Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

honda cbr 125r, cbf 150 ve yamaha ybr 125 karşılaştırması

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar
    yakın bir zamanda motorsıklet alma düşüncesindeyim, üniversite öğrencisiyim.
    Yukarıda saydığım 3 modelden birini almak istiyorum.
    Kriterim; genelde şehir içinde kullanılmakla birlikte, gerektiğinde rahatça şehirdışı kullanılabilir olması, spor görünmesi, tatmin edici güç ve hıza sahip olması..
    Deneyimli ve motorsıkletten gerçek anlamda anlayan arkadaşlardan bu 3 modeli;
    yakıt tüketimi, son hız, görüntü, yedek parça fiyatı, motorun şu anki piyasa fiyatı gibi kriterler üzerinden değerlendirmelerini rica ediyorum.
    şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yok ama keeway cruiser inş.)
    bunu ne zaman yazdığını bilmiyorum belkı yıllar gectı goremedm zamanını ama yazayım yıne de goruntu olarak cbr 125r kucuk ama sportıf durur o yuzden byou aşırı uzun olmayanlara çok yakışır kendi sınıfında en az yakıt tüketen motordur hız olarak normal yolda 120 bayır assagı 150 yaptm dıyen var bu konu netlesmedı.ybr 125 goruntusu pek hos degıl ben o yuzden tavsıye etmıyorum cbf 150 de kaba duruyor ama yakıt tuketımı sportıf durumu hızı acısından cbr 125 r fazlasıyla yeterlı olacaktır 2011 fıyatı 5.435 liradır ben kesınlıkle cbr 125 r derım ama yıne de araştır kendı goruslerımı yazdım ıyı gunler
    ailemi ikna etmeliyim ! yardm edin :@

Alıntı ekocem1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu ne zaman yazdığını bilmiyorum belkı yıllar gectı goremedm zamanını ama yazayım yıne de goruntu olarak cbr 125r kucuk ama sportıf durur o yuzden byou aşırı uzun olmayanlara çok yakışır kendi sınıfında en az yakıt tüketen motordur hız olarak normal yolda 120 bayır assagı 150 yaptm dıyen var bu konu netlesmedı.ybr 125 goruntusu pek hos degıl ben o yuzden tavsıye etmıyorum cbf 150 de kaba duruyor ama yakıt tuketımı sportıf durumu hızı acısından cbr 125 r fazlasıyla yeterlı olacaktır 2011 fıyatı 5.435 liradır ben kesınlıkle cbr 125 r derım ama yıne de araştır kendı goruslerımı yazdım ıyı gunler
    1saat sonra yorum yapmışsınız) yıllar geçmedi.. cbr pahalı yedek parça ve 2kişi binme uyumsuzluğundan ötürü son seçim bnm için. birde fiyat olarak baya önde digerlerine göre. ama görüntüsü açısından da en iyisi..

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı smptx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1saat sonra yorum yapmışsınız) yıllar geçmedi.. cbr pahalı yedek parça ve 2kişi binme uyumsuzluğundan ötürü son seçim bnm için. birde fiyat olarak baya önde digerlerine göre. ama görüntüsü açısından da en iyisi..
    Kardeşim YBR'nin 2011 modelleri çok başarılı. Tipi güzel. Önceki kasaları da çokbaşarılı ve güzel. Yedek parça fiyatları gayet uygun. Ben YBR125 derim.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    tabiki cbr 125r derim arkadaşın dediği gibi düzde 130 bayır aşağıya 145i geçtim ancak arrow egzos var ondan dolayı da olabilir (ses 10 numara) parça fiyatı bakımından allah korusun demekten başka birşey diyemiyorum tercih senin dostum... Haa unutmadan cbf ve ybr hava , CBR su soğutmalıdır bence ciddi bir fark
    cakal_gs19@hotmail.com Honda
    0531 953 03 88 (365/24) Hayat
    16 JE 885...................... Onda

Alıntı gökhans16cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki cbr 125r derim arkadaşın dediği gibi düzde 130 bayır aşağıya 145i geçtim ancak arrow egzos var ondan dolayı da olabilir (ses 10 numara) parça fiyatı bakımından allah korusun demekten başka birşey diyemiyorum tercih senin dostum... Haa unutmadan cbf ve ybr hava , CBR su soğutmalıdır bence ciddi bir fark
    ya kimi cbr kimi ybr diyor herkes kullandıgını övüyor. tarafsız yorum yapılsa daha saglıklı karar alınabilir, bu şekilde olaya çok subjektif yaklaşıyorsunuz..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    cbr125 al 2011 model
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    cbr 125. iki kişi de sorun yaşamazsın. dıger racıng makıneler gıbı çok yukarıda degıl kuyruk.
    Benım tavsıyem cbr. Cbr kullandıgım ıçın soylemıyorum bunu. Her üçünü de kullandığım ve en ıyısının cbr oldugunu gordugum için söyluyorum
    alperarıcan bunu beğendi.
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    arkadaşım sen cbf 150 şehirdışı ne hız yapacan zevkini çıkarta çıkarta git..hava soğutmalı doğrudur cbr 125 ama grenaj fiyatlarını veya sinyallerini sordun mu orjinallerini...
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    ybr 125 esd
    bu konuyu 175.000 inci kez açan kişi olduğun için sana bir cbr125r 2011 hediye ediyoruz,güle güle kullan...
    yaptığım espriyi yalnış anlama lütfen
    dostum ben gittim hepsini yerinde inceledim.cbf hariç, diğerleri altımda minnacıkk durdu2011 cbr için farklı konuşuyorlar ama daha görmedim,birşey diyemeyeceğim. öyle çok boylu poslu da değilim,1,82 boy 90 kg. şu an bunlardan birini mi alcam bilmiyorum,hala daha motorum yok,ama 125 lik scooterla bugün yaşadığım deneyimden dolayı,biraz fikir değiştirip 50 lik birşey de alabilirim ama illa da üç modelden biri olsun diyorsan hondayı son zamanlarda biraz kötülüyorlar nedenini anlamadım,yağ yakıyormuş diyorlar. en mantıklısı ybr gibi duruyor,çünkü ilk motorun cbr olursa bir kere düştüğünde bir çinli parası da grenajlara verme ikinci el bir ybr işini görür diye düşünüyorum,kendim için ne istiyorsam sana da onu yazdım,ALLAH gönlüne göre versin;)

