solu kapatmış gidiyo sağdanda sollayamıyorum lise çağını çoktan geçtiğimiz için:D
    Mustafa Kemal Atatürk

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı tombo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O aracında hız limiti 120 kmdir. 165 ile sana çarpmamak için frenleme olayında sen değil her ikinizde haksızsınız
    sevgili tombo arkadaşım otobandan bahsediyorum ben zaten haksızım bunun biliyorum sol şeridi ihlal etmekten yana fakat hız limitlerini otobanda hangimiz uyguluyoruz adam beni nerdeyse dövecekti ben bir hata yaptım otobanda motorumu denedim o otomobil sürücüsüde bana motosiklet olarak baktı olayı sanırım anlamışsındır aynı anda motosikletle değil de kendi arabamla gideydimde oda benim yo lumu kesip hesap sorsaydı ama söylediklerin doğru sevgiyle kal...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şöyle bir şey var, burda anlatılanlar zaten yüksek hızda filtreleme veya daha farklı aksiyonlar için değil.Bariz, durmuş trafikte solundaki açığı sırf ben geçmeyeyim diye kapatıyorsa hakkım vardır benim ona söylenmeye.Eğer aynısını ben yapıyorsam onun da bana hakkı vardır.Ama burada bahsi geçen olay her yere dalmak değil, imkan varken gidememek.Burada az da olsa aralardan kaçılabilir.Basit bir düzen şeklinde işler bu olay fakat düzeni bozan tipler çıkabiliyor.

Açıkçası hiç ama hiç aralara girmeme olayına da biraz karşıyım, yanlış anlamayın. Yaptığınız tamamen doğru, o konuda hiç bir şey demiyorum. Fakat altınızdaki 2 tekerlekli, otomobilde hacimce küçük bir araç. Tehlikede kaldığınız durumlarda -ki İstanbul gibi yerlerde sıkça oluyor- bu avantajı kullanmalısınız diye düşünüyorum.Yani imkan varsa ve şansımı zorlamıyorsam aralardan gitmek herkes için en iyisi.Siz belki bekleyeceksiniz diye bir otomobil de girebileceği yere giremeyecek. Aynı şeyi yapmış oluyoruz.Yani o küçük olmamızın avantajını bir nebze de olsa kullanmak gerekli diye düşünüyorum yoksa normalde maruz kalacağınızdan çok daha fazla tehlikeyle karşı karşıya kalabilirsiniz.Hatta sırf orada bekliyorsanız diye dayak bile yiyebilirsiniz...
    ufak ufak sakin sakin yol almak kimseyle polomiğe girmemek kurallara uymak en mantıklı ve doğru olan şey hayırlı sürüşler....
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    yamaha r 6
    arabalar özellikle tırlar cc si küçük olan motorlarlarla sağ şeritte giderken çok sıkıştırırlardı kaç kıtı kıtına değmeye ramak kala gecip gittiler adamın umuru değil sağa kaçıveriyor biri varyok önemlide değil... :( şimdi o konuda daha rahatım en azından bunları önleyebiliyorum tır deyip gecmeyin kasa olmadığı zaman taksi kapışıyor elemanlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:25 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ufak ufak sakin sakin yol almak kimseyle polomiğe girmemek kurallara uymak en mantıklı ve doğru olan şey hayırlı sürüşler....
    abim nasılsın günaydın ya bu ahava ne zaman açacak...
    :bounce: Efendi olcaksn Efendilik herzaman iyi prim yapar bak Yüzüklern Efendisine nasıl gişe yaptı Olay yüzüktemi ? Hayır efendilikte:bounce:

inanck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1 kesinlikle.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu sizi biraz elestirdim diye kizmayin..

Ama birisi bana yol vermedi diye münakasaya hic girmem ben..
    Bunu kasten bile yapmis olsa..
    Sinirlenmemeye calisirim..
    Nasil olsa o araci eninde sonunda gecicem..
    Yanina yanasir siritirim sadece...
    O konusmak isterse duymaz numarasina yatarim kask i göstererek..
    Ona cevap verdiginiz an kaybetmis olursunuz genelde..
    Onun istedigi bu zaten.. Sizinle dalasmak..
    Size kasten yol vermiyorsa zaten öküzün tekidir..
    Anlamaz sizi kesinlikle..
    Ona cevap verdiginiz an ona koz vermis oluyorsunuz..
    Ona cevap vermediginiz an bu onu cok cok daha sinirlendirecektir..
    Bu benim cok hosuma gider..
    Adam kavga etmek istiyor ama siz onun yelkenlerinden rüzgari aliyorsunuz susarak..

Benim fikrim..

Yok yahu ne kızması

Ben o mesajı yazarken kırmızıda durduğum için arkamdan korna çalan münasebetsizi hatırladığım için ruh halim biraz değişmişti ondan o şekilde yazmış olabilirim

Tabiki en iyisi hiç huattap olmamak ama insan bazen çileden çıkıyor işte
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    geçenlerde bizim burdada yol çalışması vardı trafik baya bi uzamış bende doğal olarak aralardan geçerek ileri dogru gidiyorum bu dağıtım arabaları oluyorya ülkerin vs işte inşaat malzemesinin aracıydı fort marka minübüs aynı dediğinizi bana yaptı geçmiyim diye sağa kıracaktıki ben o ara geçtim bide öle yaptığını gördüğüm için önüne kırdım durdum aralardan gitmedim ne yapsa beğenirsiniz yavaş yavaş arabanın tamponunu benim arkaya dokundu bi baktım motor ileri gidiyor hemen istop ettim indim aşağı gencide indirdim aşağı sonra aldım anahtarını yan tarafta demir çelik fabrikası vardı salladım oraya sonradan nasıl aldı bilmiyom ama trafik baya bi felç olmuştur benden sonra
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

bu gibi durumlarda katil olabilirim . yol vermeyen adi şerefsizlerin tek derdi trafiğe takılmadan gitmemizdir fakat bu kalitesiz insan sıcacık arabasında giderken biz buz gibi soğukdayız .
    böylelerinin dikiz aynasına olağanca kuvvetle yumruğu yapıştırmak lazım yerinden kırılcak şekilde hatta alttan yukarı doğru aparkart vurursanız kesin kopar yerinden sonra bir daha yapabilirmi?
    şimdi bu insan motosiklet düşmanına dönüşecekdir, fakat zaten düşmandı bize önemi yok buyüzden.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Klasik bir alt kültür başlığı gene;

Otomobil sürücüleri şöyle böyle, trafik polisleri şöyle böyle, yetkili servisler şöyle böyle ....

Bu memlekette o şu bu yok .....sadece bizim milletimiz var..... onunda motorlusu ile arabalısı ile kamyonlusu ile trafikteki hali rezalet...

Yok araba sürücüleri bilmem ne ... Doğru ya tüm motorcu arkadaşlarımız BMW rider academy belgeli, dünyanın en mükemmel sürücüleri olduğu için bu hanzo araba sürücüleri böyle işte...

Şu yorumları okuyorum bu arkadaşlar başka bir gezegende mi yaşıyor, yoksa hepsi italya motosiklet kültürünün içinde doğup büyüdü ve İstanbula yeni geldi onun için mi bunları yazıyor, bu şaşkınlığı geçiriyor filan diye düşünüyorum....

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Otomobil sürücüleri şöyle böyle, trafik polisleri şöyle böyle, yetkili servisler şöyle böyle ....

Bu memlekette o şu bu yok .....sadece bizim milletimiz var..... onunda motorlusu ile arabalısı ile kamyonlusu ile trafikteki hali rezalet...

Yok araba sürücüleri bilmem ne ... Doğru ya tüm motorcu arkadaşlarımız BMW rider academy belgeli, dünyanın en mükemmel sürücüleri olduğu için bu hanzo araba sürücüleri böyle işte...

Şu yorumları okuyorum bu arkadaşlar başka bir gezegende mi yaşıyor, yoksa hepsi italya motosiklet kültürünün içinde doğup büyüdü ve İstanbula yeni geldi onun için mi bunları yazıyor, bu şaşkınlığı geçiriyor filan diye düşünüyorum....
    Konu sürücülerin kural bilmezliği, dalgınlığı, beceriksziliği olsa dediğinde sonuna kadar haklısın. Yalnız burada muzdarip olunan konu, kasıtlı olarak motorculara ters tepki verilmesidir. Şeridinde dursa kimse sorun yaşamayacak ama sadece kötülük yapmak için yolu kapadığında bizi zor durumda bırakıyor.

Otomobil kullanırken agresif bir yapıya sahip olmama, bırakın yol kapamayı, yeterince hızlı gitmediği için bile insanlara sinirlenmeme rağmen (kendime kızıyorum bu huyum için ama elimden gelmiyor) motosiklete binince bambaşka birisi oluyorum. İşe giderken bile sakin sakin gezinti havasında oluyorum ve nedense kimseye sinirlenmiyorum. Trafiğe takılmayacağını, en kötü ihtimalle ışıklarda öne geçeceğimi bilmek ve o esnada araçlarında bunalan insanlara göre ne kadar şanslı olduğumu düşünmek beni rahatlatıyor.

Cana kasıt olmadığı sürece ne sinirlenmeye ne de münakaşa etmeye gerek var. Ben münakaşa yerine münaŞAKA yapmayı tercih ediyorum. Biraz önce yol vermeyen kişinin yanında yavaş yavaş geçmek, roadrunner misali alaycı 2 korna, ve hatta el sallamak en sevdiğim yöntemler ;)

Motosikleti
    Honda SW-T600

Başlığı ben açtığım için (ALT KÜLTÜR) olarak bu yoruma genel yerine direkt cevap vermek istiyorum;

1. Bu site kimsenin birbirinin kültür seviyesini yargılaması ve açtığı konular için hakeret etmesi için bulunmuyor. Lütfen şahsen tanımadığımız kişilerin kişisel özellikleri örn. kültürleri gibi durumlara yorum yapmayalım !

2. Otomobil sürücüleri şöyle böyle diye kimsenin bir iddiası yok; motosiklet kullanıcılarının büyük bir bölümü aynı zamanda otomobil sürücüsü. Kendi kendimize şöyle böyle demiyecek kadar hepimiz kültürlüyüzdür.

ANA KONU ŞUDUR Kİ; OTOMOBİL SÜRÜCÜLERİNİN MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE KASITLI, BİLEREK, KOMPLEKSİ, ÇEKEMEMEZ, KÖTÜ DAVRANMASI, ZAMAN ZAMAN CANINA KASIT EDECEK ŞEKİLDE HAREKETLER SERGİLEMESİ !!!

BU MEMLEKETTE BİZLER YAŞIYORUZ EVET, BİZ TEK BİR MİLLETİZ AMA KONUMUZ BU DEĞİL !!!

3. Tüm motorcularımız bmw rider academy belgeli değil belki evet.... Ama sadece motosiklet üzerindeyiz diye araçtan sayılmamak, insan yerine konmamak, serseri muamelesi görmek bizlerin hakettiği bişey değil. Bunların aksini sergileyen sürücülerin tamamı altında ne kullanıyor olursa olsun EVET HEPSİ HANZODUR !!!

4. Keşke bizim ülkemizdede İtalya motosiklet kültürü uygulanabilse.... Neden uygulanamıyor ?? Çünkü ortalık HANZO DOLU....

EVET HANZO!!! KIRMIZI IŞIKTA DURMAYAN, YOL HAKKI KARDEŞİMİN OLDUĞU HALDE ONA ÇARPIP KAÇAN, YOLUN ORTASINDA BIRAKAN, VE BULUNAMAYAN SERVİS ARACI SÜRÜCÜSÜ DE HANZO.... KARDEŞİMİN SAKAT KALMASINA, DİZİNDE PLATİNLERLE, CİVİLERLE, VİDALARLA YAŞAMINI SÜRDÜRMESİNE SEBEP OLAN O SÜRÜCÜ EVET YİNE HANZO....

TRAFİKTE HANZOLAR ÇOK.....

MOTOSİKLET KULLANAN KİŞİLER SIRADAN İNSANLAR DEĞİLLERDİR.... ÇÜNKÜ BİZLER HAYATI RİSKLİ, TEHLİKELİ AMA BİR O KADAR KEYİFLİ YAŞIYORUZ.... BU KİŞİLERİN DİĞER KİŞİLERE NAZARAN HAYATA BAKIŞ AÇILARI FARKLIDIR....

EVET BELKİ BİR ÇOĞUMUZ VARDIR DEĞİL YURT DIŞI, YAŞADIĞI ŞEHİRDEN ÇIKMAYAN... BAŞKA KÜLTÜRLERE TANIK OLMAYAN... İYİ BİR SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALMAYAN, ALAMAYAN....

AMA TEK BİR KEYFİ PAYLAŞIYORUZ, TEK BİR TOPRAK ÜSTÜNDE YAŞIYORUZ, HEPİMİZ İNSANIZ VE HEPİMİZ SAYGIYI HAKEDİYORUZ....

KATILAN KATILMAYAN OLABİLİR.... TEK İSTEDİĞİMİZ MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNEDE DİGER ARAÇ SÜRÜCÜLERİ GİBİ SAYGILI DAVRANILMASI....

TEK İSTEĞİMİZ SADECE TRAFİKTE DEĞİL TÜM HAYATIMIZDA KARŞILIKLI SEVGİ VE SAYGI İÇİNDE YAŞAMAK....

TÜM DERDİMİZ BU SEVGİLİ OMERCEM ARKADAŞIM.... (Senin düşüncenede sonuna kadar saygı duyuyorum)

ARABAMIN ARKASINADA YAPIŞTIRDIM BURDADA TEKRAR SÖYLÜYORUM...

MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN !!!! ESAS KONUMUZDA BUDUR !!!

Herkese keyifli sürüşler....

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..

dostum bütün motorcular bmw rider yada her ne belgeli diye sormussun ya bütün b ehliyetli insanlar acaba ne belgeli?? yada sadece 200 m ileri gidip durunca alınan belgeden mi var onlarda??
    eger yorumun bu yönde ise hem eleştirenlerin belgelerine hemde eleştirilenlerin belgelerine bak öyle bi yorum yap.. daha acık ve tarafsız olur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)