saygılarımla...

dr_lunata
    [COLOR="#DAA520"][/COLOR][B]Deveye sormuşlar neren eğri diye,bir türlü öğrenemediniz ALLAH sizi bildiği gibi yapsın demiş[/B]

Motosikleti
    honda cbr 125r

benimde 2011 honda cbr 125r ım var

arkadaşlar ben egzozumu değiştirmek istiyorum ama harbi yarış motoru gibi ses atsın sizce ne takıyım

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı izci1234 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben egzozumu değiştirmek istiyorum ama harbi yarış motoru gibi ses atsın sizce ne takıyım
    En yakın honda servisine git siparişini ver.Motorun yanında indirimli olarak yarış egzostunu vermeleri lazımdı ? Servis sipariş üzerine getiriyo,yaklaşık 1 ay içinde gelir.Fiyatı 200 lira civarı.
    izci1234 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbr 125r
    marka olarak ne verirler acaba normalde yanında indirimli olarak veriyolarmıı ?? birde ben kask ve motor giysilerini alıcam bana ne önerirsin ??

Motosikleti
    2011 600F ABS
    marka olarak ne verirler acaba normalde yanında indirimli olarak veriyolarmıı ?? birde ben kask ve motor giysilerini alıcam bana ne önerirsin ??
    Ekipmanlar bütçene göre değişir

Motosikleti
    honda cbr 125r
    yani iyi bişi olun sağlam hangi marka önerirsin bide bu egzozu napcaz onlar bize mi vercekler marka olarak ne verirler

Motosikleti
    2011 600F ABS
    yani iyi bişi olun sağlam hangi marka önerirsin bide bu egzozu napcaz onlar bize mi vercekler marka olarak ne verirler
    Söylerler onu sana.Kask shoei marka,montta revit olabilir

Motosikleti
    honda cbr 125r
    hımm sende ne motor var

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum YBR ve CBF kullandım. CBF sahibi olduğum motosiklet idi YBR ise bir yakınımın. Spor demeseydin hemen git CBF al derdim lakin sonradan CBR'nin son sırada olduğunu sen söylemişsin. Bence senin gönlün de CBF diyor ama sen bu kararını başkasının ağzından duyarak tatmin olmak istiyorsun

Saydığın motosikletlerin arasında en konforlusu zannediyorum ki CBF'dir. Yakıt olarak da en çok yakıtı muhtemeldir ki bu yakar ancak aralarındaki fark çakmak gazından hallice olmaz. Yani çok yakar deyince biri 100km'de 12 litre de diğerleri 5-6 gibi düşünme. Son olarak ikinci elde seni üzmeyecek olan da CBF olacaktır. Seçimin her ne olursa olsun hakkında hayırlı olsun, tekerin düz bassın inşaallah.

Motosikleti
    honda cbr 125r
    cbr en fazla yapacağı hız ortalama ne kadarır bir bilginiz varmı

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı smptx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    yakın bir zamanda motorsıklet alma düşüncesindeyim, üniversite öğrencisiyim.
    Yukarıda saydığım 3 modelden birini almak istiyorum.
    Kriterim; genelde şehir içinde kullanılmakla birlikte, gerektiğinde rahatça şehirdışı kullanılabilir olması, spor görünmesi, tatmin edici güç ve hıza sahip olması..
    Deneyimli ve motorsıkletten gerçek anlamda anlayan arkadaşlardan bu 3 modeli;
    yakıt tüketimi, son hız, görüntü, yedek parça fiyatı, motorun şu anki piyasa fiyatı gibi kriterler üzerinden değerlendirmelerini rica ediyorum.
    şimdiden teşekkürler..
    eğer uzun süre kullanacaksan, 1 sene sonra cc yükseltmeyi düşünmezsen cbr 125 en mantıklısı bence. çünkü görünüm olarak, performans olarak seni en çok cbr tatmin eder bu 3 model arasında. yakıt olarak en az ybr yakar fakat öyle çok fark olmaz, cbr içlerinde en güçlü olanıdır bu kullanırken dahi belli oluyor. ve son kasa cbrlarda lastikler daha kalın olduğundandır sanırım; virajlarda falan çok dengeli diğer 2 modele göre ve her şeyden önemlisi bu 3 motoruda kullanan birisi olarak cbrın üstünde kendini çok daha iyi hissediyorsun diğerlerine göre daha çok heyecanlandırıyor insanı. şimdi sana cbr da eğik oturduğun için konforlu değil diyenler olabilir ama çok kısa süre sonra alışılıyor ve daha bile çok hoşuna gitmeye başlıyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